Jump to content

Lenovo Vibe Z (K910)


domokos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα σε ολους.σημερα παρελαβα και εγω το κ910. απλα δεν ξερω πως μπαινει η καρτα sim ,δηλαδη το μεταλλικο της μερος πρεπει να κοιταζει οθονη ( προσ τα πανω ) ή πατωμα?

 

ευχαριστω

Και να θελεις δεν μπαινει λαθος...προς πατωμα το τσιπακι....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλημερα σε ολους.σημερα παρελαβα και εγω το κ910. απλα δεν ξερω πως μπαινει η καρτα sim ,δηλαδη το μεταλλικο της μερος πρεπει να κοιταζει οθονη ( προσ τα πανω ) ή πατωμα?

 

ευχαριστω

 

Πρός πάτωμα πρέπει να κοιτάζει τα pin της sim. Έτσι και αλλιώς δεν μπορείς να την βάλεις ανάποδα. Όταν πας να την βάλεις θα δεις οτι δεν μπαίνει αλλιως.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όποια rom 4,4 βάλουμε απο needrom κάνει με τον οδηγό?

Λέω να βάλω αυτήν

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μήπως υπάρχει ρύθμιση όπως ηταν στο nexus όταν αλλάζουμε rom να κατεβάζει τις εφαρμογές που ειχαμε πριν αλλάξουμε rom
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μήπως υπάρχει ρύθμιση όπως ηταν στο nexus όταν αλλάζουμε rom να κατεβάζει τις εφαρμογές που ειχαμε πριν αλλάξουμε rom

 

μυριζομαι αλλαγη ρομ??:lol:

ρωταω και εσενα αλλα και οποιον αλλον ξερει περι αυτου.επειδη περασα απο την 1435 του χαραλαμπη και τωρα ειμαι στην 1443 του ιδιου..ποια ρομ εχει την καλυτερη διαχειριση μπαταριας?γιατι βλεπω την 1443 σε συγκριση με την 1435 αλλα και με την 1407 να τρωει πιο γρηγορα την μπαταρια...

Link to comment
Share on other sites

μυριζομαι αλλαγη ρομ??:lol:

ρωταω και εσενα αλλα και οποιον αλλον ξερει περι αυτου.επειδη περασα απο την 1435 του χαραλαμπη και τωρα ειμαι στην 1443 του ιδιου..ποια ρομ εχει την καλυτερη διαχειριση μπαταριας?γιατι βλεπω την 1443 σε συγκριση με την 1435 αλλα και με την 1407 να τρωει πιο γρηγορα την μπαταρια...

 

χαχα

την 1435 δεν την έχω δοκιμάσει γιατί οταν πήρα το κινητό είχε βγεί η 1437 και 1439, σε σχέση με αυτές η 1443 είναι καλύτερη.

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να κάνω root για lenovo k910 vibe z και λειτουργικο 4.4.2?

έχω φάει όλο το ιντερνετ και δεν βρίσκω. Το είχα πριν rooted με 4.2 αλλα ο βλακας εκανα update και εβγαλε κατι κινεζικα πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να κάνω root για lenovo k910 vibe z και λειτουργικο 4.4.2?

έχω φάει όλο το ιντερνετ και δεν βρίσκω. Το είχα πριν rooted με 4.2 αλλα ο βλακας εκανα update και εβγαλε κατι κινεζικα πάλι.

Με το root genius.

Link to comment
Share on other sites

προσπαθώ να εγκαταστησω apk( here maps) εκτός market και μου βγάζει error δεν βρέθηκε εφαρμογή . στην ασφάλεια έχω επιλέξει να δέχεται κ εκτος market. καμια ιδέα?
Link to comment
Share on other sites

προσπαθώ να εγκαταστησω apk( here maps) εκτός market και μου βγάζει error δεν βρέθηκε εφαρμογή . στην ασφάλεια έχω επιλέξει να δέχεται κ εκτος market. καμια ιδέα?

 

το maps.me απο playstore το εχεις δοκιμασει??

 

----- προσθήκη μηνύματος 45 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

μου εμφανισε rooted failed.τι αλλο μπορω να κανω?

 

δωσε περισσοτερες λεπτομερειες....

Link to comment
Share on other sites

δωσε περισσοτερες λεπτομερειες....

 

κατεβασα drivers για το κ910 και το root genius.εχω κανει enable debugging και πατησα root.εφτασε στο 40%..σκαλωσε λιγο και εγραψε root failed.δεν μου εδειξε κατι αλλο.αν και στη συσκευη βλεπω το King user αλλα τα default προγραμματα ακομα δεν μπορω να τα σβησω,οπως και τα κινεζικα που εμφανιζονται πειδη το πηρα απο κινα.οσον αφορα τα κινεζικα μηπως θελει και φλασαρισμα?

Link to comment
Share on other sites

κατεβασα drivers για το κ910 και το root genius.εχω κανει enable debugging και πατησα root.εφτασε στο 40%..σκαλωσε λιγο και εγραψε root failed.δεν μου εδειξε κατι αλλο.αν και στη συσκευη βλεπω το King user αλλα τα default προγραμματα ακομα δεν μπορω να τα σβησω,οπως και τα κινεζικα που εμφανιζονται πειδη το πηρα απο κινα.οσον αφορα τα κινεζικα μηπως θελει και φλασαρισμα?

 

Με ποιά εφαρμογή πήγες να σβήσει τα κινέζικα?

Link to comment
Share on other sites

κατεβασα drivers για το κ910 και το root genius.εχω κανει enable debugging και πατησα root.εφτασε στο 40%..σκαλωσε λιγο και εγραψε root failed.δεν μου εδειξε κατι αλλο.αν και στη συσκευη βλεπω το King user αλλα τα default προγραμματα ακομα δεν μπορω να τα σβησω,οπως και τα κινεζικα που εμφανιζονται πειδη το πηρα απο κινα.οσον αφορα τα κινεζικα μηπως θελει και φλασαρισμα?

Στην αρχικη σελιδα του νηματος εχει ολα οσα ψαχνεις..

Link to comment
Share on other sites

το maps.me απο playstore το εχεις δοκιμασει??

 

----- προσθήκη μηνύματος 45 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

.

Το ζήτημα ειναι οτι κανενα apk εκτος market δεν μπορει να εγκαταστήσει

Link to comment
Share on other sites

Το ζήτημα ειναι οτι κανενα apk εκτος market δεν μπορει να εγκαταστήσει

Τι ρομ φοραει το κινητο?

Link to comment
Share on other sites

android ver : 4.2.2

VIBEROM_V1.0_1407_2_ST_K910

 

Δεν έχω αλλάξει ROM . Η αγορά έγινε από minideal

Η ρομ που φοραει το κινητο ειναι παρα πολυ παλια...κατεβασε και βαλε του baralajbi την 1443,και επειτα ακολουθα τον οδηγο που ειναι στην πρωτη σελιδα του νηματος για να την φλασαρεις.εκει υπαρχουν πολλα εργαλεια για να φερεις το κινητο στην επιθυμητη κατασταση που θελεις.

Link to comment
Share on other sites

Η ρομ που φοραει το κινητο ειναι παρα πολυ παλια...κατεβασε και βαλε του baralajbi την 1443,και επειτα ακολουθα τον οδηγο που ειναι στην πρωτη σελιδα του νηματος για να την φλασαρεις.εκει υπαρχουν πολλα εργαλεια για να φερεις το κινητο στην επιθυμητη κατασταση που θελεις.

 

 

 

Αχχχχ κουλα!!

Ελπίζω να μας κανει την χάρη ο δικος σου..

Όσο ακούω φλασσαρισμα ραμ ρομ κτλ..

Με πιάνει το κεφάλι μου

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα!

 

Παρέλαβα ένα μαύρο k910 rootαρισμένο με προεγκατεστημένα τα πάντα και οι πρώτες εντυπώσεις είναι άριστες....πολύ καλή ποιοτικά κατασκευή, χορταστική και φωτεινή οθόνη, πολύ καλή αυτονομία αν και αρχή ακόμα, λεπτό και ελαφρύ θα έλεγα...συνηθίζεται το μέγεθος αλλά με οποιαδήποτε θήκη που ανοιγοκλείνει δεν χωράει εύκολα σε πίσω τσέπη τζιν. Δυστυχώς δεν θα μείνει στα δικά μου χέρια αλλά θα το έχω από κοντά. Θεωρώ από τις καλύτερες περιπτώσεις για ποιοτικό δίκαρτο και ειδικά dual active, εν αναμονή φυσικά πτώσης τιμής του k920 :(

 

Έχει την συνηθισμένη και παλιά από ότι βλέπω ρομ VIBEROM_V1.0_1407_2_ST_K910, αλλά επειδή προορίζεται για πολύ απλή χρήση δεν ξέρω αν αξίζει να σκαλιστεί...μια χαρά είναι και έτσι. Εκτός αν με κάποια άλλη ρομ έχει σημαντικές βελτιώσεις σε κάμερα και αυτονομία ή αν υπάρχει κάποια με 100% Ελληνικά (αν θυμάμαι καλά του barlajhabi ή κάπως έτσι δεν είναι πλήρως εξελληνισμένη).

Αυτά προς το παρόν.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα!

 

Παρέλαβα ένα μαύρο k910 rootαρισμένο με προεγκατεστημένα τα πάντα και οι πρώτες εντυπώσεις είναι άριστες....πολύ καλή ποιοτικά κατασκευή, χορταστική και φωτεινή οθόνη, πολύ καλή αυτονομία αν και αρχή ακόμα, λεπτό και ελαφρύ θα έλεγα...συνηθίζεται το μέγεθος αλλά με οποιαδήποτε θήκη που ανοιγοκλείνει δεν χωράει εύκολα σε πίσω τσέπη τζιν. Δυστυχώς δεν θα μείνει στα δικά μου χέρια αλλά θα το έχω από κοντά. Θεωρώ από τις καλύτερες περιπτώσεις για ποιοτικό δίκαρτο και ειδικά dual active, εν αναμονή φυσικά πτώσης τιμής του k920 :(

 

Έχει την συνηθισμένη και παλιά από ότι βλέπω ρομ VIBEROM_V1.0_1407_2_ST_K910, αλλά επειδή προορίζεται για πολύ απλή χρήση δεν ξέρω αν αξίζει να σκαλιστεί...μια χαρά είναι και έτσι. Εκτός αν με κάποια άλλη ρομ έχει σημαντικές βελτιώσεις σε κάμερα και αυτονομία ή αν υπάρχει κάποια με 100% Ελληνικά (αν θυμάμαι καλά του barlajhabi ή κάπως έτσι δεν είναι πλήρως εξελληνισμένη).

Αυτά προς το παρόν.

Δυστηχως η ευτυχως η αλλαγη ρομ ειναι μονοδρομος...το κινητο μεταμορφωνεται σε ολους τους τομεις..αξιζει να ασχοληθει οποιος το παρει και να αλλαξει ρομ...

Link to comment
Share on other sites

Οκ αλλά επειδή όπως είπα οι απαιτήσεις είναι λίγες (σερφάρισμα, τηλέφωνα, whatsapp, fb) o τελικός κάτοχος δεν νομίζω να αντιληφθεί την διαφορά...αλλά αφού είσαι τόσο κατηγορηματικός λέω να κάνω μια προσπάθεια (είπα μπας και το γλυτώσω αυτή τη φορά :lol: )

 

Επίσης, η εφαρμογή της κάμερας (snapit) ενώ έχει πάρα πολλές ρυθμίσεις δεν έχει επιλογή για χειροκίνητο έλεγχο της ταχύτητας του κλείστρου (ή δεν έψαξα καλά). Μήπως γίνεται με άλλη εφαρμογή;

Link to comment
Share on other sites

προσπαθώ να εγκαταστησω apk( here maps) εκτός market και μου βγάζει error δεν βρέθηκε εφαρμογή . στην ασφάλεια έχω επιλέξει να δέχεται κ εκτος market. καμια ιδέα?

 

Τo πρόβλημα λύθηκε ως εξής :τρέχουμε το secureIT (σε εμένα ήταν ήδη εγκατεστημένο) , κάνουμε restart το τηλέφωνο και εγκαθιστούμε οποιοδήποτε apk, μέσα πλέον από το secureIT χωρίς κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Η ρομ που φοραει το κινητο ειναι παρα πολυ παλια...κατεβασε και βαλε του baralajbi την 1443,και επειτα ακολουθα τον οδηγο που ειναι στην πρωτη σελιδα του νηματος για να την φλασαρεις.εκει υπαρχουν πολλα εργαλεια για να φερεις το κινητο στην επιθυμητη κατασταση που θελεις.

 

Eίμαι κι εγώ με την 1407. Αν κάνω το βήμα να την αλλάξω τι θα κερδίσω; Το κινητό πάει σφαίρα, η μπαταρία είναι φοβερή και βαριά χρήση δεν του κάνω. Που θα δω βελτίωση; Γενικά βαριέμαι να ασχοληθώ αλλά αν αξίζει τον κόπο θα το κάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Lenovo K910 Vibe Z

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...