Jump to content

Ολα για PS2 και XBOX Mod-Chips - Chips


Jim22378
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 116
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

oxi

alla sto mellon mporei ,mexri stigmhs den yparxei load cd oste na pezei kai an ypirxe tha epaize orismana

kai sygoura oxi ta kainouria

megabyte

http://www.football.co.uk/shared/images/teams/panathinaikos.jpgPanatha for ever..........

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω chip και τα παίζω. Πάντως έχω ακούσει ότι υπάρχει κάποιο cd-dvd που το βάζεις πριν το αντιγραμένο dvd και έτσι μπορείς να παίξεις αντιγραμένα παιχνίδια χωρίς chip. Δεν ξέρω όμως αν ισχύει στα σίγουρα ;) .

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

an ginetai kai se mena pm! euxaristw!

to cd tha itan oti kalitero giati den thelw na kanw 120.000 koliseis panw sto ps2 mou :p

Alla exw tin entiposi oti akoma den ginetai kati tetoio..

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

παιδια το cd το χρησιμοποιουσαν με το παλιο τσιπακι (κοινως δε δουλευε απο μονο του, εβαζες το τσιπακι, και μετα χρησιμοποιουσες το cd πριν το παιχνιδι). Με το καινουργιο τσιπακι (το messiah) απλα δεν χρειαζεται η διαδικασια του cd πριν το παιχνιδι!

http://briefcase.pathfinder.gr/download/princessofthedawn/11956/308444/0/101_0139.jpg

Lord, let me be the person my dog thinks I am

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος princess ( 2 Σεπ. 2004 , 00:04)

 

παιδια το cd το χρησιμοποιουσαν με το παλιο τσιπακι (κοινως δε δουλευε απο μονο του, εβαζες το τσιπακι, και μετα χρησιμοποιουσες το cd πριν το παιχνιδι). Με το καινουργιο τσιπακι (το messiah) απλα δεν χρειαζεται η διαδικασια του cd πριν το παιχνιδι!

 

 

Υπαρχει και δεν χρειαζεται εξτρα τσιπακι.Ετσι ηταν παλια τωρα δεν χρειαζεται.Απλως καποια παιχνιδια που ειναι γραμμενα σε cd ισως δεν τα παιξει.Με τα dvd κανενα προβλημα.

Το κοστος του απο USA ειναι περιπου 10 ευρω ( εδω το πουλουσαν 80€ )

Κάθε χαρισματικός ξένος μπορεί να είναι όπως ένας σώφρον Έλληνας και κάθε μη συνετός Έλληνας χειρότερος και από έναν Βάρβαρο.

Μέγας Αλέξανδρος

 

Η μοναδική γλώσσα στον κόσμο είναι η Ελληνική, όλες οι άλλες είναι απλώς τρόπος επικοινωνίας.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Jim22378 ( 2 Σεπ. 2004 , 11:46)

 

http://www.modchip.com/ps2/swapmagic.htm

koitakste auto kai peste mou

 

 

loipon to vrika meso DC++

 

Swap magic v3.0

Size: 30MB

 

Grafoume ti image se ena CD kai istera vazoume to CD pou grapsame sto PS2 molis anoiksei kai meta apo 2-3sec petaei mia othoni pou leei "Insert Disc" vazoume tin copia kai istera apo 5-10sec tin pezei! :D

 

PM me MSN Messenger account na sas to stilo

 

**telika den pezei, exo katevasei kai kamia 20ada me paromia images ama peksei kanena tha enimeroso sintoma

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος rocky13 ( 2 Σεπ. 2004 , 23:04)

 

loipon to vrika meso DC++

 

Swap magic v3.0

Size: 30MB

 

Grafoume ti image se ena CD kai istera vazoume to CD pou grapsame sto PS2 molis anoiksei kai meta apo 2-3sec petaei mia othoni pou leei "Insert Disc" vazoume tin copia kai istera apo 5-10sec tin pezei! :D

 

PM me MSN Messenger account na sas to stilo

 

**telika den pezei, exo katevasei kai kamia 20ada me paromia images ama peksei kanena tha enimeroso sintoma

 

 

Για να δουλεψει σωστα χρειαζεται να εχεις και ενα εργαλειο που λεγεται slide card h**p://www.mod-chip.com/slidecard.htm.

Το χρησιμοποιεις για να ανοιξεις το tray του ps2 για να βαλεις το σπασμενο παιχνιδι μεσα.

Πληροφοριες εχει στο link πιο πανω.

Το εχω χρησιμοποιησει σε 2 ps2.

Κάθε χαρισματικός ξένος μπορεί να είναι όπως ένας σώφρον Έλληνας και κάθε μη συνετός Έλληνας χειρότερος και από έναν Βάρβαρο.

Μέγας Αλέξανδρος

 

Η μοναδική γλώσσα στον κόσμο είναι η Ελληνική, όλες οι άλλες είναι απλώς τρόπος επικοινωνίας.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος rocky13 ( 3 Σεπ. 2004 , 10:47)

 

den nomizo.. iparxoun kai alla images ektos tou Swap Magic.. tha to erevniso kai ama doulepsei kati tha postaro ksana

 

 

Πιστεψε με αν θελεις να δουλεψει θα χρειαστεις

 

α)ειτε το slide card για να μπορεις να ανοιγεις το tray του PS2 χωρις να πατας το κουμπι eject,(γιατι αν πατησεις το κουμπι ειναι σαν να κανει reboot το PS2 οποτε δεν δουλευει το swap magic ) :(

 

β)ειτε πρεπει να βαλεις ενα no-soldier chip για να μπορεις να πατας το eject και να αλλαζεις cd.

 

Εχουν περασει απο τα χερια μου 3 PS2 , το πρωτο το εχω κανει 2 φορες τσιπαρισμα( τωρα εχει το mesiah που ειναι και η καλυτερη λυση αλλα και η πιο ακριβη και του εχω αλλαξει και laser lens) και στα αλλα δυο εβαλα το swap magic (φτηνη λυση αλλα οχι αξιοπιστη, πολλα παιχνιδια που ειναι σε cd και οχι dvd δεν δουλευουν).

Βεβαια εξαρταται και πια version του PS2 εχεις , η τελευταια V10 ειναι η πιο παραξενη.

 

Υ.Γ με το swap magic δεν μπορεις να παιξεις παιχνιδια του PS1 στο PS2. Θα χρειαστεις αλλο cd το braker pro.

 

Ελπιζω να βοηθησα :)

Κάθε χαρισματικός ξένος μπορεί να είναι όπως ένας σώφρον Έλληνας και κάθε μη συνετός Έλληνας χειρότερος και από έναν Βάρβαρο.

Μέγας Αλέξανδρος

 

Η μοναδική γλώσσα στον κόσμο είναι η Ελληνική, όλες οι άλλες είναι απλώς τρόπος επικοινωνίας.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Exo dio erotiseis...

1) Kserei kaneis tis diafores apo chip se chip gia ps2?

8elw ena chip na paizei ta antegrammena paixnidia moy alla vlepo diafora chips poy exoun k diafora timhs..

2) Kserei kaneis pou mporo na paw gia na moy baloun ena tetoio chip?

Euxaristw!

Link to comment
Share on other sites

1. nomizo pos den exoun kamia diafora to ena me to allo, o kathenas poula ta chip me oti times thelei.;)mporeis na breis chip me 70-150e!:)

:)stin athina sigoura tha breis na sou baloun chip,pigene kai rota se magazia pou poulane ps2 ;)

only crossfit...
Link to comment
Share on other sites

το κατάστημα ονομάζεται έτσι.εκ πείρας είναι πολύ καλός στην εργασία του.μπες στο σιτε και θα δεις.

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

επειδή κατά καιρούς αρκετά μέλη κάνουν ερώτησης για τα chips που κυκλοφορούν άνοιξα αυτό το θέμα. μπορούμε να συγκεντρώσουμε όλες τις απορίες εδώ:)

 

:!: προσοχη!!! το θέμα ανοίχτηκε με την προϋπόθεση ότι έχετε ps2 με γνήσια παιχνίδια και θέλετε να παίζεται και τα backups που δικαιούστε :!:

only crossfit...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...