Jump to content

[Note II] Αλλαγή οθόνης


pankal6
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δε μου είπαν κάτι, όχι. Θα ρωτησω σίγουρα το πρωί .

 

Όλα καλά. Δε χρειαζόταν backup. Το άφησα και σε 45 λεπτά ήταν έτοιμο. Το εχω ηδη παραλάβει και είναι up'n'running. As good as new, άψογη δουλειά, με αυθεντικά ανταλλακτικά και γραπτή εγγυηση παρακαλώ :) .

 

Για την ακριβεια, μετά από 2+ χρόνια χρησης, η amoled οθονη μου ειχε ελαφρώς ξεθωριασμενα χρώματα λόγω του organic matter deterioration όπως και ένα μικρό burn in στην status bar. Ολα αυτα, μαζί με κάποιες μικρογρατζουνιες, αποτελούν πλέον παρελθόν. Θα συνεχισω να χρησιμοποιώ το κινητό μόνο με την original flip cover και χωρίς screen protector ή tempered glass όπως κάνω 2+ χρόνια τώρα. Ελπίζω να μην την ξαναπατήσω :p.

 

Το Note II είναι τόσο εξαιρετική συσκευή που αξίζει 100% τα χρήματα να επισκευαστεί. Προς το παρόν μένω με το Note II (εχω ξαναχαζέψει με την οθόνη :p) και μάλλον αφήνω τις βλέψεις μου για το Note Edge , με τα μάτια μου να κοιτάνε προς το Note Edge II το Σεπτέμβρη :D.

 

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by truckman

Samsung Galaxy Note Edge :love: & Samsung Galaxy Note II

 

http://voithostyrempora2.blogspot.com/2013/02/this-is-how-its-done.html : This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 68
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα

 

Έχω ένα note 2 εκτός εγγύησης.

Σήμερα άρχισε τα κουλά του, δηλαδή ενώ ακούγεται ο ήχος που κάνει όταν ανοίγει το φωτάκι επάνω γίνεται μπλε,

η οθόνη παραμένει νεκρή.

 

Το έχει συναντήσει κανείς αυτό?

 

Ουσιαστικά δεν μπορώ να μπω ούτε σε recovery mode.

Always have your stuff when you need it with @Dropbox. Sign up for free! http://db.tt/SUJgwURV
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Έχω ένα note 2 εκτός εγγύησης.

Σήμερα άρχισε τα κουλά του, δηλαδή ενώ ακούγεται ο ήχος που κάνει όταν ανοίγει το φωτάκι επάνω γίνεται μπλε,

η οθόνη παραμένει νεκρή.

 

Το έχει συναντήσει κανείς αυτό?

 

Ουσιαστικά δεν μπορώ να μπω ούτε σε recovery mode.

 

Δωσε περισσοτερες πληροφοριες..

HARDWARE--Το εχεις σουταρει καθολου , σουχει πεσει ?

SOFTWARΕ--αν οχι εχεις μεσα ποια ρομ μαμα η custom ?Εαν εχεις μεσα 4.1.1 πρεπει να γινει αναβαθμιση αμεσα σε 4.1.2 και πανω για να αποφυγεις το φαινομενο Sudden Death Syndrome που ειχαν τα 4.1.1 ρομ.Επισης μπορει να εχει τρελαθει απο καποια κακογραμμενη εφαρμογη και κανει κουλα...

Edited by akiss_
Link to comment
Share on other sites

η οθονη είναι νεκρή οπότε δεν μπορώ να δώσω τέτοιες πληροφορίες

μαμα ρομ ήταν 4.1.2

έχει πέσει αρκετές φορές αλλά σταμάτησε να δουλευει χτες στα καλά καθούμενα εκεί που διαβαζα κάτι στο νετ κόλησε και η οθόνη δεν ξαναάνοιξε ενώ δείχνει ότι λειτουργεί

Always have your stuff when you need it with @Dropbox. Sign up for free! http://db.tt/SUJgwURV
Link to comment
Share on other sites

σήμερα το συνέδεσα στο pc

 

ας μην δουλεύει η οθόνη μπόρεσα και είδα τα περιεχόμενα του από το pc.

 

μάλλον οθόνη είναι ξέρει κανείς πόσο πάει?

Always have your stuff when you need it with @Dropbox. Sign up for free! http://db.tt/SUJgwURV
Link to comment
Share on other sites

Samsung Galaxy Note Edge :love: & Samsung Galaxy Note II

 

http://voithostyrempora2.blogspot.com/2013/02/this-is-how-its-done.html : This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

Link to comment
Share on other sites

Πόσο πήγε, αν επιτρέπεται ?

Samsung Galaxy Note Edge :love: & Samsung Galaxy Note II

 

http://voithostyrempora2.blogspot.com/2013/02/this-is-how-its-done.html : This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Από που φίλε ? Επίσημα Samsung? Ρωτάω γιατί μου έφαγε τούμπα σήμερα και έσπασε οθόνη και γυαλί και δεν δείχνει τίποτα...

Όποιος έχει εμπειρία παρακαλώ ας ποστάρει γιατί δεν νομίζω ότι αν το πουλήσω και βάλω και τα λεφτά που θα έδινα νομίζω δεν παίρνω τόσο καλό κινητό...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 1 month later...

καλησπερα το ιδιο θεμα ειχα και εγω ειχα ακουσει διαφορα ομως βρηκα ενα παιδι και μ το εφτιαξε το δικο μ εδω 6 μηνες το κινητο ειναι πενα

το παιδι αυτο εχει σελιδα στο facebook ονομα επισκευες οθονης service πολυ καλη δουλεια και το πηρα την ιδια μερα

αν θελετε κατι μπορειτε να με ρωτηστε

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
καλησπερα το ιδιο θεμα ειχα και εγω ειχα ακουσει διαφορα ομως βρηκα ενα παιδι και μ το εφτιαξε το δικο μ εδω 6 μηνες το κινητο ειναι πενα

το παιδι αυτο εχει σελιδα στο facebook ονομα επισκευες οθονης service πολυ καλη δουλεια και το πηρα την ιδια μερα

αν θελετε κατι μπορειτε να με ρωτηστε

Καλησπέρα σου είναι εύκολο να μου δωσεις τα στοιχεία του;

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Καλησπέρα!

Μετά από πτώση ράγισε σε αρκετά σημεία και η δική μου οθόνη του Samsung Note 2.To touch δουλεύει κανονικά, το ίδιο και οι λειτουργίες του τηλεφώνου.Αν κάποιος έχει να συστήσει κάποιο καλό μαγαζί για να επισκευάσω τη ζημιά με λογικό κόστος,θα ήμουν ευγνώμων :)

ΑL123, αν διαβάζεις ακόμα το νήμα, γράψει εδώ ή σε pm. τα στοιχεία του παιδιού αυτού.

Edited by efkola
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Καλησπέρα, δυστυχώς και το δικό μου κινητό έπεσε και ράγισε η οθόνη, είναι όμως πλήρως λειτουργική. Εκείνο που ήθελα να ρωτήσω πως θα καταλάβω αν έσπασε μόνο το τζάμι και όχι το digiter ή η οθόνη; Ακόμη αξίζει να αλλάξω το τζάμι ή υπάρχει περίπτωση να γίνει κάποια ζημιά στην οθόνη;
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα και καλή χρονιά. ...Την πάτησα και εγώ, αλλά μόνο το γυαλί. Το τηλεφωνο δουλεύει κανονικά. Καμία πιο πρόσφατη πρόταση για οικονομική αλλαγή μόνο γυαλιού υπάρχει;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά. ...Την πάτησα και εγώ, αλλά μόνο το γυαλί. Το τηλεφωνο δουλεύει κανονικά. Καμία πιο πρόσφατη πρόταση για οικονομική αλλαγή μόνο γυαλιού υπάρχει;

 

 

 

Καλησπέρα χρόνια σε όλους

Γνωρίζω ένα παιδί που ασχολείται κυρίως με αυτό το πρόβλημα και με καλή επιτυχία

Έχει σελίδα στο Facebook επισκευες οθονης Service

Και το τηλ του είναι 69999730017

Είναι αθηνα κ τα κανει άμεσα

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα!

Μετά από πτώση ράγισε σε αρκετά σημεία και η δική μου οθόνη του Samsung Note 2.To touch δουλεύει κανονικά, το ίδιο και οι λειτουργίες του τηλεφώνου.Αν κάποιος έχει να συστήσει κάποιο καλό μαγαζί για να επισκευάσω τη ζημιά με λογικό κόστος,θα ήμουν ευγνώμων :)

ΑL123, αν διαβάζεις ακόμα το νήμα, γράψει εδώ ή σε pm. τα στοιχεία του παιδιού αυτού.

 

Είναι ο ίδιος που ασχολείται με αυτά

Φερκος Νίκος

6999730017

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note II] Αλλαγή οθόνης

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...