Jump to content

Φωτογραφίες / βίντεο με το LG G2


Minotavrs
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στην Cloudy G3 2.1 φλασαρα τα binaries του και εγκατεστησα την xcam καμερα.Μετα επειδη με ενοχλουσε να εχω 2 εφαρμογες καμερας εσβησα του G3 κι αφησα μονο την xcam.Κοτσανα εκανα ή ουσιαστικα φωτογραφιζουν και βιντεοσκοπουν το ιδιο;

Στην cloudyG3 2.0 ο xdabbed εγραφε οτι ΔΕΝ χρειαζεται να βαλεις τα binaries για να περασεις την xcam. Προφανως τα binaries, στην ουσια οι νεοι driver's, υπηρχαν ηδη!

Τωρα στην 2.1 δεν γνωριζω προσωπικα τι παιζεται, προφανως ουτε και 'δω να χρειαζοταν να τα βαλεις....... αλλα αν δουλευουν ολα καλα, φανταζομαι δεν εγινε "κοτσανα":p

Απ' οτι ειχε πει και ο φιλος demon, δεν εχουν ιδιαιτερες διαφορες. Απλα κατεβαζοντας και το xcam setting's απ' τo play μπορεις, παιζοντας με τις ρυθμισεις να πετυχεις καλυτερα αποτελεσματα!

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τράβηξα καμια 30αριά φώτο με cloudy G3 2.0, τόσο με την μαμά κάμερα, όσο και με την Xcam με τα settings που δώσατε πριν μερικές σελίδες.

Σε εσωτερικό χώρο οι διαφορές ήταν σχεδόν μηδαμινές με ελαφρώς καλύτερες αυτές της μαμά κάμερα. σε κάθε περίπτωση ήταν εξαιρετικές!

Δοκιμές έχει τώρα το βίντεο (αν και επιλογή για UHD βλέπω μόνο στην μαμά κάμερα) καθώς και τώτο σε εξωτερικό χώρο. :)

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

http://imageshack.com/a/img661/1738/N7yhvN.jpg

 

Mια φωτογραφια και απο μενα σημερινη με CouldyG3 2.1:)Oλα auto

Link to comment
Share on other sites

Βρέχει σήμερα στα Γιάννενα...!

 

Rom Cloudy G3 2.0 με stck camera όλα auto και flash. στα 10mb

 

http://s11.postimg.org/dhe7dn7cj/20141116_145149.jpg

uploading pictures

 

Rom Cloudy G3 2.0 με stck camera όλα auto. χωρείς flash στα 10mb

 

http://s29.postimg.org/l1y49e4g7/20141116_145144.jpg

image upload no size limit

 

Rom Cloudy G3 2.0 με stck camera όλα auto και flash. στα 13mb

https://www.dropbox.com/s/jxvmxlrhpugu6rt/1.jpg?dl=0

 

Rom Cloudy G3 2.0 με stck camera όλα auto. χωρείς flash στα 13mb

https://www.dropbox.com/s/g0zvec5gl7fsdsb/2.jpg?dl=0

 

Εμένα μου αρέσουν οι photo στα 10mb....!!!!αν προσέξατε αλλάζει πολύ το focus, αλλά και το background

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά τραβάω πάντα στα 13mp.

Η ίδια που ποσταρα πριν με 200iso και συννεφιά white balance. [ATTACH]52676[/ATTACH]

 

16/11/2014

Link to comment
Share on other sites

Πως σας φαινοντε μαγκες οι φωτο αυτες;

Επειδη δεν ξερω και πολλα απο φωτογραφια γι' αυτο ρωταω.

Στην τελευταια, πώς μπορω να βγαλω τον ηλιο χωρις να φαινοντε οι ακτινες του; Να χαμηλωσω το iso;

 

https://www.dropbox.com/sh/o4i171vkkclkquf/AABqGmiNkNjTqrOJlvJ-gysDa?dl=0

 

edit: Βλεπω οτι το dropbox ριχνει την ποιοτητα των φωτογραφιων. Ισχυει;

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ενα σαβ/κο ελειψα και γεμισε το thread φωτο..!! :D Χαιρομαι ιδιαιτερα!!

@akis71 εξαιρετικες οι φωτο σου. ωραια χρωματα και πολυ καλη λεπτομερεια. Στην τελευταια με την θαλασσα στα χαλασε λιγο ο ηλιος αλλα διορθωνεται ευκολα ριχνοντας λιγο τις σκιες και ανεβαζοντας την αντιθεση. ;)

 

Στην Cloudy G3 2.1 φλασαρα τα binaries του και εγκατεστησα την xcam καμερα.Μετα επειδη με ενοχλουσε να εχω 2 εφαρμογες καμερας εσβησα του G3 κι αφησα μονο την xcam.Κοτσανα εκανα ή ουσιαστικα φωτογραφιζουν και βιντεοσκοπουν το ιδιο;

Οπως ειχα πει και πιο παλια δεν παιζει ρολο το apk που δουλευεις αλλα οι drivers. Με λιγα λογια αν εχεις π.χ. την cloudyg3 rom εχεις μεσα τους τελευταιους drivers και οτι προγραμμα και να βαλεις για να τραβας φωτογραφιες (xcam-stockg3) θα εχεις το ιδιο αποτελεσμα μιας και πατανε πανω στους drivers-binaries. Απο και και επειτα με την xcam μπορεις να πετυχεις καλυτερο αποτελεσμα γιατι μπορεις να βαλεις ρυθμισεις (ειτε τις δικες μου ειτε τις δικες σου) και μπορεις να ρυθμισεις και iso. Για μενα η stock g3 camera ειναι πολυ καλη και γρηγορη αλλα πολυ φτωχη.

Επισης οταν φλασαρες τα binaries πεσμου ποια φλασαρες και αν σταματησε να δουλευει η καμερα σου.

 

@papathvas αυτο που λες το εξηγω παραπανω. Δεν θα δεις διαφορα επειδη πατανε πανω στους ιδιους drivers. Αν αλλαξεις rom η drivers τοτε ναι κατι θα δεις. ;)

 

@minotavrs πολυ καλες αν και μου φαινονται απειροελαχιστα θολες. Ο φακος ηταν καθαρος? Επισης δωσε λιγο αντιθεση και θα δεις πολυ καλυτερο αποτελεσμα.

 

@gjimmys εκανα edit σε ξεχασα...! :) Πολυ καλη η φωτο σου, ωραια χρωματα ωραιες σκιες χωρις καψιματα, θα σου προτεινα να την ανεβασεις και flickr για να την βλεπουμε σε πληρη αναλυση γιατι στο φορουμ χανει. Με hdr η χωρις? μαλλον χωρις εισαι...

 

@mariodj επισης πολυ καλες και με το φλας να φεγγιζει τις σταγονες. Εδω θα σε διορθωσω λιγο αναμεσα στα 13 και στα 10 mp σε αυτο που αναφερεις. Θα πρεπει να κανεις συγκριση παντα με touch+focus και οχι να το αφηνεις να νεταρει μονο του. Αυτο στο λεω γιατι ποτε δεν νεταρει μονο του στο ιδιο σημειο σχεδον παντα το αλλαζει (multifocus). Δοκιμασε το παλι και πεσμου τι βλεπεις. To κακο με τις 13mp ειναι οτι ειναι 4:3 πραγμα το οποιο δεν βολευει ιδιαιτερα στις widescreen οθονες που εχουμε ολοι πια.

Οπως και να χει παντως πολυ καλες.!

 

@pandrits τι να πω για σενα. ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ.!

 

@tupac 1-2-3 πολυ καλες, 4 και 5 λιγο μετριες (στην πρωτη εχεις νεταρει λαθος και στην 5η το ιδιο) στην τελευταια θα την αφηνα ετσι γιατι ειναι μια χαρα. Δοκιμασε με hdr και αν παλι δεν κατεβασε exposure.

 

@mas λιγο θολη αυτη με τη μελισσα, γενικοτερα ψιλομετρια φωτο αλλα και δυσκολη. Η δευτερη σου με την θαλασσα πολυ πολυ καλη. :)

 

Το σαβ/κο ειχα παει στο εξοχικο και εκανα ολη μερα δοκιμες με την καμερα. Εχω καταληξει σε 2 νεα δεδομενα αν και μπορει να τα γνωριζετε ηδη. Το κινητο απο μονο του εχει θεμα με το exposure (στο μενου της καμερας το αναφερει σαν φωτεινοτητα).

Ανεβαζει περισσοτερο απο οτι θα επρεπε. Ετσι λοιπον θα σας προτεινα οσοι εχετε την xcam αλλα και την cloudy cam, να τραβατε μια φωτο κανονικα, και μια με το exposure στο -1 με -1.5. θα καταλαβετε τι εννοω. Δεν ισχυει σε ολες τις συνθηκες, κυριως σε πολυ εντονο φως με εντονες σκιες αλλα και αρκετα σε νυχτερινες.

Επισης εχω την εντυπωση οτι το κινητο τραβαει καλυτερα στα 13Mp.!! Δεν ειναι θεμα αναλυσης ειναι θεμα το πως χειριζεται τα χρωματα και ολα τα συναφη. Θα σας ανεβασω 2 συγκριτικες να τις δειτε.

Για το θεμα που αναφερθηκε στην αναλυση των φωτο στο dropbox, θα σας προτεινα το flickr. Ειναι σαφως καλυτερο και πολυ πιο ευκολο να δει καποιος την πραγματικη αναλυση της φωτο σας.

Edited by demon2411
σχολιο mariodj 13mp-10mp - σχολιο gjimmys
Link to comment
Share on other sites

Ενα σαβ/κο ελειψα και γεμισε το thread φωτο..!! :D Χαιρομαι ιδιαιτερα!!

@akis71 εξαιρετικες οι φωτο σου. ωραια χρωματα και πολυ καλη λεπτομερεια. Στην τελευταια με την θαλασσα στα χαλασε λιγο ο ηλιος αλλα διορθωνεται ευκολα ριχνοντας λιγο τις σκιες και ανεβαζοντας την αντιθεση. ;)

 

 

Οπως ειχα πει και πιο παλια δεν παιζει ρολο το apk που δουλευεις αλλα οι drivers. Με λιγα λογια αν εχεις π.χ. την cloudyg3 rom εχεις μεσα τους τελευταιους drivers και οτι προγραμμα και να βαλεις για να τραβας φωτογραφιες (xcam-stockg3) θα εχεις το ιδιο αποτελεσμα μιας και πατανε πανω στους drivers-binaries. Απο και και επειτα με την xcam μπορεις να πετυχεις καλυτερο αποτελεσμα γιατι μπορεις να βαλεις ρυθμισεις (ειτε τις δικες μου ειτε τις δικες σου) και μπορεις να ρυθμισεις και iso. Για μενα η stock g3 camera ειναι πολυ καλη και γρηγορη αλλα πολυ φτωχη.

Επισης οταν φλασαρες τα binaries πεσμου ποια φλασαρες και αν σταματησε να δουλευει η καμερα σου.

 

 

@minotavrs πολυ καλες αν και μου φαινονται απειροελαχιστα θολες. Ο φακος ηταν καθαρος? Επισης δωσε λιγο αντιθεση και θα δεις πολυ καλυτερο αποτελεσμα.

 

Επανέρχομαι μετα απο τις υποδείξεις του master!

 

Δυστυχως δεν ειναι θεμα θολοτητας του φακού επαιξα και με την αντιθεση αλλα η μανησια εφαρμογη της cloudyG3 2.1 δεν μπορει να συγκριθει με αυτη της xcam + xcam settings

 

Εδω λοιπον η photo cloudy_HDR της cloudy

και εδω η ιδια φωτογραφια τραβηγμενη με xcam xcam

Χρηζει και αλλων βελτιωσεων για αυτο θελω τα φωτα σου...

Edited by Minotavrs
Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι μετα απο τις υποδείξεις του master!

 

Δυστυχως δεν ειναι θεμα θολοτητας του φακού επαιξα και με την αντιθεση αλλα η μανησια εφαρμογη της cloudyG3 2.1 δεν μπορει να συγκριθει με αυτη της xcam + xcam settings

 

Εδω λοιπον η photo cloudy_HDR της cloudy

και εδω η ιδια φωτογραφια τραβηγμενη με xcam xcam

Χρηζει και αλλων βελτιωσεων για αυτο θελω τα φωτα σου...

 

Ναι και τι master....:lol::lol::lol:

Η xcam φαινεται πιο ζωντανη αλλα και πιο ψευτικη.

Επισης εχεις ξεχασει μαλλον το hdr ανοιχτο (βλακεια της cloudycam...δεν εχει modes οποτε αν το βαλεις μια φορα μενει μεχρι να το αλλαξεις...) Οποτε:

 

1) xcam στα settings ριξε το sharpness ελα κλικ κατω απο την μεση για να μην εχεις θορυβο.

Αν θες πιο ζωντανη εικονα βαζεις το contrast στη μεση, αν θες πιο φυσικη εικονα ενα κλικ κατω.

 

2) Αλλαζεις την μαμα cloudyg3 σε hdr off. πρεπει να ξανατραβηξεις στο auto με την μια και με την αλλη. Και στις 2 φορες για να συγκρινεις θα σου προτεινα να κανεις touch+focus μην το αφησεις να νεταρει μονο του (π.χ. νεταρισε στο κοραλι)

 

3) Οταν τελειωσεις με αυτα, τραβα με xcam παλι και στο normal mode ριξε την "φωτεινοτητα" στο -1 και ξανατραβα.(αφου εχεις φτιαξει τα settings παραπανω).

 

Αρα θα εχεις συνολο 3 φωτο να συγκρινεις αν και πιστευω οτι η καλυτερη σου θα ειναι η τελευταια, εσυ θα κρινεις ομως. ;)

Link to comment
Share on other sites

Εδώ ΕΣΤΑΝΟΜΕ να πω και δημόσια, ένα μεγάλο ευχαριστώ:up: στον demon γιατί, με της γνώσης του μας βοηθά όλους, και το σπουδαιότερο......... απαντά και σχολιάζει όλες μας της Photo με ''λεπτότητα'', και χωρείς να προσβάλει κανέναν, απεναντίας μας συμβουλεύει καλοπροαίρετα για την βελτίωση της Camera....!!!!!:clap::clap::clap:

 

Γιαυτό και εγώ.....

 

http://s2.postimg.org/ql29sjay1/facebook_like.jpg

upload gifs

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Εδώ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ να πω και δημόσια, ένα μεγάλο ευχαριστώ:up: στον demon γιατί, με της γνώσης του μας βοηθά όλους, και το σπουδαιότερο......... απαντά και σχολιάζει όλες μας της Photo με ''λεπτότητα'', και χωρίς να προσβάλει κανέναν, απεναντίας μας συμβουλεύει καλοπροαίρετα για την βελτίωση της Camera....!!!!!:clap::clap::clap:

 

Γιαυτό και εγώ.....

 

http://s2.postimg.org/ql29sjay1/facebook_like.jpg

upload gifs

:lol::lol: θεικη η καλπη τι εκατσες και εκανες ρε ανθρωπε..!!!! Σε ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια το εκτιμω πολυ...!!! :)

Με κανεις και κοκκινιζω Μαριε, δεν κανω και τιποτα ιδιαιτερο, απλα μου αρεσει να μοιραζομαι αυτα που ξερω και φυσικα να μαθαινω και απο τους αλλους.

Το να ειμαι αγενης και να προσβαλλω καποιον, εκτος απο το οτι δεν εχω το δικαιωμα να το κανω, το μονο που θα καταφερω ειναι να γινω αντιπαθης, και στην τελικη μια παρεα ειμαστε εστω και ιντερνετικα σας θεωρω ολους φιλους μου εδω και στο νημα του g2 με τις τροποποιησεις.!

Σε ευχαριστω και παλι και φυσικα ανταποδιδω τα σχολια σου και για την δικη σου πολυτιμη βοηθεια οταν ξεκινησα να ρουταρω το g2..!!!

Link to comment
Share on other sites

τράβηξα καμια 30αριά φώτο με cloudy G3 2.0, τόσο με την μαμά κάμερα, όσο και με την Xcam με τα settings που δώσατε πριν μερικές σελίδες.

Σε εσωτερικό χώρο οι διαφορές ήταν σχεδόν μηδαμινές με ελαφρώς καλύτερες αυτές της μαμά κάμερα. σε κάθε περίπτωση ήταν εξαιρετικές!

Δοκιμές έχει τώρα το βίντεο (αν και επιλογή για UHD βλέπω μόνο στην μαμά κάμερα) καθώς και τώτο σε εξωτερικό χώρο. :)

 

Για να μην παιδευεσαι δανειζομαι ενα παλιο σχολιο μου. Επισης το noise gate αν το απενεργοποιησεις καλο μεν για ησυχο μερος κακο για θορυβο, παραμορφωνεται ο ηχος.

 

 

 

60 fps 1080p ΜΟΝΟ σε πολυ καλες συνθηκες φωτισμου για να μην εχουμε απωλεια λεπτομερειας.Σαν mode το 60 fps εχει πολυ καλη κινηση αλλα μειωνει λιγο την λεπτομερεια για να ανταποκριθει ο επεξεργαστης στα 60 fps.

 

+ τρομερα ομαλη κινηση χωρις θολουρες

 

- απωλεια λεπτομερειας σε σχεση με τα 30 fps (ειναι αξιοπρεπεστατη ομως!)

- κακη αναλυση σε χαμηλο φωτισμο και το fps πεφτει στα 30 οποτε ειναι αχρηστο.Δεν το προτεινω σε low light με τιποτα γιατι βαζει ενα πολυ επιθετικο noise reduction για να ελλατωσει τον θορυβο με αποτελεσμα να εμφανιζει τα προσωπα λες και ειναι χαρτονια.

- μεγαλυτερο μεγεθος αρχειων απο τα 30 fps (λογω 30000kbps εναντι 20000kbps που τραβανε τα 30 fps)

 

30 fps 1080p σε γενικες γραμμες για ολες τις συνθηκες προτεινομενη

+καλο all around mode με καλυτερη λεπτομερεια απο την 60fps και καλη σε χαμηλο φωτισμο

+μικροτερα αρχεια απο 60 fps και φυσικα απο την uhd

 

- τυπικο video 30fps με οτι αυτο συνεπαγεται σε θολουρες στις γρηγορες κινησεις.

 

 

4k η αλλιως UHD.

+ τρομερη αναλυση σε σχεση με 1080p. Πατας pause στο video και ειναι λες και βλεπεις φωτο.!!!

+ αψογη συμπεριφορα σε χαμηλες συνθηκες φωτισμου καλυτερη και απο 30-60 fps modes. Προτεινεται ανεπιφυλακτα σε low light.!

+ η διαφορα φαινεται ακομα και σε τηλεορασεις 1080p (εγω δοκιμαζω σε 42αρα 1080p)

 

- μεγαλο μεγεθος αρχειων (2 μιση λεπτα περιπου 500mb..!!)

Link to comment
Share on other sites

Εδώ ΕΣΤΑΝΟΜΕ να πω και δημόσια, ένα μεγάλο ευχαριστώ:up: στον demon γιατί, με της γνώσης του μας βοηθά όλους, και το σπουδαιότερο......... απαντά και σχολιάζει όλες μας της Photo με ''λεπτότητα'', και χωρείς να προσβάλει κανέναν, απεναντίας μας συμβουλεύει καλοπροαίρετα για την βελτίωση της Camera....!!!!!:clap::clap::clap:

 

Γιαυτό και εγώ.....

 

http://s2.postimg.org/ql29sjay1/facebook_like.jpg

upload gifs

Σωστος. Βεβαιως ενα ευχαριστω στον demon που αναλυει ολες τις φωτογραφιες μας και δε βαριεται να γραψει.

 

Μαριε, πολυ ωραια η φωτο σου με την καλπη.

Με το G2 την τραβηξες;;;;;;; :D

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ναι και τι master....:lol::lol::lol:

Η xcam φαινεται πιο ζωντανη αλλα και πιο ψευτικη.

Επισης εχεις ξεχασει μαλλον το hdr ανοιχτο (βλακεια της cloudycam...δεν εχει modes οποτε αν το βαλεις μια φορα μενει μεχρι να το αλλαξεις...) Οποτε:

Αρα θα εχεις συνολο 3 φωτο να συγκρινεις αν και πιστευω οτι η καλυτερη σου θα ειναι η τελευταια, εσυ θα κρινεις ομως. ;)

 

Παρακατω σου εχω τις photos που εβγαλα με τις προτεινομενες ρυθμισεις κατα περιπτωση oπως θα δεις ειχες δικιο η 3λυση ειναι και καλυτερη!

1) xcam στα settings ριξε το sharpness ελα κλικ κατω απο την μεση για να μην εχεις θορυβο.

Αν θες πιο ζωντανη εικονα βαζεις το contrast στη μεση, αν θες πιο φυσικη εικονα ενα κλικ κατω.

15810733425_970f20c4b1.jpgxcam1 by minotavrs, on Flickr

 

2) Αλλαζεις την μαμα cloudyg3 σε hdr off. πρεπει να ξανατραβηξεις στο auto με την μια και με την αλλη. Και στις 2 φορες για να συγκρινεις θα σου προτεινα να κανεις touch+focus μην το αφησεις να νεταρει μονο του (π.χ. νεταρισε στο κοραλι)

15808846431_13840d0524.jpgcloudy2 by minotavrs, on Flickr

 

3) Οταν τελειωσεις με αυτα, τραβα με xcam παλι και στο normal mode ριξε την "φωτεινοτητα" στο -1 και ξανατραβα.(αφου εχεις φτιαξει τα settings παραπανω).

 

15787063116_04463f7b15.jpgxcam3 by minotavrs, on Flickr

Link to comment
Share on other sites

Mπραβο φιλε μου εβαλες και τα σχολια με την καθε φωτο, αψογος.! Ετσι μπορω να καταλαβω πολλα.

Μεταξυ των τριων, η πρωτη ειναι η χειροτερη, η 2η καλυτερη απο την πρωτη και η τριτη καλυτερη απο ολες αν και πιο σκοτεινη ειναι πιο ρεαλιστικη με καλυτερα χρωματα. Eιναι βλαμμενο το software μην το ψαχνεις εχει θεμα με το exposure αλλα αμα το μαθεις θα βγαζεις τρομερες φωτογραφιες (οχι οτι δεν βγαζει ηδη φοβερες...)

Ψηφιζω 3η! (παρεπιπτοντως ωραια φωτο!!) ;)

Link to comment
Share on other sites

Να ευχαριστησω και εγω τον demon γιατι με την δικη του βοηθεια ξαναπηρα για 3 φορα το g2 και δεν το μετανοιωσα καθολου.:)Σιγουρα θα παμε και για καφε καποια στιγμη γιατι θελω να σε γνωρισω;)
Link to comment
Share on other sites

Θέλω και γω να προσθέσω ότι τα λόγια του σχεδόν πάντα στάζουν μέλι.... Τόσο πολύ, που φοβάμαι πως....... τα περισσότερα σιροπιαστά τα τρώει μόνος του. Επίσης έχει γρήγορα και ακούραστα δάχτυλα για τις φωτογραφίες και το φόρουμ.

Α και αν ποτέ συναντηθούμε θα ήθελα να έρθει παρέα με εκείνη την ξανθιά.... Την ζουμερή βρε....

Την πορτοκαλόπιτα...

Link to comment
Share on other sites

Mπραβο φιλε μου εβαλες και τα σχολια με την καθε φωτο, αψογος.! Ετσι μπορω να καταλαβω πολλα.

Μεταξυ των τριων, η πρωτη ειναι η χειροτερη, η 2η καλυτερη απο την πρωτη και η τριτη καλυτερη απο ολες αν και πιο σκοτεινη ειναι πιο ρεαλιστικη με καλυτερα χρωματα. Eιναι βλαμμενο το software μην το ψαχνεις εχει θεμα με το exposure αλλα αμα το μαθεις θα βγαζεις τρομερες φωτογραφιες (οχι οτι δεν βγαζει ηδη φοβερες...)

Ψηφιζω 3η! (παρεπιπτοντως ωραια φωτο!!) ;)

 

Να σαι καλά αδελφέ μου... Οι γνωσεις σου και η βοηθεια σου αμεριστη... χρωστάω μια la trappe quadrupel στο Vale Vale (Αργυρουπολιτης και εγω βλεπεις) :p

 

YΓ: Ολα τα κοχυλια που βλέπεις ειναι ψαρεμενα απο εμενα φετος το καλοκαιρι στις ακτες τις ΝΑ Αττικης παρακαλώ.. το καμάρι μου η Μπουρού την βρήκα στα 8 μέτρα !

Edited by Minotavrs
Link to comment
Share on other sites

Ποίος demon και κουραφέξαλα που ξέρει από φωτογραφία:p

Γεια σου ρε Γιώργο πλάκα κάνω φυσικά ,ο Γιώργος ξέρει τα λέμε από παλιά και του έχω τυφλή εμπιστοσύνη στο θέμα φωτογραφία γιατί είναι αντικειμενικός:)

Link to comment
Share on other sites

@demon οπως βλεπεις έβαλες φωτιά στο θεμα με τις συμβουλες σου. Τα g2 ολων τραβανε φώτο κατα ριπας. Προσωπικά εβγαζα παντα στο auto και παντα μέρα αλλα σήμερα ειπα να παιξω με τη φωτεινότητα οπως ειπες και η διαφορά ειναι ορατή. Μερικα δείγματα παρακατω

Η πρωτη με auto https://flic.kr/p/q6iE9V και τωρα με +0,7 φωτεινότητα https://flic.kr/p/q4dkKU και παρομοίως https://flic.kr/p/p9whcG και

https://flic.kr/p/p9yUE6 καθε σχολιο ευπρόσδεκτο

«Κρύπτειν αμαθίην κρέσσον ή ες το μέσον φέρειν»
Link to comment
Share on other sites

Να ευχαριστησω και εγω τον demon γιατι με την δικη του βοηθεια ξαναπηρα για 3 φορα το g2 και δεν το μετανοιωσα καθολου.:)Σιγουρα θα παμε και για καφε καποια στιγμη γιατι θελω να σε γνωρισω;)

 

Οποτε θελεις φιλε μου κανενα προβλημα. Μακαρι να τα καταφερουμε καποια στιγμη ολοι μαζι να παμε για εναν καφε.!

 

----- προσθήκη μηνύματος 80 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θέλω και γω να προσθέσω ότι τα λόγια του σχεδόν πάντα στάζουν μέλι.... Τόσο πολύ, που φοβάμαι πως....... τα περισσότερα σιροπιαστά τα τρώει μόνος του. Επίσης έχει γρήγορα και ακούραστα δάχτυλα για τις φωτογραφίες και το φόρουμ.

Α και αν ποτέ συναντηθούμε θα ήθελα να έρθει παρέα με εκείνη την ξανθιά.... Την ζουμερή βρε....

Την πορτοκαλόπιτα...

Αστα φιλε ευτυχως ακομα κρατιεμαι σε νορμαλ κιλα....Και να ηταν μονο η πορτοκαλοπιτα!!!

Εννοειται οτι θα ερθω παρεα με την ξανθια αλλα για παρτη σου θα σου φερω και μια μελαχροινη...σοκολατοπιτα!

Να σε δω αν θα την παλεψεις με 2 μαζι!! ;):lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 49 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να σαι καλά αδελφέ μου... Οι γνωσεις σου και η βοηθεια σου αμεριστη... χρωστάω μια la trappe quadrupel στο Vale Vale (Αργυρουπολιτης και εγω βλεπεις)

 

YΓ: Ολα τα κοχυλια που βλέπεις ειναι ψαρεμενα απο εμενα φετος το καλοκαιρι στις ακτες τις ΝΑ Αττικης παρακαλώ.. το καμάρι μου η Μπουρού την βρήκα στα 8 μέτρα !

 

Να σαι καλα φιλε μου...Εισαι και γειτονας??? Το συντομοτερο λοιπον στο Vale vale!!

Οσο για τα κοχυλια μπραβο σου λογικο να εισαι περηφανος!!

 

Ποίος demon και κουραφέξαλα που ξέρει από φωτογραφία:p

Γεια σου ρε Γιώργο πλάκα κάνω φυσικά ,ο Γιώργος ξέρει τα λέμε από παλιά και του έχω τυφλή εμπιστοσύνη στο θέμα φωτογραφία γιατί είναι αντικειμενικός:)

 

Γεια σου ρε Βαγγο, και εγω σου εχω τυφλη σε ολα τα υπολοιπα πανω στο κινητο!!! ;) Εξαλλου χαρη στα δικα σου σχολια, του Μαριου και αρκετων παιδιων εδω μεσα πηρα ξανα το g2.! Ας μην το ξεχναμε και αυτο..!

Edited by demon2411
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...