Jump to content

Φωτογραφίες / βίντεο με το LG G2


Minotavrs
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ταξιδιώτης τωρα τα είδα!!!!!χααχαχαχ!αυτα με τη περιπλάνηση δε παίζονται!

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

[ATTACH]44029[/ATTACH]

Χριστός ανέστη.

Χρόνια πολλά σε όλους.

Η φωτο πώς φαίνεται;

Είναι λίγο υπερκορεσμένο το λευκό;;;

χαχαχα

 

παντως το αρνι ειναι οτι πρεπει!!!

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω το αρνί έπρεπε να φωτογραφιστεί και στο τέλος του ψησίματος ροδοκόκκινο, να έχουμε πιο ολοκληρωμένη άποψη :food:
Link to comment
Share on other sites

Απο τη συγκινηση σου ποσταρες σε λαθος τοπικ :lol:

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Απο τη συγκινηση σου ποσταρες σε λαθος τοπικ :lol:

 

Χάχα ότι να ναι... Ας το μεταφέρει ένας mod παρακαλώ

Link to comment
Share on other sites

Μα γιατί το βράδυ δεν μπορεί με τίποτα να κάνει focus η κάμερα?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Μα γιατί το βράδυ δεν μπορεί με τίποτα να κάνει focus η κάμερα?

 

Δυστυχώς το βράδυ, ακομα και με σχετικά καλό εσωτερικά φωτισμό σέρνεται λίγο.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς φεύγω σήμερα από το G2 να βρω την υγεία μου... Με είχα πεισει ότι βγάζει πολύ καλές φωτογραφίες όταν το είχα δει αλλά τη μέρα, για αυτό το πήρα... Σήμερα πάω σε 1020, θα ποσταρω με την πρώτη ευκαιρία 3 φωτογραφίες να δείτε διαφορά....
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς φεύγω σήμερα από το G2 να βρω την υγεία μου... Με είχα πεισει ότι βγάζει πολύ καλές φωτογραφίες όταν το είχα δει αλλά τη μέρα, για αυτό το πήρα... Σήμερα πάω σε 1020, θα ποσταρω με την πρώτη ευκαιρία 3 φωτογραφίες να δείτε διαφορά....

μια χαρα φωτογραφιες βγαζει το g2..ενα υπερτατο τηλ...με πανισχυρο επεξεργαστη.τι αλλο να ζητησουμε δηλ...?ολα μας καλυπτει!!οπως κ το s4 βγαζει απιστευτες φωτο...

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το βράδυ, ακομα και με σχετικά καλό εσωτερικά φωτισμό σέρνεται λίγο.

 

Βάλτε το mod του Xdabbeb v3 και θα βελτιωθεί αρκετά !

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς φεύγω σήμερα από το G2 να βρω την υγεία μου... Με είχα πεισει ότι βγάζει πολύ καλές φωτογραφίες όταν το είχα δει αλλά τη μέρα, για αυτό το πήρα... Σήμερα πάω σε 1020, θα ποσταρω με την πρώτη ευκαιρία 3 φωτογραφίες να δείτε διαφορά....

 

Φίλε κακώς κατά τη γνώμη μου πας σε 1020. Δεν σε ξέρω βέβαια για να γνωρίζω τις απαιτήσεις σου αλλά οι φωτογραφίες του G2 είναι πολύ καλές γενικά. Δεν είναι οι τοπ όπως του 1020 ή του S4 zoom που ξεχωρίζουν σε αυτόν τον τομέα αλλά είναι στην αμέσως επόμενη κατηγορία μαζί με galaxy S4, iphone κλπ. Εάν η φωτογραφία ήταν τόσο σημαντικός παράγοντας για σένα που θα προτιμούσες κάποιο από τα κορυφαία σε κάμερα τηλέφωνα δεν θα είχες καν έρθει στο G2 επομένως νομίζω ότι σε ενδιαφέρουν και άλλα πράγματα πολύ σε ένα τηλέφωνο όπως η ισχύς του, η ταχύτητα, η μπαταρία κλπ και γιαυτό το G2 είναι ο καλύτερος συνδυασμός και το προτίμησες

Link to comment
Share on other sites

Βάλτε το mod του Xdabbeb v3 και θα βελτιωθεί αρκετά !

Εγω που φοραω την cloudy pro ΙΙ ποιο ειναι το συγκεκριμενο αρχειο που πρεπει να βαλω;Ευχαριστω.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Εγω που φοραω την cloudy pro ΙΙ ποιο ειναι το συγκεκριμενο αρχειο που πρεπει να βαλω;Ευχαριστω.

 

http://www.androidfilehost.com/?fid=23329332407590102

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Το optical image stabilization είναι μόνιμα ενεργοποιημενο πάντα σε οποιαδήποτε ανάλυση και σε οποιοδήποτε Mode;

 

Λογικα μονο οταν χρειάζεται ενεργοποιείται σε όλες τις ρυθμίσεις

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Λογικα μονο οταν χρειάζεται ενεργοποιείται σε όλες τις ρυθμίσεις

 

Εγώ θα έλεγα ότι επειδή είναι μηχανικό είναι πάντα σε λειτουργία και απλά αν κινησε αντιδρά.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς φεύγω σήμερα από το G2 να βρω την υγεία μου... Με είχα πεισει ότι βγάζει πολύ καλές φωτογραφίες όταν το είχα δει αλλά τη μέρα, για αυτό το πήρα... Σήμερα πάω σε 1020, θα ποσταρω με την πρώτη ευκαιρία 3 φωτογραφίες να δείτε διαφορά....

 

Φίλε Θα σου πρότεινα και εγώ όπως και οι υπόλοιποι να μην φύγεις απτό G2. Έχει τόσα παραπάνω από το 1020 που μόνο για την κάμερα δεν αξίζει.. Εσύ ξέρεις...

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Να και μερικές από εμένα.

 

https://www.dropbox.com/sc/ftg7dq9tu1v567h/i0edzRM066

 

Γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος με την ποιότητα.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πρόσεξα ότι σε όσα βίντεο έχω τραβήξει σε χωρους με ησυχία ο ήχος είναι άθλιος. Ένα παράδειγμα αυτού που παρατήρησα στο παρακάτω βίντεο.

 

 

Είναι σαν κάποιος να εχει τραβήξει το noise cancelation μέχρι εκεί που δεν πάει, με αποτέλεσμα όταν δε υπάρχει ήχος επαρκους έντασης να μην ακούγεται τίποτα ή να ακούγεται διακεκομένα. Το θέμα είναι software απ'οτι κατάλαβα. Έχει να κάνεί είτε με τον encoding του ήχου είτε με το ποιο μικρόφωνο χρησιμοποιείται. Και η κάμερα της google κάνει τα ίδια. Η μόνη εφαρμογή που βρήκα και παίζει σωστά ο ήχος είναι αυτή :

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=rubberbigpepper.lgCamera

 

Περισσότερς πληροφορίες στα

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2490738

http://forum.xda-developers.com/search.php?searchid=270485324

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2548395

Edited by philpi
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...