Jump to content

Eξεταστική


kallitheotis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αλλά δε μπορεί να θες αφενός να έχεις πτυχία που γράφει πάνω τη λέξη Πανεπιστήμιο και αφετέρου να ξέρεις απλά να στήνεις τέλεια ένα δίκτυο.

 

Γιατί όχι?

Συμφωνώ ότι τα πράγματα δεν είναι καλά στα ελληνικά πανεπιστήμια, αλλά ο παραπάνω είναι ο σωστός συνδυασμός, κατά τη γνώμη μου, για οποιοδήποτε ίδρυμα θέλει να λέγεται πανεπιστήμιο. Σ αυτόν τον τομέα ίσως μόνο το Πολυτεχνείο τα καταφέρνει...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 558
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γιατί όχι?

Συμφωνώ ότι τα πράγματα δεν είναι καλά στα ελληνικά πανεπιστήμια, αλλά ο παραπάνω είναι ο σωστός συνδυασμός, κατά τη γνώμη μου, για οποιοδήποτε ίδρυμα θέλει να λέγεται πανεπιστήμιο. Σ αυτόν τον τομέα ίσως μόνο το Πολυτεχνείο τα καταφέρνει...

Εγώ δε συμφωνώ ότι σε αυτό το θέμα δεν είναι καλά τα πανεπιστήμιά μας. Μπορεί να έχουν προβλήματα οργάνωσης, χώρων κλπ. αλλά από ακαδημαϊκή άποψη (τουλάχιστον κάποια) είναι πολύ καλά.

Και θεωρώ τραγικό να ζητάμε από τα πανεπιστήμια να δίνουν απλά επαγγελματική κατάρτιση.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

παιδιά εγώ θα πω κάτι άσχετο.Δεν καταλαβαίνω γιατί ως μελλοντικός μηχανικός ηλεκτρονικών υπολογιστών πρέπει να γα*****ι στα κωλομα8ηματικά. είπαμε, αλλά Μαθηματικά Ι, Μαθηματικά ΙΙ, γραμμική άλγεβρα, Διακριτά Μαθηματικά Ι, ΙΙ, Θεωρία Σημάτων κ ένα σωρο βλακείες ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ???? Και 2 φυσικές α έτος υπερβολή το θεωρώ.

 

Επειδη οπως ειπε και ο Lewton σπουδαζεις μηχανικος Η/Υ σε Πανεπιστημιο και οχι "μηχανικος" γι'αυτο πρεπει να μαθεις-μαθουμε 2-3 "ασχετα" πραγματα που στο μελλον θα μας φανουν χρησιμα. Πχ. εγω που σπουδαζω πολιτικος μηχ. γιατι θα πρεπει να μαθω οικονομικα και management? Θα μου πεις αυτα ειναι πιο ενδιαφερονται απο τα μαθηματικα :p Παντως δεν τα βλεπω σαν "αχρηστα" μαθηματα, αν και ειναι λιγο μακρια απο αυτο που θελω (οχι τελειως ομως). :)

Link to comment
Share on other sites

Μη λέτε για άχρηστα μαθηματικά και φυσικές γιατι δεν αντεχω αλλο!!!

 

Είμαι τριτο εξάμηνο Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και κανω αμαν να τελειώσει! 7 μαθηματα εκ τω οποίων:

1. Διαφορικές

2. Αριθμητική Αναλυση

3. Πιθανότητες & Στατιστικη

4. Φυσική ΙΙΙ: Κυματική

5. Φυσική: Δυναμική και Κινηματική Στερεού

6. Ηλεκτροτεχνικά Υλικά (Φυσική Ημιαγωγων)

7...... ναι ναι ναι ενα ολόκληρο μη μαθηματικο/φυσικό μαθημα: ηλεκτρικές μετρήσεις!!!!

 

Για όποιον δεν καταλαβε 3 μαθηματικά και 3 φυσικές σε ενα εξάμηνο!!!

Εγώ τι να πω μετα;;; Αντε ΑΜΑΝ να τελειωσει το βρωμοεξαμηνο αυτο...

Link to comment
Share on other sites

Ηλεκτρολόγος Μηχανικός

Αν δεν κάνεις εσύ Φυσική και Ηλεκτρικές Μετρήσεις ποιός θα κάνει;

Link to comment
Share on other sites

Μη λέτε για άχρηστα μαθηματικά και φυσικές γιατι δεν αντεχω αλλο!!!

 

Είμαι τριτο εξάμηνο Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και κανω αμαν να τελειώσει! 7 μαθηματα εκ τω οποίων:

1. Διαφορικές

2. Αριθμητική Αναλυση

3. Πιθανότητες & Στατιστικη

4. Φυσική ΙΙΙ: Κυματική

5. Φυσική: Δυναμική και Κινηματική Στερεού

6. Ηλεκτροτεχνικά Υλικά (Φυσική Ημιαγωγων)

7...... ναι ναι ναι ενα ολόκληρο μη μαθηματικο/φυσικό μαθημα: ηλεκτρικές μετρήσεις!!!!

 

Για όποιον δεν καταλαβε 3 μαθηματικά και 3 φυσικές σε ενα εξάμηνο!!!

Εγώ τι να πω μετα;;; Αντε ΑΜΑΝ να τελειωσει το βρωμοεξαμηνο αυτο...

Λογικό δεν είναι (δεδομένου μάλιστα ότι η σχολή σου έχει 5 χρόνια διάρκεια) να σου δώσουν στην αρχή τις απαραίτητες γνώσεις ώστε να μπορέσεις να καταλάβεις τα μαθήματα του πυρήνα της σχολής σου;

Θεωρείς ότι με τις γνώσεις που έχεις τώρα (εκτός αν έκατσες και διάβασες μόνος σου προχωρημένα μαθηματικά-φυσική, που δεν το κόβω από τον τρόπο που μιλάς) μπορείς να καταλάβεις τα μαθήματα ηλεκτρολογίας, ηλεκτρονικής κλπ;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι το ψάχνεται το μηχανικός τα λέει όλα. Κάποια μαθήματα είναι κοινά για τους μηχανικούς. Τα 3 από τα μαθήματα που αναφέρει (Διαφορικές, Αριθμητική ανάλυση και Πιθανότητες) τα είχα κι εγώ στο 3ο εξάμηνο και σπουδάζω Μηχανικός Περιβάλλοντος. Τα υπόλοιπα ήταν και μένα Φυσικές αλλά όχι με ηλεκτρονικά, Στατική των κατασκευών, αντοχή υλικών (4ο εξάμηνο) κ.α. Είναι φυσικό να διδάσκεται αυτά τα μαθήματα κάποιος που έχει το δικαίωμα αργότερα να σηκώσει μέχρι 2όροφη οικοδομή (όλοι οι μηχανικοί). Από κει και πέρα το κάθε τμήμα έχει και τα ξεχωριστά μαθήματα (όπως εμείς πχ ατμοσφαιρική χημεία)
Link to comment
Share on other sites

Μη λέτε για άχρηστα μαθηματικά και φυσικές γιατι δεν αντεχω αλλο!!!

 

Είμαι τριτο εξάμηνο Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και κανω αμαν να τελειώσει! 7 μαθηματα εκ τω οποίων:

1. Διαφορικές

2. Αριθμητική Αναλυση

3. Πιθανότητες & Στατιστικη

4. Φυσική ΙΙΙ: Κυματική

5. Φυσική: Δυναμική και Κινηματική Στερεού

6. Ηλεκτροτεχνικά Υλικά (Φυσική Ημιαγωγων)

7...... ναι ναι ναι ενα ολόκληρο μη μαθηματικο/φυσικό μαθημα: ηλεκτρικές μετρήσεις!!!!

 

Για όποιον δεν καταλαβε 3 μαθηματικά και 3 φυσικές σε ενα εξάμηνο!!!

Εγώ τι να πω μετα;;; Αντε ΑΜΑΝ να τελειωσει το βρωμοεξαμηνο αυτο...

OΛΑ. ΜΑ ΟΛΑ ΟΜΩΣ τα μαθήματα που ανέφερες είναι ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ για την επιστήμη σου.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως κανείς μπορεί να δώσει τα φώτα του για μια κλασσική άκηση στη Θεωρία Πολυπλοκότητας;; Το πρόβλημα είναι σχετικό με subgraph isomorphism...Όποιος πιστός ας μου pm...

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

*Imela*

Link to comment
Share on other sites

Ναι βρε παιδία ΟΚ, πασο, είναι απαραίτητα για την επιστήμη μου. Αλλα ΟΛΑ σε ΕΝΑ εξάμηνο;;! Έχετε κανει ποτε απο το πρωϊ στις 9 ώς το απόγευμα στις 6 συνεχόμενα μαθηματικά και φυσικές;; Αγανακτείς απο ένα σημείο και μετά. Μπερδευεις τη μερική παράγωγο με την πρόσθεση! :) Και στα προηγούμενα εξαμηνα είχαμε μαθηματικα και φυσικές αλλα έσπαγε καπου ο παγος, όλο και κανενα προγραμματισμο, όλο τιποτα κυκλώματα είχαμε... Δεν ξερω βρε παιδία, μακαρι να έχετε δίκιο. Αλλα όταν βλέπεις αλλες σχολές να αρχίζουν πια να μπαίνουν στο ψητο στο δευτερο έτος και εσυ να έχεις πήξει στα μαθηματικά κατι παει στραβά...

 

ΥΓ. Όσο για τα 5 χρόνια σπουδών, βασικά μιλάμε για 4,5. Ενα εξαμηνο περισσότερο. Το τελευταίο είναι μονο διπλωματική.

ΥΓ2. Ποτε θα επιλέξω ροές, πότε;;; Δεν μπορώ να περιμένω που έλεγε και το καλοκαιρινό συνθημα!!

Link to comment
Share on other sites

Μήπως κανείς μπορεί να δώσει τα φώτα του για μια κλασσική άκηση στη Θεωρία Πολυπλοκότητας;; Το πρόβλημα είναι σχετικό με subgraph isomorphism...Όποιος πιστός ας μου pm...

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

*Imela*

 

Tο έλυσα...

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μόλις βγήκε η βαθμολογία στο τελευταίο μάθημά μου και το πέρασα, πήρα πτυχίο. Σχολή Μαθηματικό Ιωαννίνων. Το δυσάρεστο είναι ότι αύριο πάω φαντάρος. :)
Link to comment
Share on other sites

Παίδες μόλις βγήκε η βαθμολογία στο τελευταίο μάθημά μου και το πέρασα, πήρα πτυχίο. Σχολή Μαθηματικό Ιωαννίνων. Το δυσάρεστο είναι ότι αύριο πάω φαντάρος. :)

Μπράβο! :)

Και καλός πολίτης.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ήττα σοκ σήμερα. Τόσος κόπος όλο το εξάμηνο, τόσο άγχος κι έγραψα ένα ωραιότατο 2... Του είπα και μου το κανε 4 τουλάχιστον να μη μου τρώει το 5ωρο όταν το δηλώνω... Ωραία, άλλα 3 εξάμηνα στο νερός τώρα, καθότι 3πλη αλυσίδα...

Παραιτούμαι... :cry: Σιχτίρ για σχολή...

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έμαθα ότι έγραψα σε ένα μάθημα (Ανάλυση δεδομένων) 10. :D

Φυσική σε μικρές καθημερινές δόσεις! fysikhblog.wordpress.com

spread it out!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έμαθα ότι έγραψα σε ένα μάθημα (Ανάλυση δεδομένων) 10. :D

 

:blink:

 

Ωχ, πάμε να κρυφτούμεεεε..... :rolleyes: :shifty:

Για να κάνω τέτοιο πράγμα πρέπει ή το μάθημα να γελοίο μέχρι αηδίας (δηλαδή όλοι να πάρουν 10) ή να διαβάζω συστηματικά όλο το εξάμηνο σαν να είμαι στο Λύκειο... και πάλι...

Link to comment
Share on other sites

Βγήκαν τα Μαθηματικά... και ένα έχω να πω: Γκρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρ

ρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρ :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad:

--September Club--

Link to comment
Share on other sites

Γουέλκαμ του δε κλάμπ :cool:

 

 

Για λόγους ευγένειας ποτέ δεν ρωτάμε την ηλικιά μιας γυναίκας, καθώς και τον αριθμό των χρεωστούμενων μαθηματων ενός φοιτητή.

 

Να γίνω αγενής; Πόσα χρωστάτε;

 

Εγώ είμαι 3° έτος και χρωστάω 6 μαθήματα,2 θερινών και 4 χειμερινών εξαμήνων (η σχολή μου είναι 5ετής). Καλά δεν είναι; :rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι 3° έτος και χρωστάω 6 μαθήματα,2 θερινών και 4 χειμερινών εξαμήνων (η σχολή μου είναι 5ετής). Καλά δεν είναι;

Αρκετα εως πολυ καλα θα ελεγα!

Εγω μολις πληροφορηθηκα οτι σε ενα μαθημα που ειχε μονο απαλλακτικη εργασια (2 ατομων) εγω πηρα 8 και η κοπελα με την οποια εκανα την εργασια 9. Και καποιοι γνωστοι μου, πηρε ο ενας 8 και ο αλλος...2 :!: Οι εργασιες δεν παρουσιαστηκαν,ουτε φαινοταν ποιος εγραψε τι... Τι να πεις;! :rolleyes: :mad:

Ο αρνηθείς δεν μετανοιώνει. Aν ρωτιούνταν πάλι,

όχι θα ξαναέλεγε. Κι όμως τον καταβάλλει

εκείνο τ’ όχι — το σωστό — εις όλην την ζωή του.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Πώς πήγε ρε παιδιά η εξεταστική;

Εμένα μέχρι στιγμής είναι η δεύτερη καλύτερη εξεταστική μου. :cool:

Έχουν βγει 3 από τα 4 που έδωσα, και έχω πάρει 2 8άρια και ένα 9άρι (το 9άρι μόλις σήμερα, και ενώ υπολόγιζα κανένα 5, το πολύ 6!) :up:

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

h dikia mou mia xara phge..ta perasa ola kai de xrostao kanena ma8hma apo kanena eksamhno..h eksetastikh pou mas erxete einai h pio duskolh ka8os telh maiou dinoume ta praktika kai meta 8eorhtika...kai gia na mpo sto master 8a prepei na ta peraso ola..
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Eγω ειμαι πρωτο εξαμηνο.Ειχα 6 μαθηματα,εδωσα τα 4,περασα τα 3!

Βαθμοι?6,7,9 και 3!

 

Εγώ είχα 6 στα πέντε. Μαθηματικά :down: 80% αποτυχία στο τμήμα, άστα να πάνε. Περιέργως την Φυσική την πέρασα κατευθείαν (με 6 μεν... αλλά...), μάθημα που το χρωστάνε τελειόφοιτοι.

Πάλι καλά να λέω... :scared:

 

EDIT: 6/5?!?!?!? :stupid:

Προφανώς εννοώ 5 στα έξι... Να πως έμεινα μαθηματικά :shifty:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...