Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι και εγώ αυτό κατάλαβα εν τέλει! Νόμιζα ότι θα είναι μόνιμα με nfc και όχι με bluetooth, αλλά μάλλον μόνο για την ζεύξη το θέλει το nfc. Οπότε κλάιν μάιν όπως και να κάνει ζεύξη. Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το τέστ του GPS δείχνει αυτά....στο μπαλκόνι μου και γύρω πολυκατοικίες...έπιασε σε 45-50 sec. Μια παρατήρηση: είχα σε όλους τους δορυφόρους καλύτερο σήμα και όταν έπιανα το κινητό να του τραβήξω screenshot οι ενδείξεις κατέβαιναν!

 

http://i35.photobucket.com/albums/d197/nikosni/Screenshot_2013-01-01-02-16-22_zps39fa982a.png

"Φίαρ καν χόλντ γιου πρίζονερ...Χόουπ καν σέτ γιου φρί...."
Link to comment
Share on other sites

Τα νεύρα μουυυυυυυυ προσπαθώ να βγάλω άκρη στο τσατ του τοκ πως να συνδέσω το nfc headset και εκτός ότι δεν ξέρουν αγγλικά, δεν ξέρουν και τις ρυθμίσεις να μου πουν... ΠΦΦΦΦ

 

Λογικα το NFC το εχει για να ανοιγει το Bluetooth και να κανει τον συγχρονισμο μεταξυ ακουστικου και συσκευης. Με χειροκινητο συγχρονισμο σου δουλευει?

Link to comment
Share on other sites

Όχι... Εφτασε μεχρι 4397 και μετα, κάθοδος :lol:

 

Το χειμώνα (αν αντέξει η μπαταρία μέχρι τότε) αν δεν παίρνει μπροστά το αυτοκίνητο μπορείς να το βάλεις με το κινητό!!! :lol::lol::lol:

 

edit

 

Ήθελα να το ρωτησω συνέχεια και το ξεχνούσα. Εντάξει η 1.0.7; Καλυτερη από plus; Δουλεύον όλα; Το wifi είναι όντως δυνατότερο; Το touch κομπλέ; Με spflash την πέρασες;

είχαν παρουσιαστεί πάρα προβλήματα με την 1.0.7. Ειδικά με τα κινητά της δικής μας φουρνιάς.

Περίεργο...

Edited by bill_phone
Προσθήκη μηνματος
Link to comment
Share on other sites

*αψογη.....

Τζιπιες:;1ο κλειδωμα σε λιγοτερο απο 1 λεπτο. Έκτοτε κλειδώνει σε λιγοτερο απο 15 δευτερα.

Γουαιφαι: μια χαρα, οπως και πριν, καμια διαφορα.

Τατς πανελ, οθονη : κανονικά, κανένα απο τα προβλήματα που διαβάσαμε σε αλλο φόρουμ...

 

Συνολικά, φαίνεται να στροφαρει πιο γρήγορα το κινητό. Τσεκαρα μηπως και πειραξανε τα scale στα ανιμέισονς ωστε να δειχνει πιο γρηγορο, αλλα αυτα ειναι στο χ1.

Και πιο σημαντικό, η καταναλωση δείχνει να εχει βελτιωθεί. Δλδ, λαμβάνοντας υπόψη την συνηθισμένη χρήση που εκανα στο κινητό με τις προηγούμενες ρομ, τωρα μου βγάζει ανετα την μέρα και μπορεί και παραπάνω....

Την περασα με το spflash την εκδοση αυτην που είναι ρουτ και εχει και cwm. Ρουτ με το φραμαρουτ.

Η 1.0.8 μου δημιούργησε πολλά προβλήματα... Αν και φαινόταν καλή στην αρχή, μετά αρχιδαν τα κολλήματα και τα ριμπουτ...

Τελικά, με βλεπω να μενω στην 107....

Φαίνεται πως είναι οτι καλυτερο εχει βγει ως τωρα..

 

Πάντως αυτο που καταναλώνει περισσότερο ενέργεια είναι το μοντεμ... (gsm)

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

αύριο θέλω να βαρέσει το ξυπνητήρι στις 08:00 για να είμαι στις 09:00 στην δουλειά. Λέτε να μου κάνει κανα κουλό με την αλλαγή της ώρας και όταν σηκωθώ να είναι 9?
Link to comment
Share on other sites

η 1η MIUI για το V3 ειναι ΓΕΓΟΝΟΣ......:up:

(ειναι σε beta σταδιο, αλλά ... έχει αρχισει..)

http://www.chinaphonearena.com/forum/Thread-MIUI-0-781-BETA-uploading-now

 

Η ωρα αλλαξε αυτοματα... Χωρίς καμία ρυθμιση..

 

http://img594.imageshack.us/img594/8206/kkun.th.png

(θα μου πεις, τωρα που το γραφεις....)

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Γμτο έχω ξενερώσει άσχημα με το gps μιας και το χρησιμοποιώ συχνά. Έχω κάνει και τις ρυθμίσεις που προαναφέρθηκαν αλλά πάλι μου βγάζει κουλά, πχ στο στράβα γίνεται χαμός, ανέβηκα και κατέβηκα από το ίδιο σημείο και αυτό με βγάζει όπου να 'ναι.

Δεν παίζει να υπάρχει κανένα εξωτερικό gps sensor όπως στα iphone τουλάχιστον να δουλεύει σωστά στο αυτοκίνητο; :/

http://s11.postimg.org/5s06cq9r7/Screenshot_2014_03_30_12_54_17.png

http://s29.postimg.org/44smk6853/Screenshot_2014_03_30_13_20_05.png

 

Ωχ σας έβγαλα τα μάτια, πως μικραίνουν οι φωτό; :/

Edited by XtR
Link to comment
Share on other sites

Εχει ενα φιξακι στο gravity box. Το δοκιμασες?

Με την ευκαιρία, σε λιγο φευγω για Τουμπα, (μπάλα). Θα το δοκιμασω και γω με το runtastic και θα ποσταρω...

Παντως, λογικα θα επρεπε να είναι σωστή η ενδειξη, καθως κινηθηκες σε ανοιχτό δρομο, μακρυα απο ψηλα κτήρια....

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι η μπαταρία που μπορεί να αντικαταστισει την εργοστασιακη; http://www.pandawill.com/2000mah-original-battery-for-thl-w8-smart-phone-p73642.html

Παίζει πουθενά καλύτερη τιμή;

Link to comment
Share on other sites

Παίζει να αφήσεις την μπαταρία να φορτίζει στον εξωτερικό φορτιστή και να έχει την ίδια συμπεριφορά όπωσ την φόρτιζες στο κινητό? Δηλαδή αν φορτίσει και την αφήσεις επάνω να φτάσει στο 86% ?
"Φίαρ καν χόλντ γιου πρίζονερ...Χόουπ καν σέτ γιου φρί...."
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις παρελαβα και αρχισα να το σκαλιζω. Προσπαθω να περασω την V3-E Ultimate Stock συμφωνα με τον οδηγο μεσω sp flashtool αλλα ενω κανω τα βηματα σωστα δεν κανει download το κινητο. Win 7 64 ειμαι. Καμια ιδεα?
:hunter:
Link to comment
Share on other sites

Παίζει να αφήσεις την μπαταρία να φορτίζει στον εξωτερικό φορτιστή και να έχει την ίδια συμπεριφορά όπωσ την φόρτιζες στο κινητό? Δηλαδή αν φορτίσει και την αφήσεις επάνω να φτάσει στο 86% ?

Oχι καμμία σχέση.Σε εξωτερικό φορτιστή θα φορτίσει κανονικότατα μέχρι το 100% και θα μείνει εκεί μέχρι να την βγάλεις απο τον φορτιστή.

Link to comment
Share on other sites

Oχι καμμία σχέση.Σε εξωτερικό φορτιστή θα φορτίσει κανονικότατα μέχρι το 100% και θα μείνει εκεί μέχρι να την βγάλεις απο τον φορτιστή.

 

Έτσι πίστευα κι εγώ.... αλλά μου το έκανε....έβαλα την μπαταρία στο κινητό και έδειχνε 86% τι μπορει να γινεται?

"Φίαρ καν χόλντ γιου πρίζονερ...Χόουπ καν σέτ γιου φρί...."
Link to comment
Share on other sites

Ποιον εξωτερικό φορτιστή έχεις;

 

 

Αυτόν έχω...

[ATTACH]43226[/ATTACH]

"Φίαρ καν χόλντ γιου πρίζονερ...Χόουπ καν σέτ γιου φρί...."
Link to comment
Share on other sites

Με αυτον εμένα μου φόρτιζε κανονικά μέχρι το 100%.Στο φορτιστή έδειχνε 100% η οθόνη του,όταν έβγαλες την μπαταρία;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις παρελαβα και αρχισα να το σκαλιζω. Προσπαθω να περασω την V3-E Ultimate Stok συμφωνα με τον οδηγο μεσω sp flashtool αλλα ενω κανω τα βηματα σωστα δεν κανει download το κινητο. Win 7 64 ειμαι. Καμια ιδεα?

 

Ρε φικαρακι ποσες μερες εκανε να σου ερθει? Εαν εχεις την νεα 1.0.1 μην το σκαλισης υπαρχει περιπτωση να φαει σκαλωμα!

Link to comment
Share on other sites

Με αυτον εμένα μου φόρτιζε κανονικά μέχρι το 100%.Στο φορτιστή έδειχνε 100% η οθόνη του,όταν έβγαλες την μπαταρία;

 

Ναι! Την είχα αφήσει να φορτίζει για 8 ώρες επάνω. Μήπως φταίει τίποτα σε καλιμπράρισμα που έκανα?

"Φίαρ καν χόλντ γιου πρίζονερ...Χόουπ καν σέτ γιου φρί...."
Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να φταίει αυτό.Και εγώ είχα κάνει calibration αλλά δεν είχε τέτοιο αρνητικό αποτέλεσμα
Link to comment
Share on other sites

Μια ακόμη ερώτηση θέλω να κάνω...εδώ και 2 μέρες μου βγάζει αυτά στην συγκεκριμένη οθόνη με το slide unlock μόνο....τα νούμερα αριστερά εμφανίζονται μόνο όταν πατήσεις στην μπλέ σφαίρα....δηλαδή εμφανίζεται όταν πας να το ξεκλειδώσεις η μπλε σφαίρα μόνο και αν πατήσεις επάνω βγάζει τα νούμερα....τι είναι αυτά? :confused:

 

http://i35.photobucket.com/albums/d197/nikosni/Screenshot_2014-03-30-16-55-26_zpsbe240f0a.png

"Φίαρ καν χόλντ γιου πρίζονερ...Χόουπ καν σέτ γιου φρί...."
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...