Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ριξε μια ματια σε feedback ή σε μερος του φορουμ για το μαγαζι που θελεις να παραγγειλεις και θα καταλαβεις.

Με τον σωρο τα περνουν μαλλον. Μου κινησε και εμενα την περιεργεια γιατι να μην εχουν κουτι.... Οποιος πιστευει οτι μπορει να εμπιστευτει απο μια εταιρια της Απω Ανατολης να του στειλει ενα smartphone εκτος συσκευασιας ας προχωρησει. Εγω δεν θα παρω. Θελω να διατηρω την ψυχικη ηρεμια μου και να δαπανησω 5 usd παραπανω :D

 

Όταν έβαλα την παραγγελία στο TO2C δεν είχα αντiληφθεί τι ακριβώς σημαίνει χωρίς κουτί. Δεν μου πήγε στο μυαλό ότι υπάρχει περίπτωση να μην έρχεται με την αρχική συσκευασία. Η πλάκα είναι ότι ζήτησα μέσω του Myphone forum να με χρεώσουν extra ώστε να μη έχω κανα θέμα, αλλά η απάντηση ήρθε μετά το tracking number, το οποίο παράχθηκε μέσα σε 4 ώρες από την παραγγελία. Λέτε τα σκέτα να τα "σπρώχνουν" πιο γρήγορα?

Από την άλλη όμως και καθώς ζητάμε έλεγχο λειτουργίας, root, κλπ ότι θέλουν δε θα σου βάλουν στο κουτί? Στα αυτοκόλητα με τα serrials θα κολλήσουν?

 

Όσο 6.5mm είναι και το iNew, είναι και το W200. 6.5 στην άκρη του και 8.3 στο κέντρο. Μετρημένο χτες από μένα με με ηλεκτρονικό παχύμετρο. 9.3 είναι στον φακό της κάμερας μόνο. Τα υπόλοιπα θα τα δούμε από κοντά όταν ερθει το τηλέφωνο, πρέπει να δουλεύουν όλα καλά για να μπορέσεις να βγάλεις συμπέρασμα,τι να την κάνεις πχ την18αρα κάμερα άμα βγάζειμ μέτριες φωτό, η τι να το κάνω το χαμηλό βάρος άμα βάλανε μάπα wifi και gps modules και δεν πιάνει σήμα ούτε με δορυφορικό πιάτο.

Και μένα μου αρέσει το τηλέφωνο και το καλοβλέπω για αγορά, αλλα περιμενω να διαπιστώσω αν κάνει για κύριο κινητό με απαιτήσεις (να δουλεύουν όλα σωστά και σταθερά), ή θα πρέπει να κάνουμε παραχωρήσεις στην ποιότητα και θα λες ,ε, ας μην πιάνει τόσο καλά wifi, ή δεν θα πιάνει το gps όταν συννεφιάζει, γιατί πλήρωσα την μούρη και παράβλεψα την ουσία...

 

Στο http://www.inewmobile.com/inew-v3-octa-core-mtk-mt6592-android-smart-phone-dual-camera-wifi-gps.html έχουν βάλει και φωτογραφίες με παχύμετρο και αναγνωρίζουν ότι το τηλέφωνο είναι "καμπούρικο" στο πίσω μέρος. Επίσης σε απάντηση κάποιας ερώτησης λένε, αν κατάλαβα καλά, ότι θα δώσουν έκπτωση σε αυτά που δε δουλέυει το nfc, otg κλπ.

Edited by seaman72
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

 

Συγκριτικό inew v3 - thl T100s - nexus 5 Το Inew φενεται να έχει καλύτερη οθόνη και το πιο δυνατό ηχείο

 

To nexus 5 δειχνει το πιο "φτηνο" απο τα 3. Απο κοντα επισης που το εχω πιασει λιγο

ειναι απογοητευτικο, τουλαχιστον εμφανισιακα.

Link to comment
Share on other sites

Και το thl ψεύτικο μου φένεται.... Το inew έχει μέταλλο στο πλάι που το κάνει πιο στιβαρό και επίσης έχει πολλες βίδες για στήριξη εσωτερικά.

 

Περιμένω απάντηση απο το inewmobile.com να μου πουν αν είχαν παρτίδες από τα πρώτα χωρίς otg και αν θα έχουμε επιστροφή κάποιων χρημάτων αν το κινητό που μας έρθει δεν έχει otg

Edited by GODOS
Petrotech
Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι η εργοστασιακή ρομ σε περίπτωση που κάποιος τα σκ@τώσει!

Σιγά σιγά θα ακολουθήσουν και άλλες.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σου κανει κοπο, μιας και έχεις ανοίξει κανάλι επικοινωνίας με αυτούς, ρώτησε τους, εαν όντως έβγαλαν σε κυκλοφορία μια 1 έκδοση του τηλεφώνου χωρίς οτιτζι..

 

Αυτό θα ξεδιαλύνει πολλα.....

 

Αυτό τους ρώτησα ;) Φαίνεται ότι και αυτοί απλώς πουλάνε .....

Link to comment
Share on other sites

http://s11.postimg.org/xk7tbe5yr/bat.png

 

Και άλλο review, πιο αισιόδοξο αυτή τη φορά. Άντε να πάρουμε λίγο τα πάνω μας :p

http://www.cinafoniaci.com/index.php/recensioni/quad-core/item/409-thl-t100-s-con-processore-octa-core-la-video-recensione

Edited by Nirvana1979
HTC DESIRE 825
Link to comment
Share on other sites

Test Battery:Today I started the battery test , I simply took the phone with me as I usually do every day and trying to use it a bit more than usual, the test was carried out with two Tim sim inside the phone , data connection always active in 3g, brightness to maximum.5.50 hour clock . Having in mind to do this test last night about midnight I put the phone on charge and off I went to sleep . This morning I went to turn it on and found it charged to 84% ... So I took the car and jumped in , attached to the car charger came to 91% , then I got to work, I unplugged the charger from the car and marked 100% ... Do not ask me why but it went well , considering that this was the second charge the phone so it may be that something has yet to settle , however, then the test will start at 6:46 with the battery to 100 %

 

*100% 06:46

86% 08:30 installation of whatsapp, send 4 photos with bluetooth, watching HD video for 3 minutes

81 % 09:10 5 messages whatsapp, 5 minutes internet browsing

73% 11,10 5 minutes internet browsing, 9 minutes voice call

69% 12,10 3 minutes voice call , internet surfing 5 minutes, 8 messages whatsapp , 10 minutes, answer email

63% 13.30 7 posts whatsapp

49% 14.30 25 minutes gps navigation with Sygic

16.00 47% off data connection turned on wifi ( I got home ! )

41% 16.20 15 minutes of play with 8 Asphalt

37% 18.00 15-minute radio with speaker 5 minutes browsing internet wifi

33% 20,45 5 minutes browsing internet wifi

29% 21.45 END TEST SAY Excellent performance even if the use was not just intense and you have to understand the problem starts charging does not complete !

 

Συνοπτικά και πολύ χοντρικά, 70% κατανάλωση σε 15 ώρες=> 22ώρες μέχρι να στραγγίσει

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Θα έλεγα μια χαρά αν υπολογίσεις ότι:

the test was carried out:

1) with two Tim sim inside the phone.

2) data connection always active in 3g.

3) brightness to maximum.

4) this was the second charge the phone.

Link to comment
Share on other sites

Θα έλεγα μια χαρά αν υπολογίσεις ότι:

 

δε λεω, αλλά αρχιζω να ψηνομαι για κατι τέτοιο...

http://www.tinydeal.com/index.php?main_page=see_all_images&img_id=1&products_id=90615

 

άλλωστε το τηλεφωνάκι, σε προκαλει να το.. σκαλιζεις.. :lol:

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

αρκουν τα 2600?

 

δεν τα πάω καλά με τα ρευματα....

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

αρκουν τα 2600?

 

δεν τα πάω καλά με τα ρευματα....

 

για την μπαταρία του inew ειδικά περισσεύει κιόλας.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

με δεδομενο οτι η εξοδος του είναι στα ιδια με τον φορτιστη, αυτο σημαινει ότι θα φορτιζει και στον ιδιο χρονο?

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

λογικά ναι.

απο το να έχεις μια δευτερη μπαταρία μαζί,καλύτερα αυτό.φορτίζεις ότι συσκευή έχει βύσμα micro usb.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα powerbanks έχουν συνήθως μία και μόνο μπαταρία 18650 μέσα, χωρητικότητας 2000-2500mAh. Με το που θα δώσουν το 30-40% στο κινητό, πέφτει η τάση τους κάτω από τα 3.9V και αδυνατούν να δώσουν παραπάνω. Προσπεράστε. Ή πάρτε κάποιο που να έχει δύο μπαταρίες στην σειρά, ώστε η τάση να είναι πάνω από τα 5V και να δουλεύουν σωστά...
Link to comment
Share on other sites

καλώς,

νομιζω ότι εχω δει κατι τετοιο σε τοπικα κινεζομαγαζα. Και αποτι θυμαμαι, εχω δει και ανταλλακτικες μπαταρίες επαναφορτιζομενες (μπλε)

:)

 

τι λες γι αυτο

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1921093

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα powerbanks έχουν συνήθως μία και μόνο μπαταρία 18650 μέσα, χωρητικότητας 2000-2500mAh. Με το που θα δώσουν το 30-40% στο κινητό, πέφτει η τάση τους κάτω από τα 3.9V και αδυνατούν να δώσουν παραπάνω. Προσπεράστε. Ή πάρτε κάποιο που να έχει δύο μπαταρίες στην σειρά, ώστε η τάση να είναι πάνω από τα 5V και να δουλεύουν σωστά...

 

το θέμα με αυτά τα μικρά είναι να το βάλεις στο 50% όχι όταν πάει να κλείσει το τηλέφωνο..

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

http://www.ebay.co.uk/itm/Rapid-2200mAh-Emergency-Back-up-Battery-Charger-Samsung-Android-Phone-Micro-USB-/390464533130

 

Μικρό, χωράει στην τσέπη άνετα και θα κουμπώνει απευθείας πάνω στη τηλέφωνο χωρίς να χρειάζεται να κουβαλάς μαζί καλώδια...

Petrotech
Link to comment
Share on other sites

εδω βρισκω καλες τιμες...

http://www.banggood.com/buy/power-bank.html

 

αν έχει και ηλιακη ϋποβοήθηση¨ είναι καλυτερα?

 

Υ.Γ. σορρυ για τα οφ τοπικ αλλά νομίζω οτι είναι ενα θέμα που σχετιζεται με το τηλέφωνο καθώς μάλλον θα έχουμε θέματα με την μπαταρια του

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

http://www.ebay.co.uk/itm/Rapid-2200mAh-Emergency-Back-up-Battery-Charger-Samsung-Android-Phone-Micro-USB-/390464533130

 

Μικρό, χωράει στην τσέπη άνετα και θα κουμπώνει απευθείας πάνω στη τηλέφωνο χωρίς να χρειάζεται να κουβαλάς μαζί καλώδια...

 

 

πολυ καλο!!

τα εχω δει σε τοπικα κινεζομαγαζα γυρω στα 6 ευρω... νομιζα οτι ειναι μονο για αι φοουν και δεν ασχοληθηκα...

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...