Jump to content

Honor 3C


gialatzi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Χωρις να ειμαι σιγουρος, αυτο το αρθρο αναφερεται μαλλον στο european version honor 3c, το οποιο κυκλοφορησε προσφατα στην ευρωπη σε χωρες οπως Γαλλια και έχει κάποιες μικροδιαφορες στο hardware. Εμας που ειναι το κινεζικο version, την εχουμε παρει ηδη την αναβαθμιση αυτη, ειναι η ρομ Β261 με emui 3.0, η οποια ομως δεν εχει ερθει με ΟΤΑ, πρέπει να περαστεί manually. Τωρα αν αυτο σημαινει οτι θα ερθει και στο κινεζικο με ΟΤΑ, θα ήταν πολυ καλο. Γενικα το οτι ασχολουνται ακομα με το εν λογω μοντελο ειναι καλο σημαδι.

 

Μάλλον έχεις δίκιο. Το αναφέρω επίσης γιατί τα σαϊνια της Huawei έχουν κάνει το θαύμα τους και με το Bluetooth Low Energy στο οποίο δεν έχουν γράψει σωστές βιβλιοθήκες.

Αποτέλεσμα-->Κινητά όπως το δικό μας και το Honor 6 να μην μπορούν να συνθεθούν με ΒΤ4.0LE fitness trackers. Εγώ την πάτησα με ένα Sony SmartΒand :mad: :mad:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μάλλον έχεις δίκιο. Το αναφέρω επίσης γιατί τα σαϊνια της Huawei έχουν κάνει το θαύμα τους και με το Bluetooth Low Energy στο οποίο δεν έχουν γράψει σωστές βιβλιοθήκες.

Αποτέλεσμα-->Κινητά όπως το δικό μας και το Honor 6 να μην μπορούν να συνθεθούν με ΒΤ4.0LE fitness trackers. Εγώ την πάτησα με ένα Sony SmartΒand :mad: :mad:

 

Ωχ, μην μου λες τέτοια, περιμένω ένα miband bracelet αυτές τις ημέρες...

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

φίλε zananiro αν και of topic ποιο πήρες?

Το xiaomi miband πήρα. Δεν το έψαξα και πολύ, είδα ότι έχει νήμα εδώ στο myphone, το βρήκα φτηνό στο banggood απο UK warehouse και το τσίμπησα. Σε δουλειά να βρισκόμαστε..!!! Αν σε ενδιαφέρει το συγκεκριμένο κοίταξε και στο Amazon UK, το βρίσκεις στα 18.5$ μαζί με μεταφορικά απο όσο λένε κάποια παιδιά στο νημα. Ελπίζω να δουλεύει με το κινητό, αν και το έχουν παιδιά με honor 6 και emui 3 και απο όσο λένε δουλεύει κανονικά.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Αυτο το ειδατε? Honor 4c. Ομορφο φαινεται, δικαρτο 4g. Να δουμε και τιμη στα κινεζομαγαζα, παντως στην κινα εχει 130$., χωμα.

http://gadgetblaze.blogspot.in/2015/04/huawei-honor-4c-with-5-inch-display-13.html

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Αυτο το ειδατε? Honor 4c. Ομορφο φαινεται, δικαρτο 4g. Να δουμε και τιμη στα κινεζομαγαζα, παντως στην κινα εχει 130$., χωμα.

http://gadgetblaze.blogspot.in/2015/04/huawei-honor-4c-with-5-inch-display-13.html

 

EMUI 3.0 ?Μακρυα κι αγαπημενοι :lol:

 

kitkat????ακομα????

να το βρασω το 4g οταν στο πειραια καρακεντρο με 3g και το ιντερνετ σεεεεερνεται ενω δειχνει φουλ σημα!

Link to comment
Share on other sites

EMUI 3.0 ?Μακρυα κι αγαπημενοι :lol:

 

kitkat????ακομα????

να το βρασω το 4g οταν στο πειραια καρακεντρο με 3g και το ιντερνετ σεεεεερνεται ενω δειχνει φουλ σημα!

Ναι αλλά με emui 3.0 πολύ πιθανο να υποστηρίζει 4g ή 3g και στις 2sim...οπως το honor 6...Σε βλέπω να ψήνεσαι...

Λογικά καινούργιο μοντέλο θα πάρει...κάποια στιγμή.... και lollipop...

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

EMUI 3.0 ?Μακρυα κι αγαπημενοι :lol:

 

kitkat????ακομα????

να το βρασω το 4g οταν στο πειραια καρακεντρο με 3g και το ιντερνετ σεεεεερνεται ενω δειχνει φουλ σημα!

 

Μια χαρά είναι το emui 3.0 ,τι πρόβλημα σου έχει παρουσιαστεί;

Τι φταίνε οι συσκευές αν οι πάροχοι δεν δίνουν καλό σήμα;:confused:

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι το emui 3.0 ,τι πρόβλημα σου έχει παρουσιαστεί;

Τι φταίνε οι συσκευές αν οι πάροχοι δεν δίνουν καλό σήμα;:confused:

απλά για μένα το 4g στην Ελλάδα ακόμα δεν είναι δέλεαρ για να πάρω κινητό μόνο για αυτό.για το emui διάβασε τα προβλήματα που έχει η τελευταία ρομ του 3c όχι βέβαια λόγω του emui αλλά του καλου που έχουν εκεί στην Huawei.

Ναι αλλά με emui 3.0 πολύ πιθανο να υποστηρίζει 4g ή 3g και στις 2sim...οπως το honor 6...Σε βλέπω να ψήνεσαι...

Λογικά καινούργιο μοντέλο θα πάρει...κάποια στιγμή.... και lollipop...

Γιατί το honor 6 έχει στην μαμά OFFICIAL όχι beta,ρομ 3g και στην δεύτερη σιμ;

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι το emui 3.0 ,τι πρόβλημα σου έχει παρουσιαστεί;

Τι φταίνε οι συσκευές αν οι πάροχοι δεν δίνουν καλό σήμα;:confused:

Θα συμφωνησω μαζι σου, η emui 3 ειναι μια χαρα. Για μενα ειναι ισως η καλυτερη ρομ που ειχα στο κινητο. Μεχρι στιγμης ειναι απροβληματιστη και νομιζω οτι το κινητο εχει καλυτερο σημα απο πριν και καλυτερη καμερα.

απλά για μένα το 4g στην Ελλάδα ακόμα δεν είναι δέλεαρ για να πάρω κινητό μόνο για αυτό.για το emui διάβασε τα προβλήματα που έχει η τελευταία ρομ του 3c όχι βέβαια λόγω του emui αλλά του καλου που έχουν εκεί στην Huawei.

 

Γιατί το honor 6 έχει στην μαμά OFFICIAL όχι beta,ρομ 3g και στην δεύτερη σιμ;

Υπερβαλλεις ρε ilka, ποια προβληματα? Εννοεις το playstore απο το huawei market? Σιγα, λυνεται σε 5 λεπτα. Στα πιο πολλα κινεζικα ετσι ειναι, δες και στο jiayou s3 και στα περισσοτερα xiaomi.

 

Νομιζω σε ολες τις ρομ, αλλα θελει ρουτ.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνησω μαζι σου, η emui 3 ειναι μια χαρα. Για μενα ειναι ισως η καλυτερη ρομ που ειχα στο κινητο. Μεχρι στιγμης ειναι απροβληματιστη και νομιζω οτι το κινητο εχει καλυτερο σημα απο πριν και καλυτερη καμερα.

 

Υπερβαλλεις ρε ilka, ποια προβληματα? Εννοεις το playstore απο το huawei market? Σιγα, λυνεται σε 5 λεπτα. Στα πιο πολλα κινεζικα ετσι ειναι, δες και στο jiayou s3 και στα περισσοτερα xiaomi.

 

Νομιζω σε ολες τις ρομ, αλλα θελει ρουτ.

ΔΕΝ είναι φυσιολογικό να μην είναι συμβατές εφαρμογές στο κινητό με τις ρομ που έχουν EMUI 3.0 είναι bug επιμένω! Και το vibe x Lenovo που κάτι παρόμοιο κάνει και εκεί bug είναι!

Και δεν είναι εύκολο να φλασαρεις εάν δεν ξέρεις τα gapps που μου έχεις πει για να παρακαμφθεί το πρόβλημα!

Τέλος πάντων μην κουράζω το νήμα με το ίδιο θέμα!

Link to comment
Share on other sites

Ilka πίστεψε με είναι πολύ εύκολο το να φλασαρεις τα gapps. Στο λέει ένας παντελώς άσχετος. Αν θες ακόλουθα τον οδηγό που εσύ ανέβασες. Η β261 είναι πολύ καλή (για τα δικά μου δεδομένα)
Link to comment
Share on other sites

Ilka πίστεψε με είναι πολύ εύκολο το να φλασαρεις τα gapps. Στο λέει ένας παντελώς άσχετος. Αν θες ακόλουθα τον οδηγό που εσύ ανέβασες. Η β261 είναι πολύ καλή (για τα δικά μου δεδομένα)
εαν τα φλασαρω οπως λες μετα ετσι και βγει μια νεα OTA ρομ θα παιρναει απο πανω η θα πρεπει να τα απεγκαταστησω πρωτα?

αυτο που μου ειναι απαραιτητο ειναι το 3g στην δευτερη σιμ γιατι η 2η σιμ ειναι κοσμοτε και η πρωτη wind που σε επαρχιες που κινούμαι η wind ειναι επιεικως τραγικη ενω η κοσμοτε φουλ 3g!

δηλαδη την 2η σιμ εγω δεν την εχω για "επαγγελματικη" χρηση αλλα για το ιντερνετ!

εντωμεταξυ η αχρηστη η κοσμοτε η εφαρμογη mycosmote η whatsup δεν λειτουργουν στην 2η θεση σιμ!

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω να σε πω αν γίνεται, ωστόσο γιατί να κάνεις τη ζωή σου δύσκολη μέχρι να βγει και αν βγει οτα και αν δίνει 3g στη 2η sim ?
Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω να σε πω αν γίνεται, ωστόσο γιατί να κάνεις τη ζωή σου δύσκολη μέχρι να βγει και αν βγει οτα και αν δίνει 3g στη 2η sim ?

 

anyway αφου θελω 3g στην 2η σιμ δεν εχω αλλη επιλογη απο την ρομ 4.10.16...

Link to comment
Share on other sites

είπα να προσπαθήσω για τελευταία φορά να ροοτάρω. τελικά τα κατάφερα! μάλλον το πρόβλημα ήταν το supersu. κατέβασα το1,8 και έκανα δουλειά. βέβαια κατευθείαν μου έβγαλε μηνυμα για update του supersu το οποίο και έκανα.
Link to comment
Share on other sites

είπα να προσπαθήσω για τελευταία φορά να ροοτάρω. τελικά τα κατάφερα! μάλλον το πρόβλημα ήταν το supersu. κατέβασα το1,8 και έκανα δουλειά. βέβαια κατευθείαν μου έβγαλε μηνυμα για update του supersu το οποίο και έκανα.

Μετά από επανεκκίνηση μένει; με ποιον τρόπο τα κατάφερες;

Link to comment
Share on other sites

Φλάσαρα το suprersu 1.8 και το helprooter με livetwrp και όλα good ακόμα και μετα από restart

 

εχεις γινει εξπερ πλεον

μιλας την γλωσσα "τους" :lol:

Link to comment
Share on other sites

Φλάσαρα το suprersu 1.8 και το helprooter με livetwrp και όλα good ακόμα και μετα από restart

Τελικά όντως ήθελε παλαιότερη εκδοση su, απλά έπρεπε να βρεις την κατάλληλη. Τώρα μπορείς να κάνεις πολλά πράγματα, τα πιο standard και απλά είναι να βάλεις το greenify και να κάνεις hybernate εφαρμογές που δεν χρησιμοποιείς αρκετές φορες καθημερινά. Θα δεις βελτίωση στη μπαταρία. Βάλε επιλογή auto hybernate. Μπορείς να βάλεις και το auto memory manager, επέλεξε moderate και θα δεις βελτίωση σε διαχείριση μνημης και ισως μπαταρία. Μπορείς να βάλεις το sd booster και να αυξήσεις σημαντικά την ταχύτητα και απόκριση της sd card, βάλε τιμή 2048. Άλλη εφαρμογή που μπορείς να χρησιμοποιήσεις είναι το trickster mod, αλλάζεις το read ahead buffer size σε 2048 για ταχύτητα κάρτας. Μπορείς να βάλεις το adaway και δεν θα εμφανίζονται διαφημίσεις.

Απο εκεί και πέρα εξαρτάται τι θες να κάνεις, υπάρχουν πολλά applications και mods όπως το xposed framework, fly on mod και άλλα πολλά που μπορείς να δεις και στο xda και με τα οποία μπορείς να κάνεις άπειρα πράγματα και να προσθέσεις χαρακτηριστικά στη ρομ.

Πάντα με μέτρο και να προσέχεις σε ποιες εφαρμογές δίνεις δικαιώματα ρουτ.

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

αρχίζω και ανακαλύπτω σιγά σιγά και εγώ τον κόσμο του ροοτ. κάτι άλλο τώρα. έχει βγει κιτ κατ για την international version του κινητού μας?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...