Jump to content

Honor 3C


gialatzi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κατσε εκει που εισαι. Επανηλθα σε αυτη και βρηκα την υγεια μου.

στην 4.9.16 κάνει αυτό που κάνει στην 4.10.16 που πολλές φορές π.χ. αποσυνδεοντας το usb από τον υπολογιστή πετάγονται "υπολείμματα " , μισά μενού άλλων εφαρμογών π.χ. Μηνυμάτων, κλήσης;

Και εάν μπορείς να την ανεβάσεις σε κανένα cloud να την κατεβάσω πλιζ;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Sorry 4.10.16 ηθελα να πω οτι εχω..

Α εντάξει την έχω φυλάξει

για να γυρίσουμε σε αυτήν όμως από π.χ. Την 261 γίνεται με local? η θέλει πρώτα καμία μικρή τοπική αναβάθμιση και μετά αυτήν;

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια παταω να κανει ρουτ προχωραει κανει επανεκκινηση του κινητου αλλα μετα κανει συνεχεια loop αυτα που δειχνει η εικονα!261 εχω

@paraparoulias πως το καταφερες? εγω με win7 δεν

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Άκυρο! Χτες ξαφνικά το κινητό δεν ήταν root... (μάλλον μετά από επαννεκίνηση) και προσπάθησα να το ξανά κάνω με τον ίδιο τρόπο και μου έκανε το loop που περιγράφεις! Τσάμπα αναστάτωση!
Link to comment
Share on other sites

έχω αρχίσει και τα παίρνω κρανίο με την Huawei που κοντεύει δίμηνο και μας έχει αφήσει με μισή ρομ με πολλές εφαρμογές να μην είναι συμβατές και σφυρίζουν αδιάφορα στα μηνύματα που στέλνουμε στο hicare! στο όριο είμαι να μην το πουλήσω αύριο κιόλας!
Link to comment
Share on other sites

Τα παρακάτω είναι απο ενα thread στο xda για το τηλέφωνό μας.. Απ' οτι διαβάζω θα γίνει αναβάθμιση (λένε).. ελπίζω να μην αργήσει πολύ.

 

Honor 3C Official Update information

Hi I have good news for you.

On official Facebook Honor page (Czech and Slovak republic) new information was added.

 

https://www.facebook.com/HonorCZSK/p...if_t=notify_me

 

here is translation (edited from translator) my English isn´t good enough for translation all from CZ to EN

 

Dear fans, we know that we promised to update Honor 3C by the end of January 2015. Unfortunately, we have failed to eliminate errors that occurred during testing.We want give to you the update which will not cause any problems, therefore we had to delay its introduction yet. Sorry. We know that many of you are eagerly waiting for the update. At a time when we will have new information, you will be the first who hear it.

----

Yes, honor 3c will be updated.

 

Edit: Here is information from official international Honor FB page

http://www.imagehosting.cz/images/h3cupdate.png

Link to comment
Share on other sites

έχω αρχίσει και τα παίρνω κρανίο με την Huawei που κοντεύει δίμηνο και μας έχει αφήσει με μισή ρομ με πολλές εφαρμογές να μην είναι συμβατές και σφυρίζουν αδιάφορα στα μηνύματα που στέλνουμε στο hicare! στο όριο είμαι να μην το πουλήσω αύριο κιόλας!

Η ασυμβατότητα οφείλεται στο play store που εγκαταστήσαμε από το huawei market. Ένας τρόπος να λυθεί το πρόβλημα είναι να σβήσουμε το play store και γενικά όλα τα gapps και να φλασαρουμε το play store και τα gapps μέσω twrp recovery απο εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2397942. Με αυτό τον τρόπο λογικά δεν θα υπάρχει πρόβλημα ασυμβατότητας. Γι' αυτό και οι custom roms δεν έχουν πρόβλημα ασυμβατότητας. Δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα γιατί μόνο 2-3 εφαρμογές που χρησιμοποιούσα δεν δουλεύουν, μόλις βρω λίγο χρόνο ίσως το κάνω. Αν έχεις τόσο μεγάλο πρόβλημα με τις εφαρμογές δοκίμασέ το.

 

Τα παρακάτω είναι απο ενα thread στο xda για το τηλέφωνό μας.. Απ' οτι διαβάζω θα γίνει αναβάθμιση (λένε).. ελπίζω να μην αργήσει πολύ.

Μιλάει για το international version, όχι το δικό μας.

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Η ασυμβατότητα οφείλεται στο play store που εγκαταστήσαμε από το huawei market. Ένας τρόπος να λυθεί το πρόβλημα είναι να σβήσουμε το play store και γενικά όλα τα gapps και να φλασαρουμε το play store και gapps μέσω twrp recovery. Με αυτό τον τρόπο λογικά δεν θα υπάρχει πρόβλημα ασυμβατότητας. Για αυτό οι custom roms δεν έχουν πρόβλημα ασυμβατότητας. Δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα γιατί μόνο 2-3 εφαρμογές που χρησιμοποιούσα δεν δουλευουν, μόλις βρω λίγο χρόνο θα το κανω. Αν έχεις τόσο μεγάλο πρόβλημα με τις εφαρμογές δοκίμασε το.

 

 

Μιλάει για το international version, όχι το δικό μας.

εκτος απο τις ασυμβατες εφαρμογες υπαρχει θεμα και με την ελλειψη 3g στην 2η σιμ αλλα και το πολυ βασικο την ελλειψη του "3g only"!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ αυτό ήταν: Ρυθμήσεις> Διπλή Κάρτα> Περιαγωγή> Εμφάνιση υπενθύμησης περιαγωγής> Ποτέ και δεν εμφανίζεται ξανά.

 

Σημερα εγινε η φορητοτητα απο cosmoye σε Q, το θεμα ειναι οτι οποτε παω να κανω κληση μου βγαζει το μνμ για τοRoaming....

αυτην την ρυθμιση που την εχει και δεν την βρισκω?

το κινητο φοραει EMUI 3.0 & 4.4.2

Link to comment
Share on other sites

Σημερα εγινε η φορητοτητα απο cosmoye σε Q, το θεμα ειναι οτι οποτε παω να κανω κληση μου βγαζει το μνμ για τοRoaming....

αυτην την ρυθμιση που την εχει και δεν την βρισκω?

το κινητο φοραει EMUI 3.0 & 4.4.2

[ATTACH]58306[/ATTACH]

 

[ATTACH]58307[/ATTACH]

 

[ATTACH]58308[/ATTACH]

 

για δες εδώ...

Link to comment
Share on other sites

Σημερα εγινε η φορητοτητα απο cosmoye σε Q, το θεμα ειναι οτι οποτε παω να κανω κληση μου βγαζει το μνμ για τοRoaming....

αυτην την ρυθμιση που την εχει και δεν την βρισκω?

το κινητο φοραει EMUI 3.0 & 4.4.2

Νομίζωγια να μην βγάζει το μήνυμα επιλέγεις Settings->more->mobile network->data roaming->enable roaming στην sim κάρτα που θες

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

ΗUAWEI ID έχει κάνει κανείς ?

Δεν μπορούμε να κάνουμε, αν είσαι ρουτ απλά το διαγράφεις

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορούμε να κάνουμε, αν είσαι ρουτ απλά το διαγράφεις

Και πως κάνουμε τελικά ρουτ αφού το kingo τελικά δεν δούλευει;

Και έστω ότι σβήνουμε το Huawei id, μετά εάν βγει μια επόμενη επίσημη αναβάθμιση θα μπορεί να γίνει η όχι; Πώς επαναφέρουμε δηλαδή το id?

Link to comment
Share on other sites

Για ρουτ έδωσα πιο πάνω λινκ Από XDA, είναι ο μόνος τρόπος που γίνεται και μάλιστα φουλ.

Όσο για τις αναβαθμίσεις είμαι σχεδόν σίγουρος ότι γίνονται ακόμα και αν είσαι ρουτ αρκεί να μην έχεις αλλάξει recovery (δεν το έχω δοκιμάσει γιατί φοράω custom Rom, αλλά τουλάχιστον στο honor 6 γίνεται κανονικά)

 

 

 

[ATTACH]58306[/ATTACH]

 

[ATTACH]58307[/ATTACH]

 

[ATTACH]58308[/ATTACH]

 

για δες εδώ...

τα συνημμενα ...πεθαναν :)

 

 

Νομίζωγια να μην βγάζει το μήνυμα επιλέγεις Settings->more->mobile network->data roaming->enable roaming στην sim κάρτα που θες

αυτο που γραφεις το εκανα, ειναι ομως για να μην σου βγαζει το μνμ στις ειδοποιησεις οτι τα data αποσυνδεθηκαν...

Link to comment
Share on other sites

έχει καταφέρει κανείς στην 261 να βάλει ως προεπιλογή ΆΛΛΗ εφαρμογή για μηνύματα ; εμένα δεν με αφήνει ακόμα κι εάν απενεργοποιησω την μαμά εφαρμογή
Link to comment
Share on other sites

έχει καταφέρει κανείς στην 261 να βάλει ως προεπιλογή ΆΛΛΗ εφαρμογή για μηνύματα ; εμένα δεν με αφήνει ακόμα κι εάν απενεργοποιησω την μαμά εφαρμογή

Εβαλα την Textra και μου δουλευει οκ, απενεργοποιησα φυσικα την μαμα, αλλα δεν εχει επιλογη για δυο σιμ (κατι που δεν μου χρειαζεται) για δυο σιμ ειχα βαλει το chompsms, νομιζω οτι και αυτο δουλευε καλα.

 

οσο για το θεμα με το roaming notification η μονη λυση ειναι μεσα απο το Xposed, οπου βαζεις αυτο

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την Textra και μου δουλευει οκ, απενεργοποιησα φυσικα την μαμα, αλλα δεν εχει επιλογη για δυο σιμ (κατι που δεν μου χρειαζεται) για δυο σιμ ειχα βαλει το chompsms, νομιζω οτι και αυτο δουλευε καλα.

 

οσο για το θεμα με το roaming notification η μονη λυση ειναι μεσα απο το Xposed, οπου βαζεις αυτο

το go δοκιμασα και δεν εμπαινε προεπιλεγμενο με τιποτα!
Link to comment
Share on other sites

το go δοκιμασα και δεν εμπαινε προεπιλεγμενο με τιποτα!

οταν λες προεπιλεγμενο τι εννοεις? να ανοιγει απο το ιδιο "κουμπι" της μαμα εφαρμογης? ή να ανοιγει οταν πας να στειλεις μνμ? γιατι το πρωτο δεν γινεται, το δευτερο ομως γινεται

Link to comment
Share on other sites

οταν λες προεπιλεγμενο τι εννοεις? να ανοιγει απο το ιδιο "κουμπι" της μαμα εφαρμογης? ή να ανοιγει οταν πας να στειλεις μνμ? γιατι το πρωτο δεν γινεται, το δευτερο ομως γινεται

κατέβασα το go , απενεργοποιησα την μαμά εφαρμογή μηνυμάτων άνοιξα το go και λέει πάνω πάνω στο inbox ότι για καλύτερη εμπειρία βάλτε το go sms προεπιλογή.αλλά φευ δεν γίνεται.

άσε που όταν απενεργοποιησω την μαμά εφαρμογή μηνυμάτων δεν λέγεται "μηνύματα" αλλά επαφές και απενεργοποιεί και την μαμά εφαρμογή κλήσεων! 261 έχω

 

μπα ούτε το chomp μπαίνει προεπιλεγμενο

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ την 261 έχω αλλά του dalett... Τι να πω;

Αυτή η 261 όπως και οι δύο προηγούμενες έχουν και κρυφά bug μέσα σε εγκατεστημένες εφαρμογές! π.χ. στο whatsapp δεν λειτουργεί σωστά μέρος του μενού μας συνομιλίας εάν πατήσεις το πλήκτρο μενού του κινητού.ενώ λειτουργεί σωστά εάν πατήσεις το κουμπί μενού της εφαρμογής πάνω δεξιά!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...