Jump to content

Honor 3C


gialatzi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

έλα μάλλον στο βρήκα! πήγαινε στις ρυθμίσεις της κλήσης εκεί έχει επιλογή για φίλτρο παρενόχλησης....

μπες στις ρυθμίσεις και ΞΕΤΙΚΑΡΕ την έξυπνη παρεμπόδιση! είναι το harass......που δείχνει η φωτο που ανέβασες μάλλον!

Επίσης στην εφαρμογή διαχείριση συσκευής στον έλεγχο ιών μπες και εκεί στις ρυθμίσεις του και απενεργοποιήσε το!

 

Μόλις τώρα είδα την απάντηση και δυστυχώς έβαλα το κινητό για φόρτιση. Θα το ψάξω αύριο πρωί. Thanx. Μακάρι να είναι αυτό

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

με Bluetooth το έχει συνδέσει κανένας αν με πει αν έχει κάποιο πρόβλημα?

προσπαθώ να κάνω κλήση μέσω αυτού αλλά δεν ακουγετε η ομιλία. μουσική ακουω κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

με Bluetooth το έχει συνδέσει κανένας αν με πει αν έχει κάποιο πρόβλημα?

προσπαθώ να κάνω κλήση μέσω αυτού αλλά δεν ακουγετε η ομιλία. μουσική ακουω κανονικά.

ναι μια χαρα δουλευει αλλα με ολες τις ρομ και 3-4 ακουστικα που εχω δοκιμασει σε 2/10 κλησεις περιπου (καμια φορα 4/10) ακουω παρασιτα πριν καν απαντησει ο αλλος και το γυριζω γρηγορα στο ακουστικο και πισω στο bluetooth και σταματαει.αλλιως ο συνομιλητης μου λεει δεν σε ακουω καθαρα.δεν ξερω τι φταιει.
Link to comment
Share on other sites

ρε συ εγώ είμαι με την 149 και προσπάθησα να κάνω κλήση αλλά πλην του τουτ τουτ η ομιλία όταν απαντήση ο άλλος δεν ακούγεται. το ίδιο και με cubot s200. μήπως θέλει καμια ρύθμιση?
Link to comment
Share on other sites

ρε συ εγώ είμαι με την 149 και προσπάθησα να κάνω κλήση αλλά πλην του τουτ τουτ η ομιλία όταν απαντήση ο άλλος δεν ακούγεται. το ίδιο και με cubot s200. μήπως θέλει καμια ρύθμιση?

φαντάζομαι έχεις μπει στις ρυθμίσεις, από το κινητό, του ακουστικού και έχεις τικαρει τον ήχο τηλεφώνου; αλλιώς στο πλαίσιο να το αλλάξουν

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση, μπας και βγάλω άκρη:

 

Υπάρχει κάποια rom που να είναι ρουταρισμένη από μόνη της; Αν ναι, θα μπορούσα να την περάσω με την μέθοδο των 3 πλήκτρων; Αν αυτό γίνεται, τότε θα έχω ένα ρουταρισμένο τηλέφωνο, και έτσι θα μπορέσω να κάνω recover to ΙΜΕΙ, και να μπορέσω τουλάχιστον να χρησιμοποιήσω το τηλέφωνο μου

Μερικές ακόμα ιδέες που σκέφτηκα πριν απλά πουλήσω το κινητό σε όποιον ενδιαφερόμενο, μιας και εγώ δεν βγάζω άκρη):

 

1) Το κινητό το πήρα από το pandawill, και είχε μια 109 rom. Σκέφτομαι μήπως αυτή η ρομ είναι international (?), και τώρα που εγώ του πέρασα την 149 (που είναι china) υπάρχει κάποια ασυμβατότητα (?)

 

2) Ψάχνοντας στο ίντερνετ, είδα μερικούς να λένε ότι δεν μπόρεσαν να κάνουν ρουτ με την καινούργια-αγγλική έκδοση του iroot, και χρησιμοποίησαν μια παλιότερη στα κινέζικα. Έχει κάποιος αυτή την έκδοση να την δοκιμάσω; Αν ναι, ας κάνει έναν κόπο να την ανεβάσει σε ένα λινκ, θα του είμαι ευγνώμων.

 

3) Αυτή τη στιγμή, έχω περασμένη την 149 china version, χωρίς να μπορώ να την κάνω ρουτ. Μπορώ να περάσω μια international version, ώστε μετά να ξεκλειδώσω το bootloader, να περάσω το TWRP, κτλ, όπως περιγράφεται στον οδηγό του xda; Αν μπορώ να περάσω μια international version, ποια είναι η κατάλληλη; Μπορεί κάποιος που ξέρει να μου ποια να κατεβάσω, και πως να την περάσω (πχ με τη μέθοδο των 3 κουμπιών);

Link to comment
Share on other sites

Μερικές ακόμα ιδέες που σκέφτηκα πριν απλά πουλήσω το κινητό σε όποιον ενδιαφερόμενο, μιας και εγώ δεν βγάζω άκρη):

 

1) Το κινητό το πήρα από το pandawill, και είχε μια 109 rom. Σκέφτομαι μήπως αυτή η ρομ είναι international (?), και τώρα που εγώ του πέρασα την 149 (που είναι china) υπάρχει κάποια ασυμβατότητα (?)

 

2) Ψάχνοντας στο ίντερνετ, είδα μερικούς να λένε ότι δεν μπόρεσαν να κάνουν ρουτ με την καινούργια-αγγλική έκδοση του iroot, και χρησιμοποίησαν μια παλιότερη στα κινέζικα. Έχει κάποιος αυτή την έκδοση να την δοκιμάσω; Αν ναι, ας κάνει έναν κόπο να την ανεβάσει σε ένα λινκ, θα του είμαι ευγνώμων.

 

3) Αυτή τη στιγμή, έχω περασμένη την 149 china version, χωρίς να μπορώ να την κάνω ρουτ. Μπορώ να περάσω μια international version, ώστε μετά να ξεκλειδώσω το bootloader, να περάσω το TWRP, κτλ, όπως περιγράφεται στον οδηγό του xda; Αν μπορώ να περάσω μια international version, ποια είναι η κατάλληλη; Μπορεί κάποιος που ξέρει να μου ποια να κατεβάσω, και πως να την περάσω (πχ με τη μέθοδο των 3 κουμπιών);

δεν ξερω τι θα πει china version...

 

αυτη ειναι μια μικρη αναβαθμιση που θα την κανεις με local update η με τρια κουμπια ΠΡΩΤΑ.

 

https://mega.co.nz/#!rAJh0DhI!g7kvCiBVEL0dG0J9bTrE9acTPceV45aJu8xPYProznw

 

ΜΕΤΑ κανε αυτην την κανονικη 149 παλι με τρια κουμπια η local

 

https://mega.co.nz/#!bcJxQYYT!P7PSX9IEt0UittL74SbDCSUvWmeYCUdbTvTv4NiPG1I

 

ΚΑΙ ΣΤΑ ΔΥΟ ΑΡΧΕΙΑ ΑΛΛΑΞΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ SE UPDATE.APP ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑ ΣΕ ΦΑΚΕΛΟ ΜΕ ΟΝΟΜΑ dload στην καρτα μνημης!

 

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω τι θα πει china version...

 

αυτη ειναι μια μικρη αναβαθμιση που θα την κανεις με local update η με τρια κουμπια ΠΡΩΤΑ.

 

https://mega.co.nz/#!rAJh0DhI!g7kvCiBVEL0dG0J9bTrE9acTPceV45aJu8xPYProznw

 

ΜΕΤΑ κανε αυτην την κανονικη 149 παλι με τρια κουμπια η local

 

https://mega.co.nz/#!bcJxQYYT!P7PSX9IEt0UittL74SbDCSUvWmeYCUdbTvTv4NiPG1I

 

ΚΑΙ ΣΤΑ ΔΥΟ ΑΡΧΕΙΑ ΑΛΛΑΞΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ SE UPDATE.APP ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑ ΣΕ ΦΑΚΕΛΟ ΜΕ ΟΝΟΜΑ dload στην καρτα μνημης!

 

Προσπάθησα να κάνω αυτή τη μικρή αναβάθμιση...αλλά ενώ αρχικά μου έβγαλε ένα "ΟΚ" στην οθόνη, μετά μου έβγαλε ένα error, και μου έδωσε κάτι επιλογές για reboot, κτλ. Έκανα reboot. Να δοκιμάσω την κανονική 149 με τα 3 κουμπιά;

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να κάνω αυτή τη μικρή αναβάθμιση...αλλά ενώ αρχικά μου έβγαλε ένα "ΟΚ" στην οθόνη, μετά μου έβγαλε ένα error, και μου έδωσε κάτι επιλογές για reboot, κτλ. Έκανα reboot. Να δοκιμάσω την κανονική 149 με τα 3 κουμπιά;

 

ναι δοκιμασε

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα είναι μόνο στις κλήσεις και όχι στην μουσική. Με οποιοδήποτε άλλο τηλέφωνο δουλεύει κανονικά πλην του cubot s200 άρα δεν τίθεται θέμα επιστροφής
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα είναι μόνο στις κλήσεις και όχι στην μουσική. Με οποιοδήποτε άλλο τηλέφωνο δουλεύει κανονικά πλην του cubot s200 άρα δεν τίθεται θέμα επιστροφής

αρα μονο εαν δοκιμαζες αλλη ρομ θα βλεπαμε εαν ειναι θεμα ασυμβατοτητας ρομ/συγκεκριμενου bt!

Link to comment
Share on other sites

Μερικές ακόμα ιδέες που σκέφτηκα πριν απλά πουλήσω το κινητό σε όποιον ενδιαφερόμενο, μιας και εγώ δεν βγάζω άκρη):

 

1) Το κινητό το πήρα από το pandawill, και είχε μια 109 rom. Σκέφτομαι μήπως αυτή η ρομ είναι international (?), και τώρα που εγώ του πέρασα την 149 (που είναι china) υπάρχει κάποια ασυμβατότητα (?)

 

2) Ψάχνοντας στο ίντερνετ, είδα μερικούς να λένε ότι δεν μπόρεσαν να κάνουν ρουτ με την καινούργια-αγγλική έκδοση του iroot, και χρησιμοποίησαν μια παλιότερη στα κινέζικα. Έχει κάποιος αυτή την έκδοση να την δοκιμάσω; Αν ναι, ας κάνει έναν κόπο να την ανεβάσει σε ένα λινκ, θα του είμαι ευγνώμων.

 

3) Αυτή τη στιγμή, έχω περασμένη την 149 china version, χωρίς να μπορώ να την κάνω ρουτ. Μπορώ να περάσω μια international version, ώστε μετά να ξεκλειδώσω το bootloader, να περάσω το TWRP, κτλ, όπως περιγράφεται στον οδηγό του xda; Αν μπορώ να περάσω μια international version, ποια είναι η κατάλληλη; Μπορεί κάποιος που ξέρει να μου ποια να κατεβάσω, και πως να την περάσω (πχ με τη μέθοδο των 3 κουμπιών);

Πρεπει να δεις το κουτι σου για να σιγουρευτεις αν ειναι εκδοση China ή International, στην δευτερη περιπτωση τα περισσοτερα που γραφουμε εδω δεν ισχυουν, ολες σχεδον οι διαδικασιες ειναι διαφορετικες.

μπορεις ν δεις και Εδω

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ από Pandawill τα πήρα με την 109 ΡΟΜ.

Τελευταία μου ευκαιρία (για το θέμα της μπαταρίας) είναι να έχω βάλει ROM διαφορετικής έκδοσης.

Μπήκα στο φορουμ της xda αλλά δεν μπορώ να βρω το Ref. Build number της συσκευής μου.

Στο κουτί της αναφέρει μόνο Η30-U10, το ΙΜΕΙ2 και το S/N.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ από Pandawill τα πήρα με την 109 ΡΟΜ.

Τελευταία μου ευκαιρία (για το θέμα της μπαταρίας) είναι να έχω βάλει ROM διαφορετικής έκδοσης.

Μπήκα στο φορουμ της xda αλλά δεν μπορώ να βρω το Ref. Build number της συσκευής μου.

Στο κουτί της αναφέρει μόνο Η30-U10, το ΙΜΕΙ2 και το S/N.

Γιατι εχεις και εσυ θεμα με το imei? Το build number το βλεπεις απο settings->about phone. Εφοσον τωρα εχεις την Β149 θα γραφει CHN version. Το ζητημα ειναι τι εγραφε η rom οταν σου ηρθε το κινητο.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να περάσω ξανά την 149, όπως λέγαμε πριν, αλλά μου έβγαλε error, και απλά ξαναμπούταρα στο κινητό.

 

Πώς μπορώ να δω τι έκδοση (china/international) είχε αρχικά το κινητό;

 

---

 

Ρώτησα στο pandawill, ας ελπίσουμε ότι θα απαντήσουν.

 

Μια υποθετική ερώτηση τώρα: Ας πούμε ότι το pandawill απαντάει, και μου λέει ότι η ρομ που μου το έστειλαν ήταν η international, και εγώ πέρασα τώρα την china. Τι κάνω σε αυτή την περίπτωση; Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει; Έχω μείνει χωρίς τηλέφωνο από χθες, και σε λίγο θα μου δώσει ένας φίλος ένα εφεδρικό

Edited by enteacher04
Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να περάσω ξανά την 149, όπως λέγαμε πριν, αλλά μου έβγαλε error, και απλά ξαναμπούταρα στο κινητό.

 

Πώς μπορώ να δω τι έκδοση (china/international) είχε αρχικά το κινητό;

 

---

 

Ρώτησα στο pandawill, ας ελπίσουμε ότι θα απαντήσουν.

 

Μια υποθετική ερώτηση τώρα: Ας πούμε ότι το pandawill απαντάει, και μου λέει ότι η ρομ που μου το έστειλαν ήταν η international, και εγώ πέρασα τώρα την china. Τι κάνω σε αυτή την περίπτωση; Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει; Έχω μείνει χωρίς τηλέφωνο από χθες, και σε λίγο θα μου δώσει ένας φίλος ένα εφεδρικό

δες στο "about" του κινητού το βερσιόν είναι

Link to comment
Share on other sites

δες στο "about" του κινητού το βερσιόν είναι

Τώρα μου λέει china στο build version, γιατί του έχω περασμένη την 149 ρομ. Το θέμα είναι ότι δεν ξέρω τι ρομ είχε πριν, μπορώ να το δω κάπου αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Τώρα μου λέει china στο build version, γιατί του έχω περασμένη την 149 ρομ. Το θέμα είναι ότι δεν ξέρω τι ρομ είχε πριν, μπορώ να το δω κάπου αυτό;

κάτσε γιατί ξέχασα το αρχικό σου πρόβλημα! ποιο ήταν;

Α το ΙΜΕΙ;

Link to comment
Share on other sites

Γιατι εχεις και εσυ θεμα με το imei? Το build number το βλεπεις απο settings->about phone. Εφοσον τωρα εχεις την Β149 θα γραφει CHN version. Το ζητημα ειναι τι εγραφε η rom οταν σου ηρθε το κινητο.

 

Αυτό πρέπει να είναι. Πήρα δύο ίδια κινητά. Το ένα που δεν το πείραξα καθόλου εμφανίζει αριθμό έκδοσης H30-U10 V100R001C432B109 που είναι η ευρωπαϊκή έκδοση, ενώ στο άλλο που του πέρασα νέα ΡΟΜ και έχει πρόβλημα κατανάλωσης μπαταρίας, εμφανίζει αριθμό έκδοσης H30-U10 V100R001CHNC00B149, δηλ. έβαλα ΡΟΜ της κινέζικης έκδοσης. Γι' αυτό θυμόμουν ότι με την μαμίσια ΡΟΜ δεν είχε προβλήματα.

Θα κατεβάσω από το xda-forum την 111, που είναι η τελευταία ευρωπαϊκή και μακάρι να λυθούν τα προβλήματα. Αν κάπου σκέπτομαι λάθος παρακαλώ διορθώστε με.

Edited by karatzes
Link to comment
Share on other sites

κάτσε γιατί ξέχασα το αρχικό σου πρόβλημα! ποιο ήταν;

1. Πέρασα την 149 ρομ με ένα απλό upgrade από την sd card. Όταν το κινητό μπούταρε με την καινούργια ρομ, είχε χάσει το ΙΜΕΙ, και ως αποτέλεσμα δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω τις sim cards μου

2. Προσπάθησα να το κάνω ρουτ, ώστε μετά να του ξαναπεράσω το ΙΜΕΙ. Χρησιμοποίησα το iRoot, μου έβγαλε success, αλλά όταν έκανα restart το κινητό...δεν ήταν root. Αυτή τη διαδικασία την προσπάθησα αρκετές φορές, πάντα καταλήγω στο ίδιο αυτό αποτέλεσμα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτό πρέπει να είναι. Πήρα δύο ίδια κινητά. Το ένα που δεν το πείραξα καθόλου εμφανίζει αριθμό έκδοσης H30-U10 V100R001C432B109 που είναι η international έκδοση, ενώ στο άλλο που του πέρασα νέα ΡΟΜ και έχει πρόβλημα κατανάλωσης μπαταρίας, εμφανίζει αριθμό έκδοσης H30-U10 V100R001CHNC00B149, δηλ. έβαλα ΡΟΜ της κινέζικης έκδοσης.

Θα κατεβάσω από το xda-forum την 115, που είναι η τελευταία International και μακάρι να λυθούν τα προβλήματα. Αν κάπου σκέπτομαι λάθος παρακαλώ διορθώστε με.

Ναι παιδιά, πείτε, γιατί αλλιώς έχω χοντρό πρόβλημα. Επίσης, δε φαντάζομαι τώρα που περάσαμε μια china version πάνω από μια international version να μην μπορούμε να ξαναπάμε στην international ή κάτι τέτοιο (?) :cry:

Link to comment
Share on other sites

Ναι παιδιά, πείτε, γιατί αλλιώς έχω χοντρό πρόβλημα. Επίσης, δε φαντάζομαι τώρα που περάσαμε μια china version πάνω από μια international version να μην μπορούμε να ξαναπάμε στην international ή κάτι τέτοιο (?) :cry:

 

Λογικά και εσύ την ίδια ΡΟΜ με εμένα είχες. Πρόσεξε μόνο ότι τελικά είχα την ΕΥΡΩΠΑΪΚΗ έκδοση και όχι την International. Διόρθωσα και το αρχικό ποστ. Θα δοκιμάσω να την περάσω (εκτός και αν στο μεταξύ προτείνει κάποιος κάτι διαφορετικό) και θα σου πω αποτελέσματα.

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι η καλυτερη λυση ειναι να ρουταρετε το κινητο, να περασετε CWM ή TWRP και αφου εχετε ξεκλειδωσει και τον bootloader να περασετε οποια ρομ θελετε. ετσι και αλλιως σε διαδικασιες θα μπειτε, τουλαχιστον να περασετε οποια θελετε.
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι η καλυτερη λυση ειναι να ρουταρετε το κινητο, να περασετε CWM ή TWRP και αφου εχετε ξεκλειδωσει και τον bootloader να περασετε οποια ρομ θελετε. ετσι και αλλιως σε διαδικασιες θα μπειτε, τουλαχιστον να περασετε οποια θελετε.

ΟΚ, θα δοκιμάσω την ευρωπαική 111 με τη μέθοδο με τα 3 κουμπιά, και βλέπουμε

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι η καλυτερη λυση ειναι να ρουταρετε το κινητο, να περασετε CWM ή TWRP και αφου εχετε ξεκλειδωσει και τον bootloader να περασετε οποια ρομ θελετε. ετσι και αλλιως σε διαδικασιες θα μπειτε, τουλαχιστον να περασετε οποια θελετε.

 

Αν κάνουμε αυτή τη διαδικασία θα μπορούμε να περάσουμε ΡΟΜ οποιαδήποτε έκδοσης ή πάλι μόνο ευρωπαϊκή;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...