Jump to content

Honor 3C


gialatzi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστω φιλε.Τωρα προσπαθω να κατεβασω την Κιτκατ για να την περασω κατευθείαν αλλα δεν κατεβαινει:blink:
Παιδιά με λένε Σταύρο και είμαι πολύ καλά :dizzy:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια επειδη χανομαι γιατι διαβαζω διαφορα ποστ απο εδω περα και δεν καταλεβαινω ..Εχω αναφερει πια εκδοση εχει το κινητο πιο πανω.Βλεπω οτι εχει παρα πολλα στα κινεζικα και στα Ελληνικα φυσικα.Αλλα πως μπορω να περασω μια εκδοση οπως η κιτκατ με εναν απλο οδηγο.Ποιο σταθερη εκδοση ποια ειναι για να περασω στο κινητο ωστε να μην εχει προβλημα?Να φανταστειτε ημουν κατοχος πριν εναν χρονο και εγω με το huawei ascend p1 οπου περασα μια αλλη εκδοση με εναν απλο οδηγο που ειχε ανεβασει ενα παλικαρι και ημουν απόλυτα ευχαριστημενος .Ευχαριστω για τις απαντησεις!!:)
Παιδιά με λένε Σταύρο και είμαι πολύ καλά :dizzy:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη χανομαι γιατι διαβαζω διαφορα ποστ απο εδω περα και δεν καταλεβαινω ..Εχω αναφερει πια εκδοση εχει το κινητο πιο πανω.Βλεπω οτι εχει παρα πολλα στα κινεζικα και στα Ελληνικα φυσικα.Αλλα πως μπορω να περασω μια εκδοση οπως η κιτκατ με εναν απλο οδηγο.Ποιο σταθερη εκδοση ποια ειναι για να περασω στο κινητο ωστε να μην εχει προβλημα?Να φανταστειτε ημουν κατοχος πριν εναν χρονο και εγω με το huawei ascend p1 οπου περασα μια αλλη εκδοση με εναν απλο οδηγο που ειχε ανεβασει ενα παλικαρι και ημουν απόλυτα ευχαριστημενος .Ευχαριστω για τις απαντησεις!!:)

 

Εχεις 2 επιλογες. Η μια ειναι αφησεις αυτη που εχεις, η οποια ειναι η official stable εκδοση και παιρνει αναβαθμισεις καθε περιπου ενα μηνα. Η δευτερη ειναι να περασεις την kitkat η οποια ειναι beta ακομα και ειναι για developers και παιρνει αναβαθμισεις καθε 15 μερες περιπου. Και οι 2 ειναι σταθεροτατες και χωρις κανενα προβλημα. Αναμενεται σε λιγο καιρο, αλλα αγνωστο ποτε ακριβως, να βγει η επισημη kitkat.

Ο τροπος να περασεις rom νομιζω ειναι πολυ απλος και ειναι αυτος που περιγραφεται στο link στο πρωτο ποστ. 3-4 βηματα ειναι ολα και ολα.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

κατεβασα για να το κανω ροοτ πρωτα αλλα ειναι ολα στα κινεζικα και δεν καταλαβαινω τπτ.. παταω το πρασινη επιλογη κατω δεξια αλλα δεν κανει κατι απλα δειχνει οτι φορτωνει και σταματαει. Οπα φορτωνει τωρα..περιμενω να δω τ θα αντιμετωπίσω αλλο Edited by stiv1
Παιδιά με λένε Σταύρο και είμαι πολύ καλά :dizzy:
Link to comment
Share on other sites

κατεβασα για να το κανω ροοτ πρωτα αλλα ειναι ολα στα κινεζικα και δεν καταλαβαινω τπτ.. παταω το πρασινη επιλογη κατω δεξια αλλα δεν κανει κατι απλα δειχνει οτι φορτωνει και σταματαει. Οπα φορτωνει τωρα..περιμενω να δω τ θα αντιμετωπίσω αλλο

Δεν καταλαβαινω τι κατεβασες, αλλα για root διαβασε μερικα ποστς πριν http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5644512 . Υποψην οτι η μεθοδος αυτη ειναι για την kitkat. Υποθετω οτι με τον ιδιο τροπο θα ρουταρεται και η B143-48 αλλα δεν το εχει επιβεβαιωσει καποιος μεχρι τωρα.

Επισης να ξερεις οτι αν εισαι ροοτ δεν θα μπορεις να αναβαθμισεις τη ρομ αν ερθουν updates, θα πρεπει να κανεις unroot.

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια κανω την διαδικασια που λεει στο ποστ #277 για να το ρουταρω αλλα δεν γινεται τπτ.Καποιος να μου κανει εναν αναλυτικό οδηγο για ροοτ και αναλυτικό οδηγο για να περασω την κιτ κατ ή καποια αλλη η οποια ειναι δοκιμασμενη?Πεδευομαι τοσες ωρες και δεν εχω καταφερει τπτ :( Το βρηκα τον αναλυτικο οδηγο για ροοτ και περασμα αλλης εκδοσης για το huawei ascend p1 που σας ειπα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=325082&page=47
Παιδιά με λένε Σταύρο και είμαι πολύ καλά :dizzy:
Link to comment
Share on other sites

Την 123 εχω.Δοκιμασα και επαμαφορα εργοστασιακων ρυθμισεων αλλα τιποτα.Οχι μονο εχασα τις επαφες μου αλλα καοι τισ κλησεις που δεχομαι η κανω δεν τις κραταει στην μνημη ενω δεν μπορω καν να δημιουργησω νεα επαφη
Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]50300[/ATTACH][ATTACH]50301[/ATTACH]έχω απενεργοποιήσει τις δυο κινεζικές εφαρμογές. μπορώ να απενεργοποιήσω και τις άλλες; κάτι unit κλπ;
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια κανω την διαδικασια που λεει στο ποστ #277 για να το ρουταρω αλλα δεν γινεται τπτ.Καποιος να μου κανει εναν αναλυτικό οδηγο για ροοτ και αναλυτικό οδηγο για να περασω την κιτ κατ ή καποια αλλη η οποια ειναι δοκιμασμενη?Πεδευομαι τοσες ωρες και δεν εχω καταφερει τπτ :( Το βρηκα τον αναλυτικο οδηγο για ροοτ και περασμα αλλης εκδοσης για το huawei ascend p1 που σας ειπα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=325082&page=47

Ή ειμαι αορατος ή αγνοεις τελειως αυτα που σου εχω πει πιο πανω. Απο τον οδηγο για εγκατασταση rom που εχει στο πρωτο ποστ τι δεν καταλαβαινεις? Εχει 2 εναλλακτικους τροπους καθενας απο τους οποιους εχει 3-4 βηματα! Ποσο πιο αναλυτικα να γραψει καποιος αυτα τα βηματα? Για το root της kitkat σου εγραψα πιο πανω επισης. Πιο αναλυτικο οδηγο (ο οποιος εχει και screenshots για καθε βημα!) απο αυτον στο link του xda δεν θα βρεις!

Την 123 εχω.Δοκιμασα και επαμαφορα εργοστασιακων ρυθμισεων αλλα τιποτα.Οχι μονο εχασα τις επαφες μου αλλα καοι τισ κλησεις που δεχομαι η κανω δεν τις κραταει στην μνημη ενω δεν μπορω καν να δημιουργησω νεα επαφη

Μηπως εννοεις β143? Πηγαινε στις ρυθμισεις και μετα στα apps και δες αν εκει υπαρχει το app για τις επαφες. Αν υπαρχει, δες μηπως απενεργοποιηθηκε.

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια κανω την διαδικασια που λεει στο ποστ #277 για να το ρουταρω αλλα δεν γινεται τπτ.Καποιος να μου κανει εναν αναλυτικό οδηγο για ροοτ και αναλυτικό οδηγο για να περασω την κιτ κατ ή καποια αλλη η οποια ειναι δοκιμασμενη?Πεδευομαι τοσες ωρες και δεν εχω καταφερει τπτ :( Το βρηκα τον αναλυτικο οδηγο για ροοτ και περασμα αλλης εκδοσης για το huawei ascend p1 που σας ειπα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=325082&page=47

ρε συ μας κάνεις πλάκα; ζητάς να σου κάνουν έναν αναλυτικό οδηγό μόνο για εσένα; και χωρίς να ξέρεις έστω τα στοιχειώδη για το κινητό σου περιμένεις τζάμπα υποστήριξη;

 

οι οδηγοί είναι και αναλυτικοί και με εικόνες. εάν δεν μπορείς να καταλάβεις κάποια βασικά πράματα που πάς να μπλέξεις;

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια κανω την διαδικασια που λεει στο ποστ #277 για να το ρουταρω αλλα δεν γινεται τπτ.Καποιος να μου κανει εναν αναλυτικό οδηγο για ροοτ και αναλυτικό οδηγο για να περασω την κιτ κατ ή καποια αλλη η οποια ειναι δοκιμασμενη?Πεδευομαι τοσες ωρες και δεν εχω καταφερει τπτ :( Το βρηκα τον αναλυτικο οδηγο για ροοτ και περασμα αλλης εκδοσης για το huawei ascend p1 που σας ειπα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=325082&page=47

 

Φίλε αυτά που δοκιμάζεις είναι offdate. Αν το έψαχνες λίγο θα έβλεπες ότι ο τρόπος για root στο 3c αναγράφεται 10 ποστ πιο πάνω δηλαδή στο #3394. Για την 4.9.16 που πρέπει να έχει το κινητό για να γίνει root κατέβασέ την από emui και πέρασέ την με τις οδηγίες από ποστ 365#. Πρώτα θα περάσεις την 4.9.16 και μετά να γίνεις root.

Πάντως το να ψάξεις λίγο δεν κάνει κακό.

Edited by tasoseat
Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]50300[/ATTACH][ATTACH]50301[/ATTACH]έχω απενεργοποιήσει τις δυο κινεζικές εφαρμογές. μπορώ να απενεργοποιήσω και τις άλλες; κάτι unit κλπ;

Τουλαχιστον αυτες που εχεις στο screenshot εγω δεν θα τις απενεργοποιουσα. Επειδη στη Β148 τις εχει στα αγγλικα, να σου αναφερω οτι αυτη με το Α ειναι για huawei IME, ενω πιθανοτατα αυτες με το ρομποτακι ειναι εφαρμογες συστηματος.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Τουλαχιστον αυτες που εχεις στο screenshot εγω δεν θα τις απενεργοποιουσα. Επειδη στη Β148 τις εχει στα αγγλικα, να σου αναφερω οτι αυτη με το Α ειναι για huawei IME, ενω πιθανοτατα αυτες με το ρομποτακι ειναι εφαρμογες συστηματος.

οι δυο που έχω ήδη απενεργοποιήσει στην 148 τις έχει στα αγγλικά να μου πεις ποιες είναι μήπως δεν πρέπει και αυτές να τις απενεργοποιήσω;

Link to comment
Share on other sites

οι δυο που έχω ήδη απενεργοποιήσει στην 148 τις έχει στα αγγλικά να μου πεις ποιες είναι μήπως δεν πρέπει και αυτές να τις απενεργοποιήσω;

Δεν τις βρισκω αυτες.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Απο την αρχη που πηρα το κινητο ειχα κανει αναβαθμιση μονο στην 123.Η επομενη απ οσο ξερω ειναι η 137.Τωρα προσπαθω να κανω αναβαθμιση στην 137 μηπως διορθωθει το προβλημα αλλα μου βγαζει σφαλμα αν και εχω κανει unroot.Γενικα ο,τι κληση κανω δεν μπορει να αποθηκευθει στη μνημη.
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση..ο μαμα φορτιστης γραφει 100-240v 50/60 hz 0.2A output 5.0v=1.0A...τι θα αλλαξει αμα τον φορτισω με τον παλιο μου απο το samsung που γραφει 100-240v 50/60 hz 0.15A output 4.75v=0.55A
Link to comment
Share on other sites

ερωτηση..ο μαμα φορτιστης γραφει 100-240v 50/60 hz 0.2A output 5.0v=1.0A...τι θα αλλαξει αμα τον φορτισω με τον παλιο μου απο το samsung που γραφει 100-240v 50/60 hz 0.15A output 4.75v=0.55A

Θα χρειαστεί διπλάσιο χρόνο για να φορτίσει - κανένα άλλο θέμα

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Θα χρειαστεί διπλάσιο χρόνο για να φορτίσει - κανένα άλλο θέμα

οκ..για το βραδυ δηλαδη ανετα!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εκλιπαρω για τη βοηθεια σας.Πηρα πριν λιγους μηνες το κινητο και το μονο που εκανα ηταν να το αναβαθμισω σε ROM 123 και μετα να το ρουταρω.Ολα καλα μεχρι προχθες που χαθηκαν ολες μου οι επαφε και το εικονιδιο επαφων.Απο τοτε δεν μπορω καν να δημιουργησω νεα επαφη ενω και οταν δεχομαι η κανω κλησεις οι αριθμοι δεν αποθηκευονται στο μητρωο κλησεων.Δοκιμασα επαναφορα εργοστ.ρυθμ. αλλα τιποτα.Μετα προσπαθησα αφου εκανα unroot να αναβαθμισω στην official ROM 137 αλλα μου βγαζει σφαλμα.Απο τα λιγα που σκαμπαζω πρεπει να εχει διαγραφει απο το μητρωο συστηματος του android η εφαρμογη "contacts storage" η ελληνιστι "αποθηκευτικος χωρος επαφων".Προσπαθησα μεσω καποιων αντιστοιχων εφαρμογων που κατεβασα αλλα τζιφος.Καθε βοηθεια ευπροσδεκτη!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εκλιπαρω για τη βοηθεια σας.Πηρα πριν λιγους μηνες το κινητο και το μονο που εκανα ηταν να το αναβαθμισω σε ROM 123 και μετα να το ρουταρω.Ολα καλα μεχρι προχθες που χαθηκαν ολες μου οι επαφε και το εικονιδιο επαφων.Απο τοτε δεν μπορω καν να δημιουργησω νεα επαφη ενω και οταν δεχομαι η κανω κλησεις οι αριθμοι δεν αποθηκευονται στο μητρωο κλησεων.Δοκιμασα επαναφορα εργοστ.ρυθμ. αλλα τιποτα.Μετα προσπαθησα αφου εκανα unroot να αναβαθμισω στην official ROM 137 αλλα μου βγαζει σφαλμα.Απο τα λιγα που σκαμπαζω πρεπει να εχει διαγραφει απο το μητρωο συστηματος του android η εφαρμογη "contacts storage" η ελληνιστι "αποθηκευτικος χωρος επαφων".Προσπαθησα μεσω καποιων αντιστοιχων εφαρμογων που κατεβασα αλλα τζιφος.Καθε βοηθεια ευπροσδεκτη!

αν και δεν ξερω αν γινεται, μηπως να εβλεπες στο κινεζικο store για την εφαρμογη που σου λειπει?

Link to comment
Share on other sites

@ arapis δοκιμασε αυτα που σου προτεινουν τα παιδια πιο πανω και σιγουρεψου οτι οντως το unroot ηταν επιτυχημενο. Ισως γι' αυτο σου βγαζει σφαλμα οταν κανεις update. Αν τιποτα απο τα παραπανω δεν λυσει το προβλημα και εφοσον μπηκες στη διαδικασια να κανεις επαναφορα, εγω στη θεση σου θα εβαζα νεα rom με clean install. Μην παιδευεσαι αδικα. Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνα με το root checker δεν ειναι ροοταρισμενο.Οταν λες clean install τι εννοεις;Ειναι καποια διαδικασια που περιγραφεται σε προηγουμενα post για να ψαξω;Χρειαζεται ξανα root;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...