Jump to content

Honor 3C


gialatzi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.emui.com/plugin.php?id=hwdownload&mod=detail&mid=32

 

Κατεβασέ την με τη χρήση κάποιου download manager όπως ο Free Download Manager.

 

ευχαριστώ πολυ φίλε μου, την κατεβάζω τώρα. το huawei app center μου κάνει όλη τη ζημιά 16 ώρες cpu :mad::mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ευχαριστώ πολυ φίλε μου, την κατεβάζω τώρα. το huawei app center μου κάνει όλη τη ζημιά 16 ώρες cpu :mad::mad::mad:

 

τωρα που το λες και εμενα εμφανιζεται συχνοτερα στην λιστα τις μπαταριας

αν το απενεργοποιησω χανω και ττις ΟΤΑ αναβαθμισεις η δεν εχει σχεση?

Edited by fuorigioco1981
Link to comment
Share on other sites

τωρα που το λες και εμενα εμφανιζεται συχνοτερα στην λιστα τις μπαταριας

αν το απενεργοποιησω χανω και ττις ΟΤΑ αναβαθμισεις η δεν εχει σχεση?

 

Νομίζω δεν έχει σχέση. Εγώ που έμεινα με την παλιά version του huawei app center (νομίζω ότι η τελευταία έχει πρόβλημα), μου το βγάζει να το κάνω update και στο ίδιο το huawei app center και στο system update :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα σου έρχονται ειδοποιήσεις για οτα αλλά λογικά local ή άμα φοβάστε ξεπαγωσεις και κάνεις λίγο υπομονή δεν θα έχεις πρόβλημα πιστεύω

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Κατόρθωσε κανεις να σβησει το immutable.list σε κιτκατ?

Ακολουθησα τα βηματα του ποστ 1269 (αν δεν κανω λαθος) χωρις επιτυχια.

διαβασα για εναλλακτικους τροπους και προσπαθησα να δωσω permission στην καρτα τροποποιώντας το platform.xml. Επισης χωρις επιτυχια (δεν μπορουσα να κανω save το τροποποιημενο αρχειο).

Καμια αλλη ιδεα?

 

Edit: Τωρα ειδα οτι και αλλο μελος ειχε το ιδιο προβλημα 10 μερες πριν... Μαλλον δεν θα γινεται κατι λοιπον. Κριμα.

Edited by Monolithic
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα γινει η επισημη αναβαθμιση σε 4.4 μεσω ota?

φυσικα και θα γινει, για αυτο υπαρχει η dev εκδοση...

Link to comment
Share on other sites

Αν κανω factory data reset τι θα χασω?<br />

Εχω την 4.9.1<br />

Θελω να δω αν θα λυθει το προβλημα με το πλαυστορε που δεν μου εμφανιζει την συσκευη και με το go sms που δεν μου στελνει σμσ από σιμ2<br/>

 

 

??????

Link to comment
Share on other sites

Αν κανω factory data reset τι θα χασω?<br />

Εχω την 4.9.1<br />

Θελω να δω αν θα λυθει το προβλημα με το πλαυστορε που δεν μου εμφανιζει την συσκευη και με το go sms που δεν μου στελνει σμσ από σιμ2<br/>

 

 

??????

Αν και δεν εχω κανει στο 3c, λογικα (και με βαση ολες τις αλλες συσκευες) θα σου σβησει τα παντα και θα σου επαναφερει το τηλεφωνο με την ρομ που του περασες τελευταια αλλα χωρις κανενα δικο σου δεδομενο.

Link to comment
Share on other sites

μετά την τελευταία αναβάθμιση παρατηρώ ότι όταν ανοίγω το go sms και τον όπερα browser η φωτεινότητα της οθόνης μειώνεται λίγο! αυτή η κιτκατ στον λαιμό μου κάθεται. έχε χάρη που βαριέμαι την διαδικασία μέσω flashtool αλλιώς θα είχα γυρίσει και μείνει στην τελευταία σταθερή!
Link to comment
Share on other sites

μετά την τελευταία αναβάθμιση παρατηρώ ότι όταν ανοίγω το go sms και τον όπερα browser η φωτεινότητα της οθόνης μειώνεται λίγο! αυτή η κιτκατ στον λαιμό μου κάθεται. έχε χάρη που βαριέμαι την διαδικασία μέσω flashtool αλλιώς θα είχα γυρίσει και μείνει στην τελευταία σταθερή!

Δεν νομιζω οτι για downgrade χρειαζεται flash tool. Μπορεις και με clean install απο οτι γραφει εδω http://forum.xda-developers.com/android/development/guide-huawei-honor-3c-h30-u10-t2837773

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

οκ ευχαριστω

κατι ασχετο...

γινεται ναι μεν να εχουμε δυο σιμ αλλα επειδη χρησιμοποιω το pixel phone dialer και ρωταει κι αυτο απο ποια σιμ να καλεσω,να ΜΗΝ ρωταει ο stock dialer?

Link to comment
Share on other sites

τελικά είχα βάλει την έξυπνη εξοικονόμηση ενέργειας και χαμηλωνει τον φωτισμό λίγο στις εφαρμογές που ανοίγεις!
Link to comment
Share on other sites

Χθες κατεβασε το τηλ αναβαθμιση. Εχω πλεον την EMUI 2.3 4.10.1

 

Μετα απο μερικες ωρες λειτουργιας καταλαβαινω οτι το τηλ δεν ειναι τοσο γρηγορο.

 

Εχει ψιλο κολληματα και γενικα δεν ανταποκρινεται τοσο ανετα οσο πριν.

 

Εχει καποιος αυτο το θεμα??

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Απο το μεσημερι που την περασα δεν εχω κανενα προβλημα, δοκιμαστε να την ξαναπερασετε, μπορει να μην "εκατσε" καλα

 

Τι μπορει να σημαινει δεν εκατσε καλα??? πως δεν καθετε καλα ενα προγραμμα??

""Nos Power""
Link to comment
Share on other sites

Χθες κατεβασε το τηλ αναβαθμιση. Εχω πλεον την EMUI 2.3 4.10.1

 

Μετα απο μερικες ωρες λειτουργιας καταλαβαινω οτι το τηλ δεν ειναι τοσο γρηγορο.

 

Εχει ψιλο κολληματα και γενικα δεν ανταποκρινεται τοσο ανετα οσο πριν.

 

Εχει καποιος αυτο το θεμα??

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/b]

 

Τι μπορει να σημαινει δεν εκατσε καλα??? πως δεν καθετε καλα ενα προγραμμα??

Corrupted αρχεία :O

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα δουλευε τιποτα εαν ειχαμε τετοια αρχεια.

 

Όχι απαραίτητα. Άμα γίνει corrupted ένα αρχείο για το notification bar δεν θα σου δουλεύει το bleutooth? :worry:

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Όχι απαραίτητα. Άμα γίνει corrupted ένα αρχείο για το notification bar δεν θα σου δουλεύει το bleutooth? :worry:

 

Σωστο αυτο.

""Nos Power""
Link to comment
Share on other sites

τελικά και εμένα άρχισε να κάνει διάφορα το ποσοστό μπαταρίας.μία δείχνει 91% μετά 100% κλπ.Γενικά διαφορές το πολύ δέκα μονάδων.τι να φταίει άραγε;Η μπαταρία η θέμα software?

εδώ κανείς εάν φταίει η μπαταρία η είναι θέμα software?

Edited by fuorigioco1981
Link to comment
Share on other sites

πριν λίγο μου έκανε κάτι περίεργο...

μετά την προτροπή να κάνω αντίγραφο ασφαλείας και αφού το διέκοψα γιατί είχε κολλήσει (ή τουλάχιστον έτσι φαινόταν), σταμάτησε να μου αναγνωρίζει την κάρτα μνήμης...

αφού έκανα 2-3 επανεκκινήσεις (χωρίς αποτέλεσμα) τελικά την αφαίρεσα για λίγο και την ξανάβαλα, την είδε κανονικά και ησύχασα... γιατί δεν είναι ώρα για μπελάδες...

έχει συμβεί σε κανέναν άλλον αυτό? ξέρετε που μπορεί να οφείλεται?

Link to comment
Share on other sites

Πάντως και μένα τρώει κάτι κολλήματα... το καταλαβαίνω κυρίως στο swype.

Άσχετο αλλά πως λέγεται η εφαρμογή που είχε stock και έδειχνε σε ποσοστό και έκλεινε τις εφαρμογές για εξοικονόμηση ?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ καταλαβαίνω ότι για την ώρα και ίσως και για πάντα μάλλον πρέπει να μείνουμε με την 148 και με το παλιό (δεν ξέρω πως λέγετε ) app center της huawei
Link to comment
Share on other sites

Εγώ καταλαβαίνω ότι για την ώρα και ίσως και για πάντα μάλλον πρέπει να μείνουμε με την 148 και με το παλιό (δεν ξέρω πως λέγετε ) app center της huawei
ακριβως.κατσε εκει που εισαι και μην βιαζεσαι σαν κι εμας.υπαρχει και γνωστη παροιμια αλλωστε :lol:
Link to comment
Share on other sites

Εγώ καταλαβαίνω ότι για την ώρα και ίσως και για πάντα μάλλον πρέπει να μείνουμε με την 148 και με το παλιό (δεν ξέρω πως λέγετε ) app center της huawei

Εγώ πάντως με την 4.4 δεν έχω κανένα πρόβλημα και η μπαταρία κρατάει αρκετά... Ίσως και παραπάνω από πριν, δύο μέρες γεμάτες.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...