Jump to content

Honor 3C


gialatzi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να πω οτι οι ταχύτητες download (για την B611, ειτε online update είτε από Huawei ή Mega) ειναι χαμηλές - εχει "κίνηση"...

Επίσης, στην σελίδα που δίνει info για την Β611, λεει οτι "η έκδοση B141 μπορεί να αναβαθμιστεί σε Β611", συνεπώς αναμένεται εντός λίγων ωρών/ημερών και official B141 (οχι developers), σχεδόν 35 μερες μετά το προηγούμενο (Β137) update...

 

Οχι, kitkat not yet.... αναμένουμε!

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

H απαντηση ειναι απο κατω :)

 

ευχαριστω,θα του πω να μου βαλει αυτη αυριο,προσφερθηκε να το κανει ονλαιν ο ιδιος μιας και η αχρηστια μου ειναι πασιγνωστη πλεον

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητηρια για την πολυ καλη υποστηριξη που παρεχετε ολοι σας εδω. Θα ηθελα να ρωτησω αν εχει κανεις να προτεινει λυσεις για τα εξης μικρο προβληματα (εχω την Β137):

 

1. Οταν προσθετω φωτογραφια σε καποια επαφη, ενω στις επαφες μου εμφανιζεται κανονικα, οταν καλω την επαφη η δεχομαι κληση απο την επαφη, η φωτογραφια δεν εμφανιζεται.

 

2. Το 'update call locations' συνεχως μου εμφανιζει οτι υπαρχει available update. Κανω το update επιτυχως και στη συνεχεια ειναι διαθεσιμο ξανα το ιδιο update.

 

3. Οταν κανω κληση σε κινητο η δεχομαι κληση απο κινητο, αλλες φορες εμφανιζεται κατω απο το ονομα η λεξη 'Greece' και αλλες κινεζικα γραμματα(τις περισσοτερες φορες κινεζικα). Δοκιμασα να κανω εμφανιση επαφων απο google account που προτεινε καποιος σε παλαιοτερο post, αλλα το προβλημα δεν λυνεται. (Οταν καλω χωρις το +30 δεν υπαρχει προβλημα, εμφανιζει παντα Greece).

 

Ευχαριστω εκ των προτερων.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους .ξύπνησα σήμερα το πρωι και το τηλέφωνο ειχαι σβήσει ενώ τη μπατάρια την είχα στο 95% και τωρα ειναι νεκρο ενω οταν ειναι στο ρευμα αναβει το κοκκινο φωτακι.μηπως ξερετε τι μπορει να φταιει?
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους .ξύπνησα σήμερα το πρωι και το τηλέφωνο ειχαι σβήσει ενώ τη μπατάρια την είχα στο 95% και τωρα ειναι νεκρο ενω οταν ειναι στο ρευμα αναβει το κοκκινο φωτακι.μηπως ξερετε τι μπορει να φταιει?

Κάποιο "service" έτρεχε από πίσω και σου άδειασε εντελώς την μπαταρία - μετά το 10λεπτο στον φορτιστή, θα μπορέσει να ανοίξει!

1. Οταν προσθετω φωτογραφια σε καποια επαφη, ενω στις επαφες μου εμφανιζεται κανονικα, οταν καλω την επαφη η δεχομαι κληση απο την επαφη, η φωτογραφια δεν εμφανιζεται.

Δεν μας λες ποια ROM φοράει το κινητό?

Για επαφές Google, βάλε την φωτό στο λογαριασμό έκαστης επαφής, στο GMAIL > Επαφές (ευκολότερα μέσω PC κατευθείαν...)

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν μας λες ποια ROM φοράει το κινητό?

Για επαφές Google, βάλε την φωτό στο λογαριασμό έκαστης επαφής, στο GMAIL > Επαφές (ευκολότερα μέσω PC κατευθείαν...)

 

Την Β137. Θα δοκιμάσω αυτό που προτείνεις για τις επαφές, σε ευχαριστώ για την απάντηση.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για την απαντηση αλλα το τηλεφωνο δεν ανοιγει με το power ουτε σε recovery ειναι νεκρο, φοραει την 123 και ειναι root. Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους .ξύπνησα σήμερα το πρωι και το τηλέφωνο ειχαι σβήσει ενώ τη μπατάρια την είχα στο 95% και τωρα ειναι νεκρο ενω οταν ειναι στο ρευμα αναβει το κοκκινο φωτακι.μηπως ξερετε τι μπορει να φταιει?

Σε ευχαριστω για την απαντηση αλλα το τηλεφωνο δεν ανοιγει με το power ουτε σε recovery ειναι νεκρο, φοραει την 123 και ειναι root. Ευχαριστω.

 

Αλλο φορτιστή έχεις να δοκιμάσεις?

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,μου ήρθε σήμερα απο Το2c,φοράει multi rom(211).

Επειδή έχω κάποια θεματακια (εικονίδια που έχουν δεύτερη γραμμή στην ονομασία τους, π.χ το Phone Manager, δεν φαίνεται πλέον η δεύτερη γραμμή),τι προτείνετε να πάω σε εργοστασιακή rom,και αν ποια?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,μου ήρθε σήμερα απο Το2c,φοράει multi rom(211).

Επειδή έχω κάποια θεματακια (εικονίδια που έχουν δεύτερη γραμμή στην ονομασία τους, π.χ το Phone Manager, δεν φαίνεται πλέον η δεύτερη γραμμή),τι προτείνετε να πάω σε εργοστασιακή rom,και αν ποια?

Ευχαριστώ.

 

Δοκίμασε την B610 ή B611

 

Ναι και με αλλο φορτιστη και με αλλη Honor 3c μπαταρια.

 

Δοκίμασε να συνδέσεις το κινητό χωρίς μπαταρία στο PC και πες μας αν το διαβάζει ή βγάζει οποιοδήποτε μήνυμα.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βάλεις ενα link που θα κατεβάσω 610-611?

 

http://www.emui.com/plugin.php?id=hwdownload&mod=detail&mid=32

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.

 

Τίποτα, αλλά καλό θα ήταν να ψάχνεται (όχι μόνο εσύ, γενικά το λέω) και στις προηγούμενες σελίδες. :happy:

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε την B610 ή B611

 

 

 

Δοκίμασε να συνδέσεις το κινητό χωρίς μπαταρία στο PC και πες μας αν το διαβάζει ή βγάζει οποιοδήποτε μήνυμα.

 

Το pc δεν το βλεπει ουτε βγαζει καποιο μηνυμα.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο αλλά δεν έχω ξανασχοληθει με android,και φοβάμαι μη κάνω καμιά πατάτα.

Για αλλαγή ρομ θα ακολουθήσω τις οδηγίες του Asot (μέσω sd).

Χρειάζεται να προσέξω κάτι ιδιαίτερο?

Link to comment
Share on other sites

Όχι τίποτα το ιδιαίτερο καλό θα ήταν να πάρεις backup

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ναι και με αλλο φορτιστη και με αλλη Honor 3c μπαταρια.

Το pc δεν το βλεπει ουτε βγαζει καποιο μηνυμα.

 

Δλδ, χτες βράδυ, άφησες λειτουργικό το κινητό, με 95% μπαταρία, σε φυσιολογική κατάσταση και σημέρα, το βρήκες κλειστό και δεν ανοιγει με τίποτα, με δυο φορτιστες δοκιμασμένο και δυο διαφορετικές μπαταρίες???

το wifi κοιμάται συνέχεια ξέρει κανείς τίποτα

ότι δεν συνδέεται αυτόματα με τα wifi που έχω κάνη save .πχ φεύγω από το σπίτι ερχόμε δεν συνδέετε αυτόματα

Τα θέματα με το WIFI που είχες 20 μέρες πριν, τα έλυσες? Σου έδωσε "παράξενες" συμπεριφορές από νωρίς το κινητό... από που είναι αγορασμένο?

Edited by asot

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Δλδ, χτες βράδυ, άφησες λειτουργικό το κινητό, με 95% μπαταρία, σε φυσιολογική κατάσταση και σημέρα, το βρήκες κλειστό και δεν ανοιγει με τίποτα, με δυο φορτιστες δοκιμασμένο και δυο διαφορετικές μπαταρίες???

 

 

Τα θέματα με το WIFI που είχες 20 μέρες πριν, τα έλυσες? Σου έδωσε "παράξενες" συμπεριφορές από νωρίς το κινητό... από που είναι αγορασμένο?

 

Αυτό και εμένα μου το κάνει ακόμα πάντως με την Β137. περιμένω να βγει η κιτκατ να κάνω Hard reset πριν και μετά να δω εάν θα λυθεί. βέβαια επειδή μου το κάνει μόνο στο ρούτερ netgear του σπιτιού δεν ξέρω εάν είναι και θέμα σε σχέση με το συγκεκριμένο ρούτερ

Link to comment
Share on other sites

Αυτό και εμένα μου το κάνει ακόμα πάντως με την Β137. περιμένω να βγει η κιτκατ να κάνω Hard reset πριν και μετά να δω εάν θα λυθεί. βέβαια επειδή μου το κάνει μόνο στο ρούτερ netgear του σπιτιού δεν ξέρω εάν είναι και θέμα σε σχέση με το συγκεκριμένο ρούτερ

Εσενα δεν σου συνδεεται αυτοματα στο router- δεν έχεις πρόβλημα "κλεισιματος" στα καλά καθούμενα...

Βάλε χειροκίνητα το router σε κανάλι μεταξύ του 1-11 (οχι στο 12 ή 13) και δες αν συνεχίζει το πρόβλημα

 

Ναι ετσι ειναι το πρωι ηταν κλειστο, οσο για το wifi ειναι στο αλλο κινητο εστρωσε μεν αλλα καποιες φορες το κανει.

Με το τσιγκέλι στα βγάζουμε ρε αρχηγέ.. εχεις αγοράσει δυο ίδια 3C λοιπόν, από που?

Εκανες εσυ κάποια προσπάθεια αναβάθμισης που μπορεί να μην ολοκληρώθηκε ομαλά...?

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Εσενα δεν σου συνδεεται αυτοματα στο router- δεν έχεις πρόβλημα "κλεισιματος" στα καλά καθούμενα...

Βάλε χειροκίνητα το router σε κανάλι μεταξύ του 1-11 (οχι στο 12 ή 13) και δες αν συνεχίζει το πρόβλημα

 

 

Με το τσιγκέλι στα βγάζουμε ρε αρχηγέ.. εχεις αγοράσει δυο ίδια 3C λοιπόν, από που?

Εκανες εσυ κάποια προσπάθεια αναβάθμισης που μπορεί να μην ολοκληρώθηκε ομαλά...?

 

εμένα πέραν του ότι όταν γυρίζω σπίτι κάποιες φορές δεν συνδέεται αυτόματα με το ρούτερ πολλές φορές που είναι ήδη συνδεδεμένο βγάζει το μήνυμα που λέει connected to ταδε ασύρματο δίκτυο

το έχω μόνιμα στο κανάλι 4 η 7 άλλες φορές

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...