Jump to content

Honor 3C


gialatzi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια με ενδιαφερει το κινητο κ σκεφτομαι να τ παρω απο minideal

Γενικα δεν εχει πολλα προβληματα

Τωρα εχω το inew v3 αλλα 1 g ram δε μου φτανει

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να το πάρεις - δεν έχει προβλήματα

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

συγνωμην δηλαδη εσυ καλεις/ψαχνεις μια επαφη σου γραφοντας και το +30 μπροστα?δεν ξεκινας να ψαχνεις 69χχχχ και οταν πλεον εμφανιστει η επαφη που θες πανω πανω την πατας και καλειται?εαν το κανω ετσι -ακομα και εαν η επαφη ειναι αποθηκευμενη με +30- και εγω την ψαξω μονο με 69χχχχ την βρισκει κανονικα και εαν πατησω την προτεινομενη επαφη τη καλει κανονικα και την βλεπει κιολας!ΑΛΛΑ εαν αφησω και εμφανιστουν ολα τα ψηφια στον dialer και πατησω το πρασινο κουμπι κλησης ΚΑΙ ΟΧΙ την προτεινομενη επαφη πανω πανω τοτε ΔΕΝ την αναγνωριζει και καλει το "αγνωστο" νουμερο!

 

 

1/// οκ θα μου πεις αφου πληκτρολογω ενα ενα τα ψηφια του αριθμου και καποια στιγμη εμφανιζεται η επαφη γιατι δεν την παταω να την αναγνωρισει?ε καμια φορα ξεφευγει το χερι και γραφει ολο το νουμερο και το ματι παει στο πρασινο κουμπι και κανω την κληση!

 

2//το κακο με τον μαμα dialer ειναι οτι δεν εχει ψαξιμο απο το αριθμητικο πληκτρολογιο μεσω γραμματων μιας επαφης .αυτο ειναι λογικο αφου ακομα το κινητο ΔΕΝ υποστηριζει την ελληνικη γλωσσα.ελπιζω με την επισημη multilanguage να διορθωθουν αυτα.

 

3///φυσικα ο ΜΟΝΟΣ τροπος ο μαμα dialer να αναγνωρισει τις ΕΙΣΕΡΧΟΜΕΝΕΣ κλησεις απο επαφες ειναι αυτες να ειναι οντως αποθηκευμενες με +30!αλλιως φαινεται μονο το νουμερο!

 

οσοι εχετε την επισημη/beta multilanguage στο αλφαριθμητικο πληκτρολογιο του μαμα dialer εχει και τα ελληνικα γραμματα???

 

Φίλε fuorigioco1981, ακόμα προσπαθώ να καταλάβω πως χρησιμοποιείς τον dialer...πραγματικά μοναδικός ο τρόπος σου να βρίσκεις μια επαφή πληκτρολογώντας έναν έναν τους αριθμούς μέχρι να βγάλει το όνομα...:p. Πάντως δες το λίγο το θέμα με την αναζήτηση επαφών, νομίζω υπάρχει καλύτερος τρόπος..:D

Πάντως ,με την Β609, όλα λειτουργούν άψογα, στην αναγνώριση, αλλά και στις κλήσεις γενικότερα.

www.olafree.net
Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνω ότι λέει στο ποστ ότι δεδομένα έχω θα χαθούν?

Συνήθως (αλλα μην το δέσεις και κόμπο) δεν χάνεται τίποτα...

Πριν την αναβάθμιση, σου προτείνεται και ένα backup εφαρμογών, να το κάνεις.

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που δεν καταλαβαίνω για να το κλείσω εδώ, πάντως είναι γιατί ενώ όλες οι επαφές είναι χωρίς το +30 μπροστά σε κάποιες όταν τις καλώ στην οθόνη κλήσης βγάζει κάτω από το όνομα το νούμερο ΜΕ +30 και κινέζικα σύμβολα από κάτω, και σε μερικές άλλες βγάζει το νούμερο όπως είναι αποθηκευμένο και χωρίς τα κινέζικα από κάτω!

EDIT στα νούμερα που έβγαζε κινέζικα από κάτω πήγα στην επαφή απλά έσβησα το τηλέφωνο και το ξανά έγραψα, πάλι χωρίς το +30 και τώρα όταν το καλώ δεν βγάζει πλέον κινέζικα σύμβολα από κάτω!

ΞΑΝΑ EDIT βγαλτε κανενα screenshot απο το ελληνικο μενου της beta multilanguage rom να δουμε!!

Edited by fuorigioco1981
Link to comment
Share on other sites

το προβλημα με την δονηση στην απαντηση της κλησης το εχει λυσει κανεις?

 

Το ποιο;........

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φίλε fuorigioco1981, ακόμα προσπαθώ να καταλάβω πως χρησιμοποιείς τον dialer...πραγματικά μοναδικός ο τρόπος σου να βρίσκεις μια επαφή πληκτρολογώντας έναν έναν τους αριθμούς μέχρι να βγάλει το όνομα...:p. Πάντως δες το λίγο το θέμα με την αναζήτηση επαφών, νομίζω υπάρχει καλύτερος τρόπος..:D

Πάντως ,με την Β609, όλα λειτουργούν άψογα, στην αναγνώριση, αλλά και στις κλήσεις γενικότερα.

 

Έστω ένα τηλέφωνο πχ της γυναίκας μου που το παίρνω κάθε μέρα. Και έστω ότι δεν υπάρχει στο ιστορικό γιατί το έχω καθαρίσει. Πως την καλώ εάν δεν έχω βάλει συντόμευση στην αρχική οθόνη? φυσικά πληκτρολογωντας το τηλέφωνο της. Και πως το πληκτρολογώ; μα φυσικά ΧΩΡΊΣ το +30. Οπότε εάν το έχω αποθηκεύσει με το συν 30 ΔΕΝ το αναγνωρίζει! Τόσο απλά.

Link to comment
Share on other sites

Το ποιο;........

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Έστω ένα τηλέφωνο πχ της γυναίκας μου που το παίρνω κάθε μέρα. Και έστω ότι δεν υπάρχει στο ιστορικό γιατί το έχω καθαρίσει. Πως την καλώ εάν δεν έχω βάλει συντόμευση στην αρχική οθόνη? φυσικά πληκτρολογωντας το τηλέφωνο της. Και πως το πληκτρολογώ; μα φυσικά ΧΩΡΊΣ το +30. Οπότε εάν το έχω αποθηκεύσει με το συν 30 ΔΕΝ το αναγνωρίζει! Τόσο απλά.

 

Έχεις ακούσει ποτέ για τηλεφωνικό κατάλογο? (το εικονίδιο με την ατζέντα δίπλα στο ακουστικό!!!!)..εκεί που ψάχνεις το όνομα που θες, το επιλέγεις και το καλείς??....:lol:

Edited by Gio350D
www.olafree.net
Link to comment
Share on other sites

Έχεις ακούσει ποτέ για τηλεφωνικό κατάλογο?..εκεί που ψάχνεις το όνομα που θες, το επιλέγεις και το καλείς??....:lol:

 

Διάβασες το παράδειγμα μου η τα λέω μόνος μου; τους ανθρώπους που τους καλείς κάθε μέρα πολλές φορές τους ψάχνεις σε καταλόγους;; εάν στο ιστορικό κλήσεων δεν υπάρχει το νούμερο πας επαφές πατάς την μπάρα που εισάγεις γράμματα, ξεκινάς να γράφεις το όνομα της γυναίκας σου και μόλις σου βγάλει την επαφή της την καλείς;;;; δεν είναι πιο εύκολο να πατήσεις τσακ μπαμ τα νούμερα και να την πάρεις απευθείας;;; εάν είναι αποθηκευμένο το νούμερο ΜΕ ΤΟ +30 ΔΕΝ το αναγνωρίζει γιατί βέβαια καλώ χωρίς το 30 εννοείται

Αυτά....

Link to comment
Share on other sites

Διάβασες το παράδειγμα μου η τα λέω μόνος μου; τους ανθρώπους που τους καλείς κάθε μέρα πολλές φορές τους ψάχνεις σε καταλόγους;; εάν στο ιστορικό κλήσεων δεν υπάρχει το νούμερο πας επαφές πατάς την μπάρα που εισάγεις γράμματα, ξεκινάς να γράφεις το όνομα της γυναίκας σου και μόλις σου βγάλει την επαφή της την καλείς;;;; δεν είναι πιο εύκολο να πατήσεις τσακ μπαμ τα νούμερα και να την πάρεις απευθείας;;; εάν είναι αποθηκευμένο το νούμερο ΜΕ ΤΟ +30 ΔΕΝ το αναγνωρίζει γιατί βέβαια καλώ χωρίς το 30 εννοείται

Αυτά....

 

Εγώ εδώ και χρόνια....πηγαίνω στις επαφές, σκρολάρω μέχρι να βρω το όνομα που θέλω και κάνω την κλήση. Το ιστορικό το χρησιμοποιώ, σπάνια, αφού έχω τις επαφές μου τακτοποιημένες αλφαβητικά και τις βρίσκω αμέσως.

Ασχολούμαστε εδώ και ώρα με τα αυτονόητα, φίλε μου γιαυτό γελάω, χωρίς παρεξήγηση. Πάντως πρέπει να έχεις ρίξει πολύ γράψιμο...

www.olafree.net
Link to comment
Share on other sites

Ο καθένας όπως τον βολεύει πέρα από κει έχω και εγώ θέμα όσες επαφές έχω με το +30 όταν με καλούν μου δείχνει ότι είναι άγνωστος αριθμός, ενώ το αντίθετο γίνετε στα μηνύματα δηλαδή όταν έχω το +30 μου δείχνει ποια επαφή μου έστειλε μήνυμα ενώ χωρίς το πρόθεμα μου βγάζει άγνωστο αριθμό!
Link to comment
Share on other sites

Πάντως είναι μέγα θέμα αυτό με την μη αναγνώριση αριθμών με η χωρίς το +30. Η πολύ χρήσιμη εφαρμογή do not disturb της Huawei ΔΕΝ λειτουργεί εάν το νούμερο που θες να αφήσεις να περνάει δεν έχει το +30
Link to comment
Share on other sites

Διάβασες το παράδειγμα μου η τα λέω μόνος μου; τους ανθρώπους που τους καλείς κάθε μέρα πολλές φορές τους ψάχνεις σε καταλόγους;; εάν στο ιστορικό κλήσεων δεν υπάρχει το νούμερο πας επαφές πατάς την μπάρα που εισάγεις γράμματα, ξεκινάς να γράφεις το όνομα της γυναίκας σου και μόλις σου βγάλει την επαφή της την καλείς;;;; δεν είναι πιο εύκολο να πατήσεις τσακ μπαμ τα νούμερα και να την πάρεις απευθείας;;; εάν είναι αποθηκευμένο το νούμερο ΜΕ ΤΟ +30 ΔΕΝ το αναγνωρίζει γιατί βέβαια καλώ χωρίς το 30 εννοείται

Αυτά....

 

Εγώ χρησιμοποιώ το contacts+ όπου υποστηρίζει ελληνικούς χαρακτήρες στον dialer και όταν θέλω να πάρω τηλέφωνο πχ Δήμητρα, πατάω 3436 και μου βγάζει το όνομα.

Συν όταν έχω συχνές επαφές τους βάζω στα αγαπημένα όπου κρατάω 10 επαφές και δεν τις ψάχνω.

We offer three kinds of service: GOOD - CHEAP - FAST. You can pick any two.

If it is GOOD and CHEAP it won't be FAST | If it is GOOD and FAST it won't be CHEAP | If it is FAST and CHEAP it won't be GOOD

Link to comment
Share on other sites

όσες επαφές έχω με το +30 όταν με καλούν μου δείχνει ότι είναι άγνωστος αριθμός,

 

πολύ περιεργο αυτο που λες .... Μηπως θελεις να πεις το αντιθετο ; οτι βγαζει αγνωστο σε οσες επαφες δεν έχεις το +30 ?

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

πολύ περιεργο αυτο που λες .... Μηπως θελεις να πεις το αντιθετο ; οτι βγαζει αγνωστο σε οσες επαφες δεν έχεις το +30 ?

αυτο που λες ειναι .ΧΩΡΙΣ το 30 βγαινει πολλες φορες αγνωστο νουμερο χωρις ονομα δηλαδη.το ιδιο και οταν καλεις χωρις το 30 ΧΩΡΙΣ να πατησεις την προτεινομενη επαφη .

Link to comment
Share on other sites

B609 ΜΟΝΟ για H30-T00 (633Mb)

 

asot ακυρο δεν μου κανει γιατι δεν εχω την μαμισια recovery δηλαδη πρεπει να εχω την αλλη εκδοση να τα διαγραψω ολλα και να κανω καθαρη εγκατασταση.Δηλαδη install zip from sd cart καταλαβαινεις ετσι.

HONOR 3C H30-T00
Link to comment
Share on other sites

αυτο που λες ειναι .ΧΩΡΙΣ το 30 βγαινει πολλες φορες αγνωστο νουμερο χωρις ονομα δηλαδη.το ιδιο και οταν καλεις χωρις το 30 ΧΩΡΙΣ να πατησεις την προτεινομενη επαφη .

 

Αυτο του λεω κι εγω

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

asot ακυρο δεν μου κανει γιατι δεν εχω την μαμισια recovery δηλαδη πρεπει να εχω την αλλη εκδοση να τα διαγραψω ολλα και να κανω καθαρη εγκατασταση.Δηλαδη install zip from sd cart καταλαβαινεις ετσι.

 

Μπορείς να ξανα-περάσεις official recovery και να ξαναδοκιμάσεις, η έκδοση που έχεις είναι παλιά, σίγουρα θα 'σαι καλύτερα με την νεα (multilingual) version...

To θεμα root δεν ξέρω αν σε απασχολεί...

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

πολύ περιεργο αυτο που λες .... Μηπως θελεις να πεις το αντιθετο ; οτι βγαζει αγνωστο σε οσες επαφες δεν έχεις το +30 ?

 

Όχι το έχω τσεκάρει όταν έχω το +30 μου βγαίνει άγνωστο νούμερο αλλά μου δείχνει κανονικά το όνομα στα μηνύματα. Από την άλλη όταν το έχω χωρίς το +30 μου δείχνει ποιος με καλεί αλλά δεν μου δείχνει το όνομα στα μηνύματα. Για να καταφέρω να τα δείχνει όλα έπρεπε να αφαιρέσω το πρόθεμα από τα ονόματα και κατέβασα την εφαρμογή handcent για να μου δείχνει το όνομα και στα μηνύματα!

Επίσης έχω παρατηρήσει αλλά δύο bug! 1. Δεν μπορώ να επιλέξω wallpaper για την lockscreen και αναγκαστικά κατέβασα χωριστη εφαρμογή για αυτό! Και 2.ενω έχω επιλέξει να μην έχω δόνηση πολλές φορές όταν με καλούν δονείται και ενώ απαντώ αυτό συνεχίζει να δονείται, πλήρως εκνευριστικό...

Link to comment
Share on other sites

Όχι το έχω τσεκάρει όταν έχω το +30 μου βγαίνει άγνωστο νούμερο αλλά μου δείχνει κανονικά το όνομα στα μηνύματα. Από την άλλη όταν το έχω χωρίς το +30 μου δείχνει ποιος με καλεί αλλά δεν μου δείχνει το όνομα στα μηνύματα. Για να καταφέρω να τα δείχνει όλα έπρεπε να αφαιρέσω το πρόθεμα από τα ονόματα και κατέβασα την εφαρμογή handcent για να μου δείχνει το όνομα και στα μηνύματα!

Επίσης έχω παρατηρήσει αλλά δύο bug! 1. Δεν μπορώ να επιλέξω wallpaper για την lockscreen και αναγκαστικά κατέβασα χωριστη εφαρμογή για αυτό! Και 2.ενω έχω επιλέξει να μην έχω δόνηση πολλές φορές όταν με καλούν δονείται και ενώ απαντώ αυτό συνεχίζει να δονείται, πλήρως εκνευριστικό...

Εγω εχω ολες τις επαφες στον λογαριασμο μου στο google ( gmail) με το +30. Και στις κλήσεις , εισερχομενες και εξερχομενες τις αναγνωριζει κανονικα , και στα μηνυματα

Το θεμα με την lockscreen δεν το ξερω, δεν την χρησιμοπιοιω

Ποτέ δεν μου εχει κανει αυτο που λες με την δονηση

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να ξανα-περάσεις official recovery και να ξαναδοκιμάσεις, η έκδοση που έχεις είναι παλιά, σίγουρα θα 'σαι καλύτερα με την νεα (multilingual) version...

To θεμα root δεν ξέρω αν σε απασχολεί...

 

Την official ψαχνω και γω αλλα που θα την βρω τη ρημαδα?

HONOR 3C H30-T00
Link to comment
Share on other sites

Την official ψαχνω και γω αλλα που θα την βρω τη ρημαδα?

edited__Recovery official (ευκολη εγκατάσταση με MobileUncle tools)

Edited by asot

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Recovery official (ευκολη εγκατάσταση με MobileUncle tools)

 

Συγνωμη ρε asot αλλα με βγαζει στην ρωσικη σελιδα μετα τι που βρισκεται?

HONOR 3C H30-T00
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...