Jump to content

Honor 3C


gialatzi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν μου αρέσει η μαμα εφαρμογή!.

Τελικά δεν μπορούμε να προσθέσουμε ΔΕΎΤΕΡΟ google account? Προσθήκη νέου google account δεν υπάρχει από ότι βλέπω.

Στην "μαμα" εφαρμογή mail, Settings > New Account (μεγάλο ΓΚΡΙ κουμπι, χαμηλά οριζόντια)

Εγώ έχω 5 λογαριασμούς email που παρακολουθώ...

Ε, προσθεσε τον απο εκει και μετα βρες εφαρμογη για να βλεπεις τα mail σου.

Δεν μπορουμε να τα ζηταμε ολα απο ενα τηλεφωνο .......

Edited by alfeios
Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για το wifi κοιταω τωρα μηπως εφταιγε που ειχα αφησει το power saving στο smart και οχι στο normal οπως ειχαμε πει.γιατι στο smart εκλεινε διεργασιες για εξοικονομηση μπαταριας και ισως κολλαγε για αυτο!

 

Σε σχέση με το zopo zp980 2/32 που είχες ή έχεις, ποιο θεωρείς καλύτερο από τα δύο?σκέφτομαι να το αγοράσω και εγώ το συγκεκριμένο, άλλωστε πριν την αγορά του zopo είχα το huawei u8800 pro

Link to comment
Share on other sites

Σε σχέση με το zopo zp980 2/32 που είχες ή έχεις, ποιο θεωρείς καλύτερο από τα δύο?σκέφτομαι να το αγοράσω και εγώ το συγκεκριμένο, άλλωστε πριν την αγορά του zopo είχα το huawei u8800 pro

 

Αν εξαιρέσεις το λίγο χαμηλό σήμα του GPS(μια χαρά γρήγορα κλειδωνε και στην πορεία μια χαρά απλά σε δύσκολα σημεία έχανε εύκολα το σήμα) το ζοπο όπως ήρθε ήταν έτοιμο να δουλέψει με τα ελληνικά του, το play store του τα πάντα.είχε κάτσει καλά και η ρομ όποτε δεν ήταν πρόβλημα που δεν είχε αναβαθμίσεις από την ζοπο.πανέμορφο επίσης.

Το Huawei με ξένισε λίγο το κινέζικο στοιχείο που φαίνεται πρώτου στα μενού αλλά έχει αναβαθμίσεις με την μαμα ρομ.μάρκετ μπαίνει εύκολα, αναβαθμίσεις δίνει η Huawei, και μπορεί ο χώρος ο εσωτερικός να είναι καθαρός 5 αλλά όλα είναι για εφαρμογές!

Link to comment
Share on other sites

Έκανα μια προσπάθεια να τρέξω το xposed σε rooted B120 (Emotion UI 2.0) Γίνεται install κανονικά μετά απο την εγκατάσταση gravitybox και τα εξής commands σε terminal emulator:

su
mount -o rw,remount /system
chattr -i app_process

Αλλά με βγάζει σε bootloop και πρέπει να φλασάρω το Xposed_Disabler_CWM.zip για να bootάρει ξανά.

 

Κατά τα άλλα καιρό είχα να δώ GPS να κλειδώνει σε εσωτερικό χώρο μακριά απο παράθυρα.:D

 

edit: Ωραία επίσης και μια nillkin flip case που πήρα μαζί.

Edited by IVIetaCreatoR
http://www.danasoft.com/sig/Da_I3oSS.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αύριο παραλαμβάνω το δικό μου άντε να δω...

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Έκανα μια προσπάθεια να τρέξω το xposed σε rooted B120 (Emotion UI 2.0) Γίνεται install κανονικά μετά απο την εγκατάσταση gravitybox και τα εξής commands σε terminal emulator:

su
mount -o rw,remount /system
chattr -i app_process

Αλλά με βγάζει σε bootloop και πρέπει να φλασάρω το Xposed_Disabler_CWM.zip για να bootάρει ξανά.

 

Κατά τα άλλα καιρό είχα να δώ GPS να κλειδώνει σε εσωτερικό χώρο μακριά απο παράθυρα.:D

 

edit: Ωραία επίσης και μια nillkin flip case που πήρα μαζί.

 

μια ιδια πηρα κι εγω,να σε ρωτησω...οταν ειναι κλειστη η οθονη σου δειχνει κατι στο κενο η μονο οταν σε καλει καποιος αναβει και βλεπεις ποιος και αν αποδεχθεις την κληση?

Ρωταω γιατι στο inew v3 δειχνει την ωρα οταν ειναι κλειστη η οθονη

Link to comment
Share on other sites

Η 2η σιμ δεν είναι 3g στην multilanguage. Αυτό φτιάχνει στην b120???

 

Όχι δεν φτιάχνει, και με όλες τις επιστήμες rom που έχουμε πάρει έχουμε 3G μόνο στη πρώτη sim

Έκανα μια προσπάθεια να τρέξω το xposed σε rooted B120 (Emotion UI 2.0) Γίνεται install κανονικά μετά απο την εγκατάσταση gravitybox και τα εξής commands σε terminal emulator:

su
mount -o rw,remount /system
chattr -i app_process

Αλλά με βγάζει σε bootloop και πρέπει να φλασάρω το Xposed_Disabler_CWM.zip για να bootάρει ξανά.

 

Κατά τα άλλα καιρό είχα να δώ GPS να κλειδώνει σε εσωτερικό χώρο μακριά απο παράθυρα.:D

 

edit: Ωραία επίσης και μια nillkin flip case που πήρα μαζί.

 

Αυτό το θέμα με το xposed μού την έχει << σπάσε>> ....

Αύριο παραλαμβάνω το δικό μου άντε να δω...

Με το καλό!

 

Έφτιαξα 5-6 port rom (από zip σε zip) και δεν κατάφερα να κάνω το τηλέφωνο να ανοίξει, είτε κολλάει σε μαύρη οθόνη είτε στο bootanimation. Το ίδιο έπαθα και με ένα huawei G610. Δεν έψαξα περισσότερο να βρω ποίο αρχείο κάνει τη ζημιά.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

μια ιδια πηρα κι εγω,να σε ρωτησω...οταν ειναι κλειστη η οθονη σου δειχνει κατι στο κενο η μονο οταν σε καλει καποιος αναβει και βλεπεις ποιος και αν αποδεχθεις την κληση?

Ρωταω γιατι στο inew v3 δειχνει την ωρα οταν ειναι κλειστη η οθονη

 

Δεν είναι μαγνητική για να ενεργοποιείται αυτόματα, αλλά μπορείς να βάλεις ένα τέτοιο application:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.hatroid.sview&hl=en

http://www.danasoft.com/sig/Da_I3oSS.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι μαγνητική για να ενεργοποιείται αυτόματα, αλλά μπορείς να βάλεις ένα τέτοιο application:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.hatroid.sview&hl=en

 

κοιτα ποσα μαθαινω εδω,νασαι καλα,ευχαριστω :D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα του σε σχέση με του zopo?
σε σκοταδι πολυ φωτεινες...δες στην παιδικη τουαλετα :lol:

 

https://dl.dropboxusercontent.com/u/17317123/IMG_20140415_165358.jpg

 

https://dl.dropboxusercontent.com/u/17317123/IMG_20140415_165345.jpg

 

https://dl.dropboxusercontent.com/u/17317123/IMG_20140413_133539.jpg

 

κι ενα βιντεο μερα

 

https://dl.dropboxusercontent.com/u/17317123/VID_20140413_125612.3gp

 

μια χαρα ειναι καλυτερες απο ζοπο.

 

το βιντεο ειναι 720 δεν το εβαλα στο φουλ 1920

Link to comment
Share on other sites

εβαλα κατι παλια ακουστικα απο ενα mp3 που ειχα και ο ηχος ειναι πολυ καλος,καλυτερος απο οσα αλλα κινητα ειχα εως τωρα,δυστυχως αυτα που εστειλε το vickmall ηταν τοσο χαλια,ουτε 30 σεντς δεν κοστιζουν,για πεταμα. Edited by daydream59
Link to comment
Share on other sites

Ωραίες οι φωτογραφίες, νομίζω ότι η κάμερά του είναι sony 8mp. Σίγουρα οι νυκτερινές του είναι πολύ καλύτερες από του zopo zp980. Multilanguage έκδοση που προτείνετε?
Link to comment
Share on other sites

Ωραίες οι φωτογραφίες, νομίζω ότι η κάμερά του είναι sony 8mp. Σίγουρα οι νυκτερινές του είναι πολύ καλύτερες από του zopo zp980. Multilanguage έκδοση που προτείνετε?

 

καποιοι εγραψαν οτι η ρομ του to2c δινει 8μπ καμερα,εχει ανεβει σε προηγουμενο ποστ η ρομ,η ρομ του vickmall ειναι 5μπ

Link to comment
Share on other sites

καποιοι εγραψαν οτι η ρομ του to2c δινει 8μπ καμερα,εχει ανεβει σε προηγουμενο ποστ η ρομ,η ρομ του vickmall ειναι 5μπ

 

Εμενα παντως απο to2c μου ηρθε με την 211 και 5 mpixel. Τωρα που εβαλα την b120 εχω κανονικα 8 mpixel. Είχε πει καποιος κατι για double tap γιατί δεν το βρισκω...

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως απο to2c μου ηρθε με την 211 και 5 mpixel. Τωρα που εβαλα την b120 εχω κανονικα 8 mpixel. Είχε πει καποιος κατι για double tap γιατί δεν το βρισκω...

 

οτι ειναι στις ρυθμισεις-ελεγχος κινησης,ουτε εγω το εχω στο δικο μου το double tap

Link to comment
Share on other sites

οτι ειναι στις ρυθμισεις-ελεγχος κινησης,ουτε εγω το εχω στο δικο μου το double tap

 

Α το βρηκα thnx, τελικά είναι στην αγγλοκινεζικη rom, το ιδιο τελικά ισχύει και για το display-colour temperature. Thnx. Αν και εχει μονο double tap to wake και οχι double tap to lock.

Και κατι ακομα. Το gps του huawei 3c παταει για πλάκα το gps του προβληματικου μου lg g2...

Edited by samis2
Link to comment
Share on other sites

Α το βρηκα thnx, τελικά είναι στην αγγλοκινεζικη rom, το ιδιο τελικά ισχύει και για το display-colour temperature. Thnx. Αν και εχει μονο double tap to wake και οχι double tap to lock.

Και κατι ακομα. Το gps του huawei 3c παταει για πλάκα το gps του προβληματικου μου lg g2...

ελα!το g2 δεν εχει καλο gps??δεν ειναι προνομιο των κινεζικων μονο?

απο το honor gps,wifi,bt ειναι απιστευτα σε σχεση με αλλα!

λιγο με χαλασε που παιζει το κουμπι on/off αρκετα αλλα επειδη το εχω παντα σε θηκη σιλικονης το ξεχναω αλλιως θα με ενοχλουσε πολυ.βεβαια για 150 ευρω ειναι πολυ καλο.δεν ξερω εαν παρηγγελνα την μαυρη πισω πλατη μηπως "κραταει" πιο σφιχτα το κουμπι..

Link to comment
Share on other sites

3g σε οποια καρτα sim θελουμε (οχι ταυτοχρονα) = οκ

Xposed = οκ

GravityBox = οκ

 

Download = Samsung_H30_U10

 

Ποστ 1280 :respect:

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Θανάση μήπως έχει λυθεί και το θέμα με τα βίντεo; Και γενικά παραμένει "κλασσικό" 6582 ή απέκτησε τον "αερα" του 6589Τ; Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Θανάση μήπως έχει λυθεί και το θέμα με τα βίντεo; Και γενικά παραμένει "κλασσικό" 6582 ή απέκτησε τον "αερα" του 6589Τ;

Έλα Χρήστο, σαν να πήρε λίγο πάνω του ο 6582, έβαλα viral και έκανα λίγο scroll στον dolphin και δεν είδα το χάλι που είχε, έχει ένα πολύ μικρό. Εντατικό τεστ θα κάνω αύριο, αν καταφέρω θα βγάλω και βίντεο :)

 

Ποια εφαρμογή/apk είναι αρμόδιο για την μπάρα στο πλάι?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...