Jump to content

Τελετή Λήξης Ολυμπιακών Αγώνων


filippos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η τελετη εναρξης ειναι (παραδοσιακα) για ολο τον πλανητη. Η ληξης ειναι για παρτη του διοργανωτη. Οποτε, το θεμα ειναι αν αρεσε σε μας. Προσωπικα, το ηθελα τοσο και αλλο τοσο πανηγυρι...

 

Στο αρθρο του τσινενε που την ειδατε την ειρωνια ρε παιδια; Εμενα ειλικρινεστατο μου φανηκε.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 205
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος seventh_heaven (30 Αύγ. 2004 , 00:28)

Απ' την άλλη, ο Ρογκ μπορεί να μην είπε ότι ήταν οι καλύτεροι αγώνες (γιατί ίσως και να μην ήταν), αλλά μίλησε για εξαιρετική επιτυχία... Προσωπικά, και μ' αυτό ευχαριστημένος είμαι...

 

 

Και εγώ προσωπικά είμαι πολύ ικανοποιημένος! Απλά να είναι το κάτι παραπάνω που θα ήθελα, σαν ένα τελευταίο και πιό μεγάλο μπράβο.

Currently: Samsung Galaxy S8+

http://mowned.com/sig/vlassis-koutouloufas.jpg

Link to comment
Share on other sites

So, really, we're sorry. If it makes you feel any better, we all feel a lot more Greek now. We're all coming back to the States telling the wife, "OK, you be Athena and I'll be Zeus!", demanding our favorite restaurants reserve us a table about 1 a.m. under the moon, right near a 2,500 year-old ruin. We keep spitting in people's hair for good luck, crushing plates for no reason and hollering "opa!" in the shower.

 

No idea how to make this right for you, except this: We vow, here and now, we'll never make you host us again.

 

See you in Baghdad, 2016.

 

για ξαναδιαβασε το -ολο- καλα.....

http://briefcase.pathfinder.gr/download/princessofthedawn/11956/308444/0/101_0139.jpg

Lord, let me be the person my dog thinks I am

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος princess (30 Αύγ. 2004 , 00:43)

 

So, really, we're sorry. If it makes you feel any better, we all feel a lot more Greek now. We're all coming back to the States telling the wife, "OK, you be Athena and I'll be Zeus!", demanding our favorite restaurants reserve us a table about 1 a.m. under the moon, right near a 2,500 year-old ruin. We keep spitting in people's hair for good luck, crushing plates for no reason and hollering "opa!" in the shower.

 

No idea how to make this right for you, except this: We vow, here and now, we'll never make you host us again.

 

See you in Baghdad, 2016.

 

για ξαναδιαβασε το -ολο- καλα.....

 

 

Μια χαρα ειναι. Χρησιμοποιει καποια στερεοτυπα για τους ελληνες, αλλα το ολο πνευμα ειναι σαφως θετικοτατο.

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο μας που καναμε μια τελετη για να ευχαριστηθουμε εμεις οι Ελληνες,εμας μας αξιζει η γιορτη και ο χορος,το γλεντι και η χαρα,εμεις φεραμε εις περας αυτο το εγχειρημα με τοση επιτυχια και επρεπε να το χαρουμε ως την τελευταια στιγμη.Καναμε ενα σοου για ολους τους Ελληνες της γης,για να εχουμε να το θυμομαστε!

Link to comment
Share on other sites

...ίσως να θελε λιγο πιο πολύ συρτάκι και λίγο λιγότερο "είσαι το αιμα που τρεχει μες στη καρδια μου..."...

 

Αλλα δεν μπορείς να τα έχεις όλα! :D

 

Δεν πειράζει, μπραβο μας, ήμασταν όλοι (μείον 70.000 στο τελικο των 200 και μειον 10.000 σημερινους στο ταεκβονντο) υπέροχοι! :)

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή η τελετή! Εμένα όμως εξακολουθεί να μου την δίνει αφάνταστα ο κ......ς ο Ρογκ :mad: :mad: Πριν μας σκυλόβριζε και τώρα μου θέλει να μιλήσει και ελληνικά. ΡΕ ΟΥΣΤ ΑΠΟ ΕΔΩ :mad: Άλλο νούμερο και η Γιάννα...
Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο μίσο μου άρεσε μετά βαρέθηκα μόνο τράγουδια , εμένα αντίθετος μου άρεσε πολύ αυτό για το πεκίνο , οτι δεν σηνυθιζείς είναι ωραίο , θα ήθελα να είχε και Κυπρίακη μουσίκη , δεν νόμιζω πάντως η Αννα βίσχη να εκπρόσωπει σωστά την Κύπρο.

 

Η τελέτη έναρξης μου άρεσε παράπανω αλλά άρεσε μου τζαι τούτη

 

Όσο για το Σνν όπως όυλα τα Αμερικανούθκια είναι ράτσιστες αν είσαι κακός σε κατήγορουν αν είσαι καλός σε κατήγορουν και μετά λαλούσιν εν σας εκατήγορησαμεν αρκέτα άρα μας χρώστατε δήλαδη , Το σύγνωμη τους τεριάζει πολύ στο μισο χέ**μο γιατί πολύ απλά με την ειρωνία τους αυτά βγάζουν . Δεν νόμιζω ποτέ για τίποτε να μετάνοησουν , όχι αν δεν αλάξουν

Link to comment
Share on other sites

cnn.com

 

diavaste kai auto mi xeso

 

pragmati poli orea ayta me to pekino

idika ekeines oi kopeles me ta organa!! ;)

 

to datsun me ta karpouzia ti ******* itan ??

http://www.mourmour.gr/upload/iphone_court.thumbnail.jpg I-phone FTW
Link to comment
Share on other sites

Μου άρεσε πάρα πολύ κι εμένα...

Όμως το best ever είναι παράδοση και ο Ρογκ όφειλε να το πει γ*** την π******* του! :angry:

 

Όσο για τους ελεεινούς δημοσιογραφίσκους του CNN τους βουλώσαμε και τώρα παραληρούν!

Κλάψαμε με στίχους που γραφτήκαν για τις πτώσεις των όμορφων, ανέγγιχτων, απόμακρων ονείρων...

Current User of: Samsung Omnia II

Previous User of: Siemens C11, Siemens S6, Nokia 3210, Ericsson T28s, Ericsson T29s, Sony Ericsson T68i, Sony Ericsson T610, Sony Ericsson P800, Qtek 8310

Link to comment
Share on other sites

Telos kala,ola kala loipon..ta kataferame ( :) ) Na min geloiopoiithoume stous ksenous kai antithetws apoktisame ton sevasmo olwn.

Tora menei na apoktisoume kai ton sevasmo tis elladas meta tous olympiakous.Na kataferume na kratisoume tin oikonomia se ena anekto epipedo.Oloi pali lene oti meta tous olympiakous tha ginei xamos...etsi legane kai gia tous olympiakous..oti de tha ta kataferoume.

Lete na mporoume na ta kataferoume kai ston tomea tis oikonomias?

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος emufear (30 Αύγ. 2004 , 05:54)

 

Μου άρεσε πάρα πολύ κι εμένα...

Όμως το best ever είναι παράδοση και ο Ρογκ όφειλε να το πει γ*** την π******* του! :angry:

 

Το "best ever" πρίν από το Σίδνεϊ το είχε πει και αλλού; Εγώ νομίζω (δεν είμαι σίγουρος) ότι το είπε μόνο στο Σίδνεϊ και αυτό γιατί ήταν απερχόμενος.

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Το "best ever" πρίν από το Σίδνεϊ το είχε πει και αλλού;
Το είχε πει παντού εκτός από το 1996 στην Ατλάντα. Αυτά για τον Samaranch, ο Rogue είχε πει πως δεν θα ακολουθήσει αυτήν την παράδοση.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα παιδιά δεν μου άρεσε που φεύγαν οι επίσημοι και τους έδειχνε η κάμερα την ώρα που ακόμα τραγουδούσαν οι τραγουδιστές

Δεν μου άρεσε το σκηνικό Βίσση Ρουβά που ήθελαν να κάνουν show λες και είναι στην πίστα

Δεν μου άρεσε το ντάτσουν με τα καρπούζια επίσης :)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδία μην τρελένεστε..Ποιός Τον γαμεί τον Ρογκ και το σκυλολόι του.

Το "best ever" το είπαν οι χιλιάδες επισκέπτες και αθλητές και αυτό είναι που μετράει.Και μην ψάχνετε να διαβάσατε επαίνους από τους μογγόλους και τους βάρβαρους ανά τον κόσμο.Όλοι αυτοί το 776 ΠΧ ήταν σε δέντρα η δεν υπήρχαν όταν οι Έλληνες διοργανώναν αγώνες!Συγνώμη για τις εθνικιστικές κορώνες αλλά εκνευρίζομαι που κάποιοι διψάνε για ένα χάιδεμα στο κεφάλι και ένα καλό λόγο από τους δημοσιογράφους της χώρας των καουμπόιδων και τους δημοσιογράφους της χώρας των στριγκάκιδων :mad:

Ούρτττ

http://digitalviews.smugmug.com/photos/471912194_RABQF-Th.gif
Link to comment
Share on other sites

εγώ πιστεύω ότι ήταν μια πολλή ωραία τελετή λήξης

ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ ΤΙΣ ΚΑΚΕΣ ΣΥΝΗΘΕΙΕΣ...

ΠΙΝΩ...

...ΚΑΠΝΙΖΩ...

ΚΑΙ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ...

ΕΧΩ ΜΠΛΕΞΕΙ ΜΑΖΙ ΣΟΥ!!!

Link to comment
Share on other sites

Arketa kala pigame an to doume apo tin pleura oti egine gia emas tous Ellines.

H enarxi fysika itane pio poly gia olo ton kosmo.

Pantws ena einai sigouro pleon olous toous apodeixame oti ta kataferame se ola toso organotika oso kai apo apopsi filoxenias.

Link to comment
Share on other sites

KAI TORA POU TELIOSE KAI H TELETH LHKSHS EGO POU 8A KSANADO DATSUN ME KARPOUZIA?POU 8A KSANADO EKEINO TON KAKASXHMO GAPPRO ME THN PEROUKA(POU HTAN POLU POLU TRENDY?)POU 8A KSANADO TSOLIA ME BMX NA KANEI SOUZES KAI LOIPES MAGIES?(GREEK KAMIKAZI)POU 8A KSANADO TSOLIA POU KATO APO TH FOUSTANELA 8A FORAEI MAYRO TZHN? E?ee?Eee?
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

"Συγγνώμη που σας κρίναμε και για αυτό σας υποσχόμαστε να μην σας βάλουμε στον κόπο να μας φιλοξενήσετε ποτέ ξανά. Θα τα πούμε το 2016 στην Βαγδάτη."

 

ειναι οι δεν ειναι μ****ες οι αμερικανοι γ@μω το κολομβο που τους βρηκε και εδωσε τα φωτα του σε μαιμουδες

Link to comment
Share on other sites

epishs pou 8a ksanado tosa fouskota mpratsakia,sosibia,stromata na parelaunoun mpratsa sthn o8onh mou?
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mr s (30 Αύγ. 2004 , 03:36)

 

Το πρώτο μίσο μου άρεσε μετά βαρέθηκα μόνο τράγουδια , εμένα αντίθετος μου άρεσε πολύ αυτό για το πεκίνο , οτι δεν σηνυθιζείς είναι ωραίο , θα ήθελα να είχε και Κυπρίακη μουσίκη , δεν νόμιζω πάντως η Αννα βίσχη να εκπρόσωπει σωστά την Κύπρο.

 

Η τελέτη έναρξης μου άρεσε παράπανω αλλά άρεσε μου τζαι τούτη

 

Όσο για το Σνν όπως όυλα τα Αμερικανούθκια είναι ράτσιστες αν είσαι κακός σε κατήγορουν αν είσαι καλός σε κατήγορουν και μετά λαλούσιν εν σας εκατήγορησαμεν αρκέτα άρα μας χρώστατε δήλαδη , Το σύγνωμη τους τεριάζει πολύ στο μισο χέ**μο γιατί πολύ απλά με την ειρωνία τους αυτά βγάζουν . Δεν νόμιζω ποτέ για τίποτε να μετάνοησουν , όχι αν δεν αλάξουν

 

 

giati na exei mousiki apo kipro?

den katalava :mad:

 

oson afora tous amerikanous ta pragmata einai poli apla.

epeidi einai dimosiografoi kai epeidi kseroume k emeis apo kakous dimosiografous , ta pragmata einai apla.

tou eipane grapse ena keimeno me ironia kai o anthropos ton egrapse.

i apantisi mas tha eprepe na einai i eksis:"k emeis den se theloume"

to an itan kaloi agones k i poli arese eprepe na rotagate tous touristes.

i apantisi tous mas apostomone "I can't believe that greece did all that"

mou to eipane isa me 15 atoma.

kai opos eipan kai poloi gia tin teleti liksis :

EMEIS ETSI DIASEDAZOUME.

kai mallon enthousiastikan, diladi ti perimename na fernane to vangelis na peizei ilektroniki mousiki kai na tous poume na auti einai i koultoura mas?

datsoun, karpouzia , discoball pano apo tin pasarela , tsiftetelia, kalamatiana kai nisiotika, mipos exoume kati allo kai den to ksero? :D

 

parte kai mia dimoskopisi: http://edition.cnn.com/

 

OUF

Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Πάρα πολύ ωραία ήταν! Και νομίζω πολύ καλή επιλογή τραγουδιών!

 

Όσο για το ντάτσουν με τα καρπούζια, απ'ότι κατάλαβα έχει να κάνει με το τσιφτετέλι που παιζόταν εκείνη την ώρα και με το γεγονός πως αφου ανήκει στον πολιτισμό μας και το "πουλάμε" ως νυχτερινή ζωή, γιατί να μην το βάλουμε? Ας μην εξωραϊζουμε πράγματα κρύβοντας άλλα

Φυσική σε μικρές καθημερινές δόσεις! fysikhblog.wordpress.com

spread it out!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...