Jump to content

Αξεσουάρ LG G2 (θήκες, μπαταρίες κτλ)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σήμερα μου ήρθε αυτή η θήκη και πραγματικά με έχει εντυπωσιάσει. Την είχα τσιμπήσει στα 5€, αλλά ακρίβυνε λίγο. http://m.ebay.com/itm?itemId=171249983421

 

Μόλις την παρήγγειλα , για να δουμε. Έχει λέει και μεμβράνη , την εχεις δοκιμάσει?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μόλις την παρήγγειλα , για να δουμε. Έχει λέει και μεμβράνη , την εχεις δοκιμάσει?

 

Δεν την δοκίμασα. Δεν βάζω screen protector, αφού η οθόνη προστατεύεται από το κάλυμμα. Πιστεύω ότι η αίσθηση της γυμνής οθόνης είναι καλύτερη.

Κάτι που δεν μου άρεσε είναι ότι η θήκη δεν κάνει τέλεια επαφή με το κινητό και τρίζει λίγο. Βρήκα τη λύση όμως βάζοντας αυτοκολλητάκια σιλικόνης στην πλάτη του κινητού. Δεν λερώνουν και βγαίνουν πολύ εύκολα. Η αίσθηση πάντως της θήκης είναι πολύ καλή, σαν να μην φοράει θήκη.

Link to comment
Share on other sites

Δεν την δοκίμασα. Δεν βάζω screen protector, αφού η οθόνη προστατεύεται από το κάλυμμα. Πιστεύω ότι η αίσθηση της γυμνής οθόνης είναι καλύτερη.

Γι αυτό tempered glass. Προστατεύει και τις αισθήσεις χα χα χα

Link to comment
Share on other sites

Γι αυτό tempered glass. Προστατεύει και τις αισθήσεις χα χα χα

 

Δεν είναι μόνο η αίσθηση. Πιστεύω ότι έχει και καλύτερη απόκριση. Δεν έχω χρησιμοποιήσει tempered glass, αλλά από τη στιγμή που έχει πορτάκι η θήκη δεν κινδυνεύει από γρατζουνιές.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα σας, Είμαι στην φάση που θέλω να πάρο κινητό άμεσα και μετά από πολύ ψάξιμο είμαι μεταξύ lg g2 και htc one. τα κατά του g2 είναι τα 16gb και το software σε σχέση με το flawless sense του htc. Η ερώτηση μου είναι, με micro usb storage το κινητό δουλεύει σαν να έχει sd card? δηλαδή μπορώ να το περνώ μαζί μου να το κουμπώνω και να βλέπω ότι θέλω? Η να το βάζο να περνάω στο κινητό εκείνη την ώρα μια ταινία και μετά να την κάνω delete? Αξίζει πιστεύετε η είναι ταλαιπωρία γενικά? Πόση μπαταρία θα ξοδεύει αν κάνει consume κατευθείαν από το micro usb? Αυτό είναι μεγάλο ζήτημα για μένα γιατί όλοι με έχουν τρομοκρατήσει ότι τα 10gb που είναι available είναι πολύ λίγα και επειδή το θέλω για 2-3 χρονια το κινητό κρίμα είναι να παο μονο με 16.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα σας, Είμαι στην φάση που θέλω να πάρο κινητό άμεσα και μετά από πολύ ψάξιμο είμαι μεταξύ lg g2 και htc one. τα κατά του g2 είναι τα 16gb και το software σε σχέση με το flawless sense του htc. Η ερώτηση μου είναι, με micro usb storage το κινητό δουλεύει σαν να έχει sd card? δηλαδή μπορώ να το περνώ μαζί μου να το κουμπώνω και να βλέπω ότι θέλω? Η να το βάζο να περνάω στο κινητό εκείνη την ώρα μια ταινία και μετά να την κάνω delete? Αξίζει πιστεύετε η είναι ταλαιπωρία γενικά? Πόση μπαταρία θα ξοδεύει αν κάνει consume κατευθείαν από το micro usb? Αυτό είναι μεγάλο ζήτημα για μένα γιατί όλοι με έχουν τρομοκρατήσει ότι τα 10gb που είναι available είναι πολύ λίγα και επειδή το θέλω για 2-3 χρονια το κινητό κρίμα είναι να παο μονο με 16.

Οντως τα 16GB (που ειναι 10.7GB) ειναι λιγα.

 

Η επεκταση χωρου δουλευει τελεια για αυτο που θες. Δες καλωδια USB OTG που μπορεις να συνδεσεις οποιαδηποτε USB συσκευη. Απο φλασακι μεχρι πληκτρολογιο,ποντικι και joystick. Σε σχεση με τα επομενα δυο χανεις σε ογκο μιας και τα αλλα ειναι πολυ μικρα.

Δες επισης τη λυση που ακουει στο ονομα "meenova": http://www.meenova.com/ και συμφαιρει αν αλλαζεις microSD ή δε θες να παει χαμενη η παλια σου.

Τελος, δες και το adata: http://www.skroutz.gr/s/4267592/Adata-DashDrive-Durable-UD320-16GB.html που στην ουσια ειναι ενα OTG με ενα μικρο USB φλασακι. Αν διαβασεις λιγες σελιδες πιο πριν θα δεις κσι σχολια.

 

Γενικα καταναλωνουν αρκετα. Με τετοια μπαταρια ομως πιστευω οτι θα εισαι καλα. Δεν ξερω τι απαιτησεις εχεις και δεν εχω κανει καποιο τεστ. Αλλα αν σκεφτεις οτι το G2 βγαζει 7 ωρες οθονη με internet browsing, tapatalk, youtube και απλο ψαχουλεμα (μιλαμε με WiFi και 60% φωτεινοτητα ) φανταζομαι οτι μια ταινια που για 2 ωρες τραβαει πιο πολυ επεξεργαστικη ισχυ συν τον εξωτερικο αποθηκευτικο χωρο, το 50% που λες ειναι πολυ πιθανο, μη σου πω πως το κοβω να σου τρωει και 60-65%. Αναλογα και με τη φωτεινοτητα που θες να βλεπεις τις ταινιες. Μας φαινεται πολλη η καταναλωση αλλα αν σκεφτεις τα περισσοτερα κινητα θα φτανανε κοντα στο τελος.

Και παλι επαναλαμβανω οτι ειναι προβλεψεις αυτα που λεω.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Οντως τα 16GB (που ειναι 10.7GB) ειναι λιγα.

 

Η επεκταση χωρου δουλευει τελεια για αυτο που θες. Δες καλωδια USB OTG που μπορεις να συνδεσεις οποιαδηποτε USB συσκευη. Απο φλασακι μεχρι πληκτρολογιο,ποντικι και joystick.

Δες επισης τη λυση που ακουει στο ονομα "meenova" και συμφαιρει αν αλλαζεις microSD ή δε θες να παει χαμενη η παλια σου.

Τελος, δες και το adata που στην ουσια ειναι ενα φλασακι με δυο θηρες. Και USB και microUSB.

 

Γενικα καταναλωνουν αρκετα. Με τετοια μπαταρια ομως πιστευω οτι θα εισαι καλα. Δεν ξερω και τι απαιτησεις εχεις.

 

Ευχάριστο πολύ για το reply. Αυτό τις meenova φαίνεται πολύ καλο και compact για να το έχεις όπου θες. Δηλαδή αν δει κάποιος ταινία από το "στιψκακι" μπορεί και να του φάει 50% τις μπαταρίας η όχι? Είναι δηλαδή πολύ πιο consuming να χρησιμοποίησης κάτι από το usb storage/ sd card reader?

 

Για τα lags του software του g2 τι έχετε να πείτε? Απλά σκέφτομαι ότι το htc one είναι 65 euro πιο ακριβό αυτή τι στιγμή και έχει και χειρότερο processor και χειρότερη μπαταρία, αλλα λένε ότι είναι flawless χωρίς lags καθόλου και με προβληματίζει λίγο αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Ευχάριστο πολύ για το reply. Αυτό τις meenova φαίνεται πολύ καλο και compact για να το έχεις όπου θες. Δηλαδή αν δει κάποιος ταινία από το "στιψκακι" μπορεί και να του φάει 50% τις μπαταρίας η όχι? Είναι δηλαδή πολύ πιο consuming να χρησιμοποίησης κάτι από το usb storage/ sd card reader?

 

Για τα lags του software του g2 τι έχετε να πείτε? Απλά σκέφτομαι ότι το htc one είναι 65 euro πιο ακριβό αυτή τι στιγμή και έχει και χειρότερο processor και χειρότερη μπαταρία, αλλα λένε ότι είναι flawless χωρίς lags καθόλου και με προβληματίζει λίγο αυτό.

 

Εκανα edit το παραπανω post μου.

Οσο για τα lags, στην 4.4.2 εχουν σχεδον εκμηδενιστει.

Τί συσκευη λειτουργεις;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μια μπακατέλα nokia πολύ παλιό κινητό :p απλά γενικά είμαι πολύ σπαστικός και προσπαθώ να πάρο ότι καλύτερο μπορώ στην καλύτερη τιμή. και πιστεύω τώρα η τιμή του lg g2 είναι ότι καλύτερο υπάρχει σε σχέση με το τι προσφέρει. το htc one αν ήτανε γύρο στα 350 θα το έπαιρνα αλλα ακόμη 400 τα θεωρώ λίγο πολλά για 1σ χρόνου κινητό.

 

αν μου λέτε ότι τα lags έχουνε φύγει θα το σκεφτώ πολύ σοβαρά. από bluetooth connectivity σε car stereo και voice commands τι παίζει? μπορώ να του λέω voice commands για να απαντα σε κλήσεις κλπ?

 

Το service τις lg είναι καλο στην ελλάδα?

 

σας έχω πρήξει αλλα γενικά προσπαθώ να μάθω τι παίζει για να είμαι σίγουρος, γιατί για το htc one ακούω παρα πολύ καλά comments. μονο το software τις lg σκέφτομαι τώρα, για το storage με το meenova stick το έχω λύσει στο μυαλό m

 

και πάλι ευχάριστο πολύ

George

Link to comment
Share on other sites

Σε qashqai το μπλε δοντι δουλευει μια χαρα. Φανταζομαι και σε ολα τα car stereo.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Ευχάριστο πολύ για το reply. Αυτό τις meenova φαίνεται πολύ καλο και compact για να το έχεις όπου θες. Δηλαδή αν δει κάποιος ταινία από το "στιψκακι" μπορεί και να του φάει 50% τις μπαταρίας η όχι? Είναι δηλαδή πολύ πιο consuming να χρησιμοποίησης κάτι από το usb storage/ sd card reader?

 

Για τα lags του software του g2 τι έχετε να πείτε? Απλά σκέφτομαι ότι το htc one είναι 65 euro πιο ακριβό αυτή τι στιγμή και έχει και χειρότερο processor και χειρότερη μπαταρία, αλλα λένε ότι είναι flawless χωρίς lags καθόλου και με προβληματίζει λίγο αυτό.

 

Θα σου πρότεινα να πάρεις meenova. Και ναι να επιλέξεις το g2. Με την κιτ κατ χάνεται το όποιο lag είχε.

Όταν παω σπίτι θα ανεβάσω φωτογραφίες απο το meenova αν θέλεις να δεις ποσο μικρό είναι.

Λεω να παρεις αυτό γιατί δεν σε περιορίζει. Δηλαδή είναι μικρότερο από οτι αλλο κυκλοφορεί και παίρνει κάρτα μέσα.

Δηλαδή αν ρναε φίλος σου έχει κάρτα την παίρνεις την βάζεις μέσα και βλέπεις τα αρχεία ή μπορεί να έχεις 3 κάρτες εσυ και να αλλάζεις. Τσ αλλα ειναι 16αρια 32 κλπ και αυτό σε περιορίζει οσο να το κάνουμε

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Εγω αγορασα αυτη:

http://www.ebay.com/itm/350973215849?var=620224553221&ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

οπως φαινεται και στις φωτογραφιες ειναι απιστευτα λεπτη.

Link to comment
Share on other sites

Εγω αγορασα αυτη:

http://www.ebay.com/itm/350973215849?var=620224553221&ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

οπως φαινεται και στις φωτογραφιες ειναι απιστευτα λεπτη.

 

Όντως πολύ ελαφριά και λεπτή φαίνεται η θήκη.

Η τιμή του είναι μόνο 0.72€ με δωρεάν μεταφορικά?

Υπάρχει περίπτωση να περνάει από τελωνείο λόγω του ότι έρχεται από Hong Kong και να έχει επιπλέον χρέωση?

Επίσης, σε πόσες ημέρες την έλαβες από την ημέρα παραγγελίας?

Link to comment
Share on other sites

Όντως πολύ ελαφριά και λεπτή φαίνεται η θήκη.

Η τιμή του είναι μόνο 0.72€ με δωρεάν μεταφορικά?

Υπάρχει περίπτωση να περνάει από τελωνείο λόγω του ότι έρχεται από Hong Kong και να έχει επιπλέον χρέωση?

Επίσης, σε πόσες ημέρες την έλαβες από την ημέρα παραγγελίας?

 

Τελωνείο δεν υπάρχει για πράγματα τόσο μικρής αξίας

Link to comment
Share on other sites

Όντως πολύ ελαφριά και λεπτή φαίνεται η θήκη.

Η τιμή του είναι μόνο 0.72€ με δωρεάν μεταφορικά?

Υπάρχει περίπτωση να περνάει από τελωνείο λόγω του ότι έρχεται από Hong Kong και να έχει επιπλέον χρέωση?

Επίσης, σε πόσες ημέρες την έλαβες από την ημέρα παραγγελίας?

Με τιμη τοσο μικρη δεν πληρωνεις δασμους. Το οριο ειναι 45€ ή 45$, δε θυμαμαι, καπου εκει. Καποιος φιλος που θα ειναι σιγουρος θα ενημερωσει.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ετσι και αλλιώς οι φίλοι μας οι Κινέζοι γράφουν gift απέξω και δεν τα ανοίγουν. Κάποιος μοθ το είχε πει αυτό. Με δούλευε?
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Ετσι και αλλιώς οι φίλοι μας οι Κινέζοι γράφουν gift απέξω και δεν τα ανοίγουν. Κάποιος μοθ το είχε πει αυτό. Με δούλευε?

 

Ναι γράφουν gift Αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν μπορούν να το ανοίξουν..

Link to comment
Share on other sites

Απο την ημερα που την παρειγγειλα εκανε περιπου 15 μερες αλλα αυτο δεν ειναι στανταρ,μπορει να ερθει και σε εικοσι μερες.

Δεν υπαρχει τελωνειο για τοσης μικρης αξιας προϊοντα.Ειλικρινα στο τηλεφωνο μολις που διακρινεται η θηκη,καμια σχεση με τις θηκες σιλικονης ακομα και τις πιο λεπτες.Επισης καμια σχεση δεν εχει και με hard case που ειναι ακαμπτες και πολλες φορες αφηνουν σημαδια στις συσκευες.Ειναι κατι ενδιαμεσο.Οσο για την τιμη,ημουν διστακτικος στο να την παραγγειλω γιατι νομιζα οτι θα ηταν καμια μουφα,αλλα στην τελικη ποσο να κανει ενα κομματι πλαστικο ρε παιδα?0,72 και πολλα του ειναι...free shipping!

Link to comment
Share on other sites

Εγω αγορασα αυτη:

http://www.ebay.com/itm/350973215849?var=620224553221&ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

οπως φαινεται και στις φωτογραφιες ειναι απιστευτα λεπτη.

 

Όντως πολύ ελαφριά και λεπτή φαίνεται η θήκη.

Η τιμή του είναι μόνο 0.72€ με δωρεάν μεταφορικά?

Υπάρχει περίπτωση να περνάει από τελωνείο λόγω του ότι έρχεται από Hong Kong και να έχει επιπλέον χρέωση?

Επίσης, σε πόσες ημέρες την έλαβες από την ημέρα παραγγελίας?

 

Με πείσατε και την παράγγειλα και εγώ να συμπληρώσει την official quick window και άλλες 3 παρόμοιες :p

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα σας, Είμαι στην φάση που θέλω να πάρο κινητό άμεσα και μετά από πολύ ψάξιμο είμαι μεταξύ lg g2 και htc one. τα κατά του g2 είναι τα 16gb και το software σε σχέση με το flawless sense του htc. Η ερώτηση μου είναι, με micro usb storage το κινητό δουλεύει σαν να έχει sd card? δηλαδή μπορώ να το περνώ μαζί μου να το κουμπώνω και να βλέπω ότι θέλω? Η να το βάζο να περνάω στο κινητό εκείνη την ώρα μια ταινία και μετά να την κάνω delete? Αξίζει πιστεύετε η είναι ταλαιπωρία γενικά? Πόση μπαταρία θα ξοδεύει αν κάνει consume κατευθείαν από το micro usb? Αυτό είναι μεγάλο ζήτημα για μένα γιατί όλοι με έχουν τρομοκρατήσει ότι τα 10gb που είναι available είναι πολύ λίγα και επειδή το θέλω για 2-3 χρονια το κινητό κρίμα είναι να παο μονο με 16.

 

Καλησπερα σε ολους. Λοιπον φιλε Prastis εχεις 2 λυσεις... Αν εχεις καποια memory card απο παλιο σου κινητο κλπ πας να παρεις το meenova μικρο βολικο κλπ. Αν δεν εχεις καθολου εξτρα καρτα η usb πας και περνεις αυτο που πηρα και εγω το adata dashdrive το εχει το σκρουτζ αλλα εγω το πηρα απο εδω http://www.e-shop.gr/product?id=PER.331081 ειναι πολυ καλο πολυ μικρο και κομψο.. Στην ουσια ειανι 2 σε 1 και εξτρα usb 16GB για τον υπολογιστη αλλα και για το κινητο.Το κουβαλας παντου γιατι ειναι τοσο μικρο που ξεχνας οτι το εχεις στην τσεπη σου η στο τσαντακι σου...Τωρα απο θεμα καταναλωσεις δεν ξερω να σου πω ολα ειναι σχετικα !! Οπως σχετικα ειναι και τα λιγα 16gb (που ειναι) που εχει το κινητο ... Εγω δεν σκαω κιολας φαντασου εχω βαλει στο κινητο πανω απο 100 apps και games συν το gps περιπου μισο gb και καμια 180 αρια περιπου φωτο και καμια 30αρια περιπου βιντεο δικα μου και εχω ακομα περιπου 6 gb ελευθερο χωρο ... !!! Πηρα και το adata με 16 GB και ησυχασα ποσο αλλο ακομα να εχεις ... ;) ;) ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Αλλα αν σκεφτεις οτι το G2 βγαζει 7 ωρες οθονη με internet browsing, tapatalk, youtube και απλο ψαχουλεμα (μιλαμε με WiFi και 60% φωτεινοτητα ) φανταζομαι οτι μια ταινια που για 2 ωρες τραβαει πιο πολυ επεξεργαστικη ισχυ συν τον εξωτερικο αποθηκευτικο χωρο, το 50% που λες ειναι πολυ πιθανο, μη σου πω πως το κοβω να σου τρωει και 60-65%. Αναλογα και με τη φωτεινοτητα που θες να βλεπεις τις ταινιες.

 

Κι όμως αν δεις τα reviews με μετρήσεις για την μπαταρία κινητών, θα διαπιστώσεις ότι με την αναπαραγωγή ταινιών βγάζουν τις περισσότερες ώρες οθόνης(φυσικά και από το internet browsing). Προσωπικά το είχα διαπιστώσει και ο ίδιος στο galaxy s2 που είχα παλιά.

Link to comment
Share on other sites

 

Σαν το μέγεθος του meenova ομως δεν είναι.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...