Jump to content

Μπαταρία: Οι εμπειρίες σας με το LG G2


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα,για πειτε μου εχω lg g2 32gb γερμανικο συμφωνα με το imei.δεν εχω παει σε kitkat αλλα εχω παραμεινει σε ζελεδακι.να την κανω την αναβαθμιση παντα σε σχεση με την.μπαταρια ρωταω εχει διαφορα?η διαβαζω χαζομαρες??
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα,για πειτε μου εχω lg g2 32gb γερμανικο συμφωνα με το imei.δεν εχω παει σε kitkat αλλα εχω παραμεινει σε ζελεδακι.να την κανω την αναβαθμιση παντα σε σχεση με την.μπαταρια ρωταω εχει διαφορα?η διαβαζω χαζομαρες??

Αν εχεις πρωταρχικο στοχο τη μεγαλη αυτονομια και μονο, καλυτερα να μεινεις σε jelly bean!

Αν θελεις ομως ενα τηλεφωνο πιο γρηγορο και smooth καλυτερα να αναβαθμιστεις!

Τη μπαταρια "θηριο", οσοι εχουμε περασει σε kit kat απο την jelly bean, τη χασαμε!

Παλι ειναι σε πολυ καλα επιπεδα η αυτονομια, αλλα υπολογισε περιπου ενα 10 με 15% πανω κατω χειροτερους χρονους μπαταριας.

Link to comment
Share on other sites

Cloudy g3 ÷ bruce kernel 0.41 στο 60% auto φωτεινότητα πρώτος κύκλος φόρτισης.

 

[ATTACH]49221[/ATTACH][ATTACH]49222[/ATTACH][ATTACH]49223[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Κάποιο πρόγραμμα για θερμοκρασία gpu?

Έχω και xposed

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιο πρόγραμμα για θερμοκρασία gpu?

Έχω και xposed

Cpu όχι gpu cpu temperature in status bar είναι xposed module;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πραγματικά θέλω τα φώτα σας. Χρειάζομαι μια ρομ με ΚΑΛΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ!

Δεν με ενδιαφέρει το ui πλέον. Το κινητό αυτό το πήρα για την μπαταρία και μόνο. Με την κιτ κατ έχω απογοητευτεί πάρα πολύ! Μακάρι να μπορούσα να ξαναγυρίσω πίσω, δεν θέλω όμως να μπλέκω.

Είμαι σε CloudyG3 1.2 με Bruce kernel (άλλες φορές SOT 4-5h, άλλες 5-6 με τα 1000 βάσανα, dalvic for xposed, με πολύ greenify και λίγο wifi-sync- καθόλου 3g). Χρειάζομαι όμως το κάτι παραπάνω, έστω και μια ώρα για μένα είναι πολύτιμη.

Να πάω σε CloudyStock 2.5 ?? Θα δω διαφορές ?? Να μείνω με CloudyG3 1.2 ?? Να περάσω μήπως την CloudyG3 1.3 ??

Αναφέρω μόνο Cloudy γιατί τις θεωρώ τις πιο αξιόπιστες. Η εμπειρία σας μου είναι πολύτιμη αυτή τι στιγμή

Edited by androidaddict
HTC Desire > Samsung Galaxy S2 > LG G2 , Nexus 7
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πραγματικά θέλω τα φώτα σας. Χρειάζομαι μια ρομ με ΚΑΛΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ!

Δεν με ενδιαφέρει το ui πλέον. Το κινητό αυτό το πήρα για την μπαταρία και μόνο. Με την κιτ κατ έχω απογοητευτεί πάρα πολύ! Μακάρι να μπορούσα να ξαναγυρίσω πίσω, δεν θέλω όμως να μπλέκω.

Είμαι σε CloudyG3 1.2 με Bruce kernel (άλλες φορές SOT 4-5h, άλλες 5-6 με τα 1000 βάσανα, dalvic for xposed, με πολύ greenify και λίγο wifi-sync- καθόλου 3g). Χρειάζομαι όμως το κάτι παραπάνω, έστω και μια ώρα για μένα είναι πολύτιμη.

Να πάω σε CloudyStock 2.5 ?? Θα δω διαφορές ?? Να μείνω με CloudyG3 1.2 ?? Να περάσω μήπως την CloudyG3 1.3 ??

Αναφέρω μόνο Cloudy γιατί τις θεωρώ τις πιο αξιόπιστες. Η εμπειρία σας μου είναι πολύτιμη αυτή τι στιγμή

Με στοκ σίγουρα θα δεις διάφορα σε σχέση με τις g3... Επίσης απεγκατεστησε το xposed. Θα δεις σίγουρα βελτίωση στην μπαταρία!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Με στοκ σίγουρα θα δεις διάφορα σε σχέση με τις g3... Επίσης απεγκατεστησε το xposed. Θα δεις σίγουρα βελτίωση στην μπαταρία!

Άμα απεγκαταστησει το xposed πως θα δουλεύουν όλα τα χαρακτηριστικα του greenify;

Link to comment
Share on other sites

Άμα απεγκαταστησει το xposed πως θα δουλεύουν όλα τα χαρακτηριστικα του greenify;

Τα βασικα ρε παιδια το greenify δεν τα κανει και ανεξαρτητο;;

Εχω xposed και greenify πολυ καιρο, αλλα σχεδον παντα το εχω απενεργοποιημενο το greenify μεσα στο xposed!!

Νομιζω τη δουλεια για την οποια φτιαχτηκε το greenify την κανει και σαν ανεξαρτητη εφαρμογη, δεν ξερω αν σε συνδεση με το xposed κανει κατι καλυτερο, αλλα εγω το δουλευω μονο του.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση. Πόση ώρα κάνει να φορτίσει απο 0-100 πχ. Είμαι στην πρώτη φόρτιση και μου φαίνεται οτι φορτίζει αρκετά γρήγορα. Δεν το θεωρώ κακό αλλα μήπως επειδή πρόκειται για την πρώτη φόρτιση να το αφήσω παραπάνω ?
Link to comment
Share on other sites

Τα βασικα ρε παιδια το greenify δεν τα κανει και ανεξαρτητο;;

Εχω xposed και greenify πολυ καιρο, αλλα σχεδον παντα το εχω απενεργοποιημενο το greenify μεσα στο xposed!!

Νομιζω τη δουλεια για την οποια φτιαχτηκε το greenify την κανει και σαν ανεξαρτητη εφαρμογη, δεν ξερω αν σε συνδεση με το xposed κανει κατι καλυτερο, αλλα εγω το δουλευω μονο του.

Χωρίς xposed το greenify είναι σαν ένα αυτοκίνητο χωρίς ρόδες;)και ειδικά άμα έχεις το donation pack μπορείς να κάνεις τα πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς xposed το greenify είναι σαν ένα αυτοκίνητο χωρίς ρόδες;)και ειδικά άμα έχεις το donation pack μπορείς να κάνεις τα πάντα.

Έτσι ακριβός όπως τα λες είναι. Τελικά κάποιος με μια σίγουρη απάντηση : cloudy stock or cloudy g3?

HTC Desire > Samsung Galaxy S2 > LG G2 , Nexus 7
Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβός όπως τα λες είναι. Τελικά κάποιος με μια σίγουρη απάντηση : cloudy stock or cloudy g3?

Stock σκέτο! Καλύτερη αυτονομία δεν έχω βρει ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς xposed το greenify είναι σαν ένα αυτοκίνητο χωρίς ρόδες;)και ειδικά άμα έχεις το donation pack μπορείς να κάνεις τα πάντα.

Δηλαδη εχω αυτοκινητο χωρις..... ροδες :lol:

Παει της εφαγα τις ζαντες μου :cry:

Παντως μια χαρα αυτονομια εχω, τελοσπαντων εγω σκεφτομαι καποια στιγμη να βγαλω και το xposed να δοκιμασω τι γινεται!!

Εχε χαρη ομως που με βολευουν το G2tweaks box και το App settings!

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβός όπως τα λες είναι. Τελικά κάποιος με μια σίγουρη απάντηση : cloudy stock or cloudy g3?

Εγώ φίλε δουλεύω cloudy g3 + bruce kernel 0.41 λόγο του πανέμορφου ui του g3 αν θες την γνώμη μου επειδή είμαι καινούριος στο g2 δεν έχω δουλέψει αλλες rom αλλά στο note 3 που είχα επί μηνες φλασαρα και τα αποτελέσματα ήταν σχεδόν ίδια με μικρές διαφορές που έχουν να κάνουν κυρίως με τη χρήση.Τώρα που κατασταλαξα ποια rom θα χρησιμοποιώ στο g2 αρχίζω να την στήνω με greenify και ψάχνω να παγωσω bloatware της lg με το titanium pro είδη περνάω πλέον τις 6 ώρες οθόνη και σύντομα θα περνάω και τις 7.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ φίλε δουλεύω cloudy g3 + bruce kernel 0.41 λόγο του πανέμορφου ui του g3 αν θες την γνώμη μου επειδή είμαι καινούριος στο g2 δεν έχω δουλέψει αλλες rom αλλά στο note 3 που είχα επί μηνες φλασαρα και τα αποτελέσματα ήταν σχεδόν ίδια με μικρές διαφορές που έχουν να κάνουν κυρίως με τη χρήση.Τώρα που κατασταλαξα ποια rom θα χρησιμοποιώ στο g2 αρχίζω να την στήνω με greenify και ψάχνω να παγωσω bloatware της lg με το titanium pro είδη περνάω πλέον τις 6 ώρες οθόνη και σύντομα θα περνάω και τις 7.

Με την τελευταία g3 είσαι?

HTC Desire > Samsung Galaxy S2 > LG G2 , Nexus 7
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς xposed το greenify είναι σαν ένα αυτοκίνητο χωρίς ρόδες;)και ειδικά άμα έχεις το donation pack μπορείς να κάνεις τα πάντα.

 

Έτσι ακριβός όπως τα λες είναι. Τελικά κάποιος με μια σίγουρη απάντηση : cloudy stock or cloudy g3?

 

Είναι off-topic αλλά θα διαφωνήσω! Μια χαρά κάνεις τα πάντα με την απλή version και χωρίς donate pack ή xposed. Αντιθέτως το έχω αναφέρει και παλαιότερα ότι το xposed δημιουργεί κατανάλωση, η οποία μάλιστα δεν καταγράφεται στα στατιστικά. Αυτό το είχαν επισημάνει και πολλοί αξιόπιστοι devs στο πάρα πολύ έγκυρο xda και όταν σε AOSP roms, ή σε GE(Google Edition) roms στο S4 υπήρχε τραγική αυτονομία και διορθώθηκε αφαιρώντας το xposed. Οι ίδιοι το πρότειναν, όχι εγώ! Εγώ απλά το δοκίμασα και η διαφορά που είδα ήταν διπλάσια αυτονομία σχεδόν με το ίδιο setup. Μπορεί να ήταν κάποιο module που έφταιγε. Ίσως.

Αλλά το δοκίμασα και στο G2 και είχα τα ίδια αποτελέσματα!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Είναι off-topic αλλά θα διαφωνήσω! Μια χαρά κάνεις τα πάντα με την απλή version και χωρίς donate pack ή xposed. Αντιθέτως το έχω αναφέρει και παλαιότερα ότι το xposed δημιουργεί κατανάλωση, η οποία μάλιστα δεν καταγράφεται στα στατιστικά. Αυτό το είχαν επισημάνει και πολλοί αξιόπιστοι devs στο πάρα πολύ έγκυρο xda και όταν σε AOSP roms, ή σε GE(Google Edition) roms στο S4 υπήρχε τραγική αυτονομία και διορθώθηκε αφαιρώντας το xposed. Οι ίδιοι το πρότειναν, όχι εγώ! Εγώ απλά το δοκίμασα και η διαφορά που είδα ήταν διπλάσια αυτονομία σχεδόν με το ίδιο setup. Μπορεί να ήταν κάποιο module που έφταιγε. Ίσως.

Αλλά το δοκίμασα και στο G2 και είχα τα ίδια αποτελέσματα!

Φίλε εγω έχω xposed με αυτες τις εφαρμογές.[ATTACH]49314[/ATTACH]με seven rom και art είχα μια ώρα λιγότερη οθόνη,όλοι έγραφαν ότι η cloudy g3 είναι πολύ ενεργοβόρα και την δοκίμασα με xposed και δεν μπορώ να πέσω κάτω από τις 6 ώρες με βαριά χρήση.

Link to comment
Share on other sites

Και να το σημερινό μου screenshot με βαριά χρήση και περίπου 25 λεπτά του 3d παιχνιδιού maincraft απο τον γιό μου το οποίο στο note 3 τσακιζε μπαταρία και θερμοκρασίες.παγώνω τώρα και εφαρμογές με το titanium και θα επανέλθω τις επόμενες μέρες;)[ATTACH]49315[/ATTACH][ATTACH]49316[/ATTACH][ATTACH]49317[/ATTACH][ATTACH]49318[/ATTACH][ATTACH]49319[/ATTACH]
Link to comment
Share on other sites

Και να το σημερινό μου screenshot με βαριά χρήση και περίπου 25 λεπτά του 3d παιχνιδιού maincraft απο τον γιό μου το οποίο στο note 3 τσακιζε μπαταρία και θερμοκρασίες.παγώνω τώρα και εφαρμογές με το titanium και θα επανέλθω τις επόμενες μέρες;)[ATTACH]49315[/ATTACH][ATTACH]49316[/ATTACH][ATTACH]49317[/ATTACH][ATTACH]49318[/ATTACH][ATTACH]49319[/ATTACH]

Να μας πεις ποιες εφαρμογές θα παγώσεις και αναμένουμε τα αποτελέσματα

HTC Desire > Samsung Galaxy S2 > LG G2 , Nexus 7
Link to comment
Share on other sites

Φίλε εγω έχω xposed με αυτες τις εφαρμογές.

 

με seven rom και art είχα μια ώρα λιγότερη οθόνη,όλοι έγραφαν ότι η cloudy g3 είναι πολύ ενεργοβόρα και την δοκίμασα με xposed και δεν μπορώ να πέσω κάτω από τις 6 ώρες με βαριά χρήση.

 

Φιλε απο 3g και data τι χρηση κανεις? Το βραδυ το βαζεις σε airplane mode?

Λογαριασμοι για συγχρονισμο?

Φωτεινοτητα τι εχεις?

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...