Jump to content

Μπαταρία: Οι εμπειρίες σας με το LG G2


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

4.2.2 stock με 60% μη αυτοματη φωτεινοτητα, μονο 2G, wifi παντα ανοιχτο με πολυ tapatalk, browsing και youtube, λιγο GPS με data και μια ωρα κλισεις.

Τί να πω;;;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

4.2.2 stock με 60% μη αυτοματη φωτεινοτητα, μονο 2G, wifi παντα ανοιχτο με πολυ tapatalk, browsing και youtube, λιγο GPS με data και μια ωρα κλισεις.

Τί να πω;;;

 

Σωστός... Αν μπορείς να δεις λίγο δίπλα στις τροποποίησεις φίλε αν ξέρεις να απαντήσεις!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Πρώτη φόρτιση λοιπόν με 4.4.2 cloudystock 1.1.

Η χρήση ηταν κυρίως Facebook, Tapatalk, browsing, email.

Wifi και συγχρονισμοι ανοιχτά εκτος απο το βράδυ που έπεφτα για υπνο. Εκείνη την ώρα δούλευε μονο gsm και ξυπνητήρι.

Σήμερα δούλεψα κοντα μιάμιση ωρα data κσι 3G. Θα έβγαινε παραπάνω αλλα σε 13λεπτα συμμπιεζα μεγαλα αρχεία και ρούφηξε.

Οι κλήσεις μου είναι μια ώρα.

Θεωρώ πως είναι παρα πολυ καλα.

Στην πρώτη εικόνα έφαγε ενα σκάλωμα. Εδειξε για λιγο 11% και μετά 12%

Η ρομ αλλο πράγμα

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά Θόδωρε τα πήγε!! Και αν δεν σε εχωνα με τα zip θα πήγαινε ακόμη καλύτερα!!

 

Ελα ρε Σπύρο. Μην αγχώνεσαι. Μια χαρά πήγε ναι. Δεν το στερηθηκα καθόλου

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος Θοδωρή! Μια χαρά τα παει το κινητο! Εμένα με ενδιαφέρει να είναι όπως πριν αν όχι καλύτερα που λένε ότι έχει καλύτερη διαχείριση! Βέβαια από τη στιγμή που το βράδυ θα γυρίσω σπίτι με μπαταρία τουλάχιστον 40% Είμαι υπερευχαριστημενος! Τρομερή αυτονομία με ότι κ αν κάνεις! Edited by prioxxx
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος Θοδωρή! Μια χαρά τα παει η κινητά! Εμένα με ενδιαφέρει να είναι όπως πριν αν όχι καλύτερα που λένε ότι έχει καλύτερη διαχείριση! Βέβαια από τη στιγμή που το βράδυ θα γυρίσω σπίτι με μπαταρία τουλάχιστον 40% Είμαι υπερευχαριστημενος! Τρομερή αυτονομία με ότι κ αν κάνεις!

 

Είδα διαφορά στην αναμονή. Εχανα πριν τώρα καθόλου. Φταίει η διαχείριση σε αυτό. Σήμερα το λιώνω μονο με 3G και data. Τα παει τρομερα. Απο τις 9 το πρωί δεν έχουν κλησει καθόλου. Θα ανεβάσω αργότερα.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Με Kit Kat επισημη, Οχι Cloudy κοι τετοια... Επισημο Kit Kat firmware... Τη μπαταρια της 4.2.2 JB δηλαδη 7-8 ωρες οθονη δε θα τη φτασει ποτε ?

 

Θα μενει στις 5 παντα ?

Link to comment
Share on other sites

Με Kit Kat επισημη, Οχι Cloudy κοι τετοια... Επισημο Kit Kat firmware... Τη μπαταρια της 4.2.2 JB δηλαδη 7-8 ωρες οθονη δε θα τη φτασει ποτε ?

 

Θα μενει στις 5 παντα ?

 

Φιλε η cloudystock είναι στοκ απλα με ρουτ και recovery. Δεν έχουν βγάλει κάτι

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Φιλε η cloudystock είναι στοκ απλα με ρουτ και recovery. Δεν έχουν βγάλει κάτι

 

Πως τη κοβεις απο μπαταρια ?

Link to comment
Share on other sites

Πως τη κοβεις απο μπαταρια ?

 

Σημερα το έλιωσα. Πολυ καλα τα πράγματα. Εχω γράψει πιο πίσω. Σήμερα ειμαι πιο κάτω γιατί ειμαι ολη την ημέρα με δεδομένα και 3G ολη την ημέρα όμως. Και 70% φωτεινότητα.

Εγω βεβαια βάζω και greenify

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Οπως τα ξέρετε. Αποκλειστική χρήση 3G data σε ποσοστό 80-20. Ολη την ημέρα το έλιωσα. Τα screenshot είναι πριν πεσω για υπνο. Η οθόνη ειναι 5 ωρες.
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω περασα τις προαλες την 4.4.2 κιτ κατ μεσω οτα και εκανα update κι ολα κομπλε την πρωτη μερα με νορμαλ χρηση μου φαγε πολυ μπαταρια συγκεκριμενα με πηγε στο 65 εχοντας μιλησει καμια ωρα μπαινοντας ιντερνετ ομως περιστασιακα για δεκαλεπτα...σημερα την βλεπω πιο καλη.....καπου ακουσα οτι στρωνει γενικα ισχυει κατι τετοιο??
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω περασα τις προαλες την 4.4.2 κιτ κατ μεσω οτα και εκανα update κι ολα κομπλε την πρωτη μερα με νορμαλ χρηση μου φαγε πολυ μπαταρια συγκεκριμενα με πηγε στο 65 εχοντας μιλησει καμια ωρα μπαινοντας ιντερνετ ομως περιστασιακα για δεκαλεπτα...σημερα την βλεπω πιο καλη.....καπου ακουσα οτι στρωνει γενικα ισχυει κατι τετοιο??

Ισχυει.

 

Λοιπον παιδια εκανα ενα τεστ και σας παραθετω το αποτελεσμα για οποιον τον ενδιαφερει.

Εχω παντα την φωτεινοτητα στο 60% μη αυτοματο. Οι ωρες ενεργης οθονης που βγαζω ειναι μεσο ορο 6,5 ωρες. Για να δω ποσο ρολο παιζει η φωτεινοτητα την κατεβασα την τελευταια εβδομαδα στο 40% μη αυτοματο και κερδισα 1 ωρα ακριβως. Δηλαδη ο μεσος ορος των τεσσαρων μετρησεων ειναι 7,5 ωρες (εννοειται με την ιδια χρηση αυστηρως). Δε λεω να μειωσουμε την φωτεινοτητα απλως το μοιραζομαι μαζι σας. Εννοειται πως τωρα επεστρεψα στο 60% γιατι το 40% ειναι λιγο για εμενα και ειναι κριμα να εχουμε τετοια οθοναρα και να τσιγκουνευομαστε.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ισχυει.

 

Λοιπον παιδια εκανα ενα τεστ και σας παραθετω το αποτελεσμα για οποιον τον ενδιαφερει.

Εχω παντα την φωτεινοτητα στο 60% μη αυτοματο. Οι ωρες ενεργης οθονης που βγαζω ειναι μεσο ορο 6,5 ωρες. Για να δω ποσο ρολο παιζει η φωτεινοτητα την κατεβασα την τελευταια εβδομαδα στο 40% μη αυτοματο και κερδισα 1 ωρα ακριβως. Δηλαδη ο μεσος ορος των τεσσαρων μετρησεων ειναι 7,5 ωρες (εννοειται με την ιδια χρηση αυστηρως). Δε λεω να μειωσουμε την φωτεινοτητα απλως το μοιραζομαι μαζι σας. Εννοειται πως τωρα επεστρεψα στο 60% γιατι το 40% ειναι λιγο για εμενα και ειναι κριμα να εχουμε τετοια οθοναρα και να τσιγκουνευομαστε.

 

Ωραίος. Και εγω ανέβασα τη φωτεινότητα να το χαρώ

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 29,5 ώρες με την official Kitkat(την πέρασα με το κινητό φορτισμένο 100%), την οθόνη στο 70% με αυτόματη φωτεινότητα και με την μπαταρία τώρα να είναι στο 5%, τα στατιστικά μου είναι τα ακόλουθα:

 

Οθόνη 5 ώρες και 5 λεπτά

Κλήσεις 1 ώρα και 38 λεπτά

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 29,5 ώρες με την official Kitkat(την πέρασα με το κινητό φορτισμένο 100%), την οθόνη στο 70% με αυτόματη φωτεινότητα και με την μπαταρία τώρα να είναι στο 5%, τα στατιστικά μου είναι τα ακόλουθα:

 

Οθόνη 5 ώρες και 5 λεπτά

Κλήσεις 1 ώρα και 38 λεπτά

 

Έχεις κάνει χρηση wifi/data και πόσο;

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάνει χρηση wifi/data και πόσο;

 

Έχω κάνει χρήση wifi και data αλλά στο πόσο θα σε απογοητεύσω με την απάντησή μου...το wifi πρέπει να το είχα σχεδόν όλη μέρα και τα data όταν έλειπα από το σπίτι. Το βράδυ όμως δεν θυμάμαι αν τα είχα ανοιχτά ή κλειστά(τα data μιας και το wifi το είχα κλείσει).

 

Επίσης να πω ότι τώρα με πλήρη φόρτιση(έγινε με απενεργοποιημένη την συσκευή) και μετά από 2 ώρες σε λειτουργία με ανοιχτά δεδομένα, 30 λεπτά οθόνη και 11 λεπτά κλήσεις, έχω χάσει 10% μπαταρία(από 100% είμαι στο 90%)

Edited by gre
Link to comment
Share on other sites

3 πράγματα μου αρέσουν στο g2

 

 

1) η αυτονομία ιδίως standby

2)το knock on

3)τον σταθεροποιητή στην κάμερα.

 

Κατα τα αλλα η δυνατότητα αλλαγής μπαταρίας,καρτα sd,gestures,η amoledείναι βασικά για μένα.

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

3 πράγματα μου αρέσουν στο g2

 

 

1) η αυτονομία ιδίως standby

2)το knock on

3)τον σταθεροποιητή στην κάμερα.

 

Κατα τα αλλα η δυνατότητα αλλαγής μπαταρίας,καρτα sd,gestures,η amoledείναι βασικά για μένα.

 

H μπαταρια γιατι να θες να την αλλαξεις?Για οταν σου χαλασει σε 2 χρονια?Καρτα sd λυνεται με meenova,amoled ,ηξερες οτι δεν ειχε ;)

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Να διευκρίνησω οτι εχω το s4 απλά παρακολουθώ το νήμα του g2 γιατί μου αρέσουν τα παραπάνω χακτηριστικα. Όσο για την μπαταρία με ανησυχεί η περίπτωση όταν υπό θετικά δεν είναι κατι ξεκαθαρισμένο τι συμβαίνει με χαμηλούς χρόνους μπαταρίας,απλά αλλάζεις μπαταρία και τέλος. Σε άλλη περίπτωση μπαίνεις στην περιπέτεια του service.
Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Ασε που δεν ειναι και πολυ δυσκολο να αλλαξεις τη μπαταρια του G2.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

@filipdent μόνο περιπέτεια δεν είναι το service της procordia,πραγματικοί επαγγελματίες. .

 

Φυσικά δεν εννοουσα περίπετεια το συγκεκριμένο service της lg(άλλωστε εχω καλή εμπειρία από την lg στο θέμα service) απλά πρέπει να στείλεις την συσκευή,να κανείς backup,να ψάχνεις συσκευή να κανείς την δουλειά σου κλπ.

 

Offtopic.Το αντιμετώπιζω στην δουλειά μου και συγκεκριμένα στον οδοντιατρικό τροχό όπου επέλεξα μάρκα που αλλάζω μόνος μου το εξάρτημα που περιλαμβάνει την αεροτουρμπινα και τα ρουλεμαν και όχι

κάποια άλλη που δεν μπορώ να βάλω χέρι.

 

Απλά δεν αλλάζω συχνά τηλέφωνα.το προηγούμενο ήταν ενα iPhone 4 3.5ετων που ευτυχώς δεν χρειάστηκε τίποτα η μπαταρία,απλά έχει πέσει η απόδοση της.

 

Edit: procordia

-1 hour Service:

 

<<<Μία μοναδική υπηρεσία για τους πελάτες της Procordia που μπορούν να φέρουν την συσκευή τους στις εγκαταστάσεις μας στο Νέο Ψυχικό (Κριμαίας 7-9).

 

Σε 1 ώρα θα επισκευάσουμε γρήγορα και αξιόπιστα την συσκευή σας ενώ εσείς θα μπορείτε να βλέπετε ζωντανά όλη την διαδικασία επισκευής σε οθόνη από την αίθουσα αναμονής.>>>

 

Παιδιά έψαξα για την εταιρία και διάβασα το παραπάνω:πραγματικά ενα μεγάλο μπράβο της.

Edited by filipdent
Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

procordia

-1 hour Service:

 

<<<Μία μοναδική υπηρεσία για τους πελάτες της Procordia που μπορούν να φέρουν την συσκευή τους στις εγκαταστάσεις μας στο Νέο Ψυχικό (Κριμαίας 7-9).

 

Σε 1 ώρα θα επισκευάσουμε γρήγορα και αξιόπιστα την συσκευή σας ενώ εσείς θα μπορείτε να βλέπετε ζωντανά όλη την διαδικασία επισκευής σε οθόνη από την αίθουσα αναμονής.>>>

 

Παιδιά έψαξα για την εταιρία και διάβασα το παραπάνω:πραγματικά ενα μεγάλο μπράβο της.

Ελα μου ντε ομως που δεν ισχυει παντα.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...