Jump to content

Optimus G (E975) : Οδηγός εγκατάστασης Stock Rom (KDZ)


nikos523
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 4 months later...
  • Απαντήσεις 55
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ πάρα πολύ τον φίλο nikos523 για το άψογο οδηγό. Έφτιαξα το κιν μετά από αποτυχημένο update ARTMOD (έκλεινε ακαριαία μετά το λογότυπο της google)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Φιλε nikos523 ενω ειμαι σε download mode το LG Flash Tool 2014 δεν βλεπει το κινητο και "Port(USB or Serial) Not Found"

eimai se win 8.1 x64 και ολα τα υπολοιπα δουλευουν κανονικα. Τοκινητο δουλευει το βλεπει το πισι ως MTP or PTP. Ρεψοωερυ exei thn 6.0.4.7. Πως ξεπερνιεται αυτό? Βρήκα αυτο: http://androidforums.com/threads/unbrick-twogbsds-simple-unbrick-guide.864922/page-2 αλλα δεν ξερω εαν ειναι καταλληλο για το e975 ουτε καν πως να το κανω ακριβως.

Γενικα εαν καποιος μπορει να βοηθησει εκτος απ τον Νικο θα το εκτιμουσα

Ευχαριστω εκ των προτερων

____________________________________________

the more you ignore me the closer I get

____________________________________________

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πράγμα φαίνεται, flash tool 14 βλέπω κι εκεί.

Δεν χρησιμοποιώ w8 οπότε δεν ξέρω αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα συμβατότητας με τους drivers η τα προγράμματα.

Αν δεν γίνει κάτι βέβαια με uninstall/reinstall drivers, restart και αλλαγή θύρας + καλωδίου, φαντάζομαι πως είναι θέμα συμβατότητας.

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πράγμα φαίνεται, flash tool 14 βλέπω κι εκεί.

Δεν χρησιμοποιώ w8 οπότε δεν ξέρω αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα συμβατότητας με τους drivers η τα προγράμματα.

Αν δεν γίνει κάτι βέβαια με uninstall/reinstall drivers, restart και αλλαγή θύρας + καλωδίου, φαντάζομαι πως είναι θέμα συμβατότητας.

Σ ευχαριστω για την απαντηση.

Τελικα αλλαξα υπολογιστη και παλι σε 8.1 ρυθμισα το com port σε 41 και ετρεξα το Lg Flash tools σε compatibility Windows 7. Ξεκινησε κανονικα και διαλεξα CSE Flash. Καποια στιγμη μου εβγαλε "Unable to contact server Try again in a few minutes" ή κατι τετοιο. Το αφησα και πηγα να ψαξω σε αλλον υπολογιστη για λυση. Φαινεται ομως οτι ετρεχε στο background η εγκατασταση και ολοκληρωθηκε κανονικα γιατι το τηλ ανοιξε με εργοστασιακη ΡΟΜ πλεον. Εκει ακριβως το LG Flash Tools σταματησε να αποκρινεται και μου εβγαλε παραθυρο διαλογου οτι πρεπει να κανει κλεισει. Το εκλεισα. Το τηλ λειτουργει κανονικα με 4.4.2.

____________________________________________

the more you ignore me the closer I get

____________________________________________

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Παιδια δεν ξερω σε πιο θεμα να ανατρεξω και αν ειναι το καλυτερο μερος να ρωτησω...αλλα που μπορω να βρω μια rom για το τηλεφωνο με λειτουργικο android 5 και να μοιαζει σαν το g4?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...