Jump to content

Optimus G (E975) : Οδηγός εγκατάστασης Stock Rom (KDZ)


nikos523
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 55
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν την βρήκα όταν έφτιαχνα το κινητό και είχα να ανεβάσω 1gb.

Θα την ανεβασω και αυτή αυριο αν την εντοπίσω.

ευχαριστω πολυ :)

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Τα link για τις rom ειναι νεκρα προς το παρον γιατι ανεβαζω ξανα ολα τα αρχεια.

Προστεθηκε η kk και εσπασα περισσοτερο τα links για να μην κατεβαζετε αχρηστα αρχεια οσοι εχετε τα περισσοτερα και χρειαζεστε κατι συγκεκριμενο.

Link to comment
Share on other sites

Τα link για τις rom ειναι νεκρα προς το παρον γιατι ανεβαζω ξανα ολα τα αρχεια.

Προστεθηκε η kk και εσπασα περισσοτερο τα links για να μην κατεβαζετε αχρηστα αρχεια οσοι εχετε τα περισσοτερα και χρειαζεστε κατι συγκεκριμενο.

τελειος φιλε μου...ευχαριστω πολυ! :D

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου οπως βλεπω ανανεωσες τον τροπο με τον οποιο ερχεσαι στην stock(official) rom και καλα εκανες :) να σε ρωτησω ομως θυμαμαι στην διαδικασια σου να αναφερεις κατι αρχεια

KDZ_FW_UPD και (msxml τα οποιο εαν θυμαμαι το ενεργοποιεις οταν σου βγει αριστερα κατω) η κατι τετοιο κτλπ κτλπ...αυτα πλεον δεν χρειαζονται? απλα σε ρωταω γιατι με τον τροπο που ελεγες πριν ειχα επαναφερει το δικο μου κιν απο custom σε official και γιατι ακομα τον εχω τον φακελο που εχα κατεβασει και η αληθεια ειναι οτι μπορει να βαλω καποια στιγμη παλι Custom :P :D :D :D.

Edited by bromoxitos
συντακτικο λαθος
Link to comment
Share on other sites

Τα link για τις rom ειναι νεκρα προς το παρον γιατι ανεβαζω ξανα ολα τα αρχεια.

Προστεθηκε η kk και εσπασα περισσοτερο τα links για να μην κατεβαζετε αχρηστα αρχεια οσοι εχετε τα περισσοτερα και χρειαζεστε κατι συγκεκριμενο.

 

Δεν πειραζει νικολα φτανει που ασχολησε και κανεις καλη δουλεια πανω σε αυτο,εχω μια απορια ομως πανω στο θεμα.

 

Ανανεωσες τον τροπο με τον οποιο ερχεσαι στην stock(official) rom και καλα εκανες :) να σε ρωτησω ομως θυμαμαι στην διαδικασια σου παλιοτερα να αναφερεις κατι αρχεια

KDZ_FW_UPD και (msxml τα οποιο εαν θυμαμαι το ενεργοποιεις οταν σου βγει αριστερα κατω) η κατι τετοιο κτλπ κτλπ...αυτα πλεον δεν χρειαζονται? απλα σε ρωταω γιατι με τον τροπο που ελεγες πριν ειχα επαναφερει το δικο μου κιν απο custom σε official (4.1.2) και γιατι ακομα τον εχω τον φακελο που εχα κατεβασει και η αληθεια ειναι οτι μπορει να βαλω καποια στιγμη παλι Custom :P :D :D :D.

Υ.Σ συγνωμη για το διπλο σχολιο......

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου.

Όχι δεν χρειάζονται πλέον. Με αυτό τον τρόπο χρησιμοποιείς ένα πρόγραμμα και μπορείς να περάσεις ρομ πάνω από ένα gb.

 

Βάζω τώρα τα link που ανέβηκαν. Αν γίνει κανένα λάθος γιατί είμαι από το κινητό, θα το διορθώσω μόλις παω σπίτι

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου.

Όχι δεν χρειάζονται πλέον. Με αυτό τον τρόπο χρησιμοποιείς ένα πρόγραμμα και μπορείς να περάσεις ρομ πάνω από ένα gb.

 

Βάζω τώρα τα link που ανέβηκαν. Αν γίνει κανένα λάθος γιατί είμαι από το κινητό, θα το διορθώσω μόλις παω σπίτι

 

μαλιστα...οκ ευχαριστω πολυ τα link βλεπω ειναι τα ιδια ομως ...περα του 4.4.2 και του lg tool ξεχωριστα...εβαλες καπου αυτο το προγαμμα? η εγω δεν καταλαβα τι μου ειπες ?????(πιθανον):p:p:p:D:D

Link to comment
Share on other sites

Drivers, support tool, flash tool, 4.1, 4.2

Όλα είναι ξεχωριστά.

Τον οδηγό και τα τρία πρώτα λινκ τα είχα έτοιμα. Απλά αν πατούσες στις ρομ δεν υπήρχε αρχείο να κατεβάσεις εφόσον δεν είχαν ανέβει ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει κανονικά

 

Καλησπερα και παλι ρε παιδια καθε φορα εχω το ιδιο θεμα μου την βαρεσε και θελω να βαλω μια custom rom οκ? πως μπαινω σε recovery mode με απο 4.4.2κκ stock ρομ τι συνδιασμο κανω με το power button? plz help.....εχω παιθανει στα restart

Link to comment
Share on other sites

τωρα που το εχω αυτο μου βγηκε αυτο ""Secure Booting Error! Cause: boot certification verify"" οταν παω να μπω στο recovery διαβασα σχετικα θεματα στο xda αρκετοι εχουν αυτο το θεμα αλλα δεν βρηκα τιποτα για λυση του θεματος..... πανω σε αυτο εχουμε καμια ιδεα παιδια????η κατι που να εχετε ακουσει-διαβασει>? Edited by bromoxitos
Link to comment
Share on other sites

Για να έχεις recovery πρέπει να ξεκλειδώσεις με freegee.

Μετά με κλειστό κινητό power + vol up Και από εκεί διαλέγεις recovery.

 

OMG μολις εγινε....το ειχα ξεχασει αυτο......newbie//some times noob2 :p:p:p:p.ευχαριστω πολυ Νικολα

Edited by bromoxitos
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα να του περάσω την ΚΚ αλλά παίρνω σφάλμα:

 

http://i.imgur.com/5NorPp6.png

 

Αφαίρεσα όλους τους LG drivers και τους ξαναεγκατέστησα, άλλαξα το usb καλώδιο, άλλαξα πίσω θύρα του υπολογιστή αλλά τίποτα. :(

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να την έκανα την πατάτα. Επέλεξα CSE flash και μου έβγαλε σφάλμα ο,τι υπάρχει πρόβλημα επικοινωνίας με τον server (???) και τώρα μπαίνει μόνο σε download mode. Brick? :cry::cry:
Link to comment
Share on other sites

Μην ανησυχείς, κάνε ξανά την διαδικασία

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Την προσπάθησα αρκετές φορές αλλά μου επιστρέφει το ίδιο σφάλμα. Το θέμα είναι πως αν κάνω read phone information κάτι μου εμφανίζει μετά από κάποια ώρα. Κάτι που πάει να πει πως υπάρχει επαφή μέσω usb.
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να περάσεις 4.1?

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι μόλις τώρα αλλά μου βγάζει το ίδιο μήνυμα. Φάνηκε σαν να προχώρησε λίγο παραπάνω αλλά τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Μολις επαθα ακριβως το ιδιο :(

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι καλό θα ήταν να δοθεί και πάλι το παλιό kdz διότι σε όποιον υπολογιστή το δοκίμασα, έτρεχε απροβλημάτιστα.

Το καινούργιο δεν μπορώ να το χρησιμοποιήσω καθόλου με όλους τους drivers εντάξει, μου δίνει σφάλμα.

Link to comment
Share on other sites

Βρηκα αλλο οδηγο που δουλευει, θα βαλω λινκ καποια στιγμη

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Βρηκα αλλο οδηγο που δουλευει, θα βαλω λινκ καποια στιγμη

 

Αν τα κατάφερες να είσαι σίγουρος ο,τι δεν ήταν hard brick σαν το δικό μου.

 

Πολύ προσοχή παίδες!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...