Jump to content

ZTE V956


Manux_oS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα, αντιμετωπίζω αυτή την στιγμή ένα διπλό πρόβλημα με την συσκευή μου. Την έβαλα για φόρτιση και αυτή δεν ξεκίνησε ποτέ είτε δοκίμασα κανονικά στην πρίζα είτε μέσω υπολογιστή, ακόμα και με διαφορετικό καλώδιο. Η μπαταρία λογικά είναι dead? Το δεύτερο πρόβλημα που προέκυψε από κει και πέρα είναι οτι βάζοντας το στον υπολογιστή για δεύτερη φορά στην προσπάθεια μου να φορτίσει, για κάποιο λόγο ξεκίνησε να κάνει format την συσκευή... Μπορεί κάποιος να με συμβουλέψει ποιά να είναι η επόμενη μου κίνηση;

 

Μάλλον η συσκευή χάλασε. Έχεις νεότερα;

 

Καλημερα παιδια. Απέκτησα χθες το συγκεκριμένο κινητό και έχ πρόβλημα με την σύνδεσή του στο router μου. Έχει ειπωθεί και προηγούμενα αυτό χωρίς απάντηση. Μήπως έχουμε κάποιο νεώτερο? Κατά σύμπτωση το router μου είναι WAG 200

 

Ναι είναι γνωστό, αλλά δεν είναι ακριβώς πρόβλημα. Κάποια smartphone δεν υποστηρίζουν όλους του τύπους wifi a/b/g/n κτλ. Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να κοιτάξεις το router και να ενεργοποιήσεις όλους τους τύπους που έχει διαθέσιμους.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 181
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημερα παιδια. Απέκτησα χθες το συγκεκριμένο κινητό και έχ πρόβλημα με την σύνδεσή του στο router μου. Έχει ειπωθεί και προηγούμενα αυτό χωρίς απάντηση. Μήπως έχουμε κάποιο νεώτερο? Κατά σύμπτωση το router μου είναι WAG 200

 

Πήγαινε μια φορά "Ρυθμίσεις" - "Wi-Fi" - ανοίγεις το wifi και αφού ανοίξει πατάς το πλήκτρο "Μενού" - "Wi-Fi Direct" . Σε αυτή την οθόνη πες ακριβός πως ονομάζεται η συσκευή σου (πχ. V956_xy12)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλημέρα,

 

Πήρα το κινητό αυτό για την γυναίκα μου πριν ενα χρόνο περίπου, και κάποιες φορές την ώρα της κλήσης κυρίως έκανε επανεκκίνηση μόνο του. Τώρα τελευταία το κάνει πιο συχνά και είναι πόλη ενοχλητικό. μήπως αν κάνω κάποια αναβάθμιση να λυθεί το πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Παιδια καλησπερα. Χτες πρωτη φορα προσπαθησα να μπω στο νετ μεσω 3g. Ομως ειναι αδυνατο, παρολο που ανοιξα τα δεδιμενα κινητης τηλεφ, εκανα factory reset και ξανα απο την αρχη.

Υπαρχει καμια ιδεα ή ειναι προβληματικη η συσκευη;

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Χτες πρωτη φορα προσπαθησα να μπω στο νετ μεσω 3g. Ομως ειναι αδυνατο, παρολο που ανοιξα τα δεδιμενα κινητης τηλεφ, εκανα factory reset και ξανα απο την αρχη.

Υπαρχει καμια ιδεα ή ειναι προβληματικη η συσκευη;

Ευχαριστω

 

Τελικά, με firmware upgrade όλα δουλευουν κανονικά

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • The title was changed to ZTE V956

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...