Jump to content

ZTE V956


Manux_oS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σήμερα παρέλαβα το ΖΤΕ V956! :D

Για να προλάβω τα άδικο γραμμένα post, δεν προτίμησα το V965 γιατί αποτελείται από έντονη πλαστικούρα και επίσης δεν προτίμησα το V967 γιατί είναι παντόφλα, αυτά για να μη λέμε τα ίδια και τα ίδια σε κάθε topic... :p γενικότερα από αυτά που δεν θα περίμενε να δει κανείς σε αυτό το κινητό είναι η ποιότητα κατασκευής που είναι πολύ καλή με πλαστικό γόμα (ματ) και η οθόνη με πολύ καλές γωνίες θέασις και ξεκούραστη.

 

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=2zGGx8FxZPE]ZTE V956 unboxing - YouTube[/ame]

 

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=O7bDZ6av1As]ΖΤΕ V956 Ελληνική παρουσίαση[/ame]

 

Χρήσιμα:

Edited by athanaso77
Video Link
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 181
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Πρόσφατα μου ήρθε το ZTE V956 το οποίο πήρα σε δημοπρασία στο eBay σε καινούρια κατάσταση και παρατήρησα τα εξής πράγματα:

1. Όταν πρώτο-άνοιξα το κινητό με έβγαλε σε ένα custom recovery που λέγετε MIUI (εικόνες του custom recovery φαίνονται στα συννημένα). Το έψαξα λιγάκι και είχε μέχρι και επιλογή για να το κάνω root. Όταν όμως είχα ρωτήσει τον πωλητή μου είχε πει ότι έχει την αυθεντική ROM της ΖΤΕ.

2. Η συσκευασία ήταν ήδη ανοικτή. Δηλαδή τα αυτοκολλητάκια ασφαλείας ήταν ανοιγμένα. Η συσκευή όμως ήταν κανονικά με τα παρελκόμενα της. Είχε ακόμα και την ζελατίνα προστασίας. Ο πωλητής όταν τον ρώτησα μου είπε ότι μάλλον το άνοιξαν στο τελωνείο για έλεγχο.

3. Όταν δοκίμασα τον ήχο που βγάζει από τα ακουστικά μου βγάζει μονοφωνικό και όχι στερεοφωνικό. Όσον αφορά τα ακουστικά είναι δοκιμασμένα και πλήρης λειτουργικά σε στερεοφωνικούς ήχους.

 

Και λοιπόν έχω τις εξής απορίες:

 

Α. Μήπως πρόκειται για κάποιο είδους απάτης? Δηλαδή μήπως πρόκειται για custom λογισμικό που δημιουργήθηκε προκειμένου να υποκλέπτει προσωπικά δεδομένα του χρήστη ?

Β. Υπάρχει τρόπος να καθαρίσω εντελώς το κινητό από αυτό το πειραγμένο λογισμικό που έχει και να βάλω το αυθεντικό της ZTE, ώστε να είμαι ασφαλής ?

Γ. Μήπως χρειάζεται την custom ROM για να κάνει unlocked το κινητό, ή είναι unlocked και στην αυθεντική ROM ?

Δ. Το πρόβλημα του μονοφωνικού ήχου είναι γενικό, πρόκειται για σφάλμα hardware που έτυχε σε εμένα ή είναι πρόβλημα software ?

Ε. Που μπορώ να βρώ κάποιο documentation της custom ROM? Έψαξα στο Google αλλά και στο gaojiquan.com για το MIUI 2.05 του LaoYang αλλά δεν βρήκα τίποτα.

 

Επίσης τις ίδιες απορίες και παρατηρήσεις που παραθέτω εδώ τις έγραψα και στον πωλητή μέσω μηνύματος eBay (χωρίς βέβαια να αναφέρω την περίπτωση υποκλοπής προσωπικών δεδομένων) και αυτός μου απάντησε ότι έστειλε το κινητό όπως του το έδωσε ο παροχέας του, ο οποίος λέει ότι δεν του παρείχε τις κατάλληλες πληροφορίες για το κινητό έτσι ώστε να μπορέσει να μου λύσει τις απορίες. Μάλιστα πιο πριν μου πρόσφερε και 10$ αποζημίωση και εγώ του είπα ότι δεν χρειάζεται αποζημίωση αν μου λύσει τα προβλήματά μου.

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων που διαβάσατε το μήνυμά μου και ελπίζω οι ερωτήσεις μου να βοηθήσουν και άλλους που ίσως έχουν το ίδιο πρόβλημα με εμένα !

Edited by akinitos
Link to comment
Share on other sites

Εδώ φαίνονται επίσης φωτογραφίες του κινητού κατά την διάρκειά εκκίνησης, οι οποίες διαφέρουν με αυτές που φαίνονται στο video στο youtube. Επίσης έχω ανεβάσει και μία φωτογραφία της επιλογής "Σχετικά με το τηλέφωνο" του μενού ρυθμίσεων. Επιπλέον παρατήρησα ότι στο δικό μου κινητό υπάρχει το κουμπί πίσω και το home στο κάτω μέρος της οθόνης όπως σε όλα τα android. Edited by akinitos
Link to comment
Share on other sites

Εδώ φαίνονται επίσης φωτογραφίες του κινητού κατά την διάρκειά εκκίνησης, οι οποίες διαφέρουν με αυτές που φαίνονται στο video στο youtube. Επίσης έχω ανεβάσει και μία φωτογραφία της επιλογής "Σχετικά με το τηλέφωνο" του μενού ρυθμίσεων. Επιπλέον παρατήρησα ότι στο δικό μου κινητό υπάρχει το κουμπί πίσω και το home στο κάτω μέρος της οθόνης όπως σε όλα τα android.

 

1. Γενικός δεν αγοράζουμε τηλέφωνα από eBay. Δεν έχουν καλύτερες τιμές και αν έχουν πρέπει να το σκεφτείς δύο φορές. Υπάρχει και θέμα με την εγγύηση. Αν ο πωλητής κλείσει το λογαριασμό πέταξε και η εγγύηση.

2. Όλα τα τηλέφωνα έρχονται με ανοιγμένες συσκευασίες γιατί πλέων ο πωλητής πρέπει να βάλει την μπαταρία στο τηλέφωνο για να μπορεί να το ταχυδρομήσει. Η περίπτωση σου δεν είναι εξαίρεση αλλά ο κανόνας.

3. Για το αν μπορεί κάποιος να φτιάξει rom για να σου κλέψει προσωπικά δεδομένα δεν ξέρω να σου απαντήσω αλλά αν έχεις τέτοιες υποψίες μπορείς να ξαναπεράσεις τη official rom αν τη βρεις κάπου ή μια δοκιμασμένη custom.

4. Οι εικόνες στην εκκίνηση είναι από τη rom. Αν αλλάξεις rom μπορεί να αλλάξουν και αυτές.

5. Το recovery αυτό μάλλον το έφτιαξε κάποιος Κινέζος που είχε κάποιες γνώσεις πάνω στο Android. Αν δεν σου αρέσει, όταν βρεις τη rom άλλαξε το με αυτό που θα έχει η rom ή ζήτα από το φίλο Μάνο εδώ που έχει το τηλέφωνο να σου στείλει το δικό του recovery. Αν θέλεις να ασχοληθείς μπορείς να φτιάξεις και δικό σου recovery με τον οδηγό που θα βρεις ΕΔΩ

6. Το V956 δεν έχει κουμπιά. Μάλλον αυτά που βλέπεις πρέπει να είναι "εικόνες" που καταλαμβάνουν το κάτω μέρος της οθόνης. Ή σου πούλησαν άλλο τηλέφωνο:lol:

7. Γενικός υπάρχει θέμα ασυμβατότητας με τα ακουστικά και σε άλλα τηλέφωνα. Δεν σημαίνει απαραίτητα ότι έχει πρόβλημα το τηλέφωνο ή τα ακουστικά.

 

Γενικός από αυτά που γράφεις δεν βλέπω κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα με το τηλέφωνο σου που θα έπρεπε να σε ανησυχεί.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά ευχαριστώ πάρα πολύ vasilik για την γρήγορη και αναλυτική απάντησή σου ! :happy:

 

6. Το V956 δεν έχει κουμπιά. Μάλλον αυτά που βλέπεις πρέπει να είναι "εικόνες" που καταλαμβάνουν το κάτω μέρος της οθόνης. Ή σου πούλησαν άλλο τηλέφωνο:lol:

 

:lol: Φυσικά και δεν έχει κουμπιά. Εννοούσα εικονικά κουμπιά τα οποία μάλλον είναι μέρος της custom ROM, γιατί από ότι είδα ο Μάνος έβαλε προγραμματάκι για το back button.

 

Φίλε Manux_OS, βάση αυτών που ανέφερα και των φωτογραφιών που ανέβασα. βλέπεις καμία διαφορά με το δικό σου κινητό ?

Επίσης μπορείς να μου πεις που μπορώ να βρώ την official ROM και πως να την εγκαταστήσω μαζί με το official recovery. Κάτι όμως άκουσα ότι τα official recoveries δεν κάνουν Nandroid backups, στην περίπτωση που χρειαστεί να επαναφέρω το τηλέφωνο όπως μου το πούλησε ο Κινέζος. Ισχύει ?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Edited by akinitos
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! :)

 

Μπορείς να κατεβάσεις το official firmware από το δεύτερο post που θα αναβαθμίσει το κινητό σου σε Β05 από Β03 που έχεις τώρα.

Έχει και αρχείο pdf μέσα το zip με οδηγίες για το πως να το εγκαταστήσεις ο ένας τρόπος είναι να κάνεις copy paste το update.zip και να πας ρυθμίσεις κτλ δε τα θυμάμαι απέξω... κάποια διαφορά δε βλέπω. το back button είναι η εφαρμογή Mi-pop της ΖΤΕ που το βάζει στις συσκευές της που δεν έχουν capacitive buttons από κάτω αν δεν τον έχει μέσα το δικό σου κάποιος το έβγαλε. όσο για την αναβάθμιση του firmware δεν είμαι σίγουρος κατά πόσο θα πετύχει γιατί έχει άλλο recovery το δικό σου αλλά υποτίθεται σου περνάει και καινούργιο recovery από το update.zip... αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Η φωτογραφική του είναι καλή;

Μπορεί κάποιος να ανεβάσει μια Νυχτερινή λήψη φωτογραφίας;

Αξίζει να το αγοράσω ή να ψάξω άλλο quad core;

Dooge Collo DG100| Galaxy S3|

LeEco Cool 1 Dual|Xiaomi A2 Lite

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε 3 φωτό από το zte v956

 

Αν δεν σε ενδιαφέρει η ποιότητα κατασκευής καλύτερα να πας σε άλλο τετραπύρηνο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! :)

 

Μπορείς να κατεβάσεις το official firmware από το δεύτερο post που θα αναβαθμίσει το κινητό σου σε Β05 από Β03 που έχεις τώρα.

Έχει και αρχείο pdf μέσα το zip με οδηγίες για το πως να το εγκαταστήσεις ο ένας τρόπος είναι να κάνεις copy paste το update.zip και να πας ρυθμίσεις κτλ δε τα θυμάμαι απέξω... κάποια διαφορά δε βλέπω. το back button είναι η εφαρμογή Mi-pop της ΖΤΕ που το βάζει στις συσκευές της που δεν έχουν capacitive buttons από κάτω αν δεν τον έχει μέσα το δικό σου κάποιος το έβγαλε. όσο για την αναβάθμιση του firmware δεν είμαι σίγουρος κατά πόσο θα πετύχει γιατί έχει άλλο recovery το δικό σου αλλά υποτίθεται σου περνάει και καινούργιο recovery από το update.zip... αυτά.

 

Από ότι έψαξα και αλλού, νομίζω δεν γίνεται να κάνεις update από custom software. (1)Τώρα δεν ξέρω αν γίνεται να έχεις custom recovery και stock ROM οπότε μάλλον να γίνεται το official update. (2) Στον κινητό μου, πώς καταλαβαίνω αν η ROM είναι custom? Επίσης σε μία επιλογή (φαίνεται στην εικόνα DSC00454.jpg) στο custom recovery menu, μπορώ να κάνω επαναφορά ώστε να πάω στο stock recovery. (3) Ισχύει αυτό ? γιατί από αυτά που έψαχνα στο internet, όσοι βρήκα, λέγαν ότι μόνο μέσω προγράμματος και μέσω ενός PC μπορείς να βγάλεις τη custom ROM και να βάλεις την stock. Μάλιστα οι τρόποι διαφέρουν ανά smartphone.

 

Δεν ξέρω και πάρα πολλά από android. Τώρα αρχίζω και εγώ :O.

 

Α, και κάτι άλλο,(4) γίνεται αν τελικά πετύχω να κάνω το update στο κινητό, να μπορέσω να ξανατρέξω μετά το ίδιο update και να λειτουργήσει ας πούμε σαν clean install ?

(5) Επίσης υπάρχει περίπτωση να χαλάσει το λογισμικό του τηλεφώνου (να πάθει brick δηλαδή) κατα τη διάρκεια της αναβάθμισης ?

Edited by akinitos
Link to comment
Share on other sites

Από ότι έψαξα και αλλού, νομίζω δεν γίνεται να κάνεις update από custom software. (1)Τώρα δεν ξέρω αν γίνεται να έχεις custom recovery και stock ROM οπότε μάλλον να γίνεται το official update. (2) Στον κινητό μου, πώς καταλαβαίνω αν η ROM είναι custom? Επίσης σε μία επιλογή (φαίνεται στην εικόνα DSC00454.jpg) στο custom recovery menu, μπορώ να κάνω επαναφορά ώστε να πάω στο stock recovery. (3) Ισχύει αυτό ? γιατί από αυτά που έψαχνα στο internet, όσοι βρήκα, λέγαν ότι μόνο μέσω προγράμματος και μέσω ενός PC μπορείς να βγάλεις τη custom ROM και να βάλεις την stock. Μάλιστα οι τρόποι διαφέρουν ανά smartphone.

 

Δεν ξέρω και πάρα πολλά από android. Τώρα αρχίζω και εγώ :O.

 

Α, και κάτι άλλο,(4) γίνεται αν τελικά πετύχω να κάνω το update στο κινητό, να μπορέσω να ξανατρέξω μετά το ίδιο update και να λειτουργήσει ας πούμε σαν clean install ?

(5) Επίσης υπάρχει περίπτωση να χαλάσει το λογισμικό του τηλεφώνου (να πάθει brick δηλαδή) κατα τη διάρκεια της αναβάθμισης ?

 

 

Σύμφωνα με το αριθμό έκδοσης έχεις stock rom εξάλλου costum rom δεν υπάρχουν για το κινητό αυτό το πολύ το πολύ να έχει πειράξει κανά apk και το boot animation από ότι είδα.

Από Miui δεν έχω εμπειρία αλλά για να λέει έτσι προφανώς θα σε γυρίζει σε stock recovery να υποθέσω.

Ναι γίνεται και μέσω pc αλλά το συγκεκριμένο και μόνο Update που έχει δώσει η zte γίνεται μέσα από το κινητό, τουλάχιστον εγώ έτσι το έκανα.

Ναι γίνεται να κάνεις update σαν "καθαρή εγκατάσταση" και να καθαρίζουν όλα αλλά ένα factory reset κάνει τη δουλειά επίσης μέσα από recovery.

Πιστεύω πως η πιθανότητα να το brickaris είναι μικρή, το πολύ πολύ αν δε μπορεί να σου περάσει το update να σου πετάξει κάποιο μήνυμα (error) χωρίς να κάνει αλλαγές αλλά το ρίσκο δικό σου. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Manux_OS ωραια παρουσίαση...παρειγγειλα το 1ο μου smartphone και πήρα το συγκεκριμένο από minideal...ελπίζω να μην έχω προβλήματα και να βγάλω κάποια άκρη γιατί δεν εχω ξαναπιάσει στα χέρια μου..εξυπνο τηλέφωνο. Απο minideal Μου είπανε οτι θα έχει ελληνικά...άμα κάνω αυτο το update θα έχει πάλι ή θα φυγουν? αντε να έρθει να δούμε αν θα το δουλέψω ή θα το δώσω πουθενά και συνεχίσω με το παλιό Sony Ericsson που εχω:)
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Manux_OS ωραια παρουσίαση...παρειγγειλα το 1ο μου smartphone και πήρα το συγκεκριμένο από minideal...ελπίζω να μην έχω προβλήματα και να βγάλω κάποια άκρη γιατί δεν εχω ξαναπιάσει στα χέρια μου..εξυπνο τηλέφωνο. Απο minideal Μου είπανε οτι θα έχει ελληνικά...άμα κάνω αυτο το update θα έχει πάλι ή θα φυγουν? αντε να έρθει να δούμε αν θα το δουλέψω ή θα το δώσω πουθενά και συνεχίσω με το παλιό Sony Ericsson που εχω:)

 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ χαίρομαι που σου άρεσε γιατί είμαι καινούργιος :D

Ελληνικά θα έχει μετά το update. Πιστεύω θα σου αρέσει το κινητό είναι just. Το κακό είναι ότι δεν υπάρχουν θήκες για το zte και ούτε και μπαταρίες. Αν είναι το πρώτο σου smartphone τότε έχεις πολλά να μάθεις. με το καλό να σου έρθει, καλή χρονιά.

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με το αριθμό έκδοσης έχεις stock rom εξάλλου costum rom δεν υπάρχουν για το κινητό αυτό το πολύ το πολύ να έχει πειράξει κανά apk και το boot animation από ότι είδα.

Από Miui δεν έχω εμπειρία αλλά για να λέει έτσι προφανώς θα σε γυρίζει σε stock recovery να υποθέσω.

Ναι γίνεται και μέσω pc αλλά το συγκεκριμένο και μόνο Update που έχει δώσει η zte γίνεται μέσα από το κινητό, τουλάχιστον εγώ έτσι το έκανα.

Ναι γίνεται να κάνεις update σαν "καθαρή εγκατάσταση" και να καθαρίζουν όλα αλλά ένα factory reset κάνει τη δουλειά επίσης μέσα από recovery.

Πιστεύω πως η πιθανότητα να το brickaris είναι μικρή, το πολύ πολύ αν δε μπορεί να σου περάσει το update να σου πετάξει κάποιο μήνυμα (error) χωρίς να κάνει αλλαγές αλλά το ρίσκο δικό σου. :rolleyes:

 

Φίλε Manux_OS ευχαριστώ πολύ ! Πρώτα από όλα Χρόνια Πολλά και Καλή Χρονιά σε όλους ! Αν και απαντάω λίγο αργά λόγο διακοπών, θα ήθελα να πω, πως τελικά έκανα το update και μου τα επανέφερε όλα στην stock κατάσταση του τηλεφώνου (ROM και recovery). Το μόνο που έχω παρατηρήσει είναι ότι καμιά φορά όταν μιλάω στο τηλέφωνο, κάνει reset από μόνο του. Το περίεργο είναι ότι κατά την διάρκεια του reset μπορώ ακόμα να ακούσω τον συνομιλητή μου, ενώ αυτός δεν μπορεί. Η γραμμή κλείνει οριστικά μόλις μου ζητηθεί να πληκτρολογήσω το PIN μου. Επίσης κάτι άλλο που με ενοχλεί είναι ότι μερικές φορές στην πρώτη SIM απενεργοποιείται το 3G, και καθυστερεί λιγάκι μέχρι να ξαναενεργοποιηθεί. Το άλλο μειονέκτημα είναι ότι η δεύτερη SIM δεν μπορεί να είναι 3G.

 

Επιπλέον θα ήθελα να εκφράσω τα συγχαρητήρια μου, για την ωραία παρουσίαση που έχει κάνει ο Manux_OS. Είναι αρκετά αναλυτική και κατατοπιστική ! Επίσης θα ήθελα να προτείνω ως ιδέα και την παρουσίαση του Recovery Mode του κινητού στο κλιπάκι, για μια πλήρη παρουσίαση κάθε δυνατότητας του κινητού .

 

Το κακό είναι ότι δεν υπάρχουν θήκες για το zte και ούτε και μπαταρίες.

 

Όσον αφορά για τις θήκες, έχω αγοράσει μία από το eBay σε πολύ καλή τιμή. Αυτό που με εξέπληξε είναι μάλιστα και η ποιότητά της. Επίσης αγόρασα και κάτι screen protector, και αυτά πολύ ποιοτικά.

Τώρα για μπαταρίες δεν έχω βρει καμιά στο eBay. Οπότε ας ευχηθούμε να μην μας χαλάσουν, γιατί μετά θα πρέπει να πάρουμε τα κροκοδειλάκια από το αυτοκίνητο για να την επαναφέρουμε :lol: (Do Not Try This At Home !!!)

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά.Υπάρχουν μήπως οδηγίες για root,το πρόγραμμα είναι στα κινεζικά .Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Manux_OS ευχαριστώ πολύ ! Πρώτα από όλα Χρόνια Πολλά και Καλή Χρονιά σε όλους ! Αν και απαντάω λίγο αργά λόγο διακοπών, θα ήθελα να πω, πως τελικά έκανα το update και μου τα επανέφερε όλα στην stock κατάσταση του τηλεφώνου (ROM και recovery). Το μόνο που έχω παρατηρήσει είναι ότι καμιά φορά όταν μιλάω στο τηλέφωνο, κάνει reset από μόνο του. Το περίεργο είναι ότι κατά την διάρκεια του reset μπορώ ακόμα να ακούσω τον συνομιλητή μου, ενώ αυτός δεν μπορεί. Η γραμμή κλείνει οριστικά μόλις μου ζητηθεί να πληκτρολογήσω το PIN μου. Επίσης κάτι άλλο που με ενοχλεί είναι ότι μερικές φορές στην πρώτη SIM απενεργοποιείται το 3G, και καθυστερεί λιγάκι μέχρι να ξαναενεργοποιηθεί. Το άλλο μειονέκτημα είναι ότι η δεύτερη SIM δεν μπορεί να είναι 3G.

Επιπλέον θα ήθελα να εκφράσω τα συγχαρητήρια μου, για την ωραία παρουσίαση που έχει κάνει ο Manux_OS. Είναι αρκετά αναλυτική και κατατοπιστική ! Επίσης θα ήθελα να προτείνω ως ιδέα και την παρουσίαση του Recovery Mode του κινητού στο κλιπάκι, για μια πλήρη παρουσίαση κάθε δυνατότητας του κινητού.

Όσον αφορά για τις θήκες, έχω αγοράσει μία από το eBay σε πολύ καλή τιμή. Αυτό που με εξέπληξε είναι μάλιστα και η ποιότητά της. Επίσης αγόρασα και κάτι screen protector, και αυτά πολύ ποιοτικά.

Τώρα για μπαταρίες δεν έχω βρει καμιά στο eBay. Οπότε ας ευχηθούμε να μην μας χαλάσουν, γιατί μετά θα πρέπει να πάρουμε τα κροκοδειλάκια από το αυτοκίνητο για να την επαναφέρουμε :lol: (Do Not Try This At Home !!!)

 

Παρακαλώ φίλε μου σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια, χρόνια πολλά κιόλας! :)

Το κινητό το έχω πάρει για τη κοπέλα μου και το έχει αρκετό καιρό με το ίδιο update που έχεις και εσύ αλλά δεν είχε κανένα τυχαίο reset την ώρα που μίλαγε μάλλον κάποια ρύθμιση θα είναι ή κάτι άλλο με το δίκτυο, μια sim cosmote έχει μέσα και μια vodafone. Αν θυμάμαι καλά αρκετά android έχουν "θέμα" με τυχαία reboot που οφείλονται στο 3G. βέβαια δεν ξέρω αν παίζει κάποιο ρόλο αλλά έχω πετάξει κάτι άχρηστες εφαρμογές που είχε googleplus hangouts και κάτι άλλα που δε θυμάμαι.

Στείλε μου ένα link με τη θήκη που πήρες θέλω κ γω μια :rolleyes:

Μπαταρία θα υπάρχει κάπου σίγουρα με μεγαλύτερη χωρητικότητα όμως δύσκολο.

 

 

Καλή χρονιά.Υπάρχουν μήπως οδηγίες για root,το πρόγραμμα είναι στα κινεζικά .Ευχαριστώ.

Καλή χρονιά θα ψάξω και θα σου στείλω.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάτι καλές (τουλάχιστον έτσι φαίνονται) εδω θηκες http://www.ebay.com/itm/MOFI-Thin-PU-Leather-Steel-Plate-Flip-Wallet-Cover-Case-for-ZTE-N818-V956-/251304422663, http://www.aliexpress.com/w/wholesale-v956-leather-case.html αυτέςοι MOFI...εγώ το περιμένω ακόμα απο 16/12 που το παρήγγειλα. IPS μου λέει ακόμα το track system των ΕΛΤΑ..ίσως είναι και λόγω γιορτών..καλή χρονιά και απο μένα!
Link to comment
Share on other sites

Μαγκες καλησπερα...εγω ειμαι κατοχος Λενοβο Α850 αλλα συστησα το συγκεκριμενο κινητο στην κοπελα μου...

Αν και ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ καλο για τα λεφτα του(δεν παιζεται βασικα...) εχει πολυ μικρη μπαταρια...Οποτε εψαξα αλλα δε βρισκω κατι!

Μηπως εχετε εσεις καποια ιδεα...Η ξερετε καποια μπαταρια αλλου ΖΤΕ που να ναι συμβατη με το V956 και να ναι και μεγαλη?

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

 

την ειδα κι εγω αυτη αλλα απ οτι βλεπω πανω στην μπαταρια,λεει 1500 μΑΗ...ειναι λιγα...!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν το θέμα που έχετε είναι μόνο η μπαταρία μπορείτε να σκεφτείτε και το zte v965 που είναι ακριβώς το ίδιο μόνο που έχει 6589 που είναι λίγο πιο γρήγορος και με μπαταρία 2.000 mAh
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Συγχαρητήρια και για τα δυο βίντεο.Εξαιρετικές παρουσιάσεις και οι δυο.Έιχα παραγγείλει το κινητό χωρίς να έχω βρει κάποιο review και χάρηκα για τα σχόλια σου.

Παρέλαβα το ZTE V956 χθές.Η αγορά έγινε από το amazon.com.Διάβασα όλα τα posts και παρακολούθησα και τα δυο video.Προσπάθησα να περάσω ελληνικό μενού στο κινητό αλλά χωρίς επιτυχία. Κατέβασα και τα δυο Links ακολούθησα τις οδηγιες αλλά δεν κατάφερα να κάνω τίποτα.Όταν κάνω unzip to update στον υπολογιστή στο τέλος μου βγάζει μήνυμα λάθους.Ακολουθώντας τις οδηγίες του pdf δεν μου αναγνωριζει το τηλεφωνο κανένα απο τα αρχεία (ούτε το rootmaster) και δεν μπορώ να τρέξω κανένα.Θα μπορούσατε να δημοσιεύσετε αναλυτικα οδηγίες πως να περάσω το update και το rootmaster?Κατά τα άλλα οι πρώτες εντυπώσεις από το κινητό είναι πολύ καλές.Πραγματικό value for money.

 

Ευχαρίστω πολύ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν το θέμα που έχετε είναι μόνο η μπαταρία μπορείτε να σκεφτείτε και το zte v965 που είναι ακριβώς το ίδιο μόνο που έχει 6589 που είναι λίγο πιο γρήγορος και με μπαταρία 2.000 mAh

 

Τι γινεται ομως αν εχουμε ηδη παρει το ν9565?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Συγχαρητήρια και για τα δυο βίντεο.Εξαιρετικές παρουσιάσεις και οι δυο.Έιχα παραγγείλει το κινητό χωρίς να έχω βρει κάποιο review και χάρηκα για τα σχόλια σου.

Παρέλαβα το ZTE V956 χθές.Η αγορά έγινε από το amazon.com.Διάβασα όλα τα posts και παρακολούθησα και τα δυο video.Προσπάθησα να περάσω ελληνικό μενού στο κινητό αλλά χωρίς επιτυχία. Κατέβασα και τα δυο Links ακολούθησα τις οδηγιες αλλά δεν κατάφερα να κάνω τίποτα.Όταν κάνω unzip to update στον υπολογιστή στο τέλος μου βγάζει μήνυμα λάθους.Ακολουθώντας τις οδηγίες του pdf δεν μου αναγνωριζει το τηλεφωνο κανένα απο τα αρχεία (ούτε το rootmaster) και δεν μπορώ να τρέξω κανένα.Θα μπορούσατε να δημοσιεύσετε αναλυτικα οδηγίες πως να περάσω το update και το rootmaster?Κατά τα άλλα οι πρώτες εντυπώσεις από το κινητό είναι πολύ καλές.Πραγματικό value for money.

 

Ευχαρίστω πολύ εκ των προτέρων

 

Ευχαριστώ για τα θετικά σου σχόλια, με βοηθάνε να συνεχίσω τις παρουσιάσεις μου :)

 

Το update.zip (αν κατάλαβα σωστά) δεν το κάνεις unzip το αφήνεις όπως είναι και το βάζεις στο root directory της SD μνήμης.

Σχετικά με το root καλύτερα να μην το κάνεις αν δεν είσαι προχωρημένος χρήστης και οδηγίες δύσκολο να δώσω γιατί είναι όλα στα κινέζικα κ γω ένα τυχαίο link βρήκα και μετά πάταγα ότι έβρισκα μπροστά μου γιατί ήταν στα κινέζικα, αν βρω ποιο εύκολο τρόπο θα ποστάρω.

Οδηγίες σχετικά με το firmware δεν είναι ανάγκη να δώσω υπάρχει pdf μέσα στο zip με οδηγίες βήμα προς βήμα αλλά θα σε βοηθήσω όσο μπορώ για να δούμε ποιο είναι το πρόβλημα.

 

 

 

Τι γινεται ομως αν εχουμε ηδη παρει το ν9565?

 

 

Τίποτα δε γίνεται είναι πολλά τα smartphone που έχουν "πρόβλημα" με την αυτονομία τους.

Το μόνο σίγουρο είναι ότι βγάζει μια εργάσιμη μέρα. ;)

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή η παρουσίαση,μπορώ να πω ότι σχεδόν με έχεις πείσει να το αγοράσω!Να σε ρωτήσω,στις κλήσεις πως τα πάει; το ακουστικό είναι δυνατό;
Android uber alles
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE V956

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...