Jump to content

Samsung Galaxy Grand 2 (G7105 / G7102)


chrisly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παρακαλώ! :) Ποιό πήρες, το 4G ή το DUOS;

 

 

Το 4G και μεχρι τωρα ειμαι πολυ ικανοποιημενος!;)

SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 299
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και του χρόνου τέτοια εποχή, αν εξακολουθείς να το έχεις, πάλι ικανοποιημένος θα είσαι! :D

 

 

 

Φανταζομαι πως ναι,βεβαια μου αρεσει που δεν ¨μασαει¨(για τα δικα μου δεδομενα) με το 1,5 gb ram που διαθετει!:happy::)

SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

Φίλε haki αυτό είναι το μονόκαρτο που στην Αθήνα το βρίσκεις πλέον σε ακόμη χαμηλότερη τιμή. Το δίκαρτο είναι αυτό:

http://www.katanou.gr/index.php?route=product/product&path=35_44&product_id=396&sort=p.price&order=ASC που και αυτό το βρίσκεις σε χαμηλότερη τιμή

Edited by petrou2002
Link to comment
Share on other sites

Κύριοι (και Κυρίες βέβαια)...

Έχω να θέσω ένα προβληματισμό σχετικά με το χρόνο φόρτισης του τηλεφώνου.

Με τον εργοστασιακό φορτιστή της Samsung χρειάζεται περισσότερο από 6 (!!) ώρες για να ολοκληρώσει την φόρτιση στο 100% (με ανοικτό το τηλέφωνο αλλά όλες τις άλλες εφαρμογές απενεργοποιημένες).

Το έχω φορτίσει συνολικά 8 - 9 φορές ως τώρα.

Θα υπάρξει πρόβλημα αν χρησιμοποιηθεί πιο γρήγορος ταχυφορτιστής?

Και τι χαρακτηριστικά θα πρέπει ναχει για να φορτίζει πληρως το τηλέφωνο σε διάστημα όχι μεγαλύτερο των 2 - 2,5 ωρών....?

:worry:

Όλα είναι έτσι μέχρι να αποδειχτεί ότι είναι αλλιώς! :!:
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση σε οσους εχουν το Samsung Galaxy Grand 2 4G LTE γιατι λεω να το παρω led για τις ειδοποιησεις εχει η οχι.κατα τα αλλα ειναι παρα πολυ καλο τηλεφωνο και εχει οσα ζηταω απο ενα smartphone. Edited by mpacardi
salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

Κύριοι (και Κυρίες βέβαια)...

Έχω να θέσω ένα προβληματισμό σχετικά με το χρόνο φόρτισης του τηλεφώνου.

Με τον εργοστασιακό φορτιστή της Samsung χρειάζεται περισσότερο από 6 (!!) ώρες για να ολοκληρώσει την φόρτιση στο 100% (με ανοικτό το τηλέφωνο αλλά όλες τις άλλες εφαρμογές απενεργοποιημένες).

Το έχω φορτίσει συνολικά 8 - 9 φορές ως τώρα.

Θα υπάρξει πρόβλημα αν χρησιμοποιηθεί πιο γρήγορος ταχυφορτιστής?

Και τι χαρακτηριστικά θα πρέπει ναχει για να φορτίζει πληρως το τηλέφωνο σε διάστημα όχι μεγαλύτερο των 2 - 2,5 ωρών....?

:worry:

 

 

 

Θεωρω οτι ο χρονος που χρειαζεται το τηλεφωνο σου για να φορτισει ειναι υπερβολικος παιρνοντας σαν παραδειγμα το δικο μου το οποιο ξεκινωντας να φορτιζει απο 10% με τον μαμα φορτιστη με ανοικτο το τηλεφωνο(αλλα κλειστες τις εφαρμογες) δεν χρειαζεται παραπανω απο 2-2,5 ωρες για να φορτισει πληρως.

Οσον φορα για ταχυφορτιστη δεν ξερω για να σε βοηθησω.

SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

Για τον εργοστασιακό φορτιστή ούτ' εγώ μπορώ να απαντήσω γιατί δεν τον χρησιμοποιώ, αλλά αυτός που χρησιμοποιώ (Sony 1.5 mah) κάνει κάτι λιγότερο από 3 ώρες για να το φορτίσει όταν είναι εντελώς άδειο.

 

mpacardi, δεν έχει LED ειδοποιήσεων αλλά η εφαρμογή NoLED λειτουργεί τέλεια με πολύ μικρή επιβάρυνση στην κατανάλωση.

 

Όντως, στα 1,5Μah ένας φορτιστής ειναι ταχύτατος, το θέμα είναι αν υπάρχει περίπτωση να δημιουργ'ησει προβλημα στη συσκευή αφου ο εργοστασιακός φορτιστής είναι πολύ μικρότερος (όσο και αν έψαξα με μεγεθυντικό φακό, δεν είδα να γραφει πανω τυ ποσα ακριβώς Mah ειναι)

 

@ mpacardi -> Όντως, το NoLed είναι πολύ καλό προγραμματάκι και λύνει το προβλημα.

Όλα είναι έτσι μέχρι να αποδειχτεί ότι είναι αλλιώς! :!:
Link to comment
Share on other sites

Όντως, στα 1,5Μah ένας φορτιστής ειναι ταχύτατος, το θέμα είναι αν υπάρχει περίπτωση να δημιουργ'ησει προβλημα στη συσκευή αφου ο εργοστασιακός φορτιστής είναι πολύ μικρότερος (όσο και αν έψαξα με μεγεθυντικό φακό, δεν είδα να γραφει πανω τυ ποσα ακριβώς Mah ειναι)

 

@ mpacardi -> Όντως, το NoLed είναι πολύ καλό προγραμματάκι και λύνει το προβλημα.

 

αυτο το προγραμματακι δηλαδη τι ακριβως κανει??αναβει οταν εχεις ειδοποιηση??

Link to comment
Share on other sites

'Ερχεται πολύ σύντομα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :yahoo:

 

...για μας τους δίκαρτους! Σε απίθανη τιμή πλέον το δίκαρτο ααπό 'κεί που το πήρα κι εγώ!

http://www.katanou.gr/index.php?route=product/product&product_id=550

 

http://s10.postimg.org/5ca7bze5l/android_kit_kat.jpg

 

http://www.gsmarena.com/five_samsung_smartphones_to_get_kitkat_updates_this_month-news-8928.php

 

 

κ με το θεμα τις εγγυησης τι ισχυει απο το συγκεκριμενο καταστημα? καλυπτει η samsung hellas ή θα τρεχουμε κ δεν θα φτανουμε?

http://www.xperiagamer.com/images/Android_Menu_Icons.jpg
Link to comment
Share on other sites

μαλον την αναβαθμιση θα την παρει μονο το δικαρτο απο οτι διαβασα.μακαρι να μην ισχυει αυτο.http://www.phonearena.com/news/KitKat-update-for-the-Note-3-Neo-Galaxy-S4-mini-Grand-2-and-Mega-6.3-coming-this-month-3G-S-III-is-a-no-go_id57786.οχι οτι με χαλαει και οπως ειναι τωρα αλλα αυτο ειναι αδικια απο την samsung οπως εκανε και με το s3.:(:mad:
salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

παιδια αυτο το application no led πως λεινει το προβλημα του led??ευχαριστω...

Eπισης..η ζελατινα του 2καρτου(g 7102) κανει στο μονοκαρτο(g 7105)??Eυχαριστω...

Edited by psiliammos
Link to comment
Share on other sites

To ΝοLed εμφανίζει στην μαύρη οθόνη αναμονής χρωματιστά εικονίδια (βελάκια αναπάντητων κλήσεων, φακελάκια μηνυμάτων κλπ.) και είναι ιδιαίτερα ενημερωτικά και όμορφα. Αν ρυθμιστεί να λειτουργεί με χαμηλή φωτεινότητα και σε συνδυασμό με άλλες λειτουργίες εξοικονόμησης ενέργειας που έχει, είναι ελάχιστα ενεργοβόρο και πολύ λειτουργικό.

 

Όλα τα αξεσουάρ του G7105 είναι κοινά με του G7102.

 

Σ ευχαριστω..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σαφως καλυτερο το grand 2.τι να λεμε τωρα.τα χω δουλεψει και τα δυο.

 

Αλήθεια; Το S3 έχει ταχύτερο επεξεργαστή (τον ίδιο, αλλά στα 1,4). Παίζει η έξτρα ραμ τόσο ρόλο;

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Τελικα οπως αποδεικνυεται απο τα σκρουτζομαγαζα το μονοκαρτο οχι μονο κραταει την τιμη του αλλα την ανεβαζει κιολας με το περασμα του χρονου.

Εκει που ειχε πεσει γυρω στα 240+ ανεβηκε στα 259!

SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδια. Απο Σήμερα το έχω και εγώ σε μπλε απο καιζερ. πολυ ευχαριστημενος Αρχικά απο μπαταρία. και οθόνη στον Ήλιο τσακιζει. Χρήση και με το ενα χέρι λόγο μικρών μπεζελ
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδια. Απο Σήμερα το έχω και εγώ σε μπλε απο καιζερ. πολυ ευχαριστημενος Αρχικά απο μπαταρία. και οθόνη στον Ήλιο τσακιζει. Χρήση και με το ενα χέρι λόγο μικρών μπεζελ

 

 

Θα το ευχαριστηθεις,ειναι πολυ καλο εργαλειο!;):up:

SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

Τελικα οπως αποδεικνυεται απο τα σκρουτζομαγαζα το μονοκαρτο οχι μονο κραταει την τιμη του αλλα την ανεβαζει κιολας με το περασμα του χρονου.

Εκει που ειχε πεσει γυρω στα 240+ ανεβηκε στα 259!

 

Xθες ήταν στο 232 νομίζω! Αν είχε αυτή την τιμή το δίκαρτο, θα το είχα πάρει άνετα. Στο μεταξύ, μέχρι να κατέβει περιμένω νέα για τη διαθεσιμότητα και τιμή του htc one e8. Είναι και τερατάκι και θα αξίζει μια ακριβότερη τιμή. Για να δούμε.

 

Να ρωτήσω κάτι; Κυκλοφορούν φήμες για S4 και S5, ότι έχουν πολύ βαρύ interface και ώρες ώρες κολλάνε. Το οποίο παίζει να στέκει γιατί, πρόσφατα, παίζοντας με ένα s4 μιας φίλης μου (η κοπέλα μόνο το viber και το instagram έχει εγκαταστήσει!!!!), πάτησα να ανοίξει το πληκτρολόγιο και έκανε 3-4 δευτερόλεπτα. Μετά το ανοιγόκλεισα μερικές φορές και ήταν οκ. Αμέσως όμως, πατάω το home button κι έκανε κάμποση ώρα να πάει στο home. :confused: Είναι κρίμα να έχουν τέτοιους επεξεργαστές και να σέρνονται! Ο launcher φταίει άραγε; Και η ερώτηση: το grand2 πως τα πάει;

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Xθες ήταν στο 232 νομίζω! Αν είχε αυτή την τιμή το δίκαρτο, θα το είχα πάρει άνετα. Στο μεταξύ, μέχρι να κατέβει περιμένω νέα για τη διαθεσιμότητα και τιμή του htc one e8. Είναι και τερατάκι και θα αξίζει μια ακριβότερη τιμή. Για να δούμε.

 

Να ρωτήσω κάτι; Κυκλοφορούν φήμες για S4 και S5, ότι έχουν πολύ βαρύ interface και ώρες ώρες κολλάνε. Το οποίο παίζει να στέκει γιατί, πρόσφατα, παίζοντας με ένα s4 μιας φίλης μου (η κοπέλα μόνο το viber και το instagram έχει εγκαταστήσει!!!!), πάτησα να ανοίξει το πληκτρολόγιο και έκανε 3-4 δευτερόλεπτα. Μετά το ανοιγόκλεισα μερικές φορές και ήταν οκ. Αμέσως όμως, πατάω το home button κι έκανε κάμποση ώρα να πάει στο home. :confused: Είναι κρίμα να έχουν τέτοιους επεξεργαστές και να σέρνονται! Ο launcher φταίει άραγε; Και η ερώτηση: το grand2 πως τα πάει;

 

 

 

Το Grand 2 σε απλη χρηση,ειτε Ιντερνετ ειτε διαφορες αλλες λειτουργιες μεχρι τωρα δεν μου εχει κολλησει πουθενα!

Παιχνιδια δεν παιζω για να ξερω σε αυτο τον τομεα να σου απαντησω!

SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

Σκαρφαλωσε στα 270 το μονοκαρτο!!Ε δεν παμε καλα....σιγα...!!Αν ειναι λογω ελλειψης διαθεσιμοτητας δικαιολογειται....40 ευρω σε μια νυχτα??
Link to comment
Share on other sites

αστα να πανε ευτυχως προλαβα και το πηρα στα 234 ευρω.μαλον θα ανεβει και αλλο απο οτι βλεπω
salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

αστα να πανε ευτυχως προλαβα και το πηρα στα 234 ευρω.μαλον θα ανεβει και αλλο απο οτι βλεπω

 

ναι..τυχερος εισαι...εγω το ξεχναω για 270 ευρω...το s3 εχει 223!

Link to comment
Share on other sites

αστα να πανε ευτυχως προλαβα και το πηρα στα 234 ευρω.μαλον θα ανεβει και αλλο απο οτι βλεπω

 

 

247 το πηρα εγω,και με την αυξηση που εχει παρει τυχερος σταθηκα!

SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια; Το S3 έχει ταχύτερο επεξεργαστή (τον ίδιο, αλλά στα 1,4). Παίζει η έξτρα ραμ τόσο ρόλο;

 

Και βεβαια παιζει.ανασαινει το κινητο.τρεχει γρηγοροτερα.ειναι παρα πολυ καλο κινητο παιδια το grand 2.εχω και το g2 και τα συγκρινω ανετα.απλα η samsung εχει τα γνωστα κολημματα της με το λειτουργικο της που ειναι βαρυ ενω το g2 απλα πεταει.τα samsung γενικα ειναι πιο αργα στην ανταποκριση.

Samsung a51-Huawei p smart z-xiaomi redmi note 8 pro-honor 8x - Samsung s7 edge-Xiaomi redmi note 4-Letv-lenovo p1-samsung note 4-Htc one m8 - lenovo z2 pro - lg g3 - samsung a5 - lenovo z2 - iphone 5s - samsung s5 - samsung grand 2 - lg g2 - asus zenfone 5 - samsung s3 - lumia 520 - samsung s4 mini - iphone 4s etc..
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Grand 2 (G7105 / G7102)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...