Jump to content

Alcatel One Touch POP C7


tzivanas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα παιδια. πηρα και εγω το κινητο και γενικα ειμαι πολυ ευχαριστιμενος .εχω κανα 2 αποριες...

π.χ το τιλ το πηρα απο εδω

http://www.e-shop.gr/kinito-alcatel-one-touch-pop-c7-dual-sim-black-gr-p-TEL.008826

στα σχολια λεει καποιος πως η καμερα γινετε απο 5-8ΜΡ γίνετε αυτο και αν ναι πως ..?

και κατι δευτερο η μνημη ram που λογικα ειναι 512 ( η κανω λαθος ) αναβαθμιζετε και αυτην...?

ευχαριστω και αν οι ερωτησης μου ειναι χαζες συχωρέστεμε ( ΑΣΧΕΤΟΣ ).

 

Δεν ξέρω αν ισχύει στη μονόκαρτη έκδοση, στη dual sim πάντως που έχω εγώ, αν εγκαταστήσεις κάποια εξωτερική εφαρμογή κάμερας, θα δεις στις ρυθμίσεις να υπάρχει η δυνατότητα επιλογής ανάλυσης 8mp.

Η ram παραμένει 512, μιλώντας πάντα για την dual sim έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν ισχύει στη μονόκαρτη έκδοση, στη dual sim πάντως που έχω εγώ, αν εγκαταστήσεις κάποια εξωτερική εφαρμογή κάμερας, θα δεις στις ρυθμίσεις να υπάρχει η δυνατότητα επιλογής ανάλυσης 8mp.

Η ram παραμένει 512, μιλώντας πάντα για την dual sim έκδοση.

 

νασε καλα φιλε ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 5 months later...
Παιδια εχει χαλασει το μικροφωνο το τηλεφωνου αλλα δεν μπορω να βρω πουθενα ανταλακτικο στο internet.. ξερει κανεις αν υπαρχει αντιστοιχο μοντελο με αλλη ονομασια απο την μαμα TCL? Edited by liovag
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 2 weeks later...
Εδώ η ρομ με το pid του ελληνικού 7041D μου εδώ. Απλά μετά κάνετε update μέσω του Mobile Upgrade S και φλασάρεται η ελληνική ρομ.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
καλησπερα στην παρεα ενας φιλος εχει πεσει σε bootloop και ενω εκανα hard reset δεν ανοιγει το τηλ λογικα απο τι κατλαβα πρεπει να φλασαρω την ρομ μπορει καποιος να μου δωσει λιγο τα φωτα του????flash tool και τα λοιπα πως λειτουργουν??

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε το Alcatel one touch upgrade tool από την επίσημη σελίδα της Alcatel, θα στο επαναφέρει όποιο πρόβλημα λογισμικού κι αν έχει.
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε το Alcatel one touch upgrade tool από την επίσημη σελίδα της Alcatel, θα στο επαναφέρει όποιο πρόβλημα λογισμικού κι αν έχει.

 

οκ ευχαριστω τελικα βρηκα μια ρομ βρηκα και ενα εργαλειο φλασαρισματος και μετα εβαλα και το πρόγραμμα της αλκατελ να παρει το πακετο με ελληνικα και τα λοιποα και το εστρωσα το ειχα κανει για αλλες συσκευες lg,samsung τωρα και με αυτο οτι μαθαινεις καλο ειναι...

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα!

Έχω και εγώ το ίδιο τηλέφωνο (Alcatel one touch pop c7 7041D με διπλή SIM κάρτα) και ψάχνω την rom, γιατί το δάνεισα για μία βδομάδα σε έναν ξάδερφο μου για να κάνει την δουλειά του και του έβγαλε τα μάτια.

Το κράσαρε και πέρασε μία άλλη rom που δεν έχει προεγκατεστημένη την Ελληνική γλώσσα.

Που μπορώ να βρω ξανά την rom του;

Aπ΄ότι είδα στο πίσω μέρος της συσκευής μου, η rom πρέπει να είναι ot-7041D 2ΧΧALGR1 όπου ( ΧΧ ) δύο ακόμη εγγλέζικα γράμματα που δεν φαίνονται , γιατί με το γδάρσιμο , σβήστηκαν και δεν είναι σίγουρο ποια ήταν.

Ακόμη θέλω να ρωτήσω αν υπάρχουν custom roms , για τις εκδόσεις kitkat,lollipop,mashroom,cyanogenmod ή κάποια άλλη για την ίδια συσκευή.

 

ΣΗΜΕΙΩΣΗ: Η Rom που κάποιος παραπάνω χρήστης ανέβασε έχει διαγραφεί και δεν είναι διαθέσιμη πλέον! Αν μπορεί ας την ανεβάσει κάπου αλλού και ας με ειδοποιήσει.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
οταν σε πεταει συνεχεια στην αρχικη παρολο που εκανες hard resετ τι μπορει να φταιει???ανοιγω φβ τσαπ εξω ανοιγω chrome παλι τα ιδια τι φαση??

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

οταν σε πεταει συνεχεια στην αρχικη παρολο που εκανες hard resετ τι μπορει να φταιει???ανοιγω φβ τσαπ εξω ανοιγω chrome παλι τα ιδια τι φαση??

Συνήθως ευθύνονται οι ενημερώσεις των Play Store & Google Services, αφού ειδικά ο Chrome βασίζεται πάνω σ' αυτές.

Άφησε το κινητό για λίγη ώρα ώστε να τις ενημερώσει, κάνε καλού κακού και μια επανεκκίνηση και ξαναδοκίμασε.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,μπορεί κάποιος να ανεβάσει ξανά την Ελληνική rom για το Alcatel one touch pop c7 ή ot-7041D ;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
επαθα Bootloop πως το φτιαχνουμε τωρα ???εκανα hard reset αλλα τιποτα μπορω να φλασαρω την ρομ αν δεν ανοιγει???σε recovery μπαινω

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

επαθα Bootloop πως το φτιαχνουμε τωρα ???εκανα hard reset αλλα τιποτα μπορω να φλασαρω την ρομ αν δεν ανοιγει???σε recovery μπαινω

Κατέβασε το εργαλείο της Alcatel και ξαναπέρνα για αρχή τη μαμά rom.

Δεν υπάρχει περίπτωση να μην στο επαναφέρει.

Μου 'χει στρώσει 7άρι που είχε περασμένη rom από άλλο κινητό.

Το μόνο μειονέκτημα είναι ότι συνήθως αργεί, αλλά τουλάχιστον κάνει δουλειά.

Κατέβασε το Mobile Upgrade S 4.3.9 Setup από εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε το εργαλείο της Alcatel και ξαναπέρνα για αρχή τη μαμά rom.

Δεν υπάρχει περίπτωση να μην στο επαναφέρει.

Μου 'χει στρώσει 7άρι που είχε περασμένη rom από άλλο κινητό.

Το μόνο μειονέκτημα είναι ότι συνήθως αργεί, αλλά τουλάχιστον κάνει δουλειά.

Κατέβασε το Mobile Upgrade S 4.3.9 Setup από εδώ.

 

το εκανα αυτο αλλα δεν το εντοπιζει το τηλ και τωρα βρηκα ενα βιντεο να φλασαρω την ρομ περιμενει λιγο να φορτισει γιατι δεν με αφηνει το πρόγραμμα

αν σκαλωσω καπου θα ξαναστειλω

 

edti:Ολα καλα αλλα δεν εχει ελληνικα κατεβασα την εκδοση modile upgrade 4.2.3 που εχει το επισημο της αλκατελ για το τηλ να κατεβασω το πακετο με ελληνικα και ολα τα αλλα και μου βγαζει συνεχεια ενα μηνυμα οταν το συνδεω κλειστο και δεν προχωράει γιατι??ποιο παλια νομιζω το ειχα κανει και δουλεψε

Edited by KIRIS

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

το εκανα αυτο αλλα δεν το εντοπιζει το τηλ και τωρα βρηκα ενα βιντεο να φλασαρω την ρομ περιμενει λιγο να φορτισει γιατι δεν με αφηνει το πρόγραμμα
αν σκαλωσω καπου θα ξαναστειλω

 

edti:Ολα καλα αλλα δεν εχει ελληνικα κατεβασα την εκδοση modile upgrade 4.2.3 που εχει το επισημο της αλκατελ για το τηλ να κατεβασω το πακετο με ελληνικα και ολα τα αλλα και μου βγαζει συνεχεια ενα μηνυμα οταν το συνδεω κλειστο και δεν προχωράει γιατι??ποιο παλια νομιζω το ειχα κανει και δουλεψε

 

ρε μαγκιες δωστε λιγο βοηθεια βαλτε κανενα λινκ να κανουμε δουλεια φλασαρα την ρομ που βρηκα ενα βιντεο αλλα περα οτι δεν μπορω να συνδεθω με το παλιο προγραμμα δεν κανει καν αναβαθμησεις στο μαρκετ και ολο πεταει την συνδεση το τηλ ειναι αχριστο και δεν μπορω να κανω τιποτα βαλτε ενα χερακι

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζεις λάθος έκδοση εργαλείου της Alcatel, γι' αυτό δεν εντοπίζεται το κινητό σου.

Σου έδωσα link για την 4.3.9 και μόνο μ' αυτήν θα κάνεις δουλειά.

Οποιαδήποτε άλλη έκδοση απλά δεν αναγνωρίζει τη συσκευή σου.

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζεις λάθος έκδοση εργαλείου της Alcatel, γι' αυτό δεν εντοπίζεται το κινητό σου.

Σου έδωσα link για την 4.3.9 και μόνο μ' αυτήν θα κάνεις δουλειά.

Οποιαδήποτε άλλη έκδοση απλά δεν αναγνωρίζει τη συσκευή σου.

 

αυτο κατεβαζω αδερφε και τιποτα παταω εκει που γραφει 7041 και οταν το συνδεω βγαζει ενα μηνυμα οτι να ναι και δεν με αφηνει παλευω 3 μερες τωρα και ολο τα ιδια φλασαρετε η ρομ αλλα οταν το ανοιγω και το σεταρω και τα λοιπα το μαρκετ βγαζει οτι να ναι κολλαει λεει αποσυνδεση συνεχεια και καμια εφαρμογη δεν ενημερωνεται για το πακετο στα ελληνικα ουτε λογο και εχει πολλα προβληματα και ολα τα λινκ για την ρομ που ηταν στο νημα πλεον δεν υπαρχουν κα βρισκω απο εδω και απο κει εχω απελπιστει γιατι θυμαμαι παλιοτερα το ειχα κανει αι τωρα δεν μπορω να βγαλω ακρη

 

αυτο εδω βγαζει

http://i67.tinypic.com/fd7ps9.png

Edited by KIRIS

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Ρε παιδιά έβαλα μία κάρτα μνήμης ολοκαίνουργια στο αλκατελ του αδερφού μου κ ενώ δούλευε μία χαρά, μετά από 2 μέρες έφαγε κόλλημα η κάρτα κ σκαλωσε κ το κινητό! Στην αρχή κολλάτε στην οθόνη που γράφει την μάρκα της συσκευής! Έκανα κ hard reset κ ότι άλλο βρήκα από πληροφορίες αλλά δεν άνοιγε με τίποτα ώσπου το έκανα φορμάτ κ από εκείνη την ώρα, δεν ανοίγει καθόλου πλέον! (Το φωτάκι για την φόρτιση δουλεύει κανονικά αν το βάλω στη πρίζα αλλά το κινητό ούτε ανάβει ούτε μπαίνει πλέον σε recovery mode)

Υπάρχει περίπτωση να σώζεται το κινητό κ αν ναι, πως?!

 

Στάλθηκε από το CUBOT_NOTE_S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Ρε παιδιά έβαλα μία κάρτα μνήμης ολοκαίνουργια στο αλκατελ του αδερφού μου κ ενώ δούλευε μία χαρά, μετά από 2 μέρες έφαγε κόλλημα η κάρτα κ σκαλωσε κ το κινητό! Στην αρχή κολλάτε στην οθόνη που γράφει την μάρκα της συσκευής! Έκανα κ hard reset κ ότι άλλο βρήκα από πληροφορίες αλλά δεν άνοιγε με τίποτα ώσπου το έκανα φορμάτ κ από εκείνη την ώρα, δεν ανοίγει καθόλου πλέον! (Το φωτάκι για την φόρτιση δουλεύει κανονικά αν το βάλω στη πρίζα αλλά το κινητό ούτε ανάβει ούτε μπαίνει πλέον σε recovery mode)

Υπάρχει περίπτωση να σώζεται το κινητό κ αν ναι, πως?!

 

Στάλθηκε από το CUBOT_NOTE_S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

μηπως χρειαζεται κανα φορματ @anosamos? για να λυθει το προβλημα? δες το λιγο.. εγω εχω το alcatel one touch pop c1 και ενω μου κανε αρχικως καποια κολληματακια του κανα φορματ με 15ε κ ησυχασα!! ψαξτο λιγακι ποτε δε ξερεις....

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Καλημερα σας ...καλο μηνα

Εχω στην κατοχη μου ενα ALCATEL POP C7 7041D Kαι αναζητω λινκ να το κατεβασω.....μεχρι τωρα οτι κατεβασα απο needrοm δεν επεριεχουν ελληνικη...............ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Καλησπέρα παιδιά.

 

Υπάρχει περίπτωση να ανεβάσει κάποιος μια ρομ με Ελληκικά ή με το Ελληνικό pid;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Alcatel One Touch POP C7

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...