Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9506)


fits13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά έχει πολυ πλάκα αυτό με τις νέες εκδόσεις λογισμικού.

Του ενός παιρνει τα πάνω του την ίδια ώρα που του άλλου σέρνεται.

Έκανα μια βόλτα απο τα νήματα των s5 m8 g3 βλέποντας την ίδια εικόνα.

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το θέμα είναι αν μπορεί κάνεις να γυρίσει στην κιτ κατ. ..

αν δεν κανω λαθος μπορεις να γυρισεις kitkat μεσω odin.απλα κατεβασε μια kitkat απο sammobile και περνα την.αν καποιος εχει κανει downgrade ας πει αν γινεται.

Link to comment
Share on other sites

Στο xda αναφέρουν ότι γίνεται downgrade http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2597058

Σε εμένα πάντως είναι ελαφρώς καλύτερα η lollipop από την kitkat. Η μπαταρία στα ίδια επίπεδα!.

(Μετά την εγκατάσταση έκανα και factory reset)

Edited by jimsiv
Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εχω νεα!!!

 

Του εκανα Factory Reset αλλες 2 φορες και μπορω να πω οτι βελτιωθηκε ΟΧΙ οπως πριν αλλα το αντεχω!

Μπαταρια τα ιδια.

Ειδε καποιος μειωση της φωτεινοτητας ;

 

----- προσθήκη μηνύματος 47 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τελικά έχει πολυ πλάκα αυτό με τις νέες εκδόσεις λογισμικού.

Του ενός παιρνει τα πάνω του την ίδια ώρα που του άλλου σέρνεται.

Έκανα μια βόλτα απο τα νήματα των s5 m8 g3 βλέποντας την ίδια εικόνα.

 

ειναι πως θα κατσει μαλλον

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

αν δεν κανω λαθος μπορεις να γυρισεις kitkat μεσω odin.απλα κατεβασε μια kitkat απο sammobile και περνα την.αν καποιος εχει κανει downgrade ας πει αν γινεται.

Ενταξει εγω κρατηθηκα κ πορευομαι με την κιτ κατ η οποια κ με ικανοποιει απολυτα...Ρωτησα για τα παιδια που περασαν γλειφιτζουρι κ δεν τους εκατσε καλα :)

Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα θεμα με την 5...

Στο FAcebook ανοιγουν τα msg και στο viber,πως θα γινει να μην εμφανιζονται ;

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εχω νεα!!!

 

Του εκανα Factory Reset αλλες 2 φορες και μπορω να πω οτι βελτιωθηκε ΟΧΙ οπως πριν αλλα το αντεχω!

Μπαταρια τα ιδια.

Ειδε καποιος μειωση της φωτεινοτητας ;

 

ειναι πως θα κατσει μαλλον

 

Να σου θυμίσω την δίκη μου περίπτωση με την greek black edition.

 

Αν και έκανα πριν και μετά hard reset χρειάστηκε και τρίτο για να καθίσει σωστά.

 

Αυτό ειναι ένα μεγάλο πρόβλημα στο android για μένα.

Παίζω και σε iOS και ξέρω οτι το setup as new ειναι αναγκαίο μετά απο κάθε αναβάθμιση.

Ποτέ όμως δεν χρειάστηκε 2η και 3η φορά το setup as new για να κάτσει καλά η νέα έκδοση.

 

Όχι δεν είχα κάποια μείωση φωτεινότητας και ξαναλέω οτι το μόνο lag (δυο δευτερόλεπτα) που παρατηρώ ειναι στον task manager το κουμπάκι για μαζικό κλείσιμο των εφαρμογών.

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά. .εκτός απο τις οπτικές διάφορες που σε άλλους αρέσουν κ σε άλλους όχι, φέρνει καμιά ουσιαστική αλλαγή η lollipop ή πολύ κακό για το τίποτα; ;
Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά. .εκτός απο τις οπτικές διάφορες που σε άλλους αρέσουν κ σε άλλους όχι, φέρνει καμιά ουσιαστική αλλαγή η lollipop ή πολύ κακό για το τίποτα; ;

 

http://www.anandtech.com/show/8231/a-closer-look-at-android-runtime-art-in-android-l

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Μια παρατηρηση δεν ξερω αν το ειδε καποιος αλλος..Λοιπον αυτη η εκδοση ειναι optimized S5 και γιαυτο δεν καθησε καλα στα πιο πολλα κινητα ( μην πω σε ολα ! ) Τα ιδια καθε φορα κανει η samsung δινει την εκδοση του επομενου κινητου σε παλια κινητα Ε οποτε κολλανε δεν θελει πολυ μυαλο ! Λοιπον εγω μαλλον θα το δωσω μου κανει παλι τρελα πραγματα σε διαφορες εφαρμογες και η μπαταρια φευγει νερακι !
My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Μια παρατηρηση δεν ξερω αν το ειδε καποιος αλλος..Λοιπον αυτη η εκδοση ειναι optimized S5 και γιαυτο δεν καθησε καλα στα πιο πολλα κινητα ( μην πω σε ολα ! ) Τα ιδια καθε φορα κανει η samsung δινει την εκδοση του επομενου κινητου σε παλια κινητα Ε οποτε κολλανε δεν θελει πολυ μυαλο ! Λοιπον εγω μαλλον θα το δωσω μου κανει παλι τρελα πραγματα σε διαφορες εφαρμογες και η μπαταρια φευγει νερακι !

 

Εκανες wipe data και wipe cache?

Link to comment
Share on other sites

Εκανες wipe data και wipe cache?

 

βρε και του πουλιου το γαλα εκανα,3 times factory reset σου λεω ΤΙΠΟΤΑ!!!!!!!! LAGGGGGGGGGGGGGGGGG style S3 εποχη κλπ.

ΠΑιρνεις τηλεφωνο και κολλαει,ανοιγεις dialer και κανει 3-4 δευτερα το λιγοτερο να βρεις την επαφη . Πατας Home button να κλεισεις εφαργμογη και κολλαει το συμπαν. Δεν ξερω μακαρι να βγει update πριν το δωσω .

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

 

Ναι θεωρητικά έπρεπε να γίνει πιο γρήγορα το σύστημα αλλά οι διαφορές ταχύτητας παίζει να είναι κάτω από μισο δευτερόλεπτο οπότε κλαιν

Edited by teobot
Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά!Πρέπει να κάνω wipe cache και πριν και μετά την αναβάθμιση.

Μπορείτε να περιγράψετε τη διαδικασία?Είχα S advance και είχα κάνει, αλλά είναι η ίδια διαδικασία?

Το wipe cache είναι καλύτερο από το factory reset?

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος που να ειχε το προβλημα με τις αποσυνδεσεις του bluetooth και να περασε lollipop??Κ αν ναι εχουμε καμια διαφορα;;;
Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

Βγηκε και για Nordic countries (NEE) αλλα φοβήθηκα να την κανω. Ειπα να περιμένω λίγο ακόμα να ακούσω και καμια ακόμα άποψη απο παιδια που την έχουν βαλει.
mpanos
Link to comment
Share on other sites

Βγηκε και για Nordic countries (NEE) αλλα φοβήθηκα να την κανω. Ειπα να περιμένω λίγο ακόμα να ακούσω και καμια ακόμα άποψη απο παιδια που την έχουν βαλει.

 

ναι πράγματι έκανα ενημέρωση και μου την έβγαλε και εμένα αλλά δεν πάω μέχρι να δω τι παίζει γιατί από ότι βλέπω εγώ με την 4.4.2 δεν έχω πουθενά πρόβλημα ούτε σε bluetooth ούτε κολληματάκια ούτε καθυστερήσεις!

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε κανεις να βρει αυτο στην 5.0.1. ;;

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.xiam.snapdragon.app&hl=el

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Το ανοιξα μόλις και λεει ότι δεν υποστηρίζει το λολιποπ.

 

ΚΡιμα. κανα αλλο που να κανει δουλεια ξερεις ; Γιατι αυτο μου εδινε 40 λεπτα οθονης συν !

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Εχω βάλει την 5 τελικά δεν άντεξα. Καλά δεν έχει αθόρυβο χωρίς δόνηση;θα τρελαθώ!

edit: τελικά έχει αθόρυβο χωρις δόνηση το βρήκα. Το λεει διακοπές στο μενου και το εχει σαν απαγορεύεται στη μπαρα που κατεβάζουμε.

Edited by mpanos
mpanos
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Καινούργιος στο forum, ανανέωσα συμβόλαιο στη Vodafone πρόσφατα και έχω 250€ επιδότηση (μπορώ να πάρω από Voda ή Plaisio, μόνο, μάλλον).

Διάλεξα το S4 που το έχουν στο site σε προσφορά στα 299€, πήγα, το παράγγειλα, αλλά ακόμα περιμένω. Στο site εντωμεταξύ το βάλανε "δεν υπάρχει απόθεμα". Ξέρει κανείς τί παίζει; Υπάρχει πιθανότητα να το πάρω κάποια στιγμή ή πάει; :(

 

Επίσης, αν δε γίνει κάτι με το S4, να πάρω το Xperia Z2 ή το Galaxy A5, τί προτείνετε;

Αν είναι για το Α5, να περιμένω λίγο να πέσει η τιμή; 499€! έχει τώρα...

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Πάρε τους ένα τηλέφωνο να δεις τι γίνεται.

Όσον αφορά ποια συσκευή να επιλέξεις καλύτερα να ρωτήσεις στο σωστό θέμα

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=145

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Πάρε τους ένα τηλέφωνο να δεις τι γίνεται.

Όσον αφορά ποια συσκευή να επιλέξεις καλύτερα να ρωτήσεις στο σωστό θέμα

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=145

 

Ευχαριστώ, θα ρωτήσω εκεί.

 

Όσο για τη vodafone, έχω χάσει τις ελπίδες μου tbh. Αφού δεν το έχουνε βρει τόσες μέρες, δεν περιμένω να γίνει κάτι. Για να φέρουνε καινούργια δύσκολο, οπότε...

Link to comment
Share on other sites

https://m.youtube.com/watch?v=C8qD_h6iL1g

 

Οι τσιφουτηδες δεν μας δώσανε swipe στα settings και στον dialer.

 

Ποσο πιο όμορφο το κινητό μας ...

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9506)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...