Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9506)


fits13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φλασαροντας μια non branded rom φυσικα της samsung με ιδιο baseband bootloader κλπ (πχ φλασαροντας απο tmobile -> Nordic) ο **** ΚΝΟΧ χτυπαει?

 

οχι φιλε μου δεν γραφει ο knox παραμενει 0χ0

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με κανα μισαωρο στο Real Racing 3 οι θερμοκρασιες ειναι αυτες εδω.

Καλα ειναι ή να αρχισω να ανησυχω ;

 

καμια ανησυχια φιλε μου ετσι ζεστενεταιι το s4 εδω εγω μπαινω για κανενα 10λεπτο στο internet και ανεβαζει καμια φορα λιγο παραπανω το νιώθω στο χερι μου

Link to comment
Share on other sites

κάτοχος του συγκεκριμένου μοντέλου και εγώ εδώ και λίγες μέρες... ψάχνοντας για 4.4.2 διάβασα στο Sammobile ότι θα πάει για 4.4.3 μάλλον... το θέμα είναι πότε? έχει κανείς κάποια ενημέρωση? γιατί μου κάνει κάτι λαγκαρίσματα στις επαφές κάτι που δεν έκανε το 9505 που είχα... έχω βάλει και την Nordic να κατεβαίνει για να γίνει unbranded... φυσικά και εγώ το έχω ξεφορτώσει από τις άχρηστες εφαρμογές (με απενεργοποίηση και όχι root λόγω knox) και η χρήση της ram του κρατιέται σε πολύ ικανοποιητικά επίπεδα γι'αυτο και δεν μπορώ να αιτιολογήσω τα λαγκαρίσματα του...

 

flashίστηκε με την ΝΕΕ και θαρρώ πως ήδη έχει διαφορά... για να δούμε...

Edited by DrGus

"What humans can be, they must be. They must be true to their own nature." Abraham Maslow

ΚΩΣΤΑΣ

 

Οι αξιολογήσεις μου στο Buy & Sell

Link to comment
Share on other sites

μάγκες τι χρώμα θα προτιμούσατε εσεις για το s4 το black edition ή το white δεν ξερω ποιο να παρω και τα δυο ειναι πανεμορφα..θέλω να είναι μοδάτο και να έχει style με την θήκη που θα του βάλω και να κάνει μπαμ στο μάτι ότι είναι αυτό.. τι προτεινετε??
Link to comment
Share on other sites

μάγκες τι χρώμα θα προτιμούσατε εσεις για το s4 το black edition ή το white δεν ξερω ποιο να παρω και τα δυο ειναι πανεμορφα..θέλω να είναι μοδάτο και να έχει style με την θήκη που θα του βάλω και να κάνει μπαμ στο μάτι ότι είναι αυτό.. τι προτεινετε??

Καθαρά υποκειμενικό black edition. ;)

Link to comment
Share on other sites

μάγκες τι χρώμα θα προτιμούσατε εσεις για το s4 το black edition ή το white δεν ξερω ποιο να παρω και τα δυο ειναι πανεμορφα..θέλω να είναι μοδάτο και να έχει style με την θήκη που θα του βάλω και να κάνει μπαμ στο μάτι ότι είναι αυτό.. τι προτεινετε??

 

Καθαρά αντικειμενικά :) black edition αλλά χωρίς την θήκη που θες να του βάλεις.

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Kάτοχος του συγκεκριμένου μοντέλου και εγώ εδώ και λίγες μέρες...οπως ειχα ξανααναφερει μετα απο φορτιση της μπαταριας στο 100% ολο το βραδυ το πρωι οταν τη βγαζω απο τη φορτιση μου δειχνει 97% η 98% μα ποτε 100%.Αυτο μετα απο 4-5 φορτισεις.Ειναι θεμα μπαταριας η της 4.3 tmobile που φοραει???Κατα τα αλλα η μπαταρια λειτουργει κανονικα και κραταει ικανοποιητικα!! Αυτο το εχει αντιμετωπισει κανενας και αν ναι αν υπαρχει λυση ,η να περιμενω την επομενη αναβαθμιση λογισμικου μηπως στρωσει???
Link to comment
Share on other sites

Kάτοχος του συγκεκριμένου μοντέλου και εγώ εδώ και λίγες μέρες...οπως ειχα ξανααναφερει μετα απο φορτιση της μπαταριας στο 100% ολο το βραδυ το πρωι οταν τη βγαζω απο τη φορτιση μου δειχνει 97% η 98% μα ποτε 100%.Αυτο μετα απο 4-5 φορτισεις.Ειναι θεμα μπαταριας η της 4.3 tmobile που φοραει???Κατα τα αλλα η μπαταρια λειτουργει κανονικα και κραταει ικανοποιητικα!! Αυτο το εχει αντιμετωπισει κανενας και αν ναι αν υπαρχει λυση ,η να περιμενω την επομενη αναβαθμιση λογισμικου μηπως στρωσει???

 

Καλοδουλευτο.

Δεν έχει να κάνει με την tmobile μιας και με την Nordic που δοκίμασα μου το κάνει και μένα αλλά όχι πάντα.

Θα δοκιμάσω να κανω φόρτιση και με το battery doctor.

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Καθαρά αντικειμενικά :) black edition αλλά χωρίς την θήκη που θες να του βάλεις.

 

Black edition μεχρι να τελειωσουν. Μεχρι bumper μονο για θηκη και αυτο σε μαυρο που πηρα σημερα μετα απο πολυ ψαξιμο απο μαγαζι νομιζω καρδιτσα

Edited by niknano
Link to comment
Share on other sites

Black edition μεχρι να τελειωσουν. Μεχρι bumper μονο για θηκη και αυτο σε μαυρο που πηρα σημερα μετα απο πολυ ψαξιμο απο μαγαζι νομιζω καρδιτσα

 

Δεν μου παει να του βάλω τίποτε ... :) http://m.youtube.com/watch?v=38F2K2VBP1I

Να και ένα antutu X που δεν κλέβει όπως το άλλο. :p

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, πρωην κατοχος 9505 και μολις πηρα το 9506 γερμανικο T-mobile. Εχω παρα πολυ μεγαλη καταναλωση μπαταριας και φταιχτης ειναι οι υπηρεσιες google. Υπαρχει καποιος τροπος να βελτιωθει η μπαταρια; επισης βλεπω οτο πολλοι φλασαρουν ρομ απο nordic countries, υπαρχει πουθενα καποιος οδηγος βημα βημα για να δω πως θα το κανω?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, πρωην κατοχος 9505 και μολις πηρα το 9506 γερμανικο T-mobile. Εχω παρα πολυ μεγαλη καταναλωση μπαταριας και φταιχτης ειναι οι υπηρεσιες google. Υπαρχει καποιος τροπος να βελτιωθει η μπαταρια; επισης βλεπω οτο πολλοι φλασαρουν ρομ απο nordic countries, υπαρχει πουθενα καποιος οδηγος βημα βημα για να δω πως θα το κανω?

Εφόσον είχες-έχεις και τα 2 (9505-9506) θα ήθελα να σε ρωτήσω εάν υπάρχει αισθητή διαφορά στην ταχύτητα. Είναι πιο ομαλή η λειτουργία του 9506;

Συχνά παρατηρώ το 9505 συναδέλφου το οποίο για τα δικά μου μάτια είναι αργό...s lag δηλαδή....Χάνει frames και η μετάβαση μεταξύ των αρχικών οθονών του touchwiz δεν ειναι πάντα ομαλή...μου θυμίζει το s3...

Link to comment
Share on other sites

η ΝΕΕ εχει μεσα τις ταπετσαριες απο την ΒΕ εκδοση?

 

Οχι.

Εγω κατεβασα απο εδω https://play.google.com/store/apps/details?id=com.wGalaxyS4BlackEditionblackwallpaper

Μου ελειπε τελικα το LTE και γυρισα στην μαμισια tmobile.

Και απο GPS μια χαρα παει.

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Ας μου δώσει κάποιος απο τα υπαρχοντα skroutzoμαγαζα ενα καλο και αξιοπιστο να παρω ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

Ας μου δώσει κάποιος απο τα υπαρχοντα skroutzoμαγαζα ενα καλο και αξιοπιστο να παρω ευχαριστω πολυ

 

εγω φιλε μου το πηρα πριν 2 ωριτσες απο το mrmobi πανεπιστημίου ειναι ενα απο αυτα φιλε μου και βρηκα και το black edition αφου βλεπω δεν το εχουν πολλοι διαθέσιμο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εφόσον είχες-έχεις και τα 2 (9505-9506) θα ήθελα να σε ρωτήσω εάν υπάρχει αισθητή διαφορά στην ταχύτητα. Είναι πιο ομαλή η λειτουργία του 9506;

Συχνά παρατηρώ το 9505 συναδέλφου το οποίο για τα δικά μου μάτια είναι αργό...s lag δηλαδή....Χάνει frames και η μετάβαση μεταξύ των αρχικών οθονών του touchwiz δεν ειναι πάντα ομαλή...μου θυμίζει το s3...

 

Το εχω μόλις 2 μέρες για να κάνω μια αξιόπιστη σύγκριση, πάντως δεν λαγκαρει με τίποτα, αλλά η μπαταρία πολύ χειρότερη στο 9506

Link to comment
Share on other sites

Ναι το κινητο ειναι ειναι απιστευτο ομως η μπαταρια δεν ειναι το δυνατο του σημειο, ειδικα αν το δουλευεις αρκετα τη μερα δε τη βγαζει. Και για να μην μπερδευομαστε, δεν φταιει η καθαυτου μπαταρια αλλα κυριως η rom που τη ξεζουμιζει (wakelocks, υψηλοι χρονισμοι cpu χωρις λογο κλπ). Ελπιζω να διορθωθει με την kk ( 4.4.3 σε κανα μηνα ) και να προσθεσουν και το super power saving mode του S5.
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα κι εγώ το 9506 Black Edition την προηγούμενη εβδομάδα από τον Kaizer είναι branded γερμανικό T-mobile και φοράει την I9506XXUBNA2.

Είναι φυσιολογικό να μην έχω θέματα και wallpapers της Black Edition ναι να έχω τα απλά επειδή είναι branded ή τρέχει κάτι;

Οι υπόλοιποι τα έχετε;

Δοκίμασα και το Galaxy S4 Black wallpaper που γράφει ο jonos στο post 287 αλλά το AVG το βγάζει malware κι έτσι το διέγραψα.

Ένα άλλο θεματάκι είναι το ότι αν μεταφέρω τις εφαρμογές στην SD, μία Samsung 32Gb Class 10 τότε το τηλέφωνο στον τερματισμό κολλάει και δεν κλείνει.

Η κάρτα είναι δοκιμασμένη και δεν έχει πρόβλημα, το πιθανότερο είναι πως κάποια εφαρμογή να έχει bug γι’ αυτό τις μετέφερα πάλι στην εσωτερική μνήμη και τώρα δεν έχω πρόβλημα στην SD έχω μόνο αρχεία πολυμέσων.

Κάποια στιγμή θα τις μεταφέρω στην SD λίγες-λίγες κι έτσι θα εντοπίσω την προβληματική εφαρμογή, ελπίζω δηλαδή…

Κατά τ’ άλλα τη τηλέφωνο τα σπάει, πύραυλος σε σχέση με το Xperia T που είχα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Μια ερωτηση γρήγορη και δεν σας ξαναενοχλω. Την Τριτη το παραγγελνω και θέλω να είμαι σίγουρος. Έχει μεταφορά εφαρμογών στην sd(κάτοχος siii mini που δεν μας έδωσαν ποτε αυτήν την δυνατότητα). Απαντηστε μου σας παρακαλώ
Link to comment
Share on other sites

Ναι εχει αλλα θα χασεις αυτη την δυνατοτητα οταν θα παρεις την 4.4.2 ή 4.4.3 καθοτι η google απανεργοποιησε την δυνατοτητα αυτη, αν σε καιει τοσο πολυ αυτο να ξερεις οτι θα μεινει στην 4.3 για πολυ καιρο
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα κι εγώ το 9506 Black Edition την προηγούμενη εβδομάδα από τον Kaizer είναι branded γερμανικό T-mobile και φοράει την I9506XXUBNA2.

Είναι φυσιολογικό να μην έχω θέματα και wallpapers της Black Edition ναι να έχω τα απλά επειδή είναι branded ή τρέχει κάτι;

Οι υπόλοιποι τα έχετε;

Δοκίμασα και το Galaxy S4 Black wallpaper που γράφει ο jonos στο post 287 αλλά το AVG το βγάζει malware κι έτσι το διέγραψα.

Ένα άλλο θεματάκι είναι το ότι αν μεταφέρω τις εφαρμογές στην SD, μία Samsung 32Gb Class 10 τότε το τηλέφωνο στον τερματισμό κολλάει και δεν κλείνει.

Η κάρτα είναι δοκιμασμένη και δεν έχει πρόβλημα, το πιθανότερο είναι πως κάποια εφαρμογή να έχει bug γι’ αυτό τις μετέφερα πάλι στην εσωτερική μνήμη και τώρα δεν έχω πρόβλημα στην SD έχω μόνο αρχεία πολυμέσων.

Κάποια στιγμή θα τις μεταφέρω στην SD λίγες-λίγες κι έτσι θα εντοπίσω την προβληματική εφαρμογή, ελπίζω δηλαδή…

Κατά τ’ άλλα τη τηλέφωνο τα σπάει, πύραυλος σε σχέση με το Xperia T που είχα.

 

Και εμενα το 9506 Black Edition είναι branded γερμανικό T-mobile και φοράει την I9506XXUBNA2.

Ουτε εγω έχω θέματα και wallpapers της Black Edition .Επειδη ειχα πριν το ι9505 black mist (swiss). Εχουν τα ιδια wallpapers!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9506)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...