Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9506)


fits13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φιλε πως το βρήκες τι έκανες; γιατί το κάνει και σενος φίλου μου που το πήραμε μαζί και δεν μπόρεσε να βρει τι έφταιγε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Φιλαράκι εγω πρωσοπικά έκανα χαζομαρα και αντι να σερνω το space από δεξια προς τα αριστέρα (η και το αναποδο,δεν θυμαμαι) το πατουσα παρατεταμένα.Βέβαια χρειάστηκε να μπω στις ρυθμίσεις και να κατεβάσω την ελληνικη γλώσσα για το πληκτρολόγιο και μετα να την τικάρω.Για δες μηπως μπορει να βγαλει ετσι άκρη ο φίλος σου.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ δες σελίδα 8 να μην κάνω και διαφήμιση ;) αν και δεν 100% σίγουρο ότι θα το έχουν ακόμα έτσι, ρώτα πρώτα
Link to comment
Share on other sites

Ενός φίλου του έπεσε το S4 και έσπασε η οθόνη. Ξέρει κάποιος που μπορεί να το πάει για επισκευή (στην Αθήνα) και πόσο περίπου πάει;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δες σελίδα 8 να μην κάνω και διαφήμιση ;) αν και δεν 100% σίγουρο ότι θα το έχουν ακόμα έτσι, ρώτα πρώτα

 

ok ευχαριστω stealth1379 . Εγω το ψαχνω σε black edition...

Link to comment
Share on other sites

Ενός φίλου του έπεσε το S4 και έσπασε η οθόνη. Ξέρει κάποιος που μπορεί να το πάει για επισκευή (στην Αθήνα) και πόσο περίπου πάει;

 

smartec γύρω στα 150-160 ευρώ είναι το κόστος ,αν δεν κάνω λάθος .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Πάντως από θέμα μπαταρίας δεν το χει,15 ώρες εκτός πρίζας με μόλις 20 λεπτά ομιλία και 2:40 λεπτά οθόνη και υπόλοιπό 32% το θεωρώ απογοήτευση...περίμενα περισσότερα.πίνει δυστυχώς

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως από θέμα μπαταρίας δεν το χει,15 ώρες εκτός πρίζας με μόλις 20 λεπτά ομιλία και 2:40 λεπτά οθόνη και υπόλοιπό 32% το θεωρώ απογοήτευση...περίμενα περισσότερα.πίνει δυστυχώς

 

που να έχεις και exchange ανοιχτό όπως εγώ... τι 15 ώρες, ούτε 5 αν τολμήσω να κάνω χρήση... :(

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή παιδιά κάθε βράδυ θέλει φόρτιση? Η μήπως δεν την βγάζει μέχρι το βράδυ. Ρωτώ γιατί ενδιαφέρομαι να το χτυπήσω αλλά αν έχει αυτονομία iphone τότε αλλάζουν τα πράγματα.
Link to comment
Share on other sites

ενταξει μια χαρα ειναι.μην περιμενε πολλα πραγματα!!!Kινητο με οθονη ειναι
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή παιδιά κάθε βράδυ θέλει φόρτιση? Η μήπως δεν την βγάζει μέχρι το βράδυ. Ρωτώ γιατί ενδιαφέρομαι να το χτυπήσω αλλά αν έχει αυτονομία iphone τότε αλλάζουν τα πράγματα.

 

Κοίτα,η μπαταρία κρατάει λιγότερο από το απλό s4.

Κινητό με οθόνη είναι όμως δεν είναι όλα το ίδιο,με το nexus 5 ας πούμε είχα 4-5ώρες οθόνη,δύσκολα βέβαια αλλά το τετράωρο το έκλεινα,με το one σχεδόν 5 ώρες,με το g2 σχεδόν 6 ώρες.

Περίμενα περισσότερα στον τομέα αυτόν.

Είμαι ναι μεν στην τρίτη φόρτιση όμως έχω παρατηρήσει ότι λίγη απόκλισή υπάρχει προς το καλύτερό και μετά τις 5-6 φορτίσεις.συνήθως εξ αρχής φαίνονται οι δυνατότητές της μπαταρίας.

Κατά τα αλλά πάντως το κινητό είναι σκέτο τούμπανο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

ταξιδιωτης22 σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση, αλλά αφού βγάζει μια μέρα απροβλημάτιστα τότε οκ. Πρόβλημα θα υπήρχε αν δεν έφανε η μπαταρία μέχρι το βράδυ... Edited by IOA
Link to comment
Share on other sites

Σε καθε περιπτωση κατεβαστε gsam battery monitor και wakelock detector για να εχετε μια αποψη για την καταναλωση ενεργειας. Θα δειτε οτι καποιες εφαρμογες μπορει να σας τσακιζουν την μπαταρια. Εγω ειχα ενεργοποιησει μια λειτουργια οταν ειναι κλειδωμενο να περνας το χερι σου απο πανω και να σου δειχνει καποιες πληροφοριες. Αυτη η εφαρμογη καταπινε την μπαταρια πχ οπως και αλλες που κατεβαζουμε ανα καιρους κλπ
Link to comment
Share on other sites

Παίδες δεν πολυ έχω επαφή με android μιας και ειναι το πρώτο μου κινητο android . Εχω κάνει αναζήτηση αλλα δεν το βρήκα γνωρίζει κάποιος να μου πεί πως ενα βιντεο στο internet θα το κάνω ελαχιστοποιήση κατω δεξιά και να συνεχίσω να κανω browsing και να υπαρχει κανονικά στην αρχική οθόνη; Το έκανα καπως με αναπαραγωγή βιντεο μέσω συστήματος android αλλα αυτη την επιλογή δεν την βρισκω κάπου..δωστε ενα χέρι βοηθείας και σώστε...
Link to comment
Share on other sites

Anyway απο χτες το βραδυ το κινητο ειναι root ( 5 λεπτα υποθεση με τον οδηγο που παρεθεσα απο xda ). Κατα πασα πιθανοτητα τερμα η εγγυηση ( που ποτε δεν θα μαθω αν ισχυε χωρις αποδειξη και συσκευη εκτος ελλαδας ) αλλα επιτελους μπορω πλεον να κανω οτι θελω :D

 

Αντε τωρα να βγει και η ΚΚ.

 

Φίλε μου καλησπέρα

 

Θέλω και εγώ να το ρουτάρω αλλά δεν ξέρω αν πρέπει

Για πές μου εντυπωσεις ??? σου έχει δημιουργηθεί κάποιο πρόβλημα ??? κάπου είχα ακούσει ότι μπορεί να προκύψει πρόβλημα με το wifi δεν νομίζω να παίζει κάτι σε σενα ?

 

Ποιά rom είχε πάνω όταν του έκανες root ??? είχε την 4.3 ?

 

έχω αυτή την ρομ

 

Model: GT-I9506

 

Model name: GALAXY S4 LTE-A

Country: Hungary (T-mobile)

Version: Android 4.3

Changelist: 2210443

Build date: Fri, 03 Jan 2014 10:11:30 +0000

Product Code: TMH

PDA: I9506XXUBNA2

CSC: I9506TMHBNA1

MODEM: I9506XXUBML2

 

Μπορώ χωρίς ροοτ να περάσω αυτή την ρομ

 

Model: GT-I9506

Model name: GALAXY S4 LTE-A

Country: Nordic countries

Version: Android 4.3

Changelist: 2210443

Build date: Mon, 26 May 2014 09:51:09 +0000

Product Code: NEE

PDA: I9506XXUBNE1

CSC: I9506NEEBNE1

MODEM: I9506XXUBMK7

 

Έχει καμία διαφορά ???

Edited by ODY07
Samsung Galaxy S3
Link to comment
Share on other sites

Επισημη rom οπως αυτη που παραθετεις μπορεις μεσω odin και χωρις root και γυριζεις πισω ανα πασα στιγμη και εχεις και την εγγυηση σου.
TCe
Link to comment
Share on other sites

Παίδες δεν πολυ έχω επαφή με android μιας και ειναι το πρώτο μου κινητο android . Εχω κάνει αναζήτηση αλλα δεν το βρήκα γνωρίζει κάποιος να μου πεί πως ενα βιντεο στο internet θα το κάνω ελαχιστοποιήση κατω δεξιά και να συνεχίσω να κανω browsing και να υπαρχει κανονικά στην αρχική οθόνη; Το έκανα καπως με αναπαραγωγή βιντεο μέσω συστήματος android αλλα αυτη την επιλογή δεν την βρισκω κάπου..Δεν γνωρίζει κανείς να βοηθήσει?
Link to comment
Share on other sites

Μηπως εννοεις τα ""πολλα παραθυρα""?

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Τα πολλά παραθυρα είναι με την αριστερή στήλη και ανοίγεις την μια εφαρμογή στη άλλη. Εγω λέω όταν παίζεις βίντεο απο ενα ιστοτοπο

Το ελαχιστοποιείς σε μικρο παραθυρο κατω δεξια και σερφάρεις σε οποια ιστοσελίδα θες ενώ ταυτοχρονα παίζει το βίντεο. Δν μπορεί να μην το ξέρει κανείς ;

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε αυτο,αν και ειμαι σχεδον σιγουρος οτι το εχει και ο μαμα browser της σαμμυ https://play.google.com/store/apps/details?id=gpc.myweb.hinet.net.PopupWeb&feature=nav_result#?t=W251bGwsMSwxLDMsImdwYy5teXdlYi5oaW5ldC5uZXQuUG9wdXBXZWIiXQ

 

τετοιο feature εχει και ο boat browser(floating tab λεγεται εκει) που τον χρησιμοποιω καθημερινα και τον θεωρω τον καλυτερο,αλλα στην πληρωμενη εκδοση του

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου καλησπέρα

 

Θέλω και εγώ να το ρουτάρω αλλά δεν ξέρω αν πρέπει

Για πές μου εντυπωσεις ??? σου έχει δημιουργηθεί κάποιο πρόβλημα ??? κάπου είχα ακούσει ότι μπορεί να προκύψει πρόβλημα με το wifi δεν νομίζω να παίζει κάτι σε σενα ?

 

Ποιά rom είχε πάνω όταν του έκανες root ??? είχε την 4.3 ?

 

έχω αυτή την ρομ

 

Model: GT-I9506

 

Model name: GALAXY S4 LTE-A

Country: Hungary (T-mobile)

Version: Android 4.3

Changelist: 2210443

Build date: Fri, 03 Jan 2014 10:11:30 +0000

Product Code: TMH

PDA: I9506XXUBNA2

CSC: I9506TMHBNA1

MODEM: I9506XXUBML2

 

Μπορώ χωρίς ροοτ να περάσω αυτή την ρομ

 

Model: GT-I9506

Model name: GALAXY S4 LTE-A

Country: Nordic countries

Version: Android 4.3

Changelist: 2210443

Build date: Mon, 26 May 2014 09:51:09 +0000

Product Code: NEE

PDA: I9506XXUBNE1

CSC: I9506NEEBNE1

MODEM: I9506XXUBMK7

 

Έχει καμία διαφορά ???

 

Σου απαντησα και στο πμ αλλα δεν ειχα δει ποια rom εχεις πανω

 

Με root αδερφε δεν υπαρχει κανενα προβλημα απολυτως (οτι συσκευη εχω την rootαρω κατευθειαν - απλα το δουλεψα μερικες μερες μην βγαλει κανενα θεμα το κιν μην προκυψει θεμα εγγυησης).

 

Εννοειται πως δεν δημιουργειται κανενα προβλημα στο τηλ με root, εξαλλου δεν αλλαξα rom τη δικια του αφησα απλα αφαιρεσα ολο το bloat και εφτιαξα το boot logo αφαιρωντας τα Tmobile. Αν σε τρωει καντο ακολουθοντας τις οδηγιες απο xda που εβαλα (περνας πρωτα cwm και μετα root 5 λεπτα δουλεια συνολο) . Απλα να ξερεις αν εχεις 4.3 μαλλον δεν θα εχεις εγγυηση πλεον λογω knox. Αν και μεταξυ μας α) θεωρω πως αν δε βγαλει προβλημα το κιν στην αρχη δε προκειται να χαλασει ποτε και β) δε ξερω κατα ποσο ισχυει η εγγυηση εδω ελλαδα ουτε και θα το διαπιστωσω τελικα.

 

Απλα το root ειναι μονοδρομος με τοσες μλκιες που εχει βαλει μεσα η samsung κι επισης μετα θα κατεβαζεις οτι θες θα αφαιρεσεις τις διαφημισεις θα παιρνεις σωστα backup που μπορεις να κανεις αν εισαι root και γενικα τερμα οι περιορισμοι

 

Τωρα ειδα και ποια rom εχεις δλδ την ιδια με τη δικια μου. Η nordic countries και γενικα ολες ειναι ιδιες σε 4.3 απλα ειναι unbranded δλδ δεν εχει logo στο boot και δεν εχει καποιες εφαρμογες που εχει βαλει η tmobile (και η καθε εταιρεια αντιστοιχα orange κλπ). Καμια διαφορα απολυτως λοιπον, αν θες τη βαζεις μεσω odin αλλα και παλι root δεν θα εισαι αλλα θα εχεις ακομα "εγγυηση" ( τα εισαγωγικα τα βαζω γιατι δεν ξερω κατα ποσο ισχυει ελλαδα) αφου δεν θα εχει γραψει ο knox.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου διαβασα και το Pm σου σε ευχαριστώ πολύ....

 

Αρχισε πάλι να με τρώει το χέρι μου. Μάλλον θα το κάνω απο την επόμενη εβδομάδα να δώ αν θα βγάλει κανένα πρόβλημα και μετά.

Samsung Galaxy S3
Link to comment
Share on other sites

Galeanatur ναι αυτο εννοώ , η εφαρμογή κάνει αυτο που θέλω . Μηπως γνωρίζεις πώς θα το κάνω απο το browser. Παω σε ενα βιντεακι youtube παταω παρατεταμένα το play βγάζει ανοιγμα αλλα μετα δν εμφανίζει συστημα android να το κανει ελαχιστοποιηση και να το παίξει. Αντιθετως αν κάνω την ίδια διαδικασία σε live streaming το κάνει κάποια ιδεα; Πιστευω οτι ειναι κάποια ρυθμιση αν ξερεις σε παρακαλώ πες μου. Ευχαριστώ και για την γρήγορη απαντηση σου. Παιδια οπως γνωριζει ας μου πει..Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

μήπως ξέρει κανείς τι εννοούμε όταν λέμε "2 χρόνια Ευρωπαϊκής αντιπροσωπείας" γιατί η Samsung Hellas που πήρα τηλέφωνο μου απάντησε ότι δεν καλύπτει το i9506?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Εμενα αντιθετως η Samsung hellas με διαβεβαιωσε οτι καλυπτεται απο 2 χρονια εγγυηση κανονικα και απο τα επισημα εξουσιοδοτημενα service πχ smartec μονο που επειδη το I9506 δεν το φερνουν το μοντελο στην ελλαδα ενδεχομενως τα ανταλακτικα να καθυστερισουν μια δυο μερες

παραπανω απο το κανονικο!!Βασικη προυποθεση να ειναι το τηλ ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9506)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...