Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9506)


fits13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα! εγώ έχω μια της belkin την πηρα απο Public! κανει ωραια εφαρμογη. γενικα το προσεχω πολυ αλλα μια φορα που μου επεσε ραγισε λιγο πανω αριστερα στο πλαι η θηκη αλλα ολα μια χαρα.βγαινει ελαχιστα και πιο εξω για να προστατευει την οθονη

 

Εγώ πήρα την UaG,του έβαλα και το τζάμι που είχε μέσα και από τότε κανένα πρόβλημα.Αντοχή σε γρατζουνιές και αντοχή σε οποιαδήποτε πτώση.Έγινε το S4 τέλειο.

 

Σας ευχαριστω..το θεμα ειναι οτι στο κινητο εχω βαλει ενα tempered glass και η οθονη δεν με ανησυχει πια..απλα το κιν απο μονο του ειναι πολυ ομορφο..το μαυρο σαν χρωμα εχει δεσει παρα πολυ ωραια με το ασημενιο περιμετρικα..συν το πισω καπακι(ψευδοδερμα)που το κανει και απο πισω πολυ ομορφο και πολυ σταθερο..θα ηθελα να το εχω ετσι σκετο αλλα αμα πεσει θα το κλαιω..γιαυτο ζητησα αν υπαρχει καποια λεπτη θηκη ωστε να το κρατα συμμαζεμενο οπως ειναι τωρα και να μην προσδιδει πολυ ογκο..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν μπορω να καταλαβω γιατι καποιος δεν μπορει να απαντηση....

Το air view kai smart scroll αφερεθηκε απο την συσκευη η ειναι bug σπο την εκδοση που εχω....?????

Μια απαντηση σας παρακαλω

Link to comment
Share on other sites

Δεν τα χρησιμοποιώ τα air view, smart scrol. Τι πρόβλημα έχεις ακριβώς να δούμε αν το έχουμε και εμείς;

Την επιστροφή την εκανα ετσι απλα οπως περνάς λογισμικό απο το οντιν. Η λολιποπ ειχε πολλά προβλήματα και έτσι γύρισα κιτκατ. Μετα βγήκε η μικρη αυτη αναβάθμιση και ξαναεβαλα λολιποπ αλλα και παλι βλεπω προβληματα. Γενικά το πέθανα το κινητό στα φορματ και τις επαναφορές.

Edited by mpanos
mpanos
Link to comment
Share on other sites

Την επιστροφή την εκανα ετσι απλα οπως περνάς λογισμικό απο το οντιν. Η λολιποπ ειχε πολλά προβλήματα και έτσι γύρισα κιτκατ. Μετα βγήκε η μικρη αυτη αναβάθμιση και ξαναεβαλα λολιποπ αλλα και παλι βλεπω προβληματα. Γενικά το πέθανα το κινητό στα φορματ και τις επαναφορές.

 

 

Δεν ειχες καποια επιπτωση στη συσκευη? Απο XDA σε σχετικες αναρτησεις διαβαζω πως καποιοι το εχουν κανει, οχι στο ι9506, αλλα ειτε γραφει ο KNOX ή καποιος αναφερει πως μετα το downgrade χαθηκαν τα imei and baseband (set to null and unknown). Ειχες κατι αναλογο εσυ;

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν μπορω να καταλαβω γιατι καποιος δεν μπορει να απαντηση....

Το air view kai smart scroll αφερεθηκε απο την συσκευη η ειναι bug σπο την εκδοση που εχω....?????

Μια απαντηση σας παρακαλω

 

Εχεις βαλει τη λολλιποπ; το air view δουλευει σε μενα, gia to smart scroll δεν μπορω να το πετυχωαυτη τη στιγμη:confused: δεν εχω παρακολουθησει τι εχεις γραψει ανωτερω, εχεις σιγουρα ενεργοποιησει απο τις ρυθμισεις ολα τις ενεργειες για αυτα που αναφερεις? δεν αρκει να τα πατησεις απο το notification bar. Σε ρωταω γιατι μερικες φορες εχουμε το προφανες μπροστα μας κ δεν το βλεπουμε

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειχες καποια επιπτωση στη συσκευη? Απο XDA σε σχετικες αναρτησεις διαβαζω πως καποιοι το εχουν κανει, οχι στο ι9506, αλλα ειτε γραφει ο KNOX ή καποιος αναφερει πως μετα το downgrade χαθηκαν τα imei and baseband (set to null and unknown). Ειχες κατι αναλογο εσυ;

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Εχεις βαλει τη λολλιποπ; το air view δουλευει σε μενα, gia to smart scroll δεν μπορω να το πετυχωαυτη τη στιγμη:confused: δεν εχω παρακολουθησει τι εχεις γραψει ανωτερω, εχεις σιγουρα ενεργοποιησει απο τις ρυθμισεις ολα τις ενεργειες για αυτα που αναφερεις? δεν αρκει να τα πατησεις απο το notification bar. Σε ρωταω γιατι μερικες φορες εχουμε το προφανες μπροστα μας κ δεν το βλεπουμε

 

ολα δουλευουν οπως πριν. Σε εμενα τουλαχιστον δεν υπαρχει κανενα bug Η κολλημα στην lollipop ισα ισα παρατηρησα μια μεγαλυτερη αντοχη στην μπαταρια και ενα καλυτερο τραβηγμα. Το μονο που με χαλασε ειναι οτι πλεον δεν εχει το smart scroll στον browser και γενικα τα airgestures καταργηθηκαν απο τον browser βεβαια εδω που τα λεμε ο εργοστασιακος browser ειναι της πλακας λαγκαρει αρκετα και γενικα ειναι ποιο αργος απο τον chrome. Επανήλθε και το mute btw οποτε ολα κομπλε! προσφατα ειδα στον xda μια καινουρια ρομ και σκεφτομαι να την βαλω (ακουσα καλα σχολια και ειναι βαση της I9506XXUDOB5 ([ROM][i9506][LP][eXtremely Tweaked][De-bloated]) με ολες τις δυνατοτηες που εχουμε ηδη στην Lollipop συν καποια εξτραδακια σε εφε του launcher ala note 4, σε εφαρμογες πχ remote controle απο S5, 4k video αλλα και χωρις τα πολλα πολλα samsung apps οτι θελεις το κατεβαζεις και αν θελεις βαζεις και samsung apps....)

Edited by xarisvectragts
Link to comment
Share on other sites

Για εμάς που θα (επι)μείνουμε για λίγο ακόμη στην kitkat (4.4.2), γνωρίζει κανείς καμιά μέθοδο root χωρίς να γράψει ο KNOX;

Έχει ασχοληθεί κανείς μ'αυτό;

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ρε παιδιά να την πω την αμαρτία μου (και πάρα τα μικροπροβληματα της Lollipop) το άτιμο το S4 σε Black Edition και με την UAG μου αρέσει και μου αρέσει τόσο που δυσκολεύομαι να πάρω άλλο ως το κύριο κινητό μου.

 

Και για να μην σας μπερδέψω το S4 είναι το εταιρικό μου και πάντα μαζί με το εταιρικό μου είχα και άλλο ένα για το προσωπικό μου νούμερο. Ε λοιπόν παρότι κοιτάζω κάτι Note 4, Z3 κτλ δεν μου πάει η καρδιά να παραγκωνισω το S4 και ας είναι πχ το Note 4 συνολικά καλύτερο. Ποιος εγώ που έχω έρωτα με την σειρά Note και είχα το 1 και το 2 τώρα κόλλησα με το S4. Και δεν είναι θέμα χρημάτων.

 

Τι να πει κανείς; Άβυσσος η ψυχή του ανθρώπου.

 

ΥΓ. Λίγο καλύτερη κάμερα να είχε και ραδιο και θα ήταν τέλειο.

Link to comment
Share on other sites

Με την 5+ (lollipop) υπαρχει καποιος που να ειναι root? Αν ειναι καποιος, ξερει αν δουλευουν τα xposed frameworks, wanam κλπ?

 

Αν οχι δεν υπαρχει λογος για αναβαθμιση σε L. Σε JB ή ΚΚ που δουλευουν ολα τα frameworks, το κινητο μπορει να γινει πολυ καλυτερο σε ολα με xposed.

Edited by vamvakoulas
Link to comment
Share on other sites

Για εμάς που θα (επι)μείνουμε για λίγο ακόμη στην kitkat (4.4.2), γνωρίζει κανείς καμιά μέθοδο root χωρίς να γράψει ο KNOX;

Έχει ασχοληθεί κανείς μ'αυτό;

 

αν ψαχτεις λιγο εφ οσον το ρουταρεις μπορεις να κανεις και downgrade πχ να το γυρισεις σε 4.2.2 και να βγαλεις τον knox

ψαξιμο θελει η υποθεση ολα γινονται (απ οτι εχω διαβασεις δλδ δεν το εχω δοκιμασει) εγω το τολμησα και το rootara μετα απο 10 μηνες χρησης ( εχασα 14 μηνες εγγυησης αλλα οταν την χρειαστω θα το ψαξω οσο δεν παει)

Link to comment
Share on other sites

αν ψαχτεις λιγο εφ οσον το ρουταρεις μπορεις να κανεις και downgrade πχ να το γυρισεις σε 4.2.2 και να βγαλεις τον knox

ψαξιμο θελει η υποθεση ολα γινονται (απ οτι εχω διαβασεις δλδ δεν το εχω δοκιμασει) εγω το τολμησα και το rootara μετα απο 10 μηνες χρησης ( εχασα 14 μηνες εγγυησης αλλα οταν την χρειαστω θα το ψαξω οσο δεν παει)

Γίνεται κάτι τέτοιο, λοιπόν;

Βέβαια δεν έχω ούτε τον χρόνο (αλλά, ίσως, ούτε και την διάθεση) να μπω σε τόσες διαδικασίες και πειραματισμούς ώστε να σβήσω τον KNOX. Πιστεύω πως η καλή μέρα απ'το πρωί φαίνεται και ευελπιστώ πως το κινητό δεν θα βγάλει κάτι στους επόμενους μήνες που μου μένουν μέχρι την λήξη της εγγύησης και θα προβώ στο ρουτάρισμα, είτε βαρέσει ο KNOX, είτε όχι..

Τώρα, αν πάθει κάτι μελλοντικά και ευθύνεται το λειτουργικό του, τότε βρίσκουμε λύσεις μόνοι μας. Αν είναι στο hardware, τότε θα μάθω το κόστος και αποφασίζω αν προβώ στην επισκευή του...

Τέλος, αρχίζω και σκέφτομαι πως μόνο ψυχολογικό είναι το θέμα του KNOX, ιδιαίτερα αν βλέπει κάποιος αυτό το καταραμένο 0x1..!

:D

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται κάτι τέτοιο, λοιπόν;

Βέβαια δεν έχω ούτε τον χρόνο (αλλά, ίσως, ούτε και την διάθεση) να μπω σε τόσες διαδικασίες και πειραματισμούς ώστε να σβήσω τον KNOX. Πιστεύω πως η καλή μέρα απ'το πρωί φαίνεται και ευελπιστώ πως το κινητό δεν θα βγάλει κάτι στους επόμενους μήνες που μου μένουν μέχρι την λήξη της εγγύησης και θα προβώ στο ρουτάρισμα, είτε βαρέσει ο KNOX, είτε όχι..

Τώρα, αν πάθει κάτι μελλοντικά και ευθύνεται το λειτουργικό του, τότε βρίσκουμε λύσεις μόνοι μας. Αν είναι στο hardware, τότε θα μάθω το κόστος και αποφασίζω αν προβώ στην επισκευή του...

Τέλος, αρχίζω και σκέφτομαι πως μόνο ψυχολογικό είναι το θέμα του KNOX, ιδιαίτερα αν βλέπει κάποιος αυτό το καταραμένο 0x1..!

:D

 

Ακριβως μονο ψυχολογικο θεμα ειναι και μονο! εγω χθες το πηρα αποφαση και του εβαλα χερι.

Υπαρχουν πολυ ωραιες ρομ που δεν χανεις τιποτα σε σχεση με την εργοστασιακη Lollipop και ισα ισα κερδιζεις καποια πραγματακια οπως καλυτερη καμερα, καποια εφε, ταχυτερη κυλιση και πολλα αλλα. Απλα αν το πειραξεις μακρια απο το θεμα του overclock ηδη ειναι ζεστο το κινητο αμα το δουλευεις στο τερμα φανταζομαι αν το ανεβασεις δεν θα αντεξει και πολυ...!

 

τωρα τι μπορει να χαλασει απο hardware? η οθονη την βρισκεις στο ebay μαζι με τα touch το hard key Και το πλαισιο με 100 ευρω ολα τα αλλα ειναι ψιλολογια καμερα μικροφωνα ηχεια κλπ παιζουν απο 5 μεχρι 20 ευρω... υπαρχουν και τα σχετικα βιντεο disassembly και assembly και το φτιαχνεις μονος σου ουτε μαστορες χρειαζεσαι ουτε τιποτα.

Edited by xarisvectragts
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως απο τις πρωτες 10 μερες ειμαι root και 0x1 και χαιρομαι ενα χρονο ηδη το κινητο μου απροβληματιστα και οπως το θελω ακριβως. Αν ειναι να βγαλει προβλημα συνηθως το βγαζει απο την αρχη.
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως απο τις πρωτες 10 μερες ειμαι root και 0x1 και χαιρομαι ενα χρονο ηδη το κινητο μου απροβληματιστα και οπως το θελω ακριβως. Αν ειναι να βγαλει προβλημα συνηθως το βγαζει απο την αρχη.

 

Ακριβώς αυτό πιστεύω κι εγώ.

Με τι έκανες root; Με το towelroot;

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτό πιστεύω κι εγώ.

Με τι έκανες root; Με το towelroot;

 

με towelroot δεν μπορεις να ρουταρεις ουτε 4.4.2 ουτε lollipop σε gt-i9506. Με cf-autoroot εκανα!

αλλα αν θελεις να αλλαξεις ρομ υπαρχουν ρομ pre-rooted απλα βαζεις εναν bootloader αναλογα με τη rom και κανεις εγκατασταση της νεας ρομ και ρουταρετε αυτοματα με ενα κλικ

Edited by xarisvectragts
Link to comment
Share on other sites

καλα εκανες και το ρουταρες..και εγω απο την πρωτη μερα το ειχα ρουταρει το s4 i9500 με knox 0/1 και 1,5 χρονο δεν χρειαστηκε να παθει ποτε κατι...γενικα δεν εχω παει samsung κινητο σε servise..τα lg g2 δυθ που ειχα τα πηγα,και το g3 ειχα παει...οποτε μην σας φοβιζει ττιποτα.τα ποιο πολλα αν υπαρξουν ειναι software προβληματα.εδω εχω ρουταρει το s5 g906s prime με knox 0/1 και ειναι μια χαρα
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

καλα εκανες και το ρουταρες..και εγω απο την πρωτη μερα το ειχα ρουταρει το s4 i9500 με knox 0/1 και 1,5 χρονο δεν χρειαστηκε να παθει ποτε κατι...γενικα δεν εχω παει samsung κινητο σε servise..τα lg g2 δυθ που ειχα τα πηγα,και το g3 ειχα παει...οποτε μην σας φοβιζει ττιποτα.τα ποιο πολλα αν υπαρξουν ειναι software προβληματα.εδω εχω ρουταρει το s5 g906s prime με knox 0/1 και ειναι μια χαρα

 

μακαρι!!! αν και με ενα s4 mini που ειχα και το εδωσα δεν ειχα καλο ιστορικο μια μου χαλασε η καμερα μια η οθονη εμεινε το πληκτρολογιο στην οθονη και αχνοφαινονταν σε οτι και αν εβλεπα στην οθονη ευτυχως το εστειλα. Ενταξει σιγουρα παιζει ρολο και η ποιοτητα κατασκευης του κινητου. (Λιγο off topic εισαι ευχαριστημενος απο το s5 prime εχει οντως διαφορα η οθονη απο το "απλο" μιας και σκεφτομαι να το αγορασω αμεσα)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν άντεξα και ξαναματαγύρισα σε κιτ κατ. Έβαλα την τελευταία της ΝΕΕ και το κινητό πετάει. Δεν έγραψε ουτε ο knox ουτε τίποτα.
mpanos
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν άντεξα και ξαναματαγύρισα σε κιτ κατ. Έβαλα την τελευταία της ΝΕΕ και το κινητό πετάει. Δεν έγραψε ουτε ο knox ουτε τίποτα.

 

Απλά μέσω Odin φαντάζομαι, σωστά; Δεν έκανες κάτι διαφορετικό; Την rom την κατέβασες από Sammobile;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν άντεξα και ξαναματαγύρισα σε κιτ κατ. Έβαλα την τελευταία της ΝΕΕ και το κινητό πετάει.

Αυτήν έχω επάνω, έχω απενεργοποιήσει παντελώς να με ειδοποιεί για νέες εκδόσεις λογισμικού και μένω πιστός μαζί της, μιας και μου κάνει όλα τα χατήρια.

Σωστός!

;)

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

Μόλις επέστρεψα κι εγώ σε ΚΚ χωρίς πρόβλημα. Δεν έχω άποψη ακόμα αλλά πχ στην κάμερα (Best photo) και στο κλείσιμο όλων των εφαρμογών είναι πολύ πιο γρήγορο. Θα το τσεκάρω λεπτομερώς και θα ποσταρω αργότερα.

 

Επίσης black menus rule!

Link to comment
Share on other sites

Τωρα ειδα τα ποστ.Χαίρομαι που το κατάφερες αλλα δεν ήταν κατι πολύπλοκο. Τελικά καλύτερο το κιτκατ απο το lollipop μας πόνεσε τα δόντια... Αν έρθει καμιά πιο σταθερή ή 5.1 εδω είμαστε... Edited by mpanos
mpanos
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν άντεξα και ξαναματαγύρισα σε κιτ κατ. Έβαλα την τελευταία της ΝΕΕ και το κινητό πετάει. Δεν έγραψε ουτε ο knox ουτε τίποτα.

 

Συγνωμη που σε ξαναρωταω, εχεις κοιταξει μηπως σου βγαζει απροσδιοριστιες στο ΙΜΕΙ , Baseband ή κατι αλλο;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9506)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...