Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9506)


fits13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια μηπως γνωριζει κανεις γιατι οταν συνδεω τη συσκευη με το kies και παω να κανω αντιγραφη ασφαλειας μετα απο ενα σημειο κολαει??
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εχει βγει η 5 για το 9506 ; Μπορω να την περασω ; Αν ναι πως ; Εννοειται ΧΩΡΙΣ root .

 

δεν εχει βγει παρα μονο για το s4 GPE το οποιο εχει hardware του 9505 αρα δεν κουμπωνει σε εμας. λογικα σε ενα-δυο μηνες θα ερθει και θα την περασουμε ΟΤΑ και χωρις root. Υ Π Ο Μ Ο Ν Η μη τρελαθουμε με αναβαθμισεις που επι της ουσιας φερνουν 2-3 αλλαγες αλλα και πιθανα προβληματα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=407845

Link to comment
Share on other sites

Η τιμή του κινητού πάντως συνεχίζει να ανεβαίνει.

 

πράγματι ξέφυγαν τελείως οι τύποι...! :lol: τι τιμή είναι αυτή?

με λιγότερα από αυτά παίρνεις note 3 (όχι το neo)

Link to comment
Share on other sites

πράγματι ξέφυγαν τελείως οι τύποι...! :lol: τι τιμή είναι αυτή?

με λιγότερα από αυτά παίρνεις note 3 (όχι το neo)

 

Αστα θέλω να το πάρω και μου έχουν διαλύσει την ψυχολογία.Το κινητό μου είναι μέσα στα προβλήματα δεν θέλω αλλο θέλω να πάρω το συγκεκριμένο!!!Αντε να δω πότε θα πέσει η τιμή του

Link to comment
Share on other sites

Αντε μπας και καβαλησουμε το OnePlus One με την λολληποπυ. :D

 

16177644112_a2511c9b6d_z.jpg

 

Νταξ κ το One θα παρει Lollipop :D

Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

Νταξ κ το One θα παρει Lollipop :D

 

Για να δούμε τι θα μας πάρει και τι θα μας φέρει η λολλυποπυ. :D

 

16212526175_350457f5a8_z.jpg

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Τελικά υπάρχει θεματακι με το bluetooth. ..εκτός από τις random αποσυνδέσεις, μόλις μου συνέβη το εξής. καθώς μιλούσα στο τηλέφωνο και πήγα να μειώσω την ένταση του bluetooth, το κινητό πάγωσε και έκανε από μόνο του επανεκκίνηση..

Έχει συμβεί σε άλλον ρε παιδιά;;;

Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά!

Ψάχνομαι για καινούριο κινητό. Η χρήση που κάνω είναι σχετικά απλή : τηλέφωνα, whatsapp, facebook, instagram και φωτογραφίες. Παιχνίδια απαιτητικά δεν πολυπαίζω. Δεδομένου του οτι οι τιμές λογικά θα πέσουν και το i9506 θα επιστρέψει κοντά στα 300 ευρώ, αξίζει τον κόπο να το πάρω ή να προτιμήσω το i9505 που θα είναι ελαφρώς φθηνότερο και απ'οτι έχω διαβάσει έχει (λόγω διαφορετικού επεξεργαστή) μεγαλύτερη διάρκεια μπαταρίας?

Link to comment
Share on other sites

για να δουμε αν το επιβεβαιωση και αλλος..ισως να ειναι bug..στο ξανα εκανε 2 φορες?
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά!

Ψάχνομαι για καινούριο κινητό. Η χρήση που κάνω είναι σχετικά απλή : τηλέφωνα, whatsapp, facebook, instagram και φωτογραφίες. Παιχνίδια απαιτητικά δεν πολυπαίζω. Δεδομένου του οτι οι τιμές λογικά θα πέσουν και το i9506 θα επιστρέψει κοντά στα 300 ευρώ, αξίζει τον κόπο να το πάρω ή να προτιμήσω το i9505 που θα είναι ελαφρώς φθηνότερο και απ'οτι έχω διαβάσει έχει (λόγω διαφορετικού επεξεργαστή) μεγαλύτερη διάρκεια μπαταρίας?

 

παρε 9506 μαζι με 2η μπαταρια και εισαι κομπλε !

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

παρε 9506 μαζι με 2η μπαταρια και εισαι κομπλε !

 

Δεύτερη μπαταρία ενννοείς να αγοράσω κάποια μεγαλύτερης χωρητικότητας που κυκλοφορεί, ή να έχω δυο μπαταρίες, την μια στο κινητό και την άλη στην τσέπη?

Link to comment
Share on other sites

Δεύτερη μπαταρία ενννοείς να αγοράσω κάποια μεγαλύτερης χωρητικότητας που κυκλοφορεί, ή να έχω δυο μπαταρίες, την μια στο κινητό και την άλη στην τσέπη?

 

Δεν προτεινω after market μπαταρια γιατι δεν ξερω τι μπορει να γινει ( αν γινει) μιλαω για γνησια και να την εχεις στην τσεπη .

Εγω εχω τσαντακι και την βαζω μεσα αλλα να σου πω την αληθεια δεν την εβαλα ποτε!! χαχα!

Το σκιζω το κινητο στη δουλεια και τιποτα η μπταρια αντεχει ολο το 9ωρο κανονικα !!!

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά υπάρχει θεματακι με το bluetooth. ..εκτός από τις random αποσυνδέσεις, μόλις μου συνέβη το εξής. καθώς μιλούσα στο τηλέφωνο και πήγα να μειώσω την ένταση του bluetooth, το κινητό πάγωσε και έκανε από μόνο του επανεκκίνηση..

Έχει συμβεί σε άλλον ρε παιδιά;;;

Πάγωμα και επανεκκίνηση συσκευής δεν μου έκανε. Μόνο αποσυνδέσεις και επανεκκίνηση του bluetooth. Μόνο με bluetooth κάνω κλήσεις και μου ήταν ιδιαίτερα σπαστικό γιατί με "πούλαγε" συχνά.

Πάντως δεν το έχω πια το κινητό. (Πήρα alpha και δεν έχει κάνει κιχ μέχρι τώρα.)

Όσοι χρησιμοποιούν το bluetooth ας πουν αν το έχουν αντιμετωπίσει...

Link to comment
Share on other sites

Πάγωμα και επανεκκίνηση συσκευής δεν μου έκανε. Μόνο αποσυνδέσεις και επανεκκίνηση του bluetooth. Μόνο με bluetooth κάνω κλήσεις και μου ήταν ιδιαίτερα σπαστικό γιατί με "πούλαγε" συχνά.

Πάντως δεν το έχω πια το κινητό. (Πήρα alpha και δεν έχει κάνει κιχ μέχρι τώρα.)

Όσοι χρησιμοποιούν το bluetooth ας πουν αν το έχουν αντιμετωπίσει...

 

Το έχω 2 εβδομάδες το κινητό φίλε μου και μιλάω σχεδόν πάντα με bluetooth και γω. Δουλεύει άψογα όμως.

Έχω την 4.3 official (root) όμως ακόμα. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αυτό.

Link to comment
Share on other sites

για να δουμε αν το επιβεβαιωση και αλλος..ισως να ειναι bug..στο ξανα εκανε 2 φορες?

 

Μου το είχε ξανακάνει. Αυτή ηταν η 2η φορά. .Μάλλον η αλλαγή ρομ για δοκιμή ειναι επιβεβλημένη. ..Δεν νομίζω να φταίει η συσκευή του ακουστικού μιας κ με το s2 δούλευε αψογα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

Τι rom φορας πανω?nordic countries?δοκιμασε να την ξαναπερασεις την ρομ σου παλι με odin και μετα factory reset...η nordic countries δεν εχει κανενα προβλημα!μηπως καποια εφαρμογη που εχεις?
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Τι rom φορας πανω?nordic countries?δοκιμασε να την ξαναπερασεις την ρομ σου παλι με odin και μετα factory reset...η nordic countries δεν εχει κανενα προβλημα!μηπως καποια εφαρμογη που εχεις?

 

οχι δεν εχω της Nordic countries. Εχω την Ι9506ΧΧUCNF3. Την nordic λεω να περασω..

Edited by teobot
Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κόλλημα αυτό το κάνει και σε εμενα και εχω την Nordic. Την εχω ξαναπεράσει και παλι μου το κανει.
mpanos
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν δοκίμασα την παρακάτω λύση και εδώ κ μια μέρα δεν έχει αποσυνδεθεί...

Πάμε στις ρυθμίσεις - Διαχεριστης εφαρμογών - όλα και σβήνουμε τα δεδομένα από το bluetooth test και από το Κοινή χρήση Bluetooth.

Να δούμε πως θα πάει κ στην συνέχεια βέβαια...

Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

Το είχα δοκιμάσει αλλά χωρίς αποτέλεσμα.

Σίγουρα δεν φταίει το ακουστικό. Είναι θέμα τηλεφώνου γιατί σε όλα μου τα άλλα τηλεφωνα δεν ειχα ποτέ θέμα και ουτε έχω.

Link to comment
Share on other sites

Ναι υπαρχει με το towelroot αλλα στα καινουρια update που εχουν βγει δεν τα υποστηριζει προς το παρον το towelroot...θα βγει καποια αναβαθμιση που θα τα υποστηριζει ομως..υπομονη gyus
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Ναι υπαρχει με το towelroot αλλα στα καινουρια update που εχουν βγει δεν τα υποστηριζει προς το παρον το towelroot...θα βγει καποια αναβαθμιση που θα τα υποστηριζει ομως..υπομονη gyus

 

Είναι στη 4.3 οπότε δεν θα έχω θέμα έτσι?

Η μπαταρία του πόση ώρα οθόνης βγάζει ?

και τέλος αυτό που διαβάζω πιο πάνω για θέματα με το bluetooth υπάρχει θέμα κυρίως το bluetooth το χρησιμοποιώ για να συνδέω το κινητό με το home cinema για να ακούω τη μουσική του κινητού

Link to comment
Share on other sites

Το towelroot για να σας το παιξω κακος δεν θα αναβαθμιστει. Ειναι εργαλειο του καυτου Γιωργου aka Geohot οποιος δουλευει πλεον επισημα στην google. Οποτε ξεχαστε το. Το μπλε δοντι εχει θεμα με ακουστικο hands free οχι κανενα αλλο θεμα με αποσυνδεσεις. Τουλαχιστον δεδομενα μια χαρα εστελνα. Η μπαταρια ειναι πολυ καλη και για το root μονο η 4.3 γινοταν χωρις να γραψει ο knox στην 4.4.2 δεν γινεται root χωρις να γραψει ο μετρητης knox. Αυτο που υπαρχει ενα θολο τοπιο ειναι με το downgrade αλλα και παλι γραφει ο knox νομιζω. Υπομονη για την Lollipop μηπως βγει καποιο εργαλειο αλλο ή οταν ληξει η εγγυηση σας αν το κανετε root.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9506)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...