Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9506)


fits13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και unbranded μπορεις να βρεις αλλα πρεπει να πας απο κοντα να το παρεις
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

και unbranded μπορεις να βρεις αλλα πρεπει να πας απο κοντα να το παρεις

 

Οταν λες απο,κοντα τη εννοεις φιλε μου?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οχι απο internet...να πας απο τα μαγαζια και να τους πεις.δεν θελω branded!!!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Και branded να το βρεις δεν έχει τίποτα σπουδαίο φορτωμένο.

Λογότυπό κυρίως στο άνοιγμα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μην τρελενεστε με τα branded δεν ειναι οπως παλια που ειχαν και λογοτυπα στα καπακια. Αυτα εδω συγκεκριμενα δεν εχουν λογοτυπο πουθενα ουτε στο κουτι, αφου εγω οταν το πηρα το περασα για unbranded και το καταλαβα ταν βγαζει το Tmobile για μισο second οταν ανοιγει. Ειχε και 3-4 εξτρα εφαρμογες τις οποιες απεγκατεστησα κατευθειαν. Κι αν σας χαλαει τοσο το λογοτυπο στο ξεκινημα περνας μια official και τελος, απλα τα πραγματα. Εγω δεν αλλαζω ακομα rom θα βαλω την ΚΚ οταν βγει.

 

Αχετο αλλα χτες κυκλοφορησε και η πρωτη cyanogenmod αλλα ειναι υπο τεσταρισμα

Link to comment
Share on other sites

Θυμηστε μου ενας πως ανοιγουμε τις επιλογες προγραμματιστη με τα πολλα κλικ

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Πας Ρυθμίσεις> Περισσότερα> Πληροφορίες συσκευής και πατάς εφτά φορές στο "Αριθμός Κατασκευής".

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Και branded να το βρεις δεν έχει τίποτα σπουδαίο φορτωμένο.

Λογότυπό κυρίως στο άνοιγμα.

Ρε παιδια μην τρελενεστε με τα branded δεν ειναι οπως παλια που ειχαν και λογοτυπα στα καπακια. Αυτα εδω συγκεκριμενα δεν εχουν λογοτυπο πουθενα ουτε στο κουτι, αφου εγω οταν το πηρα το περασα για unbranded και το καταλαβα ταν βγαζει το Tmobile για μισο second οταν ανοιγει. Ειχε και 3-4 εξτρα εφαρμογες τις οποιες απεγκατεστησα κατευθειαν. Κι αν σας χαλαει τοσο το λογοτυπο στο ξεκινημα περνας μια official και τελος, απλα τα πραγματα. Εγω δεν αλλαζω ακομα rom θα βαλω την ΚΚ οταν βγει.

 

Αχετο αλλα χτες κυκλοφορησε και η πρωτη cyanogenmod αλλα ειναι υπο τεσταρισμα

Αυτό ακριβώς είναι που εγώ και πολλοί άλλοι απεχθανόμαστε. Για μένα είναι λόγος να μην επιλέξω τη συσκευή. Αν περάσω μια official ROM όπως λέει ο vamvakoulas, θα μπορώ να παίρνω OTA updates ή όχι; Θα είναι η συσκευή μου ακριβώς όπως μια μαμά unbranded ή όχι;

 

Αν οι απαντήσεις στις παραπάνω ερωτήσεις είναι ΟΧΙ, τότε υπάρχει θέμα!

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς είναι που εγώ και πολλοί άλλοι απεχθανόμαστε. Για μένα είναι λόγος να μην επιλέξω τη συσκευή. Αν περάσω μια official ROM όπως λέει ο vamvakoulas, θα μπορώ να παίρνω OTA updates ή όχι; Θα είναι η συσκευή μου ακριβώς όπως μια μαμά unbranded ή όχι;

 

Αν οι απαντήσεις στις παραπάνω ερωτήσεις είναι ΟΧΙ, τότε υπάρχει θέμα!

 

Το πηρα και εγω black edicion το κουτι δεν εγραφε τιποτα μου λεγαν οτι ειναι μονο Γερμανικο και τελικα μου βγηκε branded t mobile.Απο kaizer Πανεπιστημιου. Πολυ μικρο και συντομο στην εκινηση το t mobile βγηκαν οι προσθετες εφαρμογες εκτος απο μια που την σταματησα να λειτουργει αλλα παρολο που μου ηπαν οτι ειναι μονο ευρωπη και αυτο γραφουν και στο σαιντ τους τελικα με φορτωσαν brandet.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς είναι που εγώ και πολλοί άλλοι απεχθανόμαστε. Για μένα είναι λόγος να μην επιλέξω τη συσκευή. Αν περάσω μια official ROM όπως λέει ο vamvakoulas, θα μπορώ να παίρνω OTA updates ή όχι; Θα είναι η συσκευή μου ακριβώς όπως μια μαμά unbranded ή όχι;

 

Αν οι απαντήσεις στις παραπάνω ερωτήσεις είναι ΟΧΙ, τότε υπάρχει θέμα!

 

Λογικά ναι .Βάζοντας την unbranded θα περαστεί και το σωστο csc ώστε να παίρνεις OTA ,και μετά αν θελήσεις(λόγο service κυρίως ) βάζοντας ξανα την branded η οποία ειναι single csc θα είσαι εντός εγγύησης .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Λογικά ναι .Βάζοντας την unbranded θα περαστεί και το σωστο csc ώστε να παίρνεις OTA ,και μετά αν θελήσεις(λόγο service κυρίως ) βάζοντας ξανα την branded η οποία ειναι single csc θα είσαι εντός εγγύησης .

 

απο τα λιγα που ξερω εαν περεσεις αλλη unbranded το csc δεν αλλαζει παραμενει το ιδιο μονο με root αλλαζεις το csc

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

απο τα λιγα που ξερω εαν περεσεις αλλη unbranded το csc δεν αλλαζει παραμενει το ιδιο μονο με root αλλαζεις το csc

 

Ναι αν η rom ειναι multi csc τις περισσότερες φορές δεν μπαίνει το σωστό csc με αποτέλεσμα να μην παιρνεις ΟΤΑ ,εδώ όμως μιλάμε για branded tmobile ( single csc ) με unbranded .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως πήρα τηλέφωνο και το παρήγγειλα (αφου το χα βρει στο bestprice πρωτα) και δεν είναι branded, τουλάχιστον δεν εμφανίζει κανένα logo όταν ανοίγει ούτε για λίγα δευτερόλεπτα, ούτε έχει κάποια πρόσθετη εφαρμογή, και όπως με είπε ο Ernesto 103 να δω ειναι csc country: nordic και csc country iso: se δηλαδή Sweden? Edited by stealth1379
Link to comment
Share on other sites

εισαι τυχερος φιλε μου,sweden,nordic countries,new zeland ειναι unbranded!!!

δες εδω!!!http://www.sammobile.com/firmwares/1/?model=GT-I9506&pcode=0

συνδεσε το στο kies 3 και πες μας τα 3 γραμματακια που ειναι σε παρενθεση τι γραφει?αν γραφει (TRE)ειναι unbranded σουηδικο!!!

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως πήρα τηλέφωνο και το παρήγγειλα (αφου το χα βρει στο bestprice πρωτα) και δεν είναι branded, τουλάχιστον δεν εμφανίζει κανένα logo όταν ανοίγει ούτε για λίγα δευτερόλεπτα, ούτε έχει κάποια πρόσθετη εφαρμογή, και όπως με είπε ο Ernesto 103 να δω ειναι csc country: nordic και csc country iso: se δηλαδή Sweden?

 

απο που το πηρες φιλε μου?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως μεσω root explorer αφαιρεσα και τα λογοτυπα της Tmobile στο ξεκινημα και στο κλεισιμο (και οτι αλλη εφαρμογη υπαρχει) και τωρα ειναι κανονικα unbranded:lol: Δεν περασα την nordic βαριομουν να καθομαι να αλλαζω rom (επρεπε ξανα cwm ξανα root ξανα restore κλπ κλπ) θα το κανω μια και καλη μολις βγει η καινουρια
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου το ..csc:n81 nee τι ειναι?

το αγόρασα και ήταν της orange και του έβαλα nordic countri θα παίρνω αναβάθμιση?

 

CSC: I9506NEEBNB1 είναι της Nordic Countries, μήπως δεν είναι 8 αλλά Β? Για δες γιατί θέλω να την περάσω και εγώ :)

Link to comment
Share on other sites

nai b einai !! παίρνουμε κανονικά αναβάθμιση ? η πρέπει να βάλουμε την originale?

 

Αν κατάλαβα καλά απο αυτά που διάβασα πιο πάνω, αφού έχεις πάρει και το σωστό CSC λογικά θα πάρεις και τις αναβαθμίσεις, αλλά πιο σωστά θα μας το πουν οι ιδικοί :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

nai b einai !! παίρνουμε κανονικά αναβάθμιση ? η πρέπει να βάλουμε την originale?

την αναβαθμιση την παιρνετε οταν βγαινει για καθε χωρα της!!!η nordic countries ειναι unbranded!!!δες τε λιγο στο sammobile τι εχετε!!!

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση στους κατόχους του 9506 κολλάει από μπαταρία διαβάσω όχι καλά.. Θερμοκρασία;; η καλύτερα το 9505;;; Edited by Tas6s
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9506)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...