Jump to content

Εφαρμογές Android σε BB10


thief
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ανοίγω το θέμα για να μαζέψουμε όλες τις εφαρμογές που δοκιμάζουμε και λειτουργούν κανονικά. Μιλάω για τις ΒΒ10 συσκευές μόνο, όχι για το Playbook.

 

Αν και όλοι το γνωρίζετε πλέον, στην τελευταία leaked έκδοση μπορείτε να περνάτε .apk εφαρμογές χωρίς την ανάγκη sideloading και μετατροπής σε bar. Τα apk περνάνε με διάφορους τρόπους, είτε μέσω τρίτων "καταστημάτων" (amazon, 1mobile κ.α.), είτε απευθείας αποθηκευμένα στη μνήμη του κινητού.

 

Ας γράψει ο καθένας ό,τι δοκίμασε και λειτούργησε, αλλά και ό,τι δοκίμασε και δεν λειτούργησε!

 

Προσωπικά έβαλα και λειτουργούν τα εξής:

- Shazam (λειτουργεί κανονικά, έχει όμως ένα θέμα με την αλλαγή από portrait σε landscape)

- My Vodafone GR εφαρμογή (ΟΚ)

- Alpha Bank mobile εφαρμογή (ΟΚ)

- Candy Crush Saga (OK)

 

ΔΕΝ λειτούργησαν:

- Viber (εγκαθίσταται, φορτώνει, αλλά δεν λειτουργεί ο συγχρονισμός επαφών)

- Temple Run 2 (δεν φορτώνει καν)

 

Όλα εκτός του vodafone app τα έβαλα μέσω της εφαρμογής του 1mobile.

 

Κανείς άλλος;

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 91
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπέρα φίλε

το shazam το χρησημοποιώ κι εγώ .

Θα πρότεινα να δημιουργηθεί ενας online storage για να βάζουμε application και να εχουν κι άλλοι προσβαση , οπως γίνεται και σε άλλα σχετικά forums .

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

γίνεται κι αυτό, αλλά νομίζω πλέον είναι πολύ πιο απλό να εγκαταστήσεις το 1mobile ή το amazon και να περάσεις ό,τι θες στην τελευταία έκδοση, παρά να κατεβάζεις και να τρέχεις μεμονωμένα αρχεία...

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα λειτουργικά κανονικά και τα :

Cosmote my Account

offradio player

mycosmos sms

δυστυχώς οσες εφαρμογές ερχονται απο android δε μπορείς να τροποποιήσεις τις ρυθμίσεις που σχετίζονται με τη προσβαση στις πληροφορίες ή εφαρμογές της συσκευής . και αυτό ειναι μεγάλο μειον σε σχεση με αυτά που ειναι made for BB

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Δηλαδή οι περισσότερες εφαρμογές του gplay παίζουν στο bb? Το ρωτάω αυτό γιατί με ενδιαφέρει να αγοράσω το Z10 αλλά θέλω π.χ. οι εφαρμογές wolfram mathematica και athens transportation που τις χρησιμοποιώ συχνά να δουλεύουν . Αν μπορείται κάποιος ας το τσεκάρει (έστω η δεύτερη γιατί το math δεν είναι free)
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Johnny 7 πλεον με την αναβαθμιση 10.2.1.537 (επισημη) μπορεις να εγκαταστησεις το 1mobile η το amazon store η το Snap (πληροφοριες στο crackberry.com) και να βαλεις οποια εφαρμογη θελεις απο android.

Στο snap οι πιο πολλες δουλευουν κανονικα και γρηγορα.

Link to comment
Share on other sites

εχει περασει κανεις το sygic απο google play?το εχω αγορασει απο google play και μαλλον θα αλλαξω σε z30...
Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησε κανείς μετά το τελευταίο update να κολλάνε ελαφρώς κάποιες android εφαρμογές; Το candy crush για παράδειγμα έπαιζε νεράκι πριν, ενώ τώρα πού και πού κολλάει.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησε κανείς μετά το τελευταίο update να κολλάνε ελαφρώς κάποιες android εφαρμογές; Το candy crush για παράδειγμα έπαιζε νεράκι πριν, ενώ τώρα πού και πού κολλάει.

 

Προσωπικά εγώ δεν εχω παρατηρήσει κάποιο σκάλωμα στο Ζ30 μου. Όλα βαίνουν καλώς!

Link to comment
Share on other sites

Guest coolicool
Παρατήρησε κανείς μετά το τελευταίο update να κολλάνε ελαφρώς κάποιες android εφαρμογές; Το candy crush για παράδειγμα έπαιζε νεράκι πριν, ενώ τώρα πού και πού κολλάει.

 

i have the same problems so that i sold my q10 and buy back 9930 now.

 

i think 9930 is enough for me as a email machine with whatsapp.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα , μηπως εχει δοκιμασει κανει το battery guru ? και αν δουλευει κανει δουλεια στο blackberry?
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Το viber (android version) με την έκδοση 10.3.0.1154 λειτουργεί κανονικά - βλέπω τις ελληνικές επαφές μου.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Το viber (android version) με την έκδοση 10.3.0.1154 λειτουργεί κανονικά - βλέπω τις ελληνικές επαφές μου.

 

Εμενα το Viber φοτωμενο απο 1Mobile υπολειτουργει με την εννοια οτι βλεπω τις επαφες μου με αλαμπουρνεζικα γραμματα ...Γνωριζει μηπως καποιος πως μπορω να το διορθωσω αυτο ?

Link to comment
Share on other sites

Λειτουργεί σωστά μόνο με την έκδοση 10.3, όχι με τη 10.2. Δεν διορθώνεται, δυστυχώς. Σύντομα όμως βγαίνει η επίσημη αναβάθμιση σε 10.3, οπότε και θα φτιάξει.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
κατέβασα την εφαρμογή Foursquare αλλά δεν συγχρονίζει με το account μου στο fb. βγάζει κωδικό σφάλματος no match point update, κάπως έτσι.
Link to comment
Share on other sites

Το Foursquare υπάρχει και στο BB World.

 

Μαλιστα στο Ζ10 μου ηταν προεγκατεστημενο στη συσκευη και δουλευει πολυ καλα μπορω να πω !!

Link to comment
Share on other sites

Το Foursquare υπάρχει και στο BB World.

 

από το ΒΒ world το κατέβασα. παίζει ρόλο ότι φοράω 10.3.0.738.? σόρρυ για τις ερωτήσεις αλλά δεν έχω ούτε εβδομάδα που ασχολούμαι με το BB OS

Link to comment
Share on other sites

από το ΒΒ world το κατέβασα. παίζει ρόλο ότι φοράω 10.3.0.738.? σόρρυ για τις ερωτήσεις αλλά δεν έχω ούτε εβδομάδα που ασχολούμαι με το BB OS

 

Δεν ξερω ισως γιατι δεν εχω ασχοληθει με αυτην την εκδοση ... Παντως στις προηγουμενες δεν υπηρχε προβλημα απ οσο ξερω

Link to comment
Share on other sites

από το ΒΒ world το κατέβασα. παίζει ρόλο ότι φοράω 10.3.0.738.? σόρρυ για τις ερωτήσεις αλλά δεν έχω ούτε εβδομάδα που ασχολούμαι με το BB OS

 

Κάνε μια απεγκατάσταση και εγκατάσταση πάλι της εφαρμογής.

 

Έχει βγει επίσημα η 10.3;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Κάνε μια απεγκατάσταση και εγκατάσταση πάλι της εφαρμογής.

 

Έχει βγει επίσημα η 10.3;

 

όχι. beta είναι. βασικά έτσι το αγόρασα το κινητό(μεταχείρα)

Link to comment
Share on other sites

όχι. beta είναι. βασικά έτσι το αγόρασα το κινητό(μεταχείρα)

 

Βασικά, να σε ρωτήσω και κάτι άλλο. Μόνο 2 θέματα έχω με την επίσημη 10.2, ναι πιστεύω το 1 το έχω λύσει. Στο q10, όταν είμαι στο net και πληκτρολογώντας κάποιο κείμενο, π.χ. post στο myphone, αργεί πολύ να "περάσει" τους χαρακτήρες που "πατάω". Αυτό έχει αλλάξει με τη 10.3; Αν, βέβαια, είχε το ίδιο θέμα το z30..

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Βασικά, να σε ρωτήσω και κάτι άλλο. Μόνο 2 θέματα έχω με την επίσημη 10.2, ναι πιστεύω το 1 το έχω λύσει. Στο q10, όταν είμαι στο net και πληκτρολογώντας κάποιο κείμενο, π.χ. post στο myphone, αργεί πολύ να "περάσει" τους χαρακτήρες που "πατάω". Αυτό έχει αλλάξει με τη 10.3; Αν, βέβαια, είχε το ίδιο θέμα το z30..

 

πιο πολλές φορές στο myphone, μπένω μέσω tapatalk. δεν έχει κάποια αργοπορία ή κολλήματα στους χαρακτήρες

Link to comment
Share on other sites

Το Foursquare υπάρχει και στο BB World.

 

έκανα 3-4 φορές εγκατάσταση απεγκατάσταση και βγάζει συνέχεια αυτό το μύνημα

no matching private endpoint. στις android συσκευές έκανα login μέσω fb account και δεν είχα ποτέ θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...