Jump to content

Εφαρμογές Android σε BB10


thief
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Damianos για τι συσκευή BlackBerry αναφέρεσαι? Καί βέβαια μιλάμε για OS10?

Aν ναι τις εφαρμογές viber & whats up μπορείς να τις κατεβάσεις και από 1Mobile store που μπορείς να εγκαταστησεις εύκολα στο κινητό.

Εάν αναφέρεσαι σε sim whats up by cosmote δεν τίθεται θέμα με το OS10.

 

Ναι φιλε μου, το Q10 εχω. Τα ξερω αυτα τα stores αλλα δε θελω να κατεβασω τετοια στο κινητο μου. Φανταζομαι στην επομενη αναβαθμηση θα εχουμε το amazon ετσι; οποτε θα τα κατεβασω απο κει :)

Alcatel OT Max db > Alcatel OT 511 > Alcatel OT 715 > Nokia 6230i > Nokia 6290 > Nokia 5530 > Nokia E5-00 > BB Q10 > Xiaomi Mi A1
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 91
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι φιλε μου, το Q10 εχω. Τα ξερω αυτα τα stores αλλα δε θελω να κατεβασω τετοια στο κινητο μου. Φανταζομαι στην επομενη αναβαθμηση θα εχουμε το amazon ετσι; οποτε θα τα κατεβασω απο κει :)

 

Damianos το Q10 τι έκδοση τρέχει?

Link to comment
Share on other sites

Παίδες προέρχεται κάνεις σας απο Android? Με ενδιαφέρει η άποψη κάποιου που ξέρει και τα δύο λειτουργικά. Ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

Εδω ειμαι φιλε μου..
Alcatel OT Max db > Alcatel OT 511 > Alcatel OT 715 > Nokia 6230i > Nokia 6290 > Nokia 5530 > Nokia E5-00 > BB Q10 > Xiaomi Mi A1
Link to comment
Share on other sites

Παίδες προέρχεται κάνεις σας απο Android? Με ενδιαφέρει η άποψη κάποιου που ξέρει και τα δύο λειτουργικά. Ευχαριστω πολυ

 

και εγω..αλλα το παιζω διπορτο...χαχα

Link to comment
Share on other sites

Εντυπώσεις;

 

για μενα το καλυτερο λειτουργικο που υπαρχει αυτη την στιγμη.σταθερο χωρις να laggarei (συσκευη μου z30).bloatware δεν υπαρχει.οι εφαργες που εχει προεγκαταστημενες η blackberry δεν επηρεαζουν κα δεν καθυστερουν το κινητο και δεν εινα ειναι ενοχλητικες οπωs στο android (συσκευη galaxy s4).απιστευτα σταθερο.

επιλογες για εfαρμογες εχεις απο blackberry app store και απο amazon store για εφαρμογες android.δεν ξερω τι αλλα..οτι σε απασχολει ρωτας...

Link to comment
Share on other sites

Παίδες προέρχεται κάνεις σας απο Android? Με ενδιαφέρει η άποψη κάποιου που ξέρει και τα δύο λειτουργικά. Ευχαριστω πολυ

 

Λοιπόν να σου πω εγώ παίζω μπάλα και με τα 4 λειτουργικά συστήματα οπότε έχουμε στο BlackBerry : την σταθερότητα των εφαρμογών τύπου ΙΟS & WIND8.1 και ανάλογα με την συσκευή που θα πάρεις ψωνίζεις είτε από BlackBerry store είτε amazon είτε 1Mobile εάν μιλάμε για OS10. Σε σχέση με το android δεν νομίζω να έχεις απώλειες σε εφαρμογές εκτός εάν τρέχεις κάτι πολύ εξειδικευμενο. Στο BlackBerry εννοείται πως ξεχνάμε τα lag και απλώς έχεις ένα σταθερό λειτουργικό σε μία καλή κατασκευή κινητού τηλεφώνου. Εάν θέλεις να ρωτήσεις και κάτι άλλο μην διστάζεις.

Ελπίζω να βοήθησα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εδω ειμαι φιλε μου..

 

Damianos με Βάση τα στοιχεία σου θα σου πρότεινα να βάλεις το 1mobile apk θα έχεις πλήρη πρόσβαση σε εφαρμογές android καί το βασικότερο δεν θα έχεις πρόβλημα με το τηλέφωνο. Εάν πάλι δεις ότι 1/1000000 κάτι δεν σου τρέχει απλά delete apk. Δες και τα σχόλια από παιδιά με το ίδιο λειτουργικό σύστημα στο crackberry. Πίστευω δεν έχεις τίποτα να χάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν να σου πω εγώ παίζω μπάλα και με τα 4 λειτουργικά συστήματα οπότε έχουμε στο BlackBerry : την σταθερότητα των εφαρμογών τύπου ΙΟS & WIND8.1 και ανάλογα με την συσκευή που θα πάρεις ψωνίζεις είτε από BlackBerry store είτε amazon είτε 1Mobile εάν μιλάμε για OS10. Σε σχέση με το android δεν νομίζω να έχεις απώλειες σε εφαρμογές εκτός εάν τρέχεις κάτι πολύ εξειδικευμενο. Στο BlackBerry εννοείται πως ξεχνάμε τα lag και απλώς έχεις ένα σταθερό λειτουργικό σε μία καλή κατασκευή κινητού τηλεφώνου. Εάν θέλεις να ρωτήσεις και κάτι άλλο μην διστάζεις.

Ελπίζω να βοήθησα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Damianos με Βάση τα στοιχεία σου θα σου πρότεινα να βάλεις το 1mobile apk θα έχεις πλήρη πρόσβαση σε εφαρμογές android καί το βασικότερο δεν θα έχεις πρόβλημα με το τηλέφωνο. Εάν πάλι δεις ότι 1/1000000 κάτι δεν σου τρέχει απλά delete apk. Δες και τα σχόλια από παιδιά με το ίδιο λειτουργικό σύστημα στο crackberry. Πίστευω δεν έχεις τίποτα να χάσεις.

Σε ευχαριστω πολυ για την απάντηση. Κάνω έρευνα αγοράς. Το αντροιντ το βαρέθηκα πλέον. Μπορείς να δεις και αν ένα παιχνίδι το τρέχει σε παρακαλω; clash of Clans by supercell.

Φαντάζομαι θέμα με επαφές δεν υπάρχει της περνάς άνετα.

Άμα παίζεις και με τα τέσσερα θα μπορούσες να μου πεις πλην του iOS για τα άλλα τρία ένα μίνι συγκριτικό; συν κ πλην. Σε ευχαριστω για τον κόπο σου

Edited by skatzivas
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ για την απάντηση. Κάνω έρευνα αγοράς. Το αντροιντ το βαρέθηκα πλέον. Μπορείς να δεις και αν ένα παιχνίδι το τρέχει σε παρακαλω; clash of Clans by supercell.

Φαντάζομαι θέμα με επαφές δεν υπάρχει της περνάς άνετα.

Άμα παίζεις και με τα τέσσερα θα μπορούσες να μου πεις πλην του iOS για τα άλλα τρία ένα μίνι συγκριτικό; συν κ πλην. Σε ευχαριστω για τον κόπο σου

 

Λοιπόν σχετικά με τα request έχουμε :

Το παιχνίδι τρέχει κανονικα από 1mobile store.

Υπ όψιν μιλάμε πάντα για Οs10.3 BlackBerry

Θα ήθελα να ήξερα για τι συσκευή BlackBerry αναφέρεσαι?

 

Τώρα τα vs έχουμε 3 βασικά λειτουργικά συστήματα και 1 Linux που είναι εκτός θέματος vs.

 

Just for the record τα λειτουργικά συστήματα στο 100% δεν μπορούν να συγκριθούν μεταξύ τους λόγο διαφορετικής δομής

 

IOS + σταθερότητα των εφαρμογών αλλά και του standard λειτουργικού σχετικά με εφαρμογές όπως επαφές / μηνύματα / internet. (προσοχή μιλάμε πχ iphone 5s / IOS7).

IOS - αν δεν κάνεις σπασιμο τα πάντα είναι κλειδωμένα. Και βασικό δεν κάνουμε αναβάθμιση του λειτουργικού απλά γιατί βγήκε το νέο λειτουργικό σύστημα πού όμως λανσάρεται με νέο ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΌ iphone!!!!

 

W8.1 σταθερό / smoother than ios / προσβάσιμο σε όλα τα επίπεδα και easy-to-use!! Μείον υπολείπεται σε πλειάδα εφαρμογών αλλά και αυτό σιγά σιγά αλλάζει.

 

Android ο ορισμός του λειτουργικού συστήματος κάνω ότι γουστάρω και αλλάζω μέχρι και την μάρκα του κινητού. Ναι γενικά μου αρέσει αλλά άμα μουλαρώσει δεν τρέχει με την καμία!!! ( ξέρεις lag κόλλημα) Το android στα χέρια κάποιου που ξέρει από αλλαγές σε root / kernels / είναι πιστόλι αλλά δυστυχώς android λόγο της τιμής( το μόνο βασικό καλό σε σχέση με το ios δεν δίνεις μία περιουσία αφού με 160 ευρώ παίρνεις μέχρι και καθαρό android) έχουν πολλοί που δυστυχώς δεν ξέρουν τις δυνατότητες του πέραν του fb & λίγο από σερφαρισμα.

 

Μεταξύ μας το κάθε λειτουργικό είναι και για διαφορετικό τύπο ανθρώπου αρκεί να γνωρίζουμε τι θέλουμε από το τηλέφωνο μας.

 

end / ελπίζω να σε κάλυψα

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν σχετικά με τα request έχουμε :

Το παιχνίδι τρέχει κανονικα από 1mobile store.

Υπ όψιν μιλάμε πάντα για Οs10.3 BlackBerry

Θα ήθελα να ήξερα για τι συσκευή BlackBerry αναφέρεσαι?

 

Τώρα τα vs έχουμε 3 βασικά λειτουργικά συστήματα και 1 Linux που είναι εκτός θέματος vs.

 

Just for the record τα λειτουργικά συστήματα στο 100% δεν μπορούν να συγκριθούν μεταξύ τους λόγο διαφορετικής δομής

 

IOS + σταθερότητα των εφαρμογών αλλά και του standard λειτουργικού σχετικά με εφαρμογές όπως επαφές / μηνύματα / internet. (προσοχή μιλάμε πχ iphone 5s / IOS7).

IOS - αν δεν κάνεις σπασιμο τα πάντα είναι κλειδωμένα. Και βασικό δεν κάνουμε αναβάθμιση του λειτουργικού απλά γιατί βγήκε το νέο λειτουργικό σύστημα πού όμως λανσάρεται με νέο ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΌ iphone!!!!

 

W8.1 σταθερό / smoother than ios / προσβάσιμο σε όλα τα επίπεδα και easy-to-use!! Μείον υπολείπεται σε πλειάδα εφαρμογών αλλά και αυτό σιγά σιγά αλλάζει.

 

Android ο ορισμός του λειτουργικού συστήματος κάνω ότι γουστάρω και αλλάζω μέχρι και την μάρκα του κινητού. Ναι γενικά μου αρέσει αλλά άμα μουλαρώσει δεν τρέχει με την καμία!!! ( ξέρεις lag κόλλημα) Το android στα χέρια κάποιου που ξέρει από αλλαγές σε root / kernels / είναι πιστόλι αλλά δυστυχώς android λόγο της τιμής( το μόνο βασικό καλό σε σχέση με το ios δεν δίνεις μία περιουσία αφού με 160 ευρώ παίρνεις μέχρι και καθαρό android) έχουν πολλοί που δυστυχώς δεν ξέρουν τις δυνατότητες του πέραν του fb & λίγο από σερφαρισμα.

 

Μεταξύ μας το κάθε λειτουργικό είναι και για διαφορετικό τύπο ανθρώπου αρκεί να γνωρίζουμε τι θέλουμε από το τηλέφωνο μας.

 

end / ελπίζω να σε κάλυψα

Ναι πάρα πολύ και σε ευχαριστώ για αύτο! Εκτιμώ την απάντηση σου. Όσον αφορά το bb10 OS δεν αναφέρομαι σε κάποια συγκεκριμένη συσκευή. Σίγουρα κάποια δυνατή σαν το Ζ 30. Έχω δουλέψει χρόνια symbian, iOS και πολύ android. Έχω ένα Xperia Z με unlocked bootloader root και στοκ android. Ναι κάνω ότι θέλω όπως το θέλω και είναι τέλειο. Έχω αλλάξει πόσες ρομ. Αλλά είμαι άρρωστος με την τεχνολογία και με τρώει ο απαυτος μου. Θέλω να δω τι υπάρχει και αν είναι καλύτερο. Μιλάω και με κάποια παιδιά στο θεμα των Windows Phone και κλείνω προς bb αφού τρέχει μεταξύ άλλων και το παιχνιδι μου. Κατάλαβε με είμαι καμμενος και εδώ μέσα είναι το καταφύγιο μας. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Yπάρχει και άλλος τρόπος για εγκατάσταση .apk χωρίς 1mobile η Snap

 

Ανοίγουμε τον browser στο ΒΒ

πληκτρολογούμε http://apps.evozi.com/apk-downloader/

στην σελιδα που θα μας ανοίξει βάζουμε το link της εφαρμογής που θέλουμε από το Google Play

Πατάμε Generate Download Link και ..... το κάνουμε εγκατάσταση

 

 

ps

Δυστυχώς είναι μόνο για τις free και δεν μπορεί να κάνει εγκατάσταση τις ήδη αγορασμένες που έχουμε από το Play Store

Edited by Jig
ps
ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Ναι, αυτός είναι ένας από τους τρόπους που χρησιμοποιούσαμε την προ-snap εποχή. Προσωπικά δεν με βολεύει σε κάτι, προτιμώ το snap.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Από ποια άποψη; Δεν νομίζω ότι υπάρχει κάποια διαφορά στην αξιοπιστία, την ίδια δουλειά θα κάνουν.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Από ποια άποψη; Δεν νομίζω ότι υπάρχει κάποια διαφορά στην αξιοπιστία, την ίδια δουλειά θα κάνουν.

 

Σκέφτηκα ότι μπορεί να βλέπουν τις περισσότερες ίδιες εφαρμογές, αλλά ίσως έχουν διαφορά στα δικαιώματα που χρειάζονται για να λειτουργήσουν.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εχω κανει την αναβαθμηση ολα καλα, αλλα δεν μπορω να βρω ουτε στο αμαζον ουτε στο bbw το viber ουτε το whats up της cosmote. Γιατι δεν υπαρχουν? Ενω βλεπω στα φορουμς οτι καποιοι τα κατεβαζουν.. μονο απο snap kai 1mobile μπορω;
Alcatel OT Max db > Alcatel OT 511 > Alcatel OT 715 > Nokia 6230i > Nokia 6290 > Nokia 5530 > Nokia E5-00 > BB Q10 > Xiaomi Mi A1
Link to comment
Share on other sites

Εχω κανει την αναβαθμηση ολα καλα, αλλα δεν μπορω να βρω ουτε στο αμαζον ουτε στο bbw το viber ουτε το whats up της cosmote. Γιατι δεν υπαρχουν? Ενω βλεπω στα φορουμς οτι καποιοι τα κατεβαζουν.. μονο απο snap kai 1mobile μπορω;

 

Στο BBworld υπαρχει viber 10 λεγετε στο amazon δεν υπαρχει

Link to comment
Share on other sites

Στο Q10 μου δεν υπαρχει.. :/

 

http://appworld.blackberry.com/webstore/content/53706898/?lang=en&countrycode=GR

μονο για τα Ζ3-10-30 και το Porsche ειναι διαθεσημο.. Ε ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟ??!!!!!!

Edited by damianos_
Alcatel OT Max db > Alcatel OT 511 > Alcatel OT 715 > Nokia 6230i > Nokia 6290 > Nokia 5530 > Nokia E5-00 > BB Q10 > Xiaomi Mi A1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Είμαι πρόσφατος χρήστης του ΒΒ Q10 (OS 10.3.1) και ενδιαφέρομαι για εγκατάσταση εφαρμογών Android. Έχω δύο ερωτήσεις, αν κάποιος μπορεί να με διαφωτίσει.

1. Εκτός από το Amazon app store, ποιον τρόπο προτιμάτε για download εφαρμογών Android? Από ό,τι διαβάζω, υπάρχει η μέθοδος του Cobalt232 (Google Play Store) και επίσης, υπάρχουν εφαρμογές όπως το Snap, 1Mobile κλπ. Υπάρχει κάποια σημαντική διαφορά ως προς τη λειτουργία τους; Ποια προτιμάτε;

2. Γίνεται αυτόματο update των εφαρμογών, όπως γίνεται στα Android smartphones?? Ή, πρέπει να απεγκαταστήσεις την εφαρμογή και να ξανα-κατεβάσεις τη νεότερη έκδοσή της;; (π.χ., επειδή έχω κρατήσει το android κινητό μου, πριν λίγο κατέβασε μόνο του από το internet τη νέα έκδοση του ibank NBG...)

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Είμαι πρόσφατος χρήστης του ΒΒ Q10 (OS 10.3.1) και ενδιαφέρομαι για εγκατάσταση εφαρμογών Android. Έχω δύο ερωτήσεις, αν κάποιος μπορεί να με διαφωτίσει.

1. Εκτός από το Amazon app store, ποιον τρόπο προτιμάτε για download εφαρμογών Android? Από ό,τι διαβάζω, υπάρχει η μέθοδος του Cobalt232 (Google Play Store) και επίσης, υπάρχουν εφαρμογές όπως το Snap, 1Mobile κλπ. Υπάρχει κάποια σημαντική διαφορά ως προς τη λειτουργία τους; Ποια προτιμάτε;

2. Γίνεται αυτόματο update των εφαρμογών, όπως γίνεται στα Android smartphones?? Ή, πρέπει να απεγκαταστήσεις την εφαρμογή και να ξανα-κατεβάσεις τη νεότερη έκδοσή της;; (π.χ., επειδή έχω κρατήσει το android κινητό μου, πριν λίγο κατέβασε μόνο του από το internet τη νέα έκδοση του ibank NBG...)

Ευχαριστώ.

 

1) προτιμω την μεθοδο του cobalt επειδη μπορω να κατεβαζω και να τρεχω εφαρμογες που εχω ηση αγορασει πχ sygic και εφαρμογες που δεν μπορω να βρω αλλου πχ για internet banking.δευτερη επιλογη amazon app store επειδη πολυ συχνα βγαζει προσφορα πληρωμενες εφαρμογες δωρεαν πχ tune in pro που κανει 12ε το εχω δωρεαν απο amazon.snap και 1mobile ειχα παλαιοτερα αλλα λογω amazon app store δεν εχω ασχοληθει.θα κατεβασω την καινουργια εκδοση του snap για δοκιμη παντως

2) οι ενημερωσεις για google play εμφανιζονται κανονικα στο hub (δεν το περιμενα αυτο παντως).αλλα πρεπει να μπεις στο app store για να δωσεις εγκριση.για amazon ισχυει το ιδιο για snap kai 1mobile εχω καιρο να ασχοληθω.

 

προσωπικα με google play και amazon ειμαι καλυμενος 100%.απο τοτε που περασει leaked 10.3.1 με το amazon μεσα δεν ασχοληθηκα με snap και 1mobile.

επισης το amazon app store δεν βλεπει ποιες εφαρμογες εχεις κατεβασει απο το google play store που σημαινει οτι μια εφαρμογη που εχεις πληρωσει στο google Play δεν σημαινει οτι θα παιζει και στο amazon store πχ προγραμμα για navigation..

θα προτινα ξεκινα με google play και αν δεις οτι δεν σε καλυπτει κανε και ενα λογαριασμο στο amazon app store .

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εχω κανει την αναβαθμηση ολα καλα, αλλα δεν μπορω να βρω ουτε στο αμαζον ουτε στο bbw το viber ουτε το whats up της cosmote. Γιατι δεν υπαρχουν? Ενω βλεπω στα φορουμς οτι καποιοι τα κατεβαζουν.. μονο απο snap kai 1mobile μπορω;

 

το amazon δεν θα το βρεις στο bb world αλλα ειναι ηδη προεγκατεστημενο μαζι με την 10.3.1.πανε πακετο.δεν βρισκεις το whats up της cosmote γιατι δεν το διαθετουν μεσω του amazon μονο του google app store.εγω εχω την εφαρογη της cosmote μεσω google paly store με την μεθοδο του cobalt(ειναι ενα παλικαρι που βρηκε τροπο να περασει το google play στο blackberry. link http://forums.crackberry.com/android-apps-amazon-store-apk-files-f413/google-play-store-blackberry-10-supports-buying-downloading-985344/

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, διαθεσιμο πλεον μεσω του amazon app store το HERE

δεν εχω BB να το δοκιμασω οποτε ριξτε μια ματια αν δουλευει οπως θα επρεπε

http://www.amazon.com/HERE-Offline-navigation-traffic-transit/dp/B00TR5XM2M/ref=pd_rhf_se_p_img_2

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

Στο Q10 μου δεν υπαρχει.. :/

 

http://appworld.blackberry.com/webstore/content/53706898/?lang=en&countrycode=GR

μονο για τα Ζ3-10-30 και το Porsche ειναι διαθεσημο.. Ε ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟ??!!!!!!

 

To viber που βλέπεις να αναφέρουμε είναι η έκδοση android. Θα το βρεις στο snap και στα λοιπά προγράμματα με πρόσβαση στο play store.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, διαθεσιμο πλεον μεσω του amazon app store το HERE

δεν εχω BB να το δοκιμασω οποτε ριξτε μια ματια αν δουλευει οπως θα επρεπε

http://www.amazon.com/HERE-Offline-navigation-traffic-transit/dp/B00TR5XM2M/ref=pd_rhf_se_p_img_2

 

Καλημέρα, ενώ στο site το εμφανίζει στις εφαρμογές, από το amazon store στο κινητό (Ζ30) δεν το βρίσκω :(

το έχει βρει κάποιος;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ενώ στο site το εμφανίζει στις εφαρμογές, από το amazon store στο κινητό (Ζ30) δεν το βρίσκω :(

το έχει βρει κάποιος;

 

δεν το εχω βρει ουτε και εγω αλλα ετσι και αλλιως το κατεβασα απο το google store και δεν παιζει.ισως με sideloading αλλα δεν εχω ασχοληθει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...