Jump to content

JIAKE V8 (octa)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 94
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

...τέτοιες προσφορές (10 κομμάτια max στην καλύτερη) λειτουργούν ως "κράχτες". Σε βάζουν στο τριπάκι για το προϊόν της προσφοράς, να το ψάξεις, να "εξοικειωθείς" με τα σούπερ ντούπερ χαρακτηριστικά του για την εξευτελιστική τιμή της προσφοράς, και μετά τη λήξη (ούτε καν έναρξη φυσικά για την πλειονότητα) σου εμφανίζει και ένα δήθεν 50-60% προσφορά στο ίδιο, αλλά με βάση την αρχική υπερεκτιμημένη τιμή, οπότε έρχεται στα ίδια που το έχει και κανονικά πάνω κάτω και αν τσιμπήσεις τσίμπησες
Link to comment
Share on other sites

Το έχεις παραλάβει και το έχεις δουλέψει;

 

Αμα μιλάς για το Tronsmart ναι.Το έχω στα χερια μου από τις 23 Δεκεμβρη.Έχω καταθέσει άποψη στο αντιστοιχο thread.

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

αν εχετε παρακολουθησει τα promotions του geekbuying και εχετε παρει απο εκει θα εχετε καταλαβει οτι βαζουνε οτι συσκευες τους δημιουργουν προβλημα.και τις βαζουν συνεχεια.ξανα και ξανα τις ιδιες.εχω κανει 2 αγορες απο promotion και οι συο συσκευες ειναι προβληματικες.οχι μονο τα κομματια που πηρα εγω αλλα που πηραν ολοι.για παραδειγμα το w450.κολληματα οθονης συνεχεια που επανερχονται μονο με αφαιρεση μπαταριας,gps ουτε για πλακα κτλ.και βαζω στοιχημα οτι και παλι αυριο θα το εχουν στο promotion τους.το εχουν βαλει στα τελευταια 5 promotions.ξανα κ ξανα.βλεπεται εκει που γραφει quad core only89.99$??ε,αυτο θα ειναι.το ιδιο παει να γινει και με το tronsmart ts7 (3o serie).για αυτο και φοβαμαι να παω για το JIAKE V8 χωρις να εχω reviews.θα μου πειτε 100 ευρω ειναι λιγα.θα σας πω προτιμω να τα κρατησω,να τσονταρω λιγα ακομα και σε 1-2 μηνες να παω σε κατι σιγουρα full λειτουργικο και ισως πιο επωνυμο που σημαινει καλυτερη υποστηριξη.γτ οσοι πιο πολλοι παρουν μια συσκευη τοσο καλυτερο feedback θα υπαρξει.τα οκταπυρηνα ειναι ακομα σε πολυ πρωιμο σταδιο και γι αυτο τα δινουν πιο φθηνα.πρεπει να σας πονηρεψει λιγο αυτο...

 

Όπως και να 'χει εγώ το ρίσκαρα και το αγόρασα το τηλέφωνο... Θα μάθουμε σχετικά σύντομα τι παίζει και αν άξιζε την αγορά. Τα χαρακτηριστικά πάντως που δηλώνουν οι κινέζοι είναι σούπερ...

 

Πάντως παιδιά το geekbuying στα ίδια χρήματα δίνει και δεύτερη μπαταρία και protective film για την οθόνη και με βάζει σε σκέψεις για το αν θα αγοράσω ξανά απ'το minideal. Δηλαδή γιατί ο ένας μπορεί να κάνει τέτοια έκπτωση και ο άλλος όχι;

 

+ ότι το geekbuying είναι το μόνο site που δίνει οδηγίες για root, CWM και δίνει και το επίσημο firmware σε περίπτωση που το χρειαστείς...

 

Επίσης στην διεύθυνση του browser στο geekbuying γράφει ότι η συσκευή διαθέτει και NFC... Ομολογώ πως μου άρεσε γιατί δεν το είχα δει πουθενά αλλού...

Edited by waxlrose

Samsung Galaxy S4 SGH-M919 (4.4.2 root)

Samsung Galaxy Note 8.0 (4.2.2 root)

Ulefone Power

Link to comment
Share on other sites

Όπως και να 'χει εγώ το ρίσκαρα και το αγόρασα το τηλέφωνο...

Πρόλαβες την προσφορά ή το πήρες μετά την λήξη της? Πάντως φαίνεται αρκετά ενδιαφέρουσα περίπτωση αυτό το κινητό :D

Με το καλό να το παραλάβεις!

Link to comment
Share on other sites

Πρόλαβες την προσφορά ή το πήρες μετά την λήξη της? Πάντως φαίνεται αρκετά ενδιαφέρουσα περίπτωση αυτό το κινητό :D

Με το καλό να το παραλάβεις!

 

Το πήρα 2 μέρες πριν βγάλει την "προσφορά"... Το παρήγγειλα Τρίτη, Τετάρτη που ξύπνησα είχα tracking number...

Samsung Galaxy S4 SGH-M919 (4.4.2 root)

Samsung Galaxy Note 8.0 (4.2.2 root)

Ulefone Power

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ΗΡΘΕ!!!

 

Έφτασε το πρωί σήμερα! Η συσκευή ήρθε έτοιμη ρουταρισμένη!

 

Επειδή θα κοιμηθώ, θα την επεξεργαστώ όταν ξυπνήσω και θα γράψω εντυπώσεις ή αύριο ή το βράδυ αργά σήμερα...

Samsung Galaxy S4 SGH-M919 (4.4.2 root)

Samsung Galaxy Note 8.0 (4.2.2 root)

Ulefone Power

Link to comment
Share on other sites

ΗΡΘΕ!!!

 

Έφτασε το πρωί σήμερα! Η συσκευή ήρθε έτοιμη ρουταρισμένη!

 

Επειδή θα κοιμηθώ, θα την επεξεργαστώ όταν ξυπνήσω και θα γράψω εντυπώσεις ή αύριο ή το βράδυ αργά σήμερα...

 

Περιμενουμε εντυπωσεις, ταχυτητα, μπαταρια, ποιοτητα κατασκευης, φλας ειναι δυνατο ή οχι..!! Με γεια σου φιλε μου...!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιποοοον...

 

Κατ'αρχάς να επαναλάβω ότι το κινητό ήρθε με root access απ'την μάνα του. Καλό αυτό.

Είναι σχετικά βαρύ αλλά αισθάνεσαι στιβαρή κατασκευή.

 

Από χθες το βράδυ που το έβγαλα απ'τον φορτιστή στο 100%, το ξέσκισα στις εγκαταστάσεις μέχρι που άρχισε να ζορίζεται γιατί γέμισα το 1 gb που έχει για εφαρμογές. Τις πήγα όλες στην SD card και έστρωσε. Δοκίμασα μια 64αρα που έχω στο Note 8.0 αλλά δεν την βλέπει. Την 32αρα Toshiba class 10 την βλέπει μια χαρά πάντως... Πετάει.

 

Γενικά το κινητό από θέμα ταχύτητας πετάει.

 

Το OTG δουλεύει κανονικά.

 

Δεν βρίσκω επιλογή NFC όπως στο βίντεο του geekbuying εδώ:

 

Όλο το βράδυ ανοιχτά GPS, Bluetooth και WiFi και η μπαταρία είναι στο 52%.

 

Η οθόνη είναι εξαιρετική, με μέση φωτεινότητα είναι πεντακάθαρη...

 

Η κάμερα είναι πολύ καλή, το φλας όχι.

 

Παίρνει την μπαταρία του Note 2, που σημαίνει ότι βρίσκεις εύκολα μια για αντικατάσταση... Γενικά φαίνεται αντιγραφή του Note 2 εξωτερικά. Θα δοκιμάσω να πάρω καμία φτηνή θήκη σιλικόνης για το Note να δω αν του κάνει.

 

Εννοείται πως έχει Ελληνικό μενού.

 

Το μόνο που με χάλασε λίγο είναι ότι είναι λίγο ευαίσθητη η οθόνη όταν γράφεις, πολλές φορές παίρνει 2 φορές ένα γράμμα. Υπάρχει κάποια λύση γι'αυτό;

 

Antutu score: 26976

 

SAR: 0.687 (Σύμφωνα με το βιβλιαράκι του)

Edited by waxlrose

Samsung Galaxy S4 SGH-M919 (4.4.2 root)

Samsung Galaxy Note 8.0 (4.2.2 root)

Ulefone Power

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα μου ακουγονται σαν πρωτες εντυπωσεις, ειδικα η τιμη που το βρισκεις σε κατι happy hour μαγαζιων ειναι πολυ δελεαστικη!
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό έκλεισε από μπαταρία μετά από 24 ώρες χρήσης. Η πρώτη μέρα πέρασε με εγκατάσταση/απεγκατάσταση/μεταφορα στην SD apps, δοκιμή κάμερας, Antutu benchmark, λίγο Temple Run 2, Twitter, Facebook, Evernote, Chrome, 3G ανοιχτό σχεδόν όλη την ώρα...

 

Γενικά δεν την λυπήθηκα την μπαταρία. Καλή διάρκεια για πρώτη φορά... Που να στρώσει κιόλας μετά από 3 κύκλους φόρτισης...

Samsung Galaxy S4 SGH-M919 (4.4.2 root)

Samsung Galaxy Note 8.0 (4.2.2 root)

Ulefone Power

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται, επειδή ο "σκελετός" του κινητού είναι ίδιος με το δικό μου:

http://www.antelife.com/hyundai-q6-mtk6589-quad-core-smartphone-6-0-inch-hd-screen-android-4-2-3g-16gb.html

προτείνω extra μπαταρίες απο εδώ:

http://www.aliexpress.com/item/New-Original-N7889-Battery-for-HaiPai-Noble-N7889-Moble-Phone-Free-Shipping/1028790902.html

σε 15 μέρες τις είχα, πήρα δύο.

 

Super φθηνή και πολύ καλή ποιότητα θήκης με δώρο screen film, σε 20 μέρες παρέλαβα:

http://www.ebay.com/itm/PU-Leather-Carbon-Fiber-Soft-Case-Film-for-Samsung-i9200-Galaxy-Mega-6-3-BQLR330-/380833884577?pt=US_Cell_Phone_PDA_Cases&hash=item58ab77e9a1

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το παρηγγειλα και γω! Πόσο καιρό λέτε να κάνει να μου έρθει Αθήνα...με DHL....Επισης κάποιοι λένε πως ακομα και οχταπυρηνο ειναι αρκετά πίσω απο το Note 3 σε ταχύτητα..
Link to comment
Share on other sites

Με DHL θα σου ερθει πολύ γρηγορα (4-7 ημερες απο την αποστολή του). Με DHL θα πληρωσεις εκτελωνισμο.

Το note 3 είναι πιο γρηγορο, αλλά σε καθε περίπτωση και το δικο σου ως οκταπύρινο δεν θα σε απογοητευσει ως προς την ταχύτητα του

Link to comment
Share on other sites

Με DHL θα σου ερθει πολύ γρηγορα (4-7 ημερες απο την αποστολή του). Με DHL θα πληρωσεις εκτελωνισμο.

Το note 3 είναι πιο γρηγορο, αλλά σε καθε περίπτωση και το δικο σου ως οκταπύρινο δεν θα σε απογοητευσει ως προς την ταχύτητα του

 

Ελπίζω το ποσο του εκτελωνισμου(εαν είμαι απο τους άτυχους που θα τσιμπήσει η αποχή του εκτελωνίστη) να'ναι μικρό,εκτός εαν ξέρεις το ποσοστό.

Σίγουρα θα το χαρώ διότι απο το Note 2 που ειχα θα δω διάφορα,ασε που θα εχει και δεύτερη μπαταρια,δυο κάρτες sim κλπ και θα μου λύσει τα χέρια.

Link to comment
Share on other sites

Δες εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=41844

αν και μεγάλο το thread, θα πάρεις μια εικόνα.

 

Δυτυχώς απ' ότι έχω καταλάβει με την DHL δεν επαφίεσαι στην απόχη του τελωνιακού, αλλά τα εκτελωνίζει η ίδια υποχρεωτικά από μόνη της.

Link to comment
Share on other sites

Δες εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=41844

αν και μεγάλο το thread, θα πάρεις μια εικόνα.

 

Δυτυχώς απ' ότι έχω καταλάβει με την DHL δεν επαφίεσαι στην απόχη του τελωνιακού, αλλά τα εκτελωνίζει η ίδια υποχρεωτικά από μόνη της.

 

Ευχαριστω φίλε,ομως λόγω έλλειψης χρόνου δεν μπόρεσα να διαβάσω πολλά και μάλλον μπερδεύτηκα περισσότερο.

Τελικα ειναι με το ΦΠΑ 20% ; Γιατί διάβασα πως βγήκε νέα οδηγία τελωνιακων απο τον περασμένο Δεκέμβρη...

Εαν κάποιος εχει αγοράσει απο την Κίνα περιπου σε αυτο το ποσο (260 $) τηλεφωνο και ειδικά απο το geekbuing ας μου γράψει τι κόστισε παραπάνω

 

Ευχαριστω!

Edited by foivous
Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται, επειδή ο "σκελετός" του κινητού είναι ίδιος με το δικό μου:

http://www.antelife.com/hyundai-q6-mtk6589-quad-core-smartphone-6-0-inch-hd-screen-android-4-2-3g-16gb.html

προτείνω extra μπαταρίες απο εδώ:

http://www.aliexpress.com/item/New-Original-N7889-Battery-for-HaiPai-Noble-N7889-Moble-Phone-Free-Shipping/1028790902.html

σε 15 μέρες τις είχα, πήρα δύο.

Super φθηνή και πολύ καλή ποιότητα θήκης με δώρο screen film, σε 20 μέρες παρέλαβα:

http://www.ebay.com/itm/PU-Leather-Carbon-Fiber-Soft-Case-Film-for-Samsung-i9200-Galaxy-Mega-6-3-BQLR330-/380833884577?pt=US_Cell_Phone_PDA_Cases&hash=item58ab77e9a1

 

Σ'ευχαριστώ για τις πληροφορίες...

 

Λοιπόν παιδιά, μετά από μέρες χρήσης μπορώ να δηλώσω πολύ ευχαριστημένος. Η μπαταρία κρατάει πολύ, τσίμπησα και ένα Bluetooth Samsung που συνδέεται με 2 συσκευές και πλέον δεν τρώω καθόλου ακτινοβολία στο κεφάλι.

 

Το μόνο που μου κακοφάνηκε λίγο είναι ότι ενώ το τηλέφωνο είναι κλειστό και φορτίζει ανοίγει μόνο του. Δεν ξέρω βέβαια αν παίζει ρόλο που το άφησα να κλείσει από μπαταρία.

 

Επίσης θα το ξαναπώ, δεν έχει NFC. Δεν υπάρχει επιλογή στο μενού για ενεργοποίηση ή απενεργοποίηση...

Samsung Galaxy S4 SGH-M919 (4.4.2 root)

Samsung Galaxy Note 8.0 (4.2.2 root)

Ulefone Power

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα!

Λοιπόν...το κινητο μου είρθε την περασμένη Δευτέρα,προς έκπληξη μου το παρέλαβα στο χώρο μου με DHL χωρις να πληρώσω τίποτα παραπάνω! Και ο λόγος; Οι Κινέζοι έγραψαν απέξω απο την συσκευασια οτι περιέχει μπαταρίες λίθιου,ακομα και τα χαρτιά του σε μπαταρίες λίθιου αναφερόταν.

Οι εντυπώσεις μου....η μπαταρίες (2 ) είχαν περιπου 60% και τις τελείωσα σε μια μέρα.

Εχω χρησιμοποιήσει μια μπαταρια εώς σημερα και μπορω να πω πως με αρκετή χρηση μου κρατάει απο το πρωί στις 06:00 μέχρι το απογευματάκι στις 16:00 που γυρνάω σπίτι (15-20 %)

Μια χαρά δηλαδή....το πακέτο το έφαγα απο την δεύτερη μέρα που άρχισε να κολλάει και να φεύγουν οι βασικές εφαρμογές απο την θέση τους.

Εκανα restart και ξεκολαγε,αλλα τις εφαρμογές τις έβαζα στο χώρο τους χειροκίνητα.

Επισης χρησιμοποίησα το Plantronics 975 και m165..και τα δυο μου τα "πέταξε" μετα απο κάποιες ώρες,αφου έκαναν αποςυνδέσεις συνεχως.

Ειναι αρκετά γρήγορο στο internet και γενικά (σίγουρα πιο γρήγορο απο το Note 2 που ειχα)

Αλλα τα κόλλημα τα που τρώει η οθόνη με εχουν κουράσει,ήδη εςτειλα στο support του Geekbuying αναφορά για το πρόβλημα απο την τρίτη μέρα και εχθές μου απάντησαν.....να τους δωσω το tracking number!!!

Αυτα!! Εαν το εχει αγοράσει κάποιος απο εδω μέσα ΕΑΣ μου πει τις δικές του εντυπώσεις και τι θέματα είχε με το κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις βάλει στο κινητό εξωτερική κάρτα μνήμης; Κάτι τέτοια προβλήματα με τις εφαρμογές συμβαίνουν όταν αυτές εγκαθίστανται στην κάρτα μνήμης. Έλεγξε το απο ρυθμίσεις -->εφαρμογές-->στην κάρτα sd και αν είναι εκεί μετέφερε τις πίσω στην μνήμη τηλεφώνου. Επίσης από ρυθμίσεις--> προσβασιμότητα απενεργοποίησε την γρήγορη εκκίνηση. Η οθόνη τι κολλήματα σου κάνει;
Link to comment
Share on other sites

Παραλειψη μου,δεν το ανδεν εχω βαλει καρτα μνημης,επισης συμβαινει και σε μενα η διπλη η τριπλη πληκτρολογηση,μαλλον εχει ελλατωμα (και) στο κομματι αυτο.

Η οθονη κολλαει (αλλαζουν θεση και οι εφαρμογες)οταν βρισκομαι στο internet,δεν ανταποκρινεται και αναγκαζομαι να κκανω restart,σε δυο-τρεις περιπτωσεις δεν λειτουργουσε τιποτα οποτε ανοιξα το κινητο και εβγαλα την μπαταρια.

Εφαρμογες εχει 4-5 και οχι βαριες (fb)

Link to comment
Share on other sites

Παραλειψη μου,δεν το ανδεν εχω βαλει καρτα μνημης,επισης συμβαινει και σε μενα η διπλη η τριπλη πληκτρολογηση,μαλλον εχει ελλατωμα (και) στο κομματι αυτο.

Η οθονη κολλαει (αλλαζουν θεση και οι εφαρμογες)οταν βρισκομαι στο internet,δεν ανταποκρινεται και αναγκαζομαι να κκανω restart,σε δυο-τρεις περιπτωσεις δεν λειτουργουσε τιποτα οποτε ανοιξα το κινητο και εβγαλα την μπαταρια.

Εφαρμογες εχει 4-5 και οχι βαριες (fb)

 

Βρες στο μενού το ποντίκι και μείωσε την ταχύτητα του ποντικιού στο ελάχιστο. Σε μένα δούλεψε και σταμάτησε να πληκτρολογεί 2-3 φορές τα ίδια...

 

Settings -> Account -> Language & Input -> Pointer Speed (τέρμα κάτω)

 

Σε μένα δεν έχουν αλλάξει θέση οι εφαρμογές. Πρώτη φορά το ακούω με σένα...

Samsung Galaxy S4 SGH-M919 (4.4.2 root)

Samsung Galaxy Note 8.0 (4.2.2 root)

Ulefone Power

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...