Jump to content

tha bazate ston ypologisti sas to sp2 ton xp?


redalert19882000
 Κοινοποίηση

tha bazate ston ypologisti sas to sp2 ton xp  

54 members have voted

  1. 1. tha bazate ston ypologisti sas to sp2 ton xp

    • ΝΑΙ
      41
    • ΟΧΙ
      13


Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος shodanjr_gr (30 Αύγ. 2004 , 13:17)

 

(αν και προσωπικά πολύ θα ήθελα να το έκανε...).

 

γιατί ρε φίλε.Ξέρεις πόσοι άνθρωποι χρησιμοποιούν σπασμένα προγράμματα;Εγώ προσωπικά έχω κανονική έκδοση αλλά δε θα με χάλαγε αν είχα τα σπασμένα.Πάντως είναι τρόπος αντίστασης στις εταιρίες που μπορούν να μας πασάρουν τα windows xp για 300+ ευρω. :)

Why men wear clothes:

http://img78.photobucket.com/albums/v296/_osse_/16a.gif

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος antdouk (30 Αύγ. 2004 , 13:11)

 

¨οσοι απο εσας εγκατέστησαν το SP2 μια ερώτηση να κάνω?

Μέχρι τώρα δεν είχατε κάποιο antivirus?

Δεν είχατε κάποιο firewall?

Δεν είχατε ένα antispyware?

Ειμαι βέβαιος ότι είχατε και ο λογος ήτανε οτι δεν εμπιστευόσασταν το λειτουργικό της Microsoft . Γιατί τώρα να το εμπιστευτείτε την στιγμή που η ίδια έχει κατάλογο προγραμμάτων τα οποία έχουν προβλήματα λειτουργίας όταν είναι εγκατεστημένο το SP2.....

Εγώ προσωπικά έχω XP pro English SP1 και απο την στιγμή που δεν αντιμετωπίζω κάποιο πρόβλημα (γιατί δεν αντιμετωπίζω) δεν έχω ΚΑΝΕΝΑ λόγο να εμπιστευτώ την Microsoft η οποία το μόνο που ΄θέλει είναι να μας ελέγχει όλους μέσω του νέου SP. (βλ. δηλώσεις του τύπου θα επιτρέψουμε την εγκατάσταση του Sp και σε μη γνήσια αντίτυπα των XP)

 

Ας το πω για άλλη μια φορά, μήπως και το καταλάβει κανείς. Τα service packs δεν είναι ένα κομμάτι software (πως λέμε ένα κομμάτι κρέας :p ) που το βάζεις έτσι για την πλάκα. Διορθώνουν πολλά και -πολύ συχνά- σοβαρά προβλήματα που έχει το λειτουργικό. Διορθωτικά πακέτα είναι και σαν τέτοια πρέπει να αντιμετωπίζονται.

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Earendil (30 Αύγ. 2004 , 13:35)

 

γιατί ρε φίλε.Ξέρεις πόσοι άνθρωποι χρησιμοποιούν σπασμένα προγράμματα;Εγώ προσωπικά έχω κανονική έκδοση αλλά δε θα με χάλαγε αν είχα τα σπασμένα.Πάντως είναι τρόπος αντίστασης στις εταιρίες που μπορούν να μας πασάρουν τα windows xp για 300+ ευρω. :)

 

Μην ανοίξετε πάλι συζήτηση για αυθεντικό software κλπ, το έχουμε κάνει παλιότερα και, όπως είναι φυσιολογικό, δεν καταλήξαμε πουθενά γιατί απλούστατα ο καθένας έχει τις απόψεις του. Εκτός αυτού το θέμα του topic δεν είναι αυτό.
Link to comment
Share on other sites

Το έχω εγκαταστήσει ήδη. Απλά έχω απενεργοποιήσει το ενσωματομένο firewall επειδή έχω καλύτερο ( zonealarm pro ). Μέχρι τώρα δεν έχω παρατηρήσει κανένα πρόβλημα. Ίσα-ίσα ο υπολογιστής μου είναι πολύ καλύτερος από πριν.
Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω εαν το πιστεψετε παντως εγω εγω τα win xp απο τοτε που εχουν βγει χωρις κανενα antivirus να του εχω βαλει ουτε τιποτε για diallers κ.α..
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος redalert19882000 (30 Αύγ. 2004 , 17:43)

 

δεν ξερω εαν το πιστεψετε παντως εγω εγω τα win xp απο τοτε που εχουν βγει χωρις κανενα antivirus να του εχω βαλει ουτε τιποτε για diallers κ.α..

 

 

Άμα προσέχεις τι κάνεις και έχεις το στοιχειώδες firewall των XP ανοιχτό δεν είναι απίθανο :o

Link to comment
Share on other sites

παντως εγω ειχα πολλα προβληματα με το sp2 μαλλον ημουν ατυχως .

τωρα δεν πειραζει γυρισα στα αγαπημενα μου 2000.

Link to comment
Share on other sites

γιατί ρε φίλε.Ξέρεις πόσοι άνθρωποι χρησιμοποιούν σπασμένα προγράμματα;Εγώ προσωπικά έχω κανονική έκδοση αλλά δε θα με χάλαγε αν είχα τα σπασμένα.Πάντως είναι τρόπος αντίστασης στις εταιρίες που μπορούν να μας πασάρουν τα windows xp για 300+ ευρω.

 

π@π@ρι@ αντίσταση είναι. Το τζαμπατζιλίκη του έλληνα είναι...γίναμε όλοι Tse Guevara...

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Χμ,ένα μικρό problem,όταν γίνεται η εγκατάσταση του SP2 μου πετάει ένα μήνυμα ότι δεν μπορεί να κάνει copy το αρχείο atapi.sys στον φάκελο c:/windows/system32/drivers με αποτέλεσμα να διακόπτεται η εγκατάσταση του SP2.

Έχει τύχει σε κανέναν άλλον,πως διορθώνεται;

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Μήπως πρέπει να δοκιμάσεις εγκατάσταση από Safe Mode; Ίσως το αρχείο που κατέβασες να είναι corrupted (αν και δεν νομίζω, γιατί απ'ότι θυμάμαι, τουλάχιστον το πρώτο SP έκανε checksum check πριν την εγκατάσταση).

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά αν θυμάμαι καλά, το SP2 δεν κάνει τέτοιον έλεγχο. Οπότε ίσως να είναι προβληματικό το αρχείο.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...