Jump to content

Διαθεσιμότητα και αγορά του LG G2


daospi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν διαβάσεις λίγο πίσω θα δεις ότι έχουν απαντηθούν τα ερωτήματά σου. Αν το πάρεις από expansys το 32αρι και χρειαστεί service το πιο πιθανόν είναι να μην το καλύψει η LG Hellas αν φυσικά δεν έχει κυκλοφορήσει επίσημα στην Ελλάδα μέχρι τότε. Για τα branded τηλέφωνα προσωπικά πότε δεν τα επιλέγω αφού δεν υπάρχει κανένας λόγος να το κάνω. Όπως είπες συνήθως αργούν τα updates συν ότι είναι πιο δύσκολο να τα δώσεις μεταχειρισμενα

H πλακα ειναι οτι στην σελιδα της LG Hellas το G2 εμφανιζεται να εχει 32GB ROM

http://www.lg.com/gr/microsite/g2/sub3.html

 

Πολυ μπερδεμα....σκεφτομαι για το 32αρι απο expansys για να γλιτωσω και το ΦΠΑ. Αλλα αν τυχον χρειαστει service και η LG εδω δεν με υποστηριζει θα εχω προβλημα. Παντως ειναι πανεμορφο το ατιμο. Καλα η οθονη ειναι απο αλλο πλανητη.

Πειτε μου κατι οσοι το εχετε. Στην οθονη κλειδωματος μπορουν με καποιο τροπο να φαινονται οι επομενες καταχωρησεις του ημερολογιου; Οπως ειναι στα WP;; Επισης οταν εχω αναπαντητες, αδιαβαστα μηνυματα και mail απο οτι ειδα αναβοσβηνει τι λεντακι πανω στο ακουστικο. Αυτες ομως οι ειδοποιησεις φαινονται και στην οθονη κλειδωματος ή οχι;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πεστε μου ρε παιδιά ποια ειναι η διάφορα του g2 που θα αγοραστεί απο expansys με το g2 που θα αγοραστεί απο αλλά skroutzομαγαζα και με αυτο που θα αγοστει απο το πλαίσιο π.χ. Γιατί δεν κατάλαβα ακριβώς τι παίζεται...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα τελικα αγορασε κανενας απο digivire ebay ; Ειχε κανενα προβλημα η συσκευη ; Με τελωνειο κτλ;
nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα τελικα αγορασε κανενας απο digivire ebay ; Ειχε κανενα προβλημα η συσκευη ; Με τελωνειο κτλ;

 

Την Πέμπτη αγόρασα από τον πωλητή τη συσκευή, περιμένω να τη στείλει. Από Αγγλία στέλνει οπότε δεν έχει τελωνείο.

He who controls the past,commands the future.He who commands the future,conquers the past.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα τελικα αγορασε κανενας απο digivire ebay ; Ειχε κανενα προβλημα η συσκευη ; Με τελωνειο κτλ;

 

τελωνειο αποκλειεται καθως ειναι απο ε.ε

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει παρει καποιοs το κινητο απο αυτον τον digivire στο ebay?.το εχει παραλαβει ?για να μαs πει εαν αξιζει, και δεν θα την πατησουμε γιατι βλεπω το εχει σε καλη τιμη.
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει παρει καποιοs το κινητο απο αυτον τον digivire στο ebay?.το εχει παραλαβει ?για να μαs πει εαν αξιζει, και δεν θα την πατησουμε γιατι βλεπω το εχει σε καλη τιμη.

 

Ο αλλος seller απο το ebay εχει πολυ καλυτερη τιμη....70 ευρω κατω!!

Link to comment
Share on other sites

Ο αλλος seller απο το ebay εχει πολυ καλυτερη τιμη....70 ευρω κατω!!

 

Αυτός στέλνει απο Hong Kong ?

Απο Ευρώπη μεριά έχουμε κάποιο παλικάρι που να το πήρε αξιόπιστη πηγή κ πόσο κ απο που;

Link to comment
Share on other sites

Αυτός στέλνει απο Hong Kong ?

Απο Ευρώπη μεριά έχουμε κάποιο παλικάρι που να το πήρε αξιόπιστη πηγή κ πόσο κ απο που;

 

ναι απο Hong Kong στελνει αυτος...αλλ δεν ακουσανα εχει κανεις προβλημα απο οσους πηραν εδω μεσα!!

Link to comment
Share on other sites

ναι απο Hong Kong στελνει αυτος...αλλ δεν ακουσανα εχει κανεις προβλημα απο οσους πηραν εδω μεσα!!

 

Τίθεται όμως ένα θέμα με την εγγύηση πιστεύω ...

Τουλάχιστον το ευρωπαϊκό ειναι Ευρώπη μεριά κ σύμφωνα με μια συνέντευξη που είδα σε ένα φόρουμ η lg αν κ στην χώρα μας ακόμη δεν διατίθεται το 32αρι δήλωσε πως δεν θα αφήσει τους πελάτες της ανικανοποιητους...

Link to comment
Share on other sites

Τίθεται όμως ένα θέμα με την εγγύηση πιστεύω ...

Τουλάχιστον το ευρωπαϊκό ειναι Ευρώπη μεριά κ σύμφωνα με μια συνέντευξη που είδα σε ένα φόρουμ η lg αν κ στην χώρα μας ακόμη δεν διατίθεται το 32αρι δήλωσε πως δεν θα αφήσει τους πελάτες της ανικανοποιητους...

 

Και μη ξεχνάμε και τον κίνδυνο του τελωνείου. Το ότι δε πέρασαν μερικά δε σημαίνει ότι δε θα περάσουν και όλα τα υπόλοιπα.

He who controls the past,commands the future.He who commands the future,conquers the past.
Link to comment
Share on other sites

Παράγγειλα σήμερα το λευκό 32αρι από Digivire αλλά από το μαγαζί του..μετά από επικοινωνία που είχα μαζί τους μου εγγυηθηκαν ότι οι συσκευές τους είναι προορισμενες για EU...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σορρυ που επανερχομαι σε θεματα διαθεσημοτητας....αλλα επειδη εχω στειλει στον seller 2 μειλ απο χτες(για πληροφοριες πριν παραγγειλω) και δεν εχει απαντησει...Υπαρχει καποιος που εχει στα χερια του συσκευη που πηρε απο αυτον??

http://www.ebay.com/itm/SALE-BRAND-NEW-LG-G2-D802-32GB-4G-LTE-SMARTPHONE-BLACK-UNLOCKED-/221285480743?pt=AU_Mobile_Phones&hash=item3385a47927

Ας μου στειλει pm ωστε να μην κουραζουμε τους υπολοιπους!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι έτσι ακριβώς. Για του λόγου το αληθές δες την εικόνα από το κουτάκι.

https://db.tt/95qAjfUs

Ευρωπαϊκός φορτιστής είναι αυτός που έχει και τώρα το κινητό σου και κάθε άλλη συσκευή, η γνωστή μας πριζα

 

Efthimi εσύ το πήρες απο τον συγκεκριμένα που αναφέρω ; Στα 410€ με έξοδα ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ;

Η μπριζα του δηλ ειναι ελληνικη κ δεν θέλει ανταπτορα;

Τι του ζητήσες ακριβώς και ποτε σου ήρθε; Για το Τελωνειο τι του ζητήσες ;

Link to comment
Share on other sites

Efthimi εσύ το πήρες απο τον συγκεκριμένα που αναφέρω ; Στα 410€ με έξοδα ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ;

Η μπριζα του δηλ ειναι ελληνικη κ δεν θέλει ανταπτορα;

Τι του ζητήσες ακριβώς και ποτε σου ήρθε; Για το Τελωνειο τι του ζητήσες ;

Έτσι όπως τα λες, του είπα να δηλώσει το τηλέφωνο με χαμηλή αξία και πλήρωσα τελικά περίπου 10ευρω αλλά ήξερα από πριν ότι το customs cost για εδώ που βρίσκομαι είναι 5%. Το είχα σε 3 μέρες από την αποστολή και έκανε ship το item την επόμενη μέρα από την πληρωμή (PayPal).. Ήρθε με DHL και είχα tracking number

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά για όσους το πήραν απο αυτόν κ ειστε Ελλαδα για πέστε με τι σας το έστειλε ,σε πόσο καιρό το είχατε στα χέρια σας , κ τι δηλώσετε για το Τελωνειο ;
Link to comment
Share on other sites

Αμα μας πιασει το τελωνειο ξερει κανεις ποσο παει?

επισης αν μας το δηλωσει μικροτερη τιμη, μπορει στη συνεχεια να εχουμε καποιο προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Efthimi εσύ το πήρες απο τον συγκεκριμένα που αναφέρω ; Στα 410€ με έξοδα ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ;

 

Σ'εμένα 420€ τα υπολόγισε το paypal.

 

Αμα μας πιασει το τελωνειο ξερει κανεις ποσο παει?

επισης αν μας το δηλωσει μικροτερη τιμη, μπορει στη συνεχεια να εχουμε καποιο προβλημα?

 

Γενικά οι περισσότεροι τα δηλώνουν ως επισκευή ή χρησιμοποιημένο ή όπως λες με μικρότερη τιμή και τα στέλνουν με απλό ταχυδρομείο και εν τέλει πληρώνεις 3-5€ στα ΕΛΤΑ. Δε το κάνουν όλοι όμως αυτό, είναι ρίσκο. Μια φωτ. μηχανή που είχα παραγγείλει από Κίνα και τους ζήτησα να βάλουν μικρότερη τιμή αρνήθηκαν, αλλά ευτυχώς πλήρωσα το ελάχιστο γιατί το έστειλαν με απλό ταχυδρομείο. Αν μπλέξεις με ιδιωτικές courier είναι επίφοβο. Παρ' όλα αυτά ο συγκεκριμένος στέλνει με courier, ο efthimis λέει του το έστειλε με DHL, εμένα με μια 4PX.

Γενικά εξαρτάται από το είδος και την τιμή.

 

Για λεπτομέρειες αν δε βαριέσαι δες εδώ σχετικές συζητήσεις. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=41844

http://www.adslgr.com/forum/threads/64014-Online-%CE%B1%CE%B3%CE%BF%CF%81%CE%AD%CF%82-%CE%B5%CE%BA%CF%84%CE%B5%CE%BB%CF%89%CE%BD%CE%B9%CF%83%CE%BC%CF%8C%CF%82-(%CE%B4%CE%B5%CE%BD-%CF%80%CE%B1%CF%81%CE%B1%CE%B3%CE%B3%CE%AD%CE%BB%CE%BD%CE%BF%CF%85%CE%BC%CE%B5-%CE%BC%CE%B5-courier-%CE%B5%CE%BA%CF%84%CF%8C%CF%82-%CE%95-%CE%95-)?

Edited by Jonous
Link to comment
Share on other sites

Σ'εμένα 420€ τα υπολόγισε το paypal.

 

 

 

Γενικά οι περισσότεροι τα δηλώνουν ως επισκευή ή χρησιμοποιημένο ή όπως λες με μικρότερη τιμή και τα στέλνουν με απλό ταχυδρομείο και εν τέλει πληρώνεις 3-5€ στα ΕΛΤΑ. Δε το κάνουν όλοι όμως αυτό, είναι ρίσκο. Μια φωτ. μηχανή που είχα παραγγείλει από Κίνα και τους ζήτησα να βάλουν μικρότερη τιμή αρνήθηκαν, αλλά ευτυχώς πλήρωσα το ελάχιστο γιατί το έστειλαν με απλό ταχυδρομείο. Αν μπλέξεις με ιδιωτικές courier είναι επίφοβο. Παρ' όλα αυτά ο συγκεκριμένος στέλνει με courier, ο efthimis λέει του το έστειλε με DHL, εμένα με μια 4PX.

Γενικά εξαρτάται από το είδος και την τιμή.

 

Για λεπτομέρειες αν δε βαριέσαι δες εδώ σχετικές συζητήσεις. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=41844

http://www.adslgr.com/forum/threads/64014-Online-%CE%B1%CE%B3%CE%BF%CF%81%CE%AD%CF%82-%CE%B5%CE%BA%CF%84%CE%B5%CE%BB%CF%89%CE%BD%CE%B9%CF%83%CE%BC%CF%8C%CF%82-(%CE%B4%CE%B5%CE%BD-%CF%80%CE%B1%CF%81%CE%B1%CE%B3%CE%B3%CE%AD%CE%BB%CE%BD%CE%BF%CF%85%CE%BC%CE%B5-%CE%BC%CE%B5-courier-%CE%B5%CE%BA%CF%84%CF%8C%CF%82-%CE%95-%CE%95-)?

 

Ρε παιδιά επειδή θέλω να το πάρω το ΚΙΝΗΤΟ κ επειδή δεν θέλω να απασχολω το φόρουμ με τον τροπο αγοράς του αν υπάρχει κάποιος που το πήρε απο το eBay στα 410€ το 32αρι και ειναι Ελλάδα ας μου στείλει ένα πμ το ΚΙΝΗΤΟ του τηλ να μιλήσουμε να μου εξηγήσει πως ακριβώς έκανε την παραγγελία και μερικές άλλες λεπτομέρειες ....

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τωρα κοιταξα σκρουτζ κ εχει το media markt την 32 εκδοση στα 599 δηλ την φερνει επισημα την συσκευη ; Οποτε με εγγυηση τι παιζει ;
nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τωρα κοιταξα σκρουτζ κ εχει το media markt την 32 εκδοση στα 599 δηλ την φερνει επισημα την συσκευη ; Οποτε με εγγυηση τι παιζει ;

 

Το skroutz λέει ότι είναι το 32, στο site λέει 16

Link to comment
Share on other sites

Το skroutz λέει ότι είναι το 32, στο site λέει 16

 

Δικιο εχεις...

nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

παίδες που μπορώ να βρω 32 GB έκδοση ένα φιλαράκι είναι ανάμεσα σε αυτό και το htc one

αλλά για αυτόν 10 gb δεν υπαρκουν για κανένα λόγο (τώρα έχει το s3 με μια 32 gb κάρτα το έχει full)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...