Jump to content

XBMC: Open Source Home Theatre Software. All platforms


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Torrent φυσικά για ταινιες και άλλες σελίδες για αγώνες που φυσικά πάλι έχω φάει ώρα να τις βρω και τις έχω τεστάρει για καλά λινκς κλπ. Επίσης κλείνουν, βρίσκεις άλλες. Πετάνε και διαφημίσεις αρα δεν νομίζω να είναι κατάλληλες για media player.. Μην είμαστε υπερβολικοί και ζητάμε αγώνες σε HD νομίζω.. Αν και κάποια Ρωσικα στο sopcast πλησιάζουν πολύ (αν ξέρεις ή αντέχεις ρωσικα...).

Το navi είναι όπως το λέει ο φίλος. Όλες τις live σελίδες του sports devil μπορείς να τις βρεις κ εκτός xbmc..

Ελληνικά ομολογω πώς δυσκολεύομαι πολύ να βρω άλλα με εξαίρεση μια συγκεκριμένη ομάδα δεν το πολυψαχνω..

1η απορία. Έχετε θέμα με το xbmc κάποιες μέρες ή και με κάποιες εταιρείες ίντερνετ? Πχ ΣΚ δεν μου κάνει καλο streaming σε σειρά με τπτ μεσω φορθνετ. Αγώνες δεν έχω πρόβλημα.

2.έχω δει πως τα επεισόδια των σειρών ή ταινίες είναι ανεβασμενα σε κατι movreel και κάπως αντιστοιχες σελίδες. Είναι δηλ σαν τα λινκ του sportsdevil? Απλα site scrappers? (αν το λέω σωστά)

3.έχει τεσταρει κάνεις το δελτα από εξωτερικό αν παίζουν τα ελληνικά κανάλια χωρίς vpn?

Edited by durutti
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Υπαρχει καμια περιπτωση να μπορεις να κανεις search σε ολο το xbmc για κατι ?

Πχ να βρω που υπαρχει μια ταινια ή σειρα

Link to comment
Share on other sites

Σε android box πως μπορώ να κάνω favorite μία σειρά πχ στο 1channel? Σε Pc το βρήκα αλλά σε tv box δεν το έχω βρεί και κάθε φορά θα πρέπει να μπαίνω και να ψάχνω τη σειρά
Link to comment
Share on other sites

Σε android box πως μπορώ να κάνω favorite μία σειρά πχ στο 1channel? Σε Pc το βρήκα αλλά σε tv box δεν το έχω βρεί και κάθε φορά θα πρέπει να μπαίνω και να ψάχνω τη σειρά

 

Αν έχεις keyboard, με το πλήκτρο C βγαίνει το μενού που επιλέγεις για favorite.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Σε android box πως μπορώ να κάνω favorite μία σειρά πχ στο 1channel? Σε Pc το βρήκα αλλά σε tv box δεν το έχω βρεί και κάθε φορά θα πρέπει να μπαίνω και να ψάχνω τη σειρά

 

Αν έχεις μόνο το remote control τότε θα πατήσεις το πλήκτρο menu (αν έχει τέτοιο - το δικό μου έχει) και θα δεις τις επιλογές εκεί. Αν έχεις κανένα πληκτρολόγιο-Mouse τότε ισχύει ότι και στα windows, το πλήκτρο c σου βγάζει τις ίδιες επιλογές.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να δει κάποιος αν παιζει το Hellenic movies? Μου βγάζει συνεχεια YouTube script error. Αντιμετωπίζει άλλος το ίδιο πρόβλημα? μάλλον εχει να κάνει με το YouTube.
Link to comment
Share on other sites

σε ενα android stick προσπαθω να δω ελληνικους υποτιτλους στο xbmc αλλα τιποτα.Εχω χρησιμοποιησει στο system greek iso kai windows αλλα τιποτα ,ολα αλαμπουρνεζικα μου τα βγαζει,τι μπορει να φταει?
Link to comment
Share on other sites

Το 1channel ονομάστηκε Primewire.

Είδατε καμία σημαντική διαφορά;

Εμένα ίδιο μου φαίνεται.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ποιο add on είναι καλύτερο για να βλέπω ταινίες και ποιο για να βλέπω ζωντανό streaming ποδοσφαίρου??
Link to comment
Share on other sites

σε ενα android stick προσπαθω να δω ελληνικους υποτιτλους στο xbmc αλλα τιποτα.Εχω χρησιμοποιησει στο system greek iso kai windows αλλα τιποτα ,ολα αλαμπουρνεζικα μου τα βγαζει,τι μπορει να φταει?

 

Πρεπει να το αλλαξεις κ στις ρυθμισεις του skin κ μετα restart κ εισαι οκ

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος δοκιμάσει την έκδοση Beyond XBMC για Rockchip RK3066/RK3188 να μας πει εντυπώσεις;

Επίσης δεν κατάφερα να βρω drivers Rockusb για windows 8.1 όσους τρόπους και να δοκίμασα. Δυστυχώς των windows 8 δεν δουλεύουν σε windows 8.1 και στο laptop και στο PC έχω μόνο τα 8.1. Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη.

Edited by istrios
Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος δοκιμάσει την έκδοση Beyond XBMC για Rockchip RK3066/RK3188 να μας πει εντυπώσεις;

Επίσης δεν κατάφερα να βρω drivers Rockusb για windows 8.1 όσους τρόπους και να δοκίμασα. Δυστυχώς των windows 8 δεν δουλεύουν σε windows 8.1 και στο laptop και στο PC έχω μόνο τα 8.1. Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη.

 

και στα 64bit 7μου δεν μπορούσα να βάλω τους drivers (Που υποτίθεται δουλεύουν κιόλας) αλλά είχα λάπτοπ οπότε έκανα την δουλειά από εκεί , οπότε , γνώμη μου , αν δεν έχεις άλλο pc/laptop δε δοκιμάζεις κανα vmware να βάλεις π.χ. win7 32bit (κλασικά πράγματα) να δεις αν γίνεται η δουλειά έτσι ;

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος δοκιμάσει την έκδοση Beyond XBMC για Rockchip RK3066/RK3188 να μας πει εντυπώσεις;

Επίσης δεν κατάφερα να βρω drivers Rockusb για windows 8.1 όσους τρόπους και να δοκίμασα. Δυστυχώς των windows 8 δεν δουλεύουν σε windows 8.1 και στο laptop και στο PC έχω μόνο τα 8.1. Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη.

 

Για μενα ειναι κορυφη η συγκεκριμενη εκδοση

Βαλε την rom του finless ,εχει και τους drivers.Εχω win 7 x64

Link to comment
Share on other sites

Για μενα ειναι κορυφη η συγκεκριμενη εκδοση

Βαλε την rom του finless ,εχει και τους drivers.Εχω win 7 x64

Κατεβάζω τώρα του Finless να δοκιμάσω. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Τι σχέση έχουν οι Windows drivers με το XBMC;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος δοκιμάσει την έκδοση Beyond XBMC για Rockchip RK3066/RK3188 να μας πει εντυπώσεις;

Επίσης δεν κατάφερα να βρω drivers Rockusb για windows 8.1 όσους τρόπους και να δοκίμασα. Δυστυχώς των windows 8 δεν δουλεύουν σε windows 8.1 και στο laptop και στο PC έχω μόνο τα 8.1. Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη.

Καλησπέρα

Που είναι η αλλαγή σε ελληνικά σε αυτή τη ν έκδοση? Δεν τα βρισκω

Link to comment
Share on other sites

Εχεις βγαλει κανεις ακρη με raspbmc και fusion ? προσπαθω να βαλω 1channel και δεν δεν το παιρνει με ΤΙΠΟΤΑ....πεταει ερρορ οταν παω να το βαλω μεσω του fusion repository
HTC Desire HD <<<
Link to comment
Share on other sites

Εχεις βγαλει κανεις ακρη με raspbmc και fusion ? προσπαθω να βαλω 1channel και δεν δεν το παιρνει με ΤΙΠΟΤΑ....πεταει ερρορ οταν παω να το βαλω μεσω του fusion repository

 

superrepo? (στην αναγκη κατέβασε το μόνο του και βάλτο με το ζόρι) αν και μεταξύ μας δεν ξέρω γιατί όλοι πίνουν νερό στο όνομα του, εμένα δεν με βολεύει καθόλου...

Link to comment
Share on other sites

superrepo? (στην αναγκη κατέβασε το μόνο του και βάλτο με το ζόρι) αν και μεταξύ μας δεν ξέρω γιατί όλοι πίνουν νερό στο όνομα του, εμένα δεν με βολεύει καθόλου...

 

αυτο εκανα φιλε μου , το κατεβασα και το εβαλα με το ζορι αλλα για καποιο λογο δεν ΕΠΑΙΖΕ κανενα αρχειο...

 

Μπορεις να μου εξηγησεις λιγο το superrepo ?

HTC Desire HD <<<
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...