Jump to content

XBMC: Open Source Home Theatre Software. All platforms


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι σορρυ ρε μεγαλε που δεν ειμαι αργοσχολος να κάτσω να διαβάσω 440+ άσχετα μηνυματα και αν θα υπαρχει η απαντηση... αφου μπηκες στον κοπο να ποσταρεις, θα μπορουσες να εδινες την απαντηση να τελειωναμε κ να βοηθουσες κιολας. αλλά πουλαμε εξυπναδα

 

Δηλαδή από την μια κοροϊδεύεις εμάς που διαβάζουμε όσο μπορούμε για να λύνουμε μόνοι μας τις απορίες και από την άλλη έχεις το θράσος να μιλάς για εξυπνάδα την στιγμή που δεν σου είπα να διαβάσεις όλες τις σελίδες, αλλά τις τελευταίες 5.

 

Με τέτοια συμπεριφορά στα φόρουμ δεν θα έχεις και την καλύτερη μεταχείριση.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δηλαδή από την μια κοροϊδεύεις εμάς που διαβάζουμε όσο μπορούμε για να λύνουμε μόνοι μας τις απορίες και από την άλλη έχεις το θράσος να μιλάς για εξυπνάδα την στιγμή που δεν σου είπα να διαβάσεις όλες τις σελίδες, αλλά τις τελευταίες 5.

 

Με τέτοια συμπεριφορά στα φόρουμ δεν θα έχεις και την καλύτερη μεταχείριση.

 

ειπες "εχει αναφερθει 5,6 φορές στις τελ σελίδες", 5,6 φορές και οχι 5,6σελίδες. δεν κοροιδεψα κανεναν. κ γω καποτε παρακολουθουσα στενα το φορουμ κ οταν ηξερα απαντουσα ακομα και σε χιλιογραμμενα πραγματα. δε θα μιλούσαμε 3-4 ασκοπα ποστ τωρα αν ειχες απαντησει (αφου ηθελες να ασχοληθεις με την ερωτηση μου δηλ, αλλιώς τι μου απαντας χωρις ουσία? δηλ μου πουλας εξυπναδα). στο δικο σου φορουμ οταν θα γραφτω να με διαγραψεις λοιπον.

κ για να ληξει η υποθεση, ευχαριστώ το φιλο που μου απαντησε (με 3 λέξεις όλες κ όλες μου ελυσε το πρόβλημα)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση στους υπότιτλους να μπορέσουμε να τους συχρονίσουμε??? Γιατι δεν βρισκω καπιον σωστό να παιζει καλα σε μια ταινία. Να παει μπρος πισω στον συχρονισμό δηλαδη με κάποιο τροπο οπως εχει το mx player....
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση στους υπότιτλους να μπορέσουμε να τους συχρονίσουμε??? Γιατι δεν βρισκω καπιον σωστό να παιζει καλα σε μια ταινία. Να παει μπρος πισω στον συχρονισμό δηλαδη με κάποιο τροπο οπως εχει το mx player....

 

Υπάρχει.Άν δεν κάνω λάθος είναι στις ρυθμίσεις του ήχου.

Δες το...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση στους υπότιτλους να μπορέσουμε να τους συχρονίσουμε??? Γιατι δεν βρισκω καπιον σωστό να παιζει καλα σε μια ταινία. Να παει μπρος πισω στον συχρονισμό δηλαδη με κάποιο τροπο οπως εχει το mx player....

 

Υπάρχει.Άν δεν κάνω λάθος είναι στις ρυθμίσεις του ήχου.

Δες το...

Είναι και θέμα skin για να βρεις την ρύθμιση μέσα από την ταινία, αλλά συνήθως αν κάνεις κλικ στο σύμβολο του ηχείου κάτω από τα κουμπιά Play, stop κλπ θα το βρεις στο κάτω μέρος των ρυθμίσεων.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση στους υπότιτλους να μπορέσουμε να τους συχρονίσουμε??? Γιατι δεν βρισκω καπιον σωστό να παιζει καλα σε μια ταινία. Να παει μπρος πισω στον συχρονισμό δηλαδη με κάποιο τροπο οπως εχει το mx player....

 

Στο frodo είναι στο εικονίδιο του ήχου (κάτω από την μέση των επιλογών) ενώ στο gotham το βρίσκεις στο pop-up menu που ανοίγει για τους υποτίτλους.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως μπορώ να βάλω την Gotham στο PC? Την κατεβάσω και απλό install? Θα κρατήσει τα addons?
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

εχω την 1.09 αλλα δεν είμαι ευχαριστημένος πολλά κολλήματα. Ειδικά αν το αφήσω ανοιχτό με κλειστή την οθόνη. Μετα από λίγο οταν το ανοιξω κολλαει. Να βάλω την 1.10 oficial ή κάποια άλλη σταθερότερη αν υπάρχει. Πάντα σε oficial.... ουπς sοry σε λάθος μέρος το γραψα....πως διαγράφω ενα μηνυμά μου?? Edited by gtok34
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιω το XBMC σαν UPnP server, και βλέπω ετσι στην ΤιΒι, τα τοπικα αρχεια του υπολογιστή που εχω καθορίσει.. Υπάρχει τρόπος να στείλω την εικόνα του ΧΒΜC στην Τιβι και όταν παρακολουθώ κάποιο addon? Edited by Romantrix
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως μπορώ να βάλω την Gotham στο PC? Την κατεβάσω και απλό install? Θα κρατήσει τα addons?

 

Ναι install από πάνω, τα addons τα κρατάει..

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Χρησιμοποιω το XBMC σαν UPnP server, και βλέπω ετσι στην ΤιΒι, τα τοπικα αρχεια του υπολογιστή που εχω καθορίσει.. Υπάρχει τρόπος να στείλω την εικόνα του ΧΒΜC στην Τιβι και όταν παρακολουθώ κάποιο addon?

 

Δυστυχώς όχι.. Οι dlna servers δουλεύουν κάνοντας transcoding τοπικά αρχεία (στο ίδιο δίκτυο) και στέλνοντας τα σε κάποιον media player/receiver. Δεν γίνεται αυτό με internet streaming. Η μόνη πιθανότητα, αν έχεις συμβατή τηλεόραση και ταμπλέτα/κινητό είναι με screen mirroring αλλά θες αρκετά γρήγορο δίκτυο..

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιείτε κάποιες συγκεκριμένες ρυθμίσεις στο ace stream, γιατί εμένα ενώ παίζει, μετά από λίγο κολλάει και με πετάει έξω!
Link to comment
Share on other sites

εχω βάλει το fusion αλλα στο go movies δεν παιζουν οι περισσότερες ταινίες παρα μονο κάτι λίγες. Υπάρχει κάποιο άλλο ποιο αξιόπιστο να παίζουν οι περισσότερες???
Link to comment
Share on other sites

εχω βάλει το fusion αλλα στο go movies δεν παιζουν οι περισσότερες ταινίες παρα μονο κάτι λίγες. Υπάρχει κάποιο άλλο ποιο αξιόπιστο να παίζουν οι περισσότερες???

 

Για ταινίες Yify, 1channel,icefilms, ,much movies

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βαλτε το mashup δεν χρειάζεται κάτι άλλο..

 

----- προσθήκη μηνύματος 107 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Χρησιμοποιείτε κάποιες συγκεκριμένες ρυθμίσεις στο ace stream, γιατί εμένα ενώ παίζει, μετά από λίγο κολλάει και με πετάει έξω!

 

Κι εμένα το ίδιο κάνει.. Δεν έχω ασχοληθεί ιδιαίτερα όμως..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια

Έχω minix x7 και έχω σιχαθεί τι stock xbmc for minix που έχει πάνω..

 

Ξέρει κανείς σίγουρα πώς μπορώ να βάλω άλλο xbmc πάνω στο minix x7 (πχ frodo or Gotham)

 

Ακόμα ποιο xbmc είναι το καλύτερο και πιο σταθερό για x7

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχω τα εξής περίεργα θέματα τώρα τελευταία με τα addon στο Beyond XBMC.

Σε κανένα από τα 1channel, Gotv δεν βρίσκει πια στην αναζήτηση τα : Supernatural και Grimm

Στο Yify δεν έπαιζε κανένα Link πια.

 

Eσάς σας δουλεύουν;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια

Έχω minix x7 και έχω σιχαθεί τι stock xbmc for minix που έχει πάνω..

 

Ξέρει κανείς σίγουρα πώς μπορώ να βάλω άλλο xbmc πάνω στο minix x7 (πχ frodo or Gotham)

 

Ακόμα ποιο xbmc είναι το καλύτερο και πιο σταθερό για x7

Δοκιμασε φιλε να κατεβασεις την gotham απο τη σελιδα του xbmc

Εγω αυτην εβαλα και ειναι καλυτερη απο την stock τουλαχιστο στος 2 μερες που το δουλεψα

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε φιλε να κατεβασεις την gotham απο τη σελιδα του xbmc

Εγω αυτην εβαλα και ειναι καλυτερη απο την stock τουλαχιστο στος 2 μερες που το δουλεψα

 

Αυτό είναι το πρόβλημα μου... Απλά την κατεβάζω? Πώς την εγκαταστώ??

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι το πρόβλημα μου... Απλά την κατεβάζω? Πώς την εγκαταστώ??

 

θα πας στη σελιδα του xbmc απο τη συσκευη θα κατεβάσεις την Gotham για android και θα βρεις το αρχειο me to es explorer και θα κανεις εγκατασταση της εφαρμογης ....οτι κανεις δηλαδη με οποιαδηποτε αλλη εφαρμογη στο κινιτο αλλα τωρα θα το κανεις από τη συσκευή....θα εγκατασταθει το xmbc και μετα θα περασεις τα υπολοιπα

ελπιζω να βοηθησα

Link to comment
Share on other sites

θα πας στη σελιδα του xbmc απο τη συσκευη θα κατεβάσεις την Gotham για android και θα βρεις το αρχειο me to es explorer και θα κανεις εγκατασταση της εφαρμογης ....οτι κανεις δηλαδη με οποιαδηποτε αλλη εφαρμογη στο κινιτο αλλα τωρα θα το κανεις από τη συσκευή....θα εγκατασταθει το xmbc και μετα θα περασεις τα υπολοιπα

ελπιζω να βοηθησα

 

Βοηθησε πάρα πολύ φίλε μου

Αρα τίποτα special ή extreme..

Και το Gotham θα κάνει update μόνο του?

Link to comment
Share on other sites

Εγκατεστησα την gotham σε pc αλλα τωρα δεν εχει την υπηρεσια υποτιτλων

Πως θα την περασω σε αυτην την εκδοση ?

Minix Neo X8-H
Link to comment
Share on other sites

Εγκατεστησα την gotham σε pc αλλα τωρα δεν εχει την υπηρεσια υποτιτλων

Πως θα την περασω σε αυτην την εκδοση ?

 

Δεν υπάρχει ώς πρόσθετο, όπως ήταν στην 12. Είναι ενσωματωμένο.

http://forum.xbmc.org/showthread.php?tid=180265

Edited by SERS1612
Link to comment
Share on other sites

Αα και γω αυτό το θέμα είχα, όλα καλά λοιπόν. Αλλά δεν ανοίγει κανάλια από 1films
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...