Jump to content

[Nexus 5 / 5X] Διαθεσιμότητα και αγορά


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα βρηκα σε καλη τιμη ενα nexus 5 16 αρι θα ηθελα να ρωτησω πως μπορω να ελεγξω αν ειναι απο τις τελευταιες παρτιδες η παλιοτερο και το αν εχει εγγυηση σε ισχυ.επισης τι αλλο να κοιταξω πριν τιν αγορα του. ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλημερα βρηκα σε καλη τιμη ενα nexus 5 16 αρι θα ηθελα να ρωτησω πως μπορω να ελεγξω αν ειναι απο τις τελευταιες παρτιδες η παλιοτερο και το αν εχει εγγυηση σε ισχυ.επισης τι αλλο να κοιταξω πριν τιν αγορα του. ευχαριστω πολυ

 

Θα διασταυρώσεις το IMEI του N5 με το IMEI που αναγράφει στο κουτί πρώτα.

Ύστερα από κάτω γράφει το s/n. Τα τρία πρωτα ψηφία αντιστοιχούν στον μηνα & έτος κατασκευής, π.χ. αν αρχίζει από 401, αυτό σημαίνει ότι κατασκευάστηκε τον 01/2014.

Αν είναι D821 16GB Black τότε έχει εγγύηση σίγουρα.

Φυσικά φαντάζομαι θα πάρεις και την απόδειξη αγοράς του.

Edited by gtctsiamp
Link to comment
Share on other sites

δεν εχει λεει το κουτι και φανταζομαι πιθανοτατα ουτε αποδειξη.

 

Πόσο σου το δίνει?

Link to comment
Share on other sites

συμφωνησαμε στα 200 ευρο

 

πολλα ειναι χωρις κουτι κ αποδειξη... Στις αγγελιες με max 250 βρισκεις σε αριστη κατασταση και με κουτι παρελκομενα αποδειξη κλπ...

Link to comment
Share on other sites

πολλα ειναι χωρις κουτι κ αποδειξη... Στις αγγελιες με max 250 βρισκεις σε αριστη κατασταση και με κουτι παρελκομενα αποδειξη κλπ...

+1000 συμφωνω

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

250€ για μεταχειρισμενο ενώ καινουργιο εχει 280-300€?

Αν είναι έτσι να το πουλάω κάθε 2 μήνες να παίρνω καινούργιο.

Link to comment
Share on other sites

Στο σκρουτζ εχει 295 στο φθηνοτερο μαγαζι + οτι αυτοι που το πουλανε στα 250 μεταχειρω αντε να το εχουν ενα μηνα κ δινουν κ καποια προικα..
Link to comment
Share on other sites

250€ για μεταχειρισμενο ενώ καινουργιο εχει 280-300€?

Αν είναι έτσι να το πουλάω κάθε 2 μήνες να παίρνω καινούργιο.

οντως αλλα χωρις αποδειξη εκτος οτι τα 200 ειναι πολλα,δεν ξερεις και αν ειναι κλεμμενο,εγω παντως δεν θα επερνα ποτε κινητο χωρις το κουτι του!!!

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

οντως αλλα χωρις αποδειξη εκτος οτι τα 200 ειναι πολλα,δεν ξερεις και αν ειναι κλεμμενο,εγω παντως δεν θα επερνα ποτε κινητο χωρις το κουτι του!!!

 

Χωρίς απόδειξη και κουτί ούτε 50€ δεν θα έδινα.

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει τροπος να ελενξω αν ειναι κλεμμενο? δεν μπορω να διαθεσω πανω απο 200 και δεν βρηκα πουθενα 5 αρι σε αυτη την τιμη οποτε το συγκεκριμενο ειναι η μονη πιθανοτητα μου να αποκτησω nexus 5 απο την αλλη δεν θελω σε καμμια περιπτωση να δωσω χρηματα σε καποιον που μπορει να αφαιρεσε καποιου το κινητο , μπορω καπως να το ελεγξω αν ειναι κλεμμενο?παντως τον ρωτησα και ειναι to d821 λεει Edited by daidalus0084
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει τροπος να ελενξω αν ειναι κλεμμενο? δεν μπορω να διαθεσω πανω απο 200 και δεν βρηκα πουθενα 5 αρι σε αυτη την τιμη οποτε το συγκεκριμενο ειναι η μονη πιθανοτητα μου να αποκτησω nexus 5 απο την αλλη δεν θελω σε καμμια περιπτωση να δωσω χρηματα σε καποιον που μπορει να αφαιρεσε καποιου το κινητο , μπορω καπως να το ελεγξω αν ειναι κλεμμενο?παντως τον ρωτησα και ειναι to d821 λεει

 

Ας πάρει τηλ κει που το πήρε και με το imei του κινητού να του στείλουν ένα αντίγραφο της απόδειξης αγοράς. ή να σου γράψει μια υπεύθυνη δήλωση με γνήσιο υπογραφής του στην αστυνομία τύπου: ότι η συσκευή με τάδε imei είναι δική του κ οτι σ τ πούλησε κ σ δίνει το έγγραφο αυτο για κάθε νόμιμη χρήση κτλ αν κολλήσει στο να σ δώσει ένα τέτοιο χαρτί φύγε κ βρες άλλο.

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει τροπος να ελενξω αν ειναι κλεμμενο? δεν μπορω να διαθεσω πανω απο 200 και δεν βρηκα πουθενα 5 αρι σε αυτη την τιμη οποτε το συγκεκριμενο ειναι η μονη πιθανοτητα μου να αποκτησω nexus 5 απο την αλλη δεν θελω σε καμμια περιπτωση να δωσω χρηματα σε καποιον που μπορει να αφαιρεσε καποιου το κινητο , μπορω καπως να το ελεγξω αν ειναι κλεμμενο?παντως τον ρωτησα και ειναι to d821 λεει

 

2 επιλογές : Η κάνεις υπομονή και μαζεύεις 20-30ε ακόμα ή πας σε Nexus 4 με λιγότερα από 200... Εγώ προσωπικά θα έκανα το πρώτο, με 220-230 άνετα βρίσκεις Ν5..

Link to comment
Share on other sites

επειδη το ειχα το 4 δεν εχει μεγαλη διαφορα απο το 5 ?

 

Επεξεργαστής, οθόνη, κάμερα, μπαταρία είναι ανώτερα... Κάνε λίγο οικονομία, πιες κάνα καφεδάκι/ποτάκι λιγότερο :-P κάνε και κάνα παζάρι και όλα θα πάνε καλά!

Link to comment
Share on other sites

xaxaxa στα ποτακια οικονομια δεν κανω :p σκεφτομαι να τον βαλω να υπογραψει υπευθυνη δηλωση και να το παρω λετε να χτυπαω το κεφαλι μου μετα?
Link to comment
Share on other sites

xaxaxa στα ποτακια οικονομια δεν κανω :p σκεφτομαι να τον βαλω να υπογραψει υπευθυνη δηλωση και να το παρω λετε να χτυπαω το κεφαλι μου μετα?

Γιατι δεν πατε και σε κανεναν συμβολαιογραφο........:lol:

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

xaxaxa στα ποτακια οικονομια δεν κανω :p σκεφτομαι να τον βαλω να υπογραψει υπευθυνη δηλωση και να το παρω λετε να χτυπαω το κεφαλι μου μετα?

 

Toν ξέρεις καλά;;;Αν ναι και σε καίει πάρτο. Αν δεν τον ξέρεις προσωπικά τότε μόνο ως αστείο πιάνεται η υπεύθυνη δήλωση...

Link to comment
Share on other sites

δεν τον ξερω... αλλα θα κανει υπευθηνη δηλωση με την ταυτοτητα του σε κλεμμενο κινητο?

 

Προσωπική άποψη: κοίτα αλλού..

Link to comment
Share on other sites

Πολυ κουραση. Καταθεση του ποσου σε τραπεζικο λογαριασμο ΤΟΥ με αιτιολογια Nexus5 IMEI 123456789123456 και αν ειναι κλεμενο το αντιγραφο της καταθεσης στην αστυνομια.

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς απόδειξη φαντάζομαι δεν έχει εγγύηση αν πάθει κάτι, ή κάνω λάθος?

 

Ε ναι, προφανώς και δεν έχει εγγύηση. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Nexus 5 / 5X] Διαθεσιμότητα και αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...