Jump to content

[Nexus 5 / 5X] Διαθεσιμότητα και αγορά


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ερώτηση σε όσους αγόρασαν από wind. Έχει κιτρινίλα η οθόνη; Το άσπρο στον Chrome πχ, το δείχνει ώχρα;

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας και από μένα, καινούριος στο forum!

Θέλω να ρωτήσω αν κανείς από σας το πήρε από κάποιο κατάστημα Public, και αν ναι από ποιο?

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από μένα, καινούριος στο forum!

Θέλω να ρωτήσω αν κανείς από σας το πήρε από κάποιο κατάστημα Public, και αν ναι από ποιο?

Ευχαριστώ!

 

Σημερα το πρωι τους πηρα τηλεφωνο,(Public Γλυφαδας)και μου ειπαν οτι δεν το ειχαν διαθεσιμο.

Μεσα στη βδομαδα θα παραλαβουν καποια τεμαχια.

Πηρα και τη Wind,και ειχαν ενα.Κατα τις 4 παραλαμβανω:D

Εις άνθρωπος,ζήλω θείω πεπυρωμένος,ολόκληρον διορθώσασθαι δύναται χώραν.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!σκευτομαι σοβαρα την αγορα του nexus 5 μια και βαρεθηκα το xperia z μου..θελω να μου πειτε αν αξιζει και αν εχει να ζηλεψει τπτ απο το s4,lg g2...ευχαριστω!!

Samsung Note 9

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!σκευτομαι σοβαρα την αγορα του nexus 5 μια και βαρεθηκα το xperia z μου..θελω να μου πειτε αν αξιζει και αν εχει να ζηλεψει τπτ απο το s4,lg g2...ευχαριστω!!

Έχει να ζηλέψει camera, μικρόφωνο - ποιότητα κλήσεων (ελπίζουμε να διορθωθεί με software update), ένταση σήματος δικτύου, και (ίσως) μπαταρία. Απ' το S4 έχει να ζηλέψει, επίσης, την θύρα Micro SD.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Λογικά μέχρι τέλος τις εβδομάδας Η WIND και αποκλειστηκά και μόνο στη WIND θα δίνει το Nexus 5 στα 199€ από τα 399€ στο πρόγραμμα W και η προσφορά θα παίζει για τους επόμενους 2 μήνες :D
iPhone 11 Pro Max 256GB Midnight Green:cool:
Link to comment
Share on other sites

Λογικα αν αγοραστει απο ελλαδα πχ wind και υπαρχει καποιο προβλημα στο hardware υπαρχει περιπτωση αντικαταστασης?αν ναι ποιο ειναι το χρονικο περιθωριο?

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Λογικα αν αγοραστει απο ελλαδα πχ wind και υπαρχει καποιο προβλημα στο hardware υπαρχει περιπτωση αντικαταστασης?αν ναι ποιο ειναι το χρονικο περιθωριο?

 

Θα σου πω μόλις έχω νέα. Το επέστρεψα χθες, είχε πολύ κίτρινη χροιά η οθόνη. Το λευκό έδειχνε ώχρα, δες σε σχέση με το 4 ίδια φωτεινότητα :[ATTACH]

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση σε όσους αγόρασαν από wind. Έχει κιτρινίλα η οθόνη; Το άσπρο στον Chrome πχ, το δείχνει ώχρα;

 

Το δικό μου δεν είχε τίποτα είναι μια χαρά,

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση σε όσους αγόρασαν από wind. Έχει κιτρινίλα η οθόνη; Το άσπρο στον Chrome πχ, το δείχνει ώχρα;

 

Αν το συγκρίνεις με Samsung που έχει ψυχρά χρώματα, το 5 έχει πιο θερμά χρώματα, οπότε είναι λογικό να σου φαίνεται πιο κίτρινο (ή το samsung πιο λευκό).

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια .

νεος κατοχος και εγω απο χθες το βραδι.

Αγορα απο Public Γλυφαδας , SN 401.

Πρωτη εντυπωση πολυ καλη . ταχυτατο τηλεφωνο ,

μεταβαση απο S3..

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια .

νεος κατοχος και εγω απο χθες το βραδι.

Αγορα απο Public Γλυφαδας , SN 401.

Πρωτη εντυπωση πολυ καλη . ταχυτατο τηλεφωνο ,

μεταβαση απο S3..

 

Καλορίζικό φίλε :)

iPhone 11 Pro Max 256GB Midnight Green:cool:
Link to comment
Share on other sites

Θα σου πω μόλις έχω νέα. Το επέστρεψα χθες, είχε πολύ κίτρινη χροιά η οθόνη. Το λευκό έδειχνε ώχρα, δες σε σχέση με το 4 ίδια φωτεινότητα :[ATTACH]

 

Το πήγες στο κατάστημα wind από όπου το πήρες; Σου έδωσαν επιτόπου άλλο ή θα πάει στο service;

Link to comment
Share on other sites

Το πήγες στο κατάστημα wind από όπου το πήρες; Σου έδωσαν επιτόπου άλλο ή θα πάει στο service;

Το πήγα και πάει για αντικατάσταση, μετά από έναν έλεγχο στην LG. Σε περίπτωση που δεν εγκριθεί, τότε θα το κυνηγήσω.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια .

νεος κατοχος και εγω απο χθες το βραδι.

Αγορα απο Public Γλυφαδας , SN 401.

Πρωτη εντυπωση πολυ καλη . ταχυτατο τηλεφωνο ,

μεταβαση απο S3..

 

Καλορίζικο και μεγιές σε όλα τα παιδιά που παραλαμβάνουν!

Τέλεια συσκευή και η κορυφαία της Google.

Το νέο nexus 5 είναι η ναυαρχίδα των android και οι αναβαθμισεις έρχονται πάντα πρώτα στα nexus και μετά στις υπόλοιπες android συσκευές!

Ο δρόμος είναι μονόδρομος στο νέο nexus 5 με κορυφαία χαρακτηριστικά, ποιοτική κατασκευή και όλα τα updates!!!

Όσοι το σκέφτονται ας κάνουν άφοβα την κίνηση στο nexus 5.

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θα σου πω μόλις έχω νέα. Το επέστρεψα χθες, είχε πολύ κίτρινη χροιά η οθόνη. Το λευκό έδειχνε ώχρα, δες σε σχέση με το 4 ίδια φωτεινότητα :[ATTACH]

 

Έπρεπε να το συγκρίνεις και με άλλο nexus 5.

Δεν είναι ασφαλές το συμπέρασμα σου, διότι είναι δυο διαφορετικές συσκευές το nexus 5 - nexus 4 και έχουν άλλη οθόνη.

Το nexus 5 έχει πιο θερμά χρώματα... το πιθανότερο είναι και το επόμενο που θα πάρεις να είναι το ίδιο!

Κρίμα που το στερήσε ... εύχομαι να σου έρθουν όλα οκ!

Link to comment
Share on other sites

 

Έπρεπε να το συγκρίνεις και με άλλο nexus 5.

Δεν είναι ασφαλές το συμπέρασμα σου, διότι είναι δυο διαφορετικές συσκευές το nexus 5 - nexus 4 και έχουν άλλη οθόνη.

Το nexus 5 έχει πιο θερμά χρώματα... το πιθανότερο είναι και το επόμενο που θα πάρεις να είναι το ίδιο!

Κρίμα που το στερήσε ... εύχομαι να σου έρθουν όλα οκ!

 

Σωστός σε αυτό που λες, το γνωρίζω και το συγκρινα με άλλο από φίλο. Ήταν ωχρο και μόνο στο 100% φωτεινότητα έδειχνε άσπρο. Άλλωστε αν δεις και την παρουσίαση techblog είναι λευκό και όχι σαν το δικό μου. Αξίζει να προσπαθήσω πιστεύω.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Σωστός σε αυτό που λες, το γνωρίζω και το συγκρινα με άλλο από φίλο. Ήταν ωχρο και μόνο στο 100% φωτεινότητα έδειχνε άσπρο. Άλλωστε αν δεις και την παρουσίαση techblog είναι λευκό και όχι σαν το δικό μου. Αξίζει να προσπαθήσω πιστεύω.

Καλά έκανες. Ήταν ξεκάθαρο ότι είχες πρόβλημα όταν είδα τη φωτό που έβαλες. Δεν ήταν φυσιολογικό αυτό το κίτρινο. Καθόλου κίτρινο δεν έπρεπε να είναι άλλα κάτασπρο σαν το χιόνι.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Σωστός σε αυτό που λες, το γνωρίζω και το συγκρινα με άλλο από φίλο. Ήταν ωχρο και μόνο στο 100% φωτεινότητα έδειχνε άσπρο. Άλλωστε αν δεις και την παρουσίαση techblog είναι λευκό και όχι σαν το δικό μου. Αξίζει να προσπαθήσω πιστεύω.

 

Και στο techblog το βίντεο έχει δυνατό φωτισμό, οπότε η φωτεινότητα της συσκευής θα ήταν ανεβασμένη!

Κοίτα όντως το nexus 4 έχει πιο ψυχρό λευκό σε χαμηλότερη φωτεινότητα, σε σχέση με το nexus 5 που έχει πιο θερμά χρώματα, οπότε και το λευκό είναι πιο θερμό. Εύχομαι όλα να σου πάνε καλά...

Link to comment
Share on other sites

Στη Wind Σερρών σήμερα πήγα να το δω, μου είπαν πως είχαν σε διαθεσιμότητα αλλά όχι στη βιτρίνα (γιατί δεν πήραν λέει εντολή ακόμα :worry: ) και η κοπέλα ευγενέστατη μου έφερε ένα να το δω και να το περιεργαστώ...

Με μια πρώτη ματιά, και με τον λίγο χρόνο που είχα στη διάθεσή μου, οι εντυπώσεις μου είναι πολύ καλές.

Θα το ήθελα βέβαια να το δω και να δουλεύει, έστω και ως demo...

Link to comment
Share on other sites

Στη Wind Σερρών σήμερα πήγα να το δω, μου είπαν πως είχαν σε διαθεσιμότητα αλλά όχι στη βιτρίνα (γιατί δεν πήραν λέει εντολή ακόμα :worry: ) και η κοπέλα ευγενέστατη μου έφερε ένα να το δω και να το περιεργαστώ...

Με μια πρώτη ματιά, και με τον λίγο χρόνο που είχα στη διάθεσή μου, οι εντυπώσεις μου είναι πολύ καλές.

Θα το ήθελα βέβαια να το δω και να δουλεύει, έστω και ως demo...

 

Κάνε υπομονή να αλλάξει ο μήνας και από εβδομάδα θα μπουν και αφίσες και live demo σε όλα τα καταστήματα wind πανελλαδικά περί nexus και θα παίζει προσφορά στο πρόγραμμα W με κόστος συσκευής στα 199€ ;)

iPhone 11 Pro Max 256GB Midnight Green:cool:
Link to comment
Share on other sites

Κάνε υπομονή να αλλάξει ο μήνας και από εβδομάδα θα μπουν και αφίσες και live demo σε όλα τα καταστήματα wind πανελλαδικά περί nexus και θα παίζει προσφορά στο πρόγραμμα W με κόστος συσκευής στα 199€ ;)

 

Προσφορά δεν το λες... Είναι λίγο βαρύ το τίμημα!

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Στη Wind Σερρών σήμερα πήγα να το δω, μου είπαν πως είχαν σε διαθεσιμότητα αλλά όχι στη βιτρίνα (γιατί δεν πήραν λέει εντολή ακόμα :worry: ) και η κοπέλα ευγενέστατη μου έφερε ένα να το δω και να το περιεργαστώ...

Με μια πρώτη ματιά, και με τον λίγο χρόνο που είχα στη διάθεσή μου, οι εντυπώσεις μου είναι πολύ καλές.

Θα το ήθελα βέβαια να το δω και να δουλεύει, έστω και ως demo...

 

Απο δευτερα η και αυριο (παρασκευη) αμα προλαβεις πριν φυγω, στειλε μου ενα pm να βρεθουμε να το δεις, το παρελαβα απο playstore πριν 2 βδομαδες περιπου :)

Link to comment
Share on other sites

Το πήγα και πάει για αντικατάσταση, μετά από έναν έλεγχο στην LG. Σε περίπτωση που δεν εγκριθεί, τότε θα το κυνηγήσω.

 

Τελικά δεν είναι πρόβλημα στην οθόνη το πιο θερμό λευκό... και στο techblog το αναφέρει:

Το νέο -ουσιαστικά μοντέλο- είναι το Nexus 5 Revision 3 και οι διαφορές στο εξωτερικό που είναι σχετικά εμφανείς είναι οι μεγαλύτερες οπές στο mono ηχείο και στο μικρόφωνο, τα πιο «σκληρά» πλήκτρα ελέγχου ενώ η οθόνη έχει μία περισσότερο κίτρινη απόχρωση σε σχέση με πριν.

http://techblog.gr/mobile/lg-and-google-fixes-nexus-5-production-problems-9617/

Edited by alcateluser
Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν είναι πρόβλημα στην οθόνη το πιο θερμό λευκό... και στο techblog το αναφέρει:

Το νέο -ουσιαστικά μοντέλο- είναι το Nexus 5 Revision 3 και οι διαφορές στο εξωτερικό που είναι σχετικά εμφανείς είναι οι μεγαλύτερες οπές στο mono ηχείο και στο μικρόφωνο, τα πιο «σκληρά» πλήκτρα ελέγχου ενώ η οθόνη έχει μία περισσότερο κίτρινη απόχρωση σε σχέση με πριν.

http://techblog.gr/mobile/lg-and-google-fixes-nexus-5-production-problems-9617/

 

Το ωχρό δεν είναι πιο θερμό λευκό στην περίπτωση μου! Και παράλληλα πήγα public και είδα το demo που ήταν η μέρα με τη νύχτα. Καμία σχέση. Λευκό με ωχρό. Αλλά ας περιμένουμε να δούμε τι θα πει η μαμά lg.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Nexus 5 / 5X] Διαθεσιμότητα και αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...