Jump to content

[Nexus 5 / 5X] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάνω ένα quote ελπίζοντας ότι θα το δει κάποιος γνώστης. Κυρίως βασίζομαι στον gtctsiamp.

 

Άλλο θέμα: Το stickmount ρε παιδιά δε δουλεύει με το superuser; Έκανα ό,τι μπορείτε να φανταστείτε αλλά δε δουλεύει μάλλον επειδή η Slim έχει superuser και όχι supersu. Θα αναγκαστώ να βάλω και SuperSU μόνο και μόνο γι' αυτό.

 

I'm back bro.:p

Τι ακριβώς θελεις να κάνεις?

Πάντως με Chamber of secrets & Tasker γίνονται πολλές "λογικές" αυτοματοποιήσεις.

Πες μου τι θες και θα σου το βρω, είτε μόνος μου είτε με βοήθεια από τα παιδιά στο xda.:)

 

To Stickmount δεν χρειάζεται στην Slim.

Βάλε μόνο ES Explorer.

Edited by gtctsiamp
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τι ακριβώς θελεις να κάνεις?

Πάντως με Chamber of secrets & Tasker γίνονται πολλές "λογικές" αυτοματοποιήσεις.

Πες μου τι θες και θα σου το βρω, είτε μόνος μου είτε με βοήθεια από τα παιδιά στο xda.:)

Έλεγα μήπως ήξερες ήδη να μου έλεγες. Δεν είχα σκοπό να σε βάλω να ψάχνεις. Βέβαια αν έχεις χρόνο και όρεξη, θα με βοηθούσες αρκετά.

Θέλω μέσω του chamber να φτιάξω 5 widget για να τα βάλω στο navigation ring. Το ένα θα ανοιγοκλείνει το WiFi, το άλλο το data, το άλλο εναλλαγή 2G/3G, το άλλο θα ανοιγοκλείνει το auto-sync και το άλλο να εμφανίζει το volume panel. Και ΑΝ γίνεται, ένα link με όλα τα settings strings που μπορώ να χρησιμοποιήσω στο chamber (αν και δύσκολα θα βρεθεί γιατί έψαξα).

To Stickmount δεν χρειάζεται στην Slim.

Βάλε μόνο ES Explorer.

Δεν είχα σκοπό να βάλω τον ES μόνο και μόνο για το OTG μιας και χρησιμοποιώ άλλον file manager και δεν ήθελα δεύτερο αλλά το προτιμώ απ' το να το γυρίσω σε SuperSU.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Έλεγα μήπως ήξερες ήδη να μου έλεγες. Δεν είχα σκοπό να σε βάλω να ψάχνεις. Βέβαια αν έχεις χρόνο και όρεξη, θα με βοηθούσες αρκετά.

Θέλω μέσω του chamber να φτιάξω 5 widget για να τα βάλω στο navigation ring. Το ένα θα ανοιγοκλείνει το WiFi, το άλλο το data, το άλλο εναλλαγή 2G/3G, το άλλο θα ανοιγοκλείνει το auto-sync και το άλλο να εμφανίζει το volume panel. Και ΑΝ γίνεται, ένα link με όλα τα settings strings που μπορώ να χρησιμοποιήσω στο chamber (αν και δύσκολα θα βρεθεί γιατί έψαξα).

 

Δεν είχα σκοπό να βάλω τον ES μόνο και μόνο για το OTG μιας και χρησιμοποιώ άλλον file manager και δεν ήθελα δεύτερο αλλά το προτιμώ απ' το να το γυρίσω σε SuperSU.

 

Ψάξε εδώ και βρες τα σχετικά strings και θα σου πω πως να τα ρυθμίσεις, απλά πρέπει να βρεις το ακριβές όνομα τους π.χ. pie_controls.

Δεν χρειάζεται Tasker για αυτό που θες να κάνεις. Είναι πιο εύκολο.

Link to comment
Share on other sites

Ψάξε εδώ

Μα αυτό είναι το δύσκολο. Το να τα βρω. Αυτό το link το είχα βρει κι εγώ αλλά κάνω search για παράδειγμα "wifi" και μου βγάζει 274 αποτελέσματα κι έπρεπε να πάω στο 144 για να δω ότι πιθανώς το string είναι το WIFI_ON. Κι έλεγα μήπως έχει φτιάξει κανείς στο xda καμιά λίστα με τα strings για τα πιο δημοφιλή toggles για να μην κάθομαι να τα ψάχνω ένα ένα.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Μα αυτό είναι το δύσκολο. Το να τα βρω. Αυτό το link το είχα βρει κι εγώ αλλά κάνω search για παράδειγμα "wifi" και μου βγάζει 274 αποτελέσματα κι έπρεπε να πάω στο 144 για να δω ότι πιθανώς το string είναι το WIFI_ON. Κι έλεγα μήπως έχει φτιάξει κανείς στο xda καμιά λίστα με τα strings για τα πιο δημοφιλή toggles για να μην κάθομαι να τα ψάχνω ένα ένα.

 

Με ένα γρήγορο κατέβασμα τα 2/5 τα βρήκα μάλλον.:D

Τα άλλα αύριο γιατί βαρίεμαι.:lol:

Στείλε μου pm για να το θυμηθώ.

Link to comment
Share on other sites

Ρε συμφορουμιτες για πείτε μου λίγο...υπάρχει κάποιο φόρουμ ή έστω κάποιο changelog για τη ls ρομ του kener?
Link to comment
Share on other sites

Ρε συμφορουμιτες για πείτε μου λίγο...υπάρχει κάποιο φόρουμ ή έστω κάποιο changelog για τη ls ρομ του kener?

 

Ότι έχει το official changelog της LS.

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιο λόγο στην Ls όταν με καλούν ο τρόπος για να απαντήσω μου καλύπτει πολύ μεγάλο μέρος της οθόνης και έτσι δεν φαίνεται η φώτο όλη αυτού που με καλεί. Υπάρχει τρόπος να αλλάξει;

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Ότι έχει το official changelog της LS.

 

Αυτά δεν λέγονται.... Είναι μυστικά του τιτανοτεραστιου :lol:

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

Αυτά δεν λέγονται.... Είναι μυστικά του τιτανοτεραστιου :lol:

 

Για το changelog είπα, όχι για τα optimizations.;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για κάποιο λόγο στην Ls όταν με καλούν ο τρόπος για να απαντήσω μου καλύπτει πολύ μεγάλο μέρος της οθόνης και έτσι δεν φαίνεται η φώτο όλη αυτού που με καλεί. Υπάρχει τρόπος να αλλάξει;

 

Δες αν έχει στα phone settings την επιλογή "glowpad transparency".

Link to comment
Share on other sites

Για το changelog είπα, όχι για τα optimizations.;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δες αν έχει στα phone settings την επιλογή "glowpad transparency".

Είσαι τεράστιος... Να σαι καλά.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Είσαι τεράστιος... Να σαι καλά.

 

Τον dankoman να ευχαριστείς που το έφτιαξε.:p

Link to comment
Share on other sites

Τον dankoman να ευχαριστείς που το έφτιαξε.:p

Να σε ρωτήσω κάτι.. Ο στοκ κερνελ με την Ls τι διαφορές έχει με τον Uber 4.10 που προτείνετε; έχει καλύτερη αυτονομία;

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτήσω κάτι.. Ο στοκ κερνελ με την Ls τι διαφορές έχει με τον Uber 4.10 που προτείνετε; έχει καλύτερη αυτονομία;

Δεν έχει τίποτα καλυτερο σε σχέση με τον uber....:)

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

Είσαι τεράστιος... Να σαι καλά.

 

Που το βρισκουμε αυτο?? και γω εχω το ιδιο προβλημα με την Ls και θελω να το αλλαξω

Dalas - Mi-4c

Rom - sMiui

Kernel - Stock

Root SuperSU | TWRP

Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτήσω κάτι.. Ο στοκ κερνελ με την Ls τι διαφορές έχει με τον Uber 4.10 που προτείνετε; έχει καλύτερη αυτονομία;

 

Βασικά έχει κάτι ελλείψεις.

Καλύτερα να φλασάρεις ξεχωριστά τον UBER μετά την rom.

Link to comment
Share on other sites

Που το βρισκουμε αυτο?? και γω εχω το ιδιο προβλημα με την Ls και θελω να το αλλαξω

 

Είναι αυτό που έχω τσεκαρισμένο

Dialer settings [ATTACH]47074[/ATTACH]

Edited by souliar

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

Είναι αυτό που έχω τσεκαρισμένο

Dialer settings [ATTACH]47074[/ATTACH]

 

THX το εκανα...Στην Ls πως αλλαζεις χρωμα στο σημα του wifi και του σηματος κινητης?? μονο για την μπαταρια εχω βρει

Dalas - Mi-4c

Rom - sMiui

Kernel - Stock

Root SuperSU | TWRP

Link to comment
Share on other sites

THX το εκανα...Στην Ls πως αλλαζεις χρωμα στο σημα του wifi και του σηματος κινητης?? μονο για την μπαταρια εχω βρει

 

Μονο με theme μέσω theme manager,το δικο μου είναι αυτό https://play.google.com/store/apps/details?id=com.blackout1911.theme.BetterbeanThemeRedFree&hl=en

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

Η Πρωτη custom ROM για την L είναι γεγονός... Δυστυχώς είναι για nexus 4 (mako) αλλά είναι μια αρχή!http://forum.xda-developers.com/nexus-4/development/lpv-79-mako-port-beta-t2807446

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

Η Πρωτη custom ROM για την L είναι γεγονός... Δυστυχώς είναι για nexus 4 (mako) αλλά είναι μια αρχή!http://forum.xda-developers.com/nexus-4/development/lpv-79-mako-port-beta-t2807446

 

Αυτή δεν είναι custom rom.

Port για N4 είναι.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή δεν είναι custom rom.

Port για N4 είναι.

 

Έχουν κανει αλλαγές και και λέγεται custom,το αναφέρουν άλλωστε αρκετά site σαν custom....

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

Έχουν κανει αλλαγές και και λέγεται custom,το αναφέρουν άλλωστε αρκετά site σαν custom....

 

Βασικά έκαναν αλλαγές για να γίνει port.

Custom δεν την λες σε καμία περίπτωση.

Τι custom features έχει?

Link to comment
Share on other sites

Βασικά έκαναν αλλαγές για να γίνει port.

Custom δεν την λες σε καμία περίπτωση.

Τι custom features έχει?

η επισιμη σελιδα του Android στο facebook την αναφερει σαν custom..https://www.facebook.com/4android?hc_location=timeline τωρα αν δεν ξερουν αυτοι τι να σου πω....

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Nexus 5 / 5X] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...