Jump to content

[Nexus 5 / 5X] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σημερα πηρα ενα nexus 5.

Δεν ειναι root.

Πως γινεται root?θελω να διαγραψω σαβουρα.

Δεν με ενδιαφερει cwm και custom rom.

Θελω να περασω πχ το adaway και ζηταει root.....

Βάλε Nexus Toolkit και το κάνεις. Επίσης υπάρχει και οδηγός στο myphone για να κάνεις Root χειροκίνητα.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μια φορά είπα και γω να αράξω σε μια ρομ και σταμάτησε το development. Πάει η cataclysm...

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Μια φορά είπα και γω να αράξω σε μια ρομ και σταμάτησε το development. Πάει η cataclysm...

 

Το θέμα είναι μετά την Cataclysm τι; (βιβλίο σχολικού επαγγελματικού προσανατολισμού μου θυμίζει ο τίτλος που είχε «μετά το λύκειο, τι;»

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Krexus και τα μυαλά στα κάγκελα :p

Και το G+ community εδώ.

Πέρα από τον Έλληνα developer που κάνει εξαιρετική δουλειά, rom με features ουσίας και όχι πολλά φρου φρου.

Link to comment
Share on other sites

Τί λέτε ρε παιδιά, δεν πήρα χαμπάρι και μπαίνω κάθε μέρα στο xda, δεν έβλεπα το νήμα πάνω-πάνω, θεώρησα πως κάτι ετοιμάζεται. Δεν αναφέρει και τίποτα ο dev καν;

Άρα ας ακουστούν μερικές προτάσεις. Προσωπικά θα ήθελα κάτι τύπου Cataclysm - stock look σίγουρα και εξτραδάκια απαραίτητα, χρήσιμα, τακτοποιημένα.

Edited by spdrosin
Link to comment
Share on other sites

Μια φορά είπα και γω να αράξω σε μια ρομ και σταμάτησε το development. Πάει η cataclysm...

Πω ρε γμτ και το έχω δώσει πλέον στη γυναίκα αλλά αφού ήταν σταθερή εκεί θα την αφήσω κιόλας αχαχχχαχ....

Κρίμα...

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Τί λέτε ρε παιδιά, δεν πήρα χαμπάρι και μπαίνω κάθε μέρα στο xda, δεν έβλεπα το νήμα πάνω-πάνω, θεώρησα πως κάτι ετοιμάζεται.

Άρα ας ακουστούν μερικές προτάσεις. Προσωπικά θα ήθελα κάτι τύπου Cataclysm - stock look σίγουρα και εξτραδάκια απαραίτητα, χρήσιμα, τακτοποιημένα.

Xposed και gravity box

Link to comment
Share on other sites

Μια από τα ίδια .. Ήμουν πολύ καιρό με Purity σταμάτησε το development και μετά σε Cataclysm . Αντε να δούμε τώρα .. PureNexus project κανείς ;
Link to comment
Share on other sites

Βάλε Nexus Toolkit και το κάνεις. Επίσης υπάρχει και οδηγός στο myphone για να κάνεις Root χειροκίνητα.

 

Tα εκανα,ξεκλειδωσε και εγινε root,αλλα βλεπω την μνημη 10,5 gb απο 12,5 που ητανε.....:wacko::wacko::wacko:

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ ξενέρωσα που σταμάτησε η Cataclysm. Έβαλα Chroma εδω και καμια βδομάδα. Αλλά είναι λίγο χειρότερη σε θέμα μπαταρίας. Βέβαια δεν έχω τροποποιήσει τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Pure Nexus παιδιά. Παρά πολύ καλή δουλειά. Ο περισσότερος κόσμος από Cata εκεί πήγε. Πόσο τυχαίο;

Από την άλλη ευτυχώς που τελείωσε. Καλή, χρυσή αλλά μια ζωή "σερνόταν" σε σχέση με τις υπόλοιπες.

Link to comment
Share on other sites

Pure Nexus παιδιά. Παρά πολύ καλή δουλειά. Ο περισσότερος κόσμος από Cata εκεί πήγε. Πόσο τυχαίο;

Από την άλλη ευτυχώς που τελείωσε. Καλή, χρυσή αλλά μια ζωή "σερνόταν" σε σχέση με τις υπόλοιπες.

 

Τι εννοείς σερνόταν;

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Μια από τα ίδια .. Ήμουν πολύ καιρό με Purity σταμάτησε το development και μετά σε Cataclysm . Αντε να δούμε τώρα .. PureNexus project κανείς ;

Κι εγώ μια από τα ίδια.

Και εγώ ξενέρωσα που σταμάτησε η Cataclysm. Έβαλα Chroma εδω και καμια βδομάδα. Αλλά είναι λίγο χειρότερη σε θέμα μπαταρίας. Βέβαια δεν έχω τροποποιήσει τίποτα.

 

Pure Nexus παιδιά. Παρά πολύ καλή δουλειά. Ο περισσότερος κόσμος από Cata εκεί πήγε. Πόσο τυχαίο;

Από την άλλη ευτυχώς που τελείωσε. Καλή, χρυσή αλλά μια ζωή "σερνόταν" σε σχέση με τις υπόλοιπες.

Είμαι ανάμεσα στις 2. Είναι οι δημοφιλέστερες επίσης. Έχει χρησιμοποιήσει κανείς και τις 2, να μας πει ποια και γιατί προτιμάει;

 

Edit: Βάζω Chroma, δεν κρατιέμαι. Έχω να φλασάρω άλλη ROM κανα χρόνο. Χαχα.

Edit2: Και τελικά PureNexus. Καλή.

Edited by spdrosin
Link to comment
Share on other sites

Εννοώ ότι ανέκαθεν ήταν η πιο αργή.

Δεν θα έλεγα ότι είδα τέτοια συμπεριφορά, αλλά αυτά είναι προσωπικές προτιμήσεις. :p

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Τον Chroma τον εβγαλα αμέσως. Με στράβωσε που διάβασα για φουλ στοκ κατάσταση και είδα κατ' ευθείαν αλλαγμένο bootlogo. :wacko:

Λίγο που τον έψαξα πάντως οκ φαινόταν.

 

PureNexus έστησα κανονικά και το δουλεύω. Μια χαρά είναι, μου αρέσει και βλέπω και πως o dev είναι πολύ κοντά στο νήμα του, απαντάει σε όλα, κλπ. Μπράβο του.

Link to comment
Share on other sites

Krexus και τα μυαλά στα κάγκελα :p

Και το G+ community εδώ.

Πέρα από τον Έλληνα developer που κάνει εξαιρετική δουλειά, rom με features ουσίας και όχι πολλά φρου φρου.

Συμφωνώ, όπως και Minimal os

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στα παιδιά, ευτυχής κάτοχος κι εγώ από χθες...το πήρα να κάνει παρέα στα υπόλοιπα...φοράει 6.0.1 μαμά τελείως.σε περίπτωση που ρουταρω σταματώ να παίρνω οτα καινούριες ενημερώσεις;
Link to comment
Share on other sites

Τον Chroma τον εβγαλα αμέσως. Με στράβωσε που διάβασα για φουλ στοκ κατάσταση και είδα κατ' ευθείαν αλλαγμένο bootlogo. :wacko:

Λίγο που τον έψαξα πάντως οκ φαινόταν.

 

PureNexus έστησα κανονικά και το δουλεύω. Μια χαρά είναι, μου αρέσει και βλέπω και πως o dev είναι πολύ κοντά στο νήμα του, απαντάει σε όλα, κλπ. Μπράβο του.

Εγώ μετά την cataclysm έβαλα την Chrome. Δεν μπορώ μιλήσω ακόμη για την μπαταρια, αλλά μου αρέσει το στήσιμο και το smoothness. Εγκρινεται!

Link to comment
Share on other sites

και εγω μολις το πηρα μεταχειρισμενο. καλα ακομα και τωρα τα σπαει!!απιστευτα smooth! παιδια εγω βλεπω οτι και full stock χωρις ροοτ πεταει! εχει διαφορα με custom rom?
Link to comment
Share on other sites

Τα σέβη μου στον κύριο chainfire. Πριν λίγο έκανα το update του Φεβρουαρίου και κράτησα root και recovery!

To flashfire δούλεψε μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Nexus 5 / 5X] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...