Jump to content

[Nexus 5 / 5X] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ πάντως και με τη στοκ ρομ δεν είχα δει ποτέ ίχνος lag.. Ο μόνος τρόπος που μπήκα στη διαδικασία άλλης ρομ είναι λίγο η παραμετροποιηση και πολύ περισσότερο μια καλύτερη μπαταρία.. Αλλιώς δεν υπήρχε περίπτωση να του αλλάξω..

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ με τελευταία Mahdi και uber 12/9 δεν ξέρω τι σημαίνει lag. Το τηλέφωνο πραγματικά πετάει.

Τελικά γύρισα σε ElementalX 1.10 από χτες το βράδυ και σαν να αναζωογονήθηκε λίγο το κινητό. Δεν είχα κανένα πρόβλημα μέχρι στιγμής. Με uber ό,τι κι αν δοκίμασα, υπήρχε μια σαπίλα. Read ahead buffer size στο 128, 256, 512... Ondemand, slim governor.. Γρήγορο hotplug των core... Ένα σωρό ρυθμίσεις στο mpdecision.. Minimum frequency 960MHz.. Τίποτα. Τα ίδια χάλια σε κάθε περίπτωση. Βέβαια, προφανώς πάλι έχω άδικο μιας και σύμφωνα με τους πολλούς ο uber είναι ο καλύτερος.

To Moto G με το 1GB μνήμη και το 1.2 GHz σου φαίνεται πιο γρήγορο από το N5? Θα μας τρελάνεις?

Ναι, γιατί όχι; Εγώ κάνω πολύ βαριά χρήση στο N5 με 270 εφαρμογές, με πολύ multitasking και πολλές καρτέλες ανοιχτές στο Chrome. Ο αδερφός μου είναι stock χωρίς root και με λίγες εφαρμογές γιατί έχει την 8άρα έκδοση. Έχει άλλον αέρα το G ξεκάθαρα.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Αν το moto g είναι πιο γρήγορο απo το nexus,τοτε υπάρχει πρόβλημα στην συσκευή.... Οσες συγκρίσεις έχω δέι ανάμεσα σε αυτά,το nexus είναι μακράν πιο γρήγορο!!!

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

Τελικά γύρισα σε ElementalX 1.10 από χτες το βράδυ και σαν να αναζωογονήθηκε λίγο το κινητό. Δεν είχα κανένα πρόβλημα μέχρι στιγμής. Με uber ό,τι κι αν δοκίμασα, υπήρχε μια σαπίλα. Read ahead buffer size στο 128, 256, 512... Ondemand, slim governor.. Γρήγορο hotplug των core... Ένα σωρό ρυθμίσεις στο mpdecision.. Minimum frequency 960MHz.. Τίποτα. Τα ίδια χάλια σε κάθε περίπτωση. Βέβαια, προφανώς πάλι έχω άδικο μιας και σύμφωνα με τους πολλούς ο uber είναι ο καλύτερος.

 

O UBER ήταν κάποτε ο καλύτερος. Τωρα όμως έχουν αλλάξει τα πραγματα. Κατά την ταπεινή μου άποψη θα έπρεπε να κανει ένα rebase όπως έχουν κάνει όλοι οι γνωστοί kernel developers ανα καιρούς (hellsgod, eng.stk, flar2) και να ξεφορτωθεί όλη την σαβούρα.

Τώρα είναι ίσως η ώρα όπου ο hellsgod θα δείξει ποιος είναι το αφεντικό στους performance kernels για Nexus, όπως αντίστοιχα κάνει ο ΑΚ για το 1+1. Όσοι είχαν Ν4 ξέρουν το επίπεδο αυτών των δύο devs.

Μιλάμε ο ανθρωπος δίνει ρεσιτάλ τους τελευταίους δύο μήνες σε Ν4 & Ν5 αλλά είναι χαμηλών τόνων και αθόρυβος καθώς στο xda δεν έχει καν thread στα developer sections.

Βέβαια ό,τι και να λέμε τώρα σε 5 μέρες θα έχουμε νέα δεδομένα και ανακατάταξη. Lollipop is coming.:D

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει πρόβλημα στην συσκευή

Ό,τι χειρότερο έχω ακούσει. Τι πρόβλημα να υπάρχει δηλαδή; Να κάηκε ο ένας απ' τους 4 πυρήνες ας πούμε; χαχαχα

hellsgod

Περιμένω ενημέρωση όταν γίνει καλύτερος να τον περάσω. Θέλω πολύ performance και 0 μπαταρία. Όσον αφορά την L, δε νομίζω να την περάσω κατευθείαν. Θα περιμένω πρώτα να γίνουν συμβατά κάποια πράματα όπως το xposed + GB ή τις πρώτες custom ROM απ' τους "καλούς" dev.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω ενημέρωση όταν γίνει καλύτερος να τον περάσω. Θέλω πολύ performance και 0 μπαταρία. Όσον αφορά την L, δε νομίζω να την περάσω κατευθείαν. Θα περιμένω πρώτα να γίνουν συμβατά κάποια πράματα όπως το xposed + GB ή τις πρώτες custom ROM απ' τους "καλούς" dev.

 

Είναι ήδη εξαιρετικός. Έχει commits μέσα που οι άλλοι ακομά δεν τα έχουν βάλει ή τα έχουν στα beta branches τους έτοιμα για τα επόμενα builds.

Και εγώ θα περιμένω τα alpha builds της Slim για να περάσω την L.

O kufi να είναι καλά και να επιστρέψει και θα γίνει χαμός στο gerrit.:lol:

Link to comment
Share on other sites

...σαπίλα. ....προφανώς πάλι έχω άδικο μιας και σύμφωνα με τους πολλούς ο uber είναι ο καλύτερος.

 

...Θέλω πολύ performance και 0 μπαταρία.....

 

Φίλε @MaXAiRO...

 

Αφού αρχικά έβγαλες "σάπιο" τον CodeBlue ( η r414 σε μένα με Purity είναι το ίδιο γρήγορη με Elemental... )

τώρα αναφέρεις "σαπίλα" και στον UBER ( ο οποίος τα έχει κάνει λίγο μπαχαλο με τα commits τελευταία αλλά οκ ),

για να καταλήξεις ότι ψάχνεις "πολύ performance και 0 μπαταρία" ...?!

Και γιατί δε βάζεις εξαρχής Trinity να μη παιδεύεσαι ... ?

Βάλε και μια Rastakat και κάνε το Nexus --> Ducati Monster...

( Ξέρω..θα μου πεις ότι χρειάζεσαι κάποια έξτρα χαρακτηριστικά ... )

"Καλύτερος" kernel δεν υπάρχει ούτε "καλύτερη" rom, το έχουμε πει δεκάδες φορές, όλα εξαρτώνται από τη χρήση, τις ανάγκες και το setup του κάθε χρήστη.

Το τι λένε οι "πολλοί " ( ποιοι είναι οι πολλοί? οι χρήστες στο myphone,? στο xda? οι αριθμοί των downloads ? )

δεν θα έπρεπε καν να σε ενδιαφέρει παρά μόνο οι δικές σου ανάγκες.

Και τις οποίες δεν πρόκειται να ικανοποιήσεις αν δε κάτσεις μόνος σου να δοκιμάσεις ό,τι υπάρχει εκεί έξω.

Kαι δόξα τω Θεώ υπάρχει μπόλικο υλικό από kernel, οι μισοί εκ των οποίων δεν έχουν αναφερθεί ούτε μια φορά εδώ μέσα, σημαίνει κάτι αυτό? Απολύτως τίποτα...

 

Για το moto g μάλλον δε κατάλαβα τι ακριβώς είπες...

 

Φιλικότατα.

 

ΥΓ Το test/beta public build του Hells είναι ιδιαιτέρως " τσαμπουκαλεμένο " :p

Link to comment
Share on other sites

 

ΥΓ Το test/beta public build του Hells είναι ιδιαιτέρως " τσαμπουκαλεμένο " :p

 

Θα μπορούσαμε να πούμε ότι κάνει το Nexus 5, "Hell's Edition".:D

 

A και τον trinity καλό είναι να μην το δοκιμάζετε με διάφορες rom, υπάρχει πάντα ένας κίνδυνος αέναου bootloop.:X

Link to comment
Share on other sites

Ό,τι χειρότερο έχω ακούσει. Τι πρόβλημα να υπάρχει δηλαδή; Να κάηκε ο ένας απ' τους 4 πυρήνες ας πούμε; χαχαχα

 

Περιμένω ενημέρωση όταν γίνει καλύτερος να τον περάσω. Θέλω πολύ performance και 0 μπαταρία. Όσον αφορά την L, δε νομίζω να την περάσω κατευθείαν. Θα περιμένω πρώτα να γίνουν συμβατά κάποια πράματα όπως το xposed + GB ή τις πρώτες custom ROM απ' τους "καλούς" dev.

 

Μονο εσυ εχεις τετοια προβληματα......συνεχεια βγαζεις σκαρτο το nexus 5 και συνεχιζεις να το εχεις ακομη,εδω και τοσο καιρο μονο τα χειροτερα ακουμε απο εσενα για την συγκεκριμενη συσκευη,το ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΑΚΟΥΣΕΙ δεν ειναι αυτο που ειπα εγω...αλλα αυτα τα οποια πραγματικα δεν στεκουν και τα λες δυστυχως μονο εσυΙΙΙΙ:down:

 

Υ.Γ Πολυ γελοιο σημερα....το Moto G πιο γρηγορο απο το Nexus 5.....τι αλλο θα ακουσουμε!!!!!!!!!!!

Υ.Γ 2: εκανα ενα γρηγορο search στο φορουμ,και εισαι με διαφορα πρωτος οσον αφορα προβληματα με το Nexus.....αρα κατι δεν παει καλα,το θεμα ειναι τι?????

Edited by souliar

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

Ένα λινκ για αυτόν τον διαολεμενο kernel; :p

 

Εδώ η τελευταία έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

O UBER ήταν κάποτε ο καλύτερος. Τωρα όμως έχουν αλλάξει τα πραγματα. Κατά την ταπεινή μου άποψη θα έπρεπε να κανει ένα rebase όπως έχουν κάνει όλοι οι γνωστοί kernel developers ανα καιρούς (hellsgod, eng.stk, flar2) και να ξεφορτωθεί όλη την σαβούρα.

Τώρα είναι ίσως η ώρα όπου ο hellsgod θα δείξει ποιος είναι το αφεντικό στους performance kernels για Nexus, όπως αντίστοιχα κάνει ο ΑΚ για το 1+1. Όσοι είχαν Ν4 ξέρουν το επίπεδο αυτών των δύο devs.

Μιλάμε ο ανθρωπος δίνει ρεσιτάλ τους τελευταίους δύο μήνες σε Ν4 & Ν5 αλλά είναι χαμηλών τόνων και αθόρυβος καθώς στο xda δεν έχει καν thread στα developer sections.

Βέβαια ό,τι και να λέμε τώρα σε 5 μέρες θα έχουμε νέα δεδομένα και ανακατάταξη. Lollipop is coming.:D

Και που το βρίσκουμε αυτόν να τον δοκιμάσουμε?

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και που το βρίσκουμε αυτόν να τον δοκιμάσουμε?

Edit. Οκ. Δεν είχα διαβάσει μέχρι το τέλος.

Link to comment
Share on other sites

Captain και gtctsiamp, πιθανώς τα συγκεκριμένα build που πέρασα (code blue και uber) να μην ήταν τόσο καλά και σε συνδυασμό με την Mahdi και τη χρήση που κάνω να είχα ακόμη χειρότερα αποτελέσματα. Τώρα φοράω εδώ και σχεδόν 2 μέρες τον ElementalX 1.10 και μέχρι στιγμής είμαι ευχαριστήμενος. Έχω μόνο λίγο lag γενικά (στο επιτρεπτό όριο) το οποίο κυρίως φαίνεται στον Chrome κατά τις εναλλαγές καρτελών και εφαρμογών. Δε βλέπω λόγο για νέες δοκιμές αυτή τη στιγμή πάντως. Ίσως δοκιμάσω και κανέναν άλλο browser.

 

Captain, δε διαβάζω καθόλου xda. Μιλάν πολλοί και λεν πολλά, τα περισσότερο εκ των οποίων είναι ανούσια post. Από xda, κρίνω μόνο απ' τα replies, views των thread, σύμφωνα με τα οποία υπερτερούν οι SlimKat, PA, Mahdi, (Cataclysm), Purity κι από kernels ο franco κι ο ElementalX. Οπότε, όπως καταλαβαίνεις, καλώς ή κακώς αρκούμαι σε ό,τι διαβάζω εδώ.

 

Souliar, δεν παίζει να σου απευθυνθώ ξανά γιατί θέλω να αποφεύγω ανούσιες συζητήσεις με κολλημένα fanboys με τόσο έντονο post-purchase rationalization που είναι τόσο ισχυρογνώμονες. Κι εγώ εικόνα του nexus έχω στην υπογραφή γιατί είχα Nexus S και Galaxy Nexus για ένα χρόνο το καθένα αλλά αυτά πιστεύω πως ήταν ΠΟΛΥ καλύτερα την εποχή τους απ' ό,τι το 5 τη δική του (τώρα). Συγγνώμη που έχω προσβάλει επανειλημμένα το κινητό σου, το Nexus 5. Θα σου πρότεινα να με κάνεις block γιατί θα συνεχίσω να λέω μόνο τα αρνητικά και δε θέλω να σε στενοχωρήσω περισσότερο. Κι ας πιστεύεις ότι είναι προβληματική η συσκευή μου. Δεν έχω πρόβλημα.

 

Όσον αφορά το N5 vs G,

 

To G είναι stock 4.4.4, χωρίς root, dalvik, με 46 εφαρμογές χρήστη. Nova launcher. Περίπου 4-5 εφαρμογές σε χρήση σχεδόν πάντα.

 

Το 5 είναι Mahdi 2.8, ElementalX 1.10, dalvik, με 151 εφαρμογές χρήστη. Nova launcher, τρέχουν το copy bubble, shortpaste, swipepad launcher. Έχω μόνιμα 10-12 εφαρμογές ανοιχτές στα recents για να τις κάνω εναλλαγή. Χρησιμοποιώ περισσότερο Chrome, Facebook, Messenger, GMail, Tapatalk, Viber, MX Player, Series Guide, Root Explorer. Στο Chrome έχω πάντα τουλάχιστον 3 καρτέλες ανοιχτές (μέχρι 8 maximum), οι οποίες είναι κυρίως 4chan, κάποια τορρεντάδικα για σειρές και anime που νομίζω ότι δεν μπορώ να αναφέρω και ό,τι άλλο προκύψει να ανοίξω.

 

Αν ήταν και το G όπως το Ν5 φορτωμένο, προφανώς και το Ν5 θα ήταν πιο smooth λόγω καλύτερων specs, αλλά αυτή τη στιγμή με τα παραπάνω setup και χρήσεις, είναι λογικότατο το G να είναι πιο smooth και γρήγορο. Τα λέμε!

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά όσοι έχετε Purity, αν δοκιμάσετε Hellscore, λόγω μιας ιδιαιτερότητας στο ramdisk της rom,

θα έχετε scheduler row και read ahead 512 αντί fiops και 1024 που είναι τα default του kernel.

Το λέω για να μη νομίζετε ότι κάνουν πουλάκια τα μάτια σας :lol:

Μπορείτε να τα αλλάξετε φυσικά manual αλλά δε νομίζω ότι θα δείτε και καμιά τρελή διαφορά με το μάτι,

ούτως ή άλλως μπάλα πάει.

Link to comment
Share on other sites

Στο ίδιο έργο θεατές... τι να πω τα λογια είναι περιττά!!!

Πιστεύω οτι αν στο φόρουμ κάθε ποστ στοίχιζε 0,50 λεπτα

θα ειχαμε σαφως λιγότερα αλλά πιο σοβαρά θέματα!!!

Κοινός δεν θα έλεγε ο καθενας οτι του κατέβει!!!:X

Edited by souliar

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά όσοι έχετε Purity, αν δοκιμάσετε Hellscore, λόγω μιας ιδιαιτερότητας στο ramdisk της rom,

θα έχετε scheduler row και read ahead 512 αντί fiops και 1024 που είναι τα default του kernel.

Το λέω για να μη νομίζετε ότι κάνουν πουλάκια τα μάτια σας :lol:

Μπορείτε να τα αλλάξετε φυσικά manual αλλά δε νομίζω ότι θα δείτε και καμιά τρελή διαφορά με το μάτι,

ούτως ή άλλως μπάλα πάει.

Φλάσαρες hellscore? Αν περάσεις 1-2 κύκλους φόρτισης πες μας πως πάει συνολικά. Απόδοση, μπαταρία κλπ :)

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Επειδή άλλαξα το Ν5 με το Moto G να πω μια άποψη. Δεν υπάρχει αμφιβολία ότι στην απόλυτη ταχύτητα δεν υπάρχει επαφή. Το Ν5 είναι σαφώς γρηγορότερο. Από την άλλη το G λόγω μνήμης κάθε φορά που ανοίγεις άλλη μεγάλη εφαρμογή κλείνει την προηγούμενη και αν θες να γυρίσεις πίσω αναγκαστικά την ξαναφορτώνει. Όμως στην καθημερινή χρήση είναι πολύ smooth. Σε απλές εργασίες δεν παρατηρείς ορατή ή αξιοσημείωτη διαφορά συγκριτικά με το Ν5. Κατά την έξοδο από βαριά εφαρμογή μπορεί να κάνει redraw που σε καθυστερεί 1". Προσωπικά δεν με ενοχλεί. Τα προτερήματα που έχει όμως το G (συγκριτικά με το Ν5 πάντα) είναι πρωτίστως η καλύτερη αυτονομία, της τάξεως του 40-50% σε σχέση με το stock Nexus, ή καλύτερη ποιότητα ήχου στην κλήση και πιο απροβλημάτιστη συνδεσιμότητα με τις Bluetooth συσκευές που έχω, και τα υπόλοιπα γνωστά όπως κάρτα sd, fm radio κλπ. Για μένα και τη χρήση που κάνω, ή μετάβαση από το ένα στο άλλο με εξυπηρέτησε αφάνταστα παρά του ότι το πρώτο ήταν πολύ πιο high end. Φυσικά αυτός δεν είναι ο κανόνας και για κάποιον πιο power ας πούμε user είναι λογικό να ισχύει το αντίθετο.
Link to comment
Share on other sites

Προσεξε κανεις οτι τα στα τελευταια slim gapps δεν περιλαμβανεται το hangout? (beta v301)

Ξερουμε γιατι?

 

ααα περασα και γω hellsCore να δω τι γινεται :P

Dalas - Mi-4c

Rom - sMiui

Kernel - Stock

Root SuperSU | TWRP

Link to comment
Share on other sites

παιδια mahdi me hellscore 6.5 antutu περιπου 40.000!! οτι καλυτερο εχω βγαλει!!! πριν ειμουνα με elemenatx 10.1 αλλα ειχα λιγο lag στον chrome...φενεταο οτι ο hellscore ειναι πραγματικα κολαση!!! απο μπαταρια δεν ξερω ακομα!!

η L παιδια θα ερθει σε 5 μερες? κατι τετοιο πηρε το ματι μου!

Link to comment
Share on other sites

παιδια mahdi me hellscore 6.5 antutu περιπου 40.000!! οτι καλυτερο εχω βγαλει!!! πριν ειμουνα με elemenatx 10.1 αλλα ειχα λιγο lag στον chrome...φενεταο οτι ο hellscore ειναι πραγματικα κολαση!!! απο μπαταρια δεν ξερω ακομα!!

η L παιδια θα ερθει σε 5 μερες? κατι τετοιο πηρε το ματι μου!

 

Αν και τα benchmark δεν μου λενε τπτ, με LS και Uber εβγαζε και 41.000 :p Λογικα 15 του μηνος θα ερθει μαζι με nexus 6...Θα δουμε

Dalas - Mi-4c

Rom - sMiui

Kernel - Stock

Root SuperSU | TWRP

Link to comment
Share on other sites

παιδια mahdi me hellscore 6.5 antutu περιπου 40.000!! οτι καλυτερο εχω βγαλει!!! πριν ειμουνα με elemenatx 10.1 αλλα ειχα λιγο lag στον chrome...φενεταο οτι ο hellscore ειναι πραγματικα κολαση!!! απο μπαταρια δεν ξερω ακομα!!

η L παιδια θα ερθει σε 5 μερες? κατι τετοιο πηρε το ματι μου!

φλασαρες τον κερνελ τον ενα πανω στον αλλο?η χρειαζεται να κανουμε κατι αλλο? ποιο απο τα 2 κατεβασες?

hC-MIUI-b6.5.zip5.94 MB

 

hC-444-b6.5.zip

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

φλασαρες τον κερνελ τον ενα πανω στον αλλο?η χρειαζεται να κανουμε κατι αλλο? ποιο απο τα 2 κατεβασες?

hC-MIUI-b6.5.zip5.94 MB

 

hC-444-b6.5.zip

 

ευχαριστω

 

φλασαρα την ρομ απο την αρχη και καπακι κερνελ.αν γινεται και αλλιως δεν ξερω φιλε!

hC-444-b6.5.zip αυτο

 

----- προσθήκη μηνύματος 67 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν και τα benchmark δεν μου λενε τπτ, με LS και Uber εβγαζε και 41.000 :p Λογικα 15 του μηνος θα ερθει μαζι με nexus 6...Θα δουμε

 

εεεε τη πλακα μας να κανουμε!!:lol: εν αναμονη της L και δοκιμες στοπ!

Link to comment
Share on other sites

φλασαρα την ρομ απο την αρχη και καπακι κερνελ.αν γινεται και αλλιως δεν ξερω φιλε!

hC-444-b6.5.zip αυτο

 

----- προσθήκη μηνύματος 67 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

εεεε τη πλακα μας να κανουμε!!:lol: εν αναμονη της L και δοκιμες στοπ!

 

ευχαριστω!!!

Link to comment
Share on other sites

Προσεξε κανεις οτι τα στα τελευταια slim gapps δεν περιλαμβανεται το hangout? (beta v301)

Ξερουμε γιατι?

 

ααα περασα και γω hellsCore να δω τι γινεται :P

 

Περιλαμβάνεται και το hangouts & το hangouts dialer.

Τσεκαρε το sha1 πρώτα και ξαναφλασαρε.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Nexus 5 / 5X] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...