Jump to content

[Nexus 5 / 5X] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οι περισότεροι που έχουμε βονταφον πιστεύω οτι θα έχουμε θέμα με τη μπαταρία καθοσ το δίκτυο είναι τραγικό όσο αναφορά το 4g +3g

device nexus 5

rom purity 4.4.3

kernel code_blue r 172

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οι περισότεροι που έχουμε βονταφον πιστεύω οτι θα έχουμε θέμα με τη μπαταρία καθοσ το δίκτυο είναι τραγικό όσο αναφορά το 4g +3g

3g πάντως στην Αθήνα δεν έχει κανένα θέμα, πάντα έτσι το έχω και είναι μια χαρά. 4g δε βάζω ποτέ γιατί δεν το χρειάζομαι και λόγω μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

Το 3g της Vodafone στην Θεσσαλονίκη είναι αρκετά καλό στα μέρη που κυκλοφορω.

4g δεν νομίζω ότι χρειάζεται κανένας, ακόμα και για video streaming σε HD το 3g προσωπικά με καλύπτει.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Να βάλω καμιά custom 5.1 ή να μείνω με 4.4.4 κι άλλο; Υπάρχει ακόμα το bug που fullάρει η μνήμη και χρειάζεται να κλείσει μέχρι και την foreground app; :lol::lol::lol:

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Να βάλω καμιά custom 5.1 ή να μείνω με 4.4.4 κι άλλο; Υπάρχει ακόμα το bug που fullάρει η μνήμη και χρειάζεται να κλείσει μέχρι και την foreground app; :lol::lol::lol:

Για μένα η cataclysm ουτε μια φορά δεν εχει βγάλει ειδοποίηση μνήμης.. Το μονο παράπονο με τη κατακλισμ και παρόλο που έχω περάσει code blue δεν έχω καλη μπαταρία..

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα με τα μηνύματα. Είμαι με slimkat 8 και είχα το handset οπου απο ενα σημείο κι έπειτα δεν έστελνε τα μηνύματα. Το εσβησα και εμεινα με την stock εφαρμογή μηνυμάτων της slimkat και δεν μπορω να στείλω μήνυμα με 160 χαρακτήρες. Δοκιμασα και το 8sms αλλά το ίδιο κι εκεί! Καμια ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα έχουμε κανενα link με το τελευταίο radio 5.1 ?

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2514095

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως προτείνω Euphoria 5.1 και την δουλεύω με elementalX, μιλάμε για φοβερή διαρκεια μπαταρίας, smooth ui, και είμαι μόνιμα με 1gb ram ελεύθερο. Φυσικά και έχω τα παντα ανοιχτα (καιρό, 2 emails, WhatsApp, fb, Instagram, fb messenger, Tapatalk -απο όλα έχω δηλαδή notifications) και είμαι στην μιάμιση μέρα σχεδόν με full χρηση.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά προσπαθω να φλασαρω τα gapps και μου βγαζει error συνεχεια κανω reboot recovery αλλα παλι τα ιδια
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως προτείνω Euphoria 5.1 και την δουλεύω με elementalX, μιλάμε για φοβερή διαρκεια μπαταρίας, smooth ui, και είμαι μόνιμα με 1gb ram ελεύθερο. Φυσικά και έχω τα παντα ανοιχτα (καιρό, 2 emails, WhatsApp, fb, Instagram, fb messenger, Tapatalk -απο όλα έχω δηλαδή notifications) και είμαι στην μιάμιση μέρα σχεδόν με full χρηση.

 

με τον 2,11?

Link to comment
Share on other sites

παιδιά προσπαθω να φλασαρω τα gapps και μου βγαζει error συνεχεια κανω reboot recovery αλλα παλι τα ιδια

Άλλαξε τη recovery. Βάλε άλλη εκτός της 2.8.6.0. Έχει bug.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, μπορει καποιος να μου πει πως μπορω να βγαλω απο την μπαρα ειδοποιησεων του κινητου το push για αναβαθμιση στη lollipop? Δεν φευγει με τιποτα?
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως προτείνω Euphoria 5.1 και την δουλεύω με elementalX, μιλάμε για φοβερή διαρκεια μπαταρίας, smooth ui, και είμαι μόνιμα με 1gb ram ελεύθερο. Φυσικά και έχω τα παντα ανοιχτα (καιρό, 2 emails, WhatsApp, fb, Instagram, fb messenger, Tapatalk -απο όλα έχω δηλαδή notifications) και είμαι στην μιάμιση μέρα σχεδόν με full χρηση.

Λέω να την δοκιμασω και εγώ. Ποια εκδοση χρησιμοποιήσες για δώσε το λινκ

device nexus 5

rom purity 4.4.3

kernel code_blue r 172

Link to comment
Share on other sites

Για την euphoria, τώρα είμαι στην τελευταια εκδοση που έβγαλε στις 31/03. Άψογη σε όλα της. Δεν μπορω να πω για το stock kernel που έχει, γιατί κατευθείαν βάζω παντα elelmentalX. Αλλά σαν ROM είναι υπέρ γρήγορη, ελαφριά, δεν έχει φυσικά gapps, από μπαταρία είναι παρα πολύ καλη...

 

Βασική προϋπόθεση (νομιζω) να τρέχεις 5.1, ώστε να εχεις και τον ανάλογο boot loader, αλλιως δεν θα την περνάει..

 

http://forum.xda-developers.com/google-nexus-5/development/rom-euphoria-os-1-0-t2997323

Edited by tfd1978
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως προτείνω Euphoria 5.1 και την δουλεύω με elementalX, μιλάμε για φοβερή διαρκεια μπαταρίας, smooth ui, και είμαι μόνιμα με 1gb ram ελεύθερο. Φυσικά και έχω τα παντα ανοιχτα (καιρό, 2 emails, WhatsApp, fb, Instagram, fb messenger, Tapatalk -απο όλα έχω δηλαδή notifications) και είμαι στην μιάμιση μέρα σχεδόν με full χρηση.

Πόσες ώρες sot σου βγάζει?

Link to comment
Share on other sites

Με κανονικοτατη χρηση (τα παντα όλα δηλαδή, μονο που το κλείνω κατα τη μια το βράδυ, και το ανοίγω στις 8 που ξυπναω) βγάζει 1,5 μέρα χαλαρά...αλλά έχω full σήμα εκεί που κυκλοφορω, και το φορτιζω πανω απο τα 20% συνήθως.

 

(Edit: Είμαι παντα με 2G, ανοίγω 3G/4G όταν χρειαζεται μονο!)

Edited by tfd1978
Link to comment
Share on other sites

Βασική προϋπόθεση (νομιζω) να τρέχεις 5.1, ώστε να εχεις και τον ανάλογο boot loader, αλλιως δεν θα την περνάει.

 

Δηλαδή εγώ που έχω custom 4.4.4 δεν μπορω να περάσω την euphoria 5.1;

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάποιες απορίες...

1) Από 4.4.4 μπορούμε να περάσουμε κατευθείαν image 5.1 ή θέλει πρώτα την 5.0.1..?? Τόσο καιρό δεν μου έχει έρθει OTA η 5.1, έχω ειδοποίηση για 5.0.1.

2) 5.1 περνάμε την LMY47D ή την LMY47I??

 

Ν5 γαλλικό, παρτίδα 402, Root, twrp

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάποιες απορίες...

1) Από 4.4.4 μπορούμε να περάσουμε κατευθείαν image 5.1 ή θέλει πρώτα την 5.0.1..?? Τόσο καιρό δεν μου έχει έρθει OTA η 5.1, έχω ειδοποίηση για 5.0.1.

2) 5.1 περνάμε την LMY47D ή την LMY47I??

 

Ν5 γαλλικό, παρτίδα 402, Root, twrp

Μπορείς απευθείας με τη factory image απο όποια έκδοση και αν είσαι . Από 4.4.4 σε 5.1 όχι δεν πάει με ΟΤΑ . Θα πας πρώτα 5.0.1 και μετά 5.1

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή εγώ που έχω custom 4.4.4 δεν μπορω να περάσω την euphoria 5.1;

Κοιτά, ήμουν με 5.0.1 και cyanogen, κι όταν προσπάθησα να βάλω την euphoria δεν την flashαρε γιατί έβρισκε άλλο boot loader και σταματούσε η διαδικασία. Μολις φλασαρα δοκιμαστικα της 5.1 τον bootloader, την πέρασε, χρησιμοποιόντας παντα twrp 2.8.5.2. Και προτίμησα να κάνω ενα clean install με το image της 5.1 για να έχω και το radio, και άμεσα πέρασα την euphoria.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Nexus 5 / 5X] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...