Jump to content

[Nexus 5 / 5X] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τι προτείνετε NX5 η Euphoria os

 

Πολυ πιο γρηγορη η euphoria σε σχεση με την n5x...

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

Πολυ πιο γρηγορη η euphoria σε σχεση με την n5x...

 

μπορείς να δώσεις το link από xda?

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Εγω προτινω την σημερινη OptiPop...Οτι καλυτερο για μενα μεχρι στιγμης με Uber( χωρις να εχω δοκιμασει ακομα Euphoria)

Dalas - Mi-4c

Rom - sMiui

Kernel - Stock

Root SuperSU | TWRP

Link to comment
Share on other sites

Αναμένεται και Cataclysm 5.0.1.

Euphoria επίσης νομίζω, αλλά τουλάχιστον στην πρώτη έκδοση της δεν είχε τίποτα από extra features.

Η Cataclysm τα σπάει για μένα προσωπικά. ;)

Link to comment
Share on other sites

Αναμένεται και Cataclysm 5.0.1.

Euphoria επίσης νομίζω, αλλά τουλάχιστον στην πρώτη έκδοση της δεν είχε τίποτα από extra features.

Η Cataclysm τα σπάει για μένα προσωπικά. ;)

 

Η Euphoria πλεον εχει features και εδω και τρεις μερες που την δοκιμαζω,δουλευει τελεια...Σε σχεση με την Cataclysm ειναι πιο γρηγορη και εχει καλυτερο kernel,αν και την δουλευω με ElementalX και τα σπαει!

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

Η Euphoria πλεον εχει features και εδω και τρεις μερες που την δοκιμαζω,δουλευει τελεια...Σε σχεση με την Cataclysm ειναι πιο γρηγορη και εχει καλυτερο kernel,αν και την δουλευω με ElementalX και τα σπαει!

 

Thanx για την ενημέρωση, δεν ήξερα. Με την Euphoria 1.0 απογοητεύτηκα λίγο.

Με στράβωσε και λίγο που ακόμα δεν έχουν αλλάξει το νήμα της Mahdi κι έχουν στα General ένα "Euphoria Discussion". Γενικά πιο μετέωρη φάση. :wacko:

Πιο γρήγορη από την Cataclysm; Είσαι σίγουρος; Την έχεις δοκιμάσει και είδες διαφορά; :confused:

Link to comment
Share on other sites

Η Euphoria πλεον εχει features και εδω και τρεις μερες που την δοκιμαζω,δουλευει τελεια...Σε σχεση με την Cataclysm ειναι πιο γρηγορη και εχει καλυτερο kernel,αν και την δουλευω με ElementalX και τα σπαει!

 

απο μπαταρια πως τα παει? εγω με n5x 7.1 και elementax 2.03 χτυπησα sot 4 ωρες περιπου...

Link to comment
Share on other sites

πιαδες εχει ενεργοποιησει κανείς το double2wake που εχει στο touch control η Euphoria? Αραγε θα δουλέψει με codeblue χωρίς να τρώει μπαταρία??

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

πιαδες εχει ενεργοποιησει κανείς το double2wake που εχει στο touch control η Euphoria? Αραγε θα δουλέψει με codeblue χωρίς να τρώει μπαταρία??

 

το ενεργοποιησα κ δουλεύει...... πολυ εύχρηστο!!!! για να δούμε απο μπαταρία!!

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

απο μπαταρια πως τα παει? εγω με n5x 7.1 και elementax 2.03 χτυπησα sot 4 ωρες περιπου...

Από 4:30 5 ώρες sot και πάνω είναι αξιομνημονευτο. 4 βγάζει και στοκ.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Thanx για την ενημέρωση, δεν ήξερα. Με την Euphoria 1.0 απογοητεύτηκα λίγο.

Με στράβωσε και λίγο που ακόμα δεν έχουν αλλάξει το νήμα της Mahdi κι έχουν στα General ένα "Euphoria Discussion". Γενικά πιο μετέωρη φάση. :wacko:

Πιο γρήγορη από την Cataclysm; Είσαι σίγουρος; Την έχεις δοκιμάσει και είδες διαφορά; :confused:

 

Ναι την εχω δοκιμασει και ειναι πιο γρηγορη...

Υ.Γ Γενικα μου την σπαει η cataclysm διοτι δεν ειναι open source...ειναι κομπλεξικη ρομ και ειδικα οταν βλεπεις μεγαλες ρομ οπως slim-PA κ.α και εχουν ανοιχτο κωδικα σε ξενερωνει λιγο αυτο...

Edited by souliar

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό μου είναι stock rooted με twrp. Η αναβάθμιση ξεκινά και βγάζει error. Τι πρέπει να κάνω για να περαστεί χωρίς να χάσω δεδομένα; Με το flashify επανέφερα και stock recovery αλλά και πάλι δεν περνάει το update.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

απο μπαταρια πως τα παει? εγω με n5x 7.1 και elementax 2.03 χτυπησα sot 4 ωρες περιπου...

Δεν ξέρω ακόμα. Μόλις χθες φλάσαρα. Sot γενικά αν δω 3 ώρες για μένα προσωπικά είναι καλά. Είναι πάντως η διαχείριση μπαταρίας καλύτερη σίγουρα. Είμαι πιο άνετος και μπορεί και στο τέλος της ημέρας να είμαι με 35-40% αντί για ~25%. Πάλι θα φορτίσω δηλαδή εννοείται, αλλά είναι και ψυχολογική ανάσα. :lol:

Από 4:30 5 ώρες sot και πάνω είναι αξιομνημονευτο. 4 βγάζει και στοκ.

Όπως είπα και πιο πάνω, και έχουμε ξαναπεί τα κριτήρια έχουν πολλές υποκειμενικές παραμέτρους. Εγώ δεν έχω δει ποτέ 4 ώρες. Αν δω 3,5 κάνω πάρτυ. :lol:

Ναι την εχω δοκιμασει και ειναι πιο γρηγορη...

Υ.Γ Γενικα μου την σπαει η cataclysm διοτι δεν ειναι open source...ειναι κομπλεξικη ρομ και ειδικα οταν βλεπεις μεγαλες ρομ οπως slim-PA κ.α και εχουν ανοιχτο κωδικα σε ξενερωνει λιγο αυτο...

Ναι ε; Δεν το ήξερα. Ε ναι Google N5 έχεις, θες open source παντού για την όλη φάση. Είναι σαν να λέμε δηλαδή πως η Cataclysm είναι closed source rom σε ένα open source ΟS.

Ok, μπορεί να έδινα μια δεύτερη ευκαιρία στην Euphoria, σε ένα μελλοντικό clean flash, αλλά το οτι μπορώ να αφαιρώ τα .apks από το zip.rom της Cataclysm πριν το φλασάρισμα με σώζει από χρόνο και βαρεμάρα σε σχεσή με άλλες που δε μπορείς να το κάνεις και θέλει μια-μια αφαίρεση από Titanium.

Link to comment
Share on other sites

Στην euphoria έβαζα ξυπνητήρι κάποιες μέρες και χτυπούσε μια μέρα μετά. Το είδα και αλλού αλλά λύση δε βρήκα. Μόνο στο ξυπνητήρι αυτό το θέμα και την ξήλωσα.

Δεν είδα να πηγαίνει και σφαίρα τα σε σχέση με cataclysm η οποία ακόμα δεν μου έχει βγάλει ούτε ένα μικροοο bug.

Link to comment
Share on other sites

Στην euphoria έβαζα ξυπνητήρι κάποιες μέρες και χτυπούσε μια μέρα μετά. Το είδα και αλλού αλλά λύση δε βρήκα. Μόνο στο ξυπνητήρι αυτό το θέμα και την ξήλωσα.

Δεν είδα να πηγαίνει και σφαίρα τα σε σχέση με cataclysm η οποία ακόμα δεν μου έχει βγάλει ούτε ένα μικροοο bug.

 

Πες τα ντε. :D

Σταθεροτατη και υπερανετη. Ισχυει. ;)

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό μου είναι stock rooted με twrp. Η αναβάθμιση ξεκινά και βγάζει error. Τι πρέπει να κάνω για να περαστεί χωρίς να χάσω δεδομένα; Με το flashify επανέφερα και stock recovery αλλά και πάλι δεν περνάει το update.

 

έχει αλλάξει η διαδικασία στο L...

θα πρέπει να είσαι FULL STOCK!!!! και όταν λέω full, εννοώ stock, unrooted με μαμά radio, recovery,system,boot...με λίγα λόγια, όπως ακριβώς το αγοράζεις!

Άρα...μέσα από την εφαρμογή του supersu, επιλέγεις το full unroot, φλασάρεις μαμά boot, recovery και system της 5.0, επανεκκινείς για να μπουτάρει μια φορά μαμά και έπειτα το κλείνεις και το ανοίγεις σε μαμά recovery mode. (πατάς τα 2 volume buttons και το power μαζί, βλέπεις τον bootloader και στιγμιαία πατάς το power και το volume up, ώσπου να δεις το android ξάπλα με κόκκινο θαυμαστικό). Εκεί επιλέγεις με τα volume keys το adb sideload, (είσαι ήδη συνδεδεμένος με το καλώδιο στο pc), επιλέγεις το update.zip και σε 1-2' είσαι έτοιμος...αν θες να ρουτάρεις πάλι, πρέπει να φλασάρεις recovery και το supersu.zip .:)

Edited by Nikos_s3
Link to comment
Share on other sites

έχει αλλάξει η διαδικασία στο L...

θα πρέπει να είσαι FULL STOCK!!!! και όταν λέω full, εννοώ stock, unrooted με μαμά radio, recovery,system,boot...με λίγα λόγια, όπως ακριβώς το αγοράζεις!

Άρα...μέσα από την εφαρμογή του supersu, επιλέγεις το full unroot, φλασάρεις μαμά boot, recovery και system της 5.0, επανεκκινείς για να μπουτάρει μαι φορά μαμά και έπειτα το κλείνεις και το ανοίγεις σε μαμά recovery mode. (πατάς τα 2 volyme buttons και το power μαζί, βλέπεις τον bootloader και στιγμιαία πατάς το power και το volume up, ώσπου να δεις το android ξάπλα με κόκκινο θαυμαστικό). Εκεί επιλέγεις με τα volume keys το adb sideload, (είσαι ήδη συνδεδεμένος με το καλώδιο στο pc), επιλέγεις το update.zip και σε 1-2' είσαι έτοιμος...αν θες να ρουτάρεις πάλι, πρέπει να φλασάρεις recovery και το supersu.zip .:)

 

Φτου ολόκληρη ιστορία δηλαδή... Ποια custom προτείνεις να βάλω με την οποία να μην χάσω σε smoothness και αυτονομία σε σχέση με την στοκ; Θα ήθελα και custom toggles και γενικά κάποια έξτρα καλούδια.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Nexus 5 / 5X] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...