Jump to content

Google Nexus 5 (by LG)


kargeo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έτσι και σε μένα.

 

Για την ώρα δύο προβλήματα. Δεν συγχρονίζει ημερολόγια και το email τρώνε force close.

 

Καλημερα, και σε εμενα τα ιδια.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τα ημερολόγια παίζουν κανονικά με google calendar οπότε problem solved.

 

[ATTACH]51275[/ATTACH]

 

[ATTACH]51276[/ATTACH]

 

[ATTACH]51277[/ATTACH]

 

[ATTACH]51278[/ATTACH]

 

[ATTACH]51279[/ATTACH]

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Τα ημερολόγια παίζουν κανονικά με google calendar οπότε problem solved.

 

[ATTACH]51275[/ATTACH]

 

[ATTACH]51276[/ATTACH]

 

[ATTACH]51277[/ATTACH]

 

[ATTACH]51278[/ATTACH]

 

[ATTACH]51279[/ATTACH]

 

 

πειρασμος σκετος ειναι,δεν ξερω ποσο θα αντεξω ακομα,ελπιζω να βγει συντομα επισημα

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ποτε θα βγει σε Ρομ κ όχι μαμα. Φανταστείτε την 5.0 σε liquid η carbon

Με όλα τα features τους. Θάνατος.. Και υποστήριξη xposed εννοείται!

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ποτε θα βγει σε Ρομ κ όχι μαμα. Φανταστείτε την 5.0 σε liquid η carbon

Με όλα τα features τους. Θάνατος.. Και υποστήριξη xposed εννοείται!

 

Και Slim θα προσθέσω εγώ. ;)

Link to comment
Share on other sites

Τον επόμενο μήνα θα τρελαθούμε στο φλασάρισμα. Ρουτ κάστομ ρομ και κέρνελ, xposed framework και ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ custom toggles γιατί μου λείπουν κάποια πράγματα. Σίγουρα θέλω αύξηση στην αυτονομία. Ελπίζω να την παλεύει το bluetooth γιατί θα έχω 24/7 συνδεδεμένα sbh 52 και smartwatch 2.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Root έχει/θα βγει; Όποιος βρει κάτι ας δώσει λινκ.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Έτοιμο και το ρουτ.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

διαβάζω γενικά ακόμα πολλά προβλήματα και bugs και το νέο preview release... η Google δεν είναι έτοιμη και φοβάμαι κ προβλεπω προβλήματα με την επίσημη κυκλοφορία

θα πρέπει να εξοπλιστουμε με υπομονή για μήνες

Goodbye Nexus --Welcome Iphone
Link to comment
Share on other sites

διαβάζω γενικά ακόμα πολλά προβλήματα και bugs και το νέο preview release... η Google δεν είναι έτοιμη και φοβάμαι κ προβλεπω προβλήματα με την επίσημη κυκλοφορία

θα πρέπει να εξοπλιστουμε με υπομονή για μήνες

Δεν πιστεύω πως υπάρχει λόγος ανησυχίας. Το δοκίμασες ή βασίζεσαι σε αυτά που διαβάζεις; Λάβε υπόψη σου ότι το preview build που τρέχουμε τώρα δεν βγήκε χθες. Χθες το έδωσαν στην κυκλοφορία. Ουσιαστικά και βάσει λογικής είναι κάποιους μήνες πίσω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας..Με ενδιαφερει η αγορα ενος nexus 5 αλλα τα 350 ευρω, τα θεωρω πολλα.

Εχετε υποψην σας καπου οικονομικοτερα απ το εξωτερικο??

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας..Με ενδιαφερει η αγορα ενος nexus 5 αλλα τα 350 ευρω, τα θεωρω πολλα.

Εχετε υποψην σας καπου οικονομικοτερα απ το εξωτερικο??

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Από οτι βλέπω τόσο έχει το 32αρι, αλλιώς πας στα 320. Εναλλακτικά περιμένεις μήπως βγάλει καμία προσφορά το πλαίσιο πχ που είχε βάλει πριν από καιρό (άλλα το κόβω χλωμό) ή κοιτας για μεταχειρισμένο. Αλλά αν θες τη γνώμη μου, δεν πιστεύω ότι θα πέσει πολύ η τιμή του.

Nexus 5 16GB - SlimLP 5.0.2 - TWRP 2.8.3.0 / Nexus 7 2013 16 GB - SlimKat 8.18 - TWRP 2.8.3.0

Cubot S168 CWM / iPad 2 - 32 GB - OS 8.1 /Huawei Ideos 8800pro - Kalo Extreme - CWM

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το ροοτ κανεις αν παίζει

 

Το δοκίμασα. Adaway μάλλον δουλεύει αλλά Wifi kill όχι.

 

Η τιμή μάλλον θα ανέβει κι άλλο.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα την lollipop και οντως το κινητο πεταει. Αν εξαιρεσω το φοντο του app drawer που ειναι αθλιο, κατα τα αλλα μια χαρα. Ποια ειναι τα βηματα που ακολουθησατε για να το κανετε ρουτ; Φλασαρα boot.img, twrp recovery και supersu.zip και παρολα αυτα δεν γινεται root. Edited by sarov
Στάλθηκε από το Xiaomi Mi MIX 2 μου.
Link to comment
Share on other sites

Είμαι κ γω κατοχος Nexus 5 προερχόμενος από LG Optimus G (ο λόγος αντικατάστασης ήταν οτι με ζητουσαν 110-160ε για επιδιορθωση ραγισμένης οθόνης)

 

Πρώτη εμπειρία αρνητική όσον αφορά το λογισμικό, εκανα αμέσως αναβάθμιση σε 4.4.4

Η συσκευή μου φαίνεται καλή ποιοτικά και γρήγορη.

 

ηθελα να ρωτήσω όμως γιατί λείπουν 1002 καλούδια που είχα με την εκδοση 4.4.2 για το LG Optimus G, για παραδειγμα.

 

1) notification toggle που μπορω να το παραμετροποιησω οπως εγω θελω και οχι να κανω 3-4 "κλικ" για να ανοιξω wifi

2) Qslide?? δεν υπάρχει?

3) πως περνουμε screenshot?

4) πιστευα οτι το πιο ευκολο πράγμα θα ταν να βάλω επιπλεον επιφανειες εργασιας.. δυσκολευομε να το βρω. φυσικα δεν ξερω αν υπαρχει καν και αν ναι που είναι θαμμένο.

5) dialer για τα πανηγυρια πολυ δυσχρηστο.

6) το LED δεν αναβε μέχρι που βρήκα μια εφαρμογή.

και πολλά άλλα που νόμιζω ότι δεν υπάρχουν

γιατί πρέπει να περάσω μονος 100 εφαρμογές για να δουλέψει σαν ένα κανονικό smartphone.

δεν ξέρω είναι τοσο φτωχή η εκδοση 4.4.4 για nexus 5? σε όλους ετσι είναι η εξαρτάται απο κάτι άλλο?

νομιζω οτι αγόρασα μια συσκευη και δεν προσεξα το ταμπελακι που εγραφε " Φτιάξτο μόνος σου"

ελπίζω να κάνω κατι λαθος εγώ και να μην συμβαίνει αυτο που νομιζω.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι κ γω κατοχος Nexus 5 προερχόμενος από LG Optimus G (ο λόγος αντικατάστασης ήταν οτι με ζητουσαν 110-160ε για επιδιορθωση ραγισμένης οθόνης)

 

Πρώτη εμπειρία αρνητική όσον αφορά το λογισμικό, εκανα αμέσως αναβάθμιση σε 4.4.4

Η συσκευή μου φαίνεται καλή ποιοτικά και γρήγορη.

 

ηθελα να ρωτήσω όμως γιατί λείπουν 1002 καλούδια που είχα με την εκδοση 4.4.2 για το LG Optimus G, για παραδειγμα.

 

1) notification toggle που μπορω να το παραμετροποιησω οπως εγω θελω και οχι να κανω 3-4 "κλικ" για να ανοιξω wifi

2) Qslide?? δεν υπάρχει?

3) πως περνουμε screenshot?

4) πιστευα οτι το πιο ευκολο πράγμα θα ταν να βάλω επιπλεον επιφανειες εργασιας.. δυσκολευομε να το βρω. φυσικα δεν ξερω αν υπαρχει καν και αν ναι που είναι θαμμένο.

5) dialer για τα πανηγυρια πολυ δυσχρηστο.

6) το LED δεν αναβε μέχρι που βρήκα μια εφαρμογή.

και πολλά άλλα που νόμιζω ότι δεν υπάρχουν

γιατί πρέπει να περάσω μονος 100 εφαρμογές για να δουλέψει σαν ένα κανονικό smartphone.

δεν ξέρω είναι τοσο φτωχή η εκδοση 4.4.4 για nexus 5? σε όλους ετσι είναι η εξαρτάται απο κάτι άλλο?

νομιζω οτι αγόρασα μια συσκευη και δεν προσεξα το ταμπελακι που εγραφε " Φτιάξτο μόνος σου"

ελπίζω να κάνω κατι λαθος εγώ και να μην συμβαίνει αυτο που νομιζω.

 

Nexus πήρες φιλέ....όλα αυτά που θέλεις, αμα διαβασεις λιγο τα topics θα δεις οτι είναι εύκολη υπόθεση για την συγκεκριμένη συσκευή....

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

σιγουρα δεν είναι ευκολο να διαβασεις ολα αυτα τα τοπικ κ να ψαχνεις απαντησεις. με ένα βίντεο στο youtube πηρα αρκετες απαντήσεις. παντως σιγουρα χρειαζεται να περασεις ενα launcher γιατι ο stock δεν εχει τπτ. απλα όταν συνιθίζεις σε ενα launcher μετα σου φαίνεται ότι όλα αυτά τα έχει by default η βασικη εκδοση ενώ δεν ειναι ετσι
Link to comment
Share on other sites

δεν αντεχω αλλο και θελω....

μια μικρη βοηθεια: το ξεζιπαρισμενο αρχειο στο c:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot χυμα η σε φακελο οπως τα ξεζιπαρει το 7z

Link to comment
Share on other sites

Το root δεν λειτουργεί σε όλες τις εφαρμογές (το είχε πει ο chainfire). Αν δείτε πουθενά πλήρες Root ενημερώστε.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

δεν αντεχω αλλο και θελω....

μια μικρη βοηθεια: το ξεζιπαρισμενο αρχειο στο c:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot χυμα η σε φακελο οπως τα ξεζιπαρει το 7z

 

Δεν σε ενδιαφέρει ακριβώς που θα το βάλεις...

Κατέβασε τα αρχεία που λέει κανονικά.. Μετά μπες έναρξη κάνε αναζήτηση cmd για να μπεις γραμμή εντολών. Κάνε τις εντολές που λέει στον οδηγό για να μπει στον bootloader και να ξεκλειδώσει. Μετά αν πας στη ρομ του λολιποπ και την ξεζιπαρεις κάνεις διπλό κλικ στο flash all και θα κάνεις δουλειά...

Είμαι σίγουρος ότι ήταν βοήθησα ή σε μπέρδεψα ακόμα περισσότερο!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...