Jump to content

Google Nexus 5 (by LG)


kargeo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μια τελευταια ερωτηση διοτι θα το παρω απο τα public στο web offers,αν το παρω απο εκει θα εχω εγγυησει και τετοια?επειδη κατι λεει να πληρωσεις 30 ευρω για 2 χρονια

 

Νομιζω οτι η εγγύηση ισχυει κανονικά απλα τα public δίνουν δική τους έξτρα εγγύηση που καλύπτει ακομα και πτώση κτλ..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

χμμμ αξιζει δηλαδη να πληρωσω 40 ευρω για την εγγυηση των public?εννοω τη προσφερει περισσοτερο απο την εγγυηση εταιριας?μπορειται να μου δειξεται καμια καλη θηκη στο ebay? Edited by SerialKiller
Link to comment
Share on other sites

χμμμ αξιζει δηλαδη να πληρωσω 40 ευρω για την εγγυηση των public?εννοω τη προσφερει περισσοτερο απο την εγγυηση εταιριας?μπορειται να μου δειξεται καμια καλη θηκη στο ebay?

 

-Μεταφορά αρχείων και επαφών από την παλιά στη νέα συσκευή ο τεχνικός στο Service του καταστήματος θα φροντίσει να μεταφέρει τα αρχεία των δεδομένων σου καθώς και τις επαφές σου από την παλιά στη νέα σου συσκευή.

-Παροχή προϊόντος αντικατάστασης

ο τεχνικός στο Service του καταστήματος θα παραλάβει το προϊόν και θα σου παραδώσει ένα άλλο προϊόν προσωρινής αντικατάστασης για όλη τη διάρκεια που η συσκευή σου επισκευάζεται.

-Απρόσκοπτη συνέχιση της εργασίας σου

ο τεχνικός θα φροντίσει να μεταφέρει τα αρχεία των δεδομένων σου καθώς και τις επαφές σου στη συσκευή προσωρινής αντικατάστασης.

-Απεριόριστες και δωρεάν Επισκευές

Όσες φορές και αν προκύψει βλάβη στο προϊόν σου, εμείς θα σου το επισκευάσουμε.

-Αντικατάσταση της συσκευής σε περίπτωση που δεν επισκευάζεται.

-Δωρεάν επισκευή σε σπάσιμο οθόνης ή digitizer για μια (1) μόνο φορά.

 

Το αν αξίζει ή όχι είναι δική σου κρίση.Εγώ προσωπικά δεν το επέλεξα.

Link to comment
Share on other sites

μια τελευταια ερωτηση διοτι θα το παρω απο τα public στο web offers,αν το παρω απο εκει θα εχω εγγυησει και τετοια?επειδη κατι λεει να πληρωσεις 30 ευρω για 2 χρονια

Μπήκα στο public.gr και δεν βλέπω να το έχουν το Nexus 5.

Που ακριβώς το βρήκες??? Μπορείς να δώσεις το Link (έστω και σε pm)???

Όσο για τα 30€ για την extra εγγύηση (όσα είπε ο nik4energy) εσύ αποφασίζεις αν σου χρειάζεται ή όχι.

Link to comment
Share on other sites

Μπήκα στο public.gr και δεν βλέπω να το έχουν το Nexus 5.

Που ακριβώς το βρήκες??? Μπορείς να δώσεις το Link (έστω και σε pm)???

Όσο για τα 30€ για την extra εγγύηση (όσα είπε ο nik4energy) εσύ αποφασίζεις αν σου χρειάζεται ή όχι.

 

http://www.public-cyprus.com.cy/product/tilefonia/kinita-smartphones/smartphone-lg-nexus-5-16gb-mayro/prod5610225pp/

 

οριστε:)

Link to comment
Share on other sites

 

δεν ξέρω εαν το πρόσεξες αλλα κοιτάζεις τα public Κύπρου!!!

Link to comment
Share on other sites

Έτσι εξηγείται!!! Public ΚΥΠΡΟΥ...

Γιατί στα Public εδώ στην Ελλάδα δεν το έχουν το Nexus. Το έχει σε αποκλειστικότητα η Wind (πέρα από τα καταστήματα που κάνουν παραεισαγωγή) και μου φάνηκε παράξενο.

Μπορεί να το έχω στα χέρια μου λιγότερο από μέρα, αλλά είναι απίστευτο σε σχέση με όσα android smartphones έχω δει από κοντά...

To συνιστώ ανεπιφύλακτα σε όποιον ακόμα σκέφτεται να το πάρει!!!

Link to comment
Share on other sites

Έτσι εξηγείται!!! Public ΚΥΠΡΟΥ...

Γιατί στα Public εδώ στην Ελλάδα δεν το έχουν το Nexus. Το έχει σε αποκλειστικότητα η Wind (πέρα από τα καταστήματα που κάνουν παραεισαγωγή) και μου φάνηκε παράξενο.

Μπορεί να το έχω στα χέρια μου λιγότερο από μέρα, αλλά είναι απίστευτο σε σχέση με όσα android smartphones έχω δει από κοντά...

To συνιστώ ανεπιφύλακτα σε όποιον ακόμα σκέφτεται να το πάρει!!!

 

Εγώ το δικο μου το αγορασα απο public στα Χανιά...Η wind με τα public είναι μια εταιρεία!!!

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

Έτσι εξηγείται!!! Public ΚΥΠΡΟΥ...

Γιατί στα Public εδώ στην Ελλάδα δεν το έχουν το Nexus. Το έχει σε αποκλειστικότητα η Wind (πέρα από τα καταστήματα που κάνουν παραεισαγωγή) και μου φάνηκε παράξενο.

Μπορεί να το έχω στα χέρια μου λιγότερο από μέρα, αλλά είναι απίστευτο σε σχέση με όσα android smartphones έχω δει από κοντά...

To συνιστώ ανεπιφύλακτα σε όποιον ακόμα σκέφτεται να το πάρει!!!

Το έχουν μια χαρα και τα public εδώ. Πριν 2 μέρες το βλεπα που το χαν καιωσαν εκθεσιακό.

 

Εγώ πάντως απο το public δεν θα το έπαιρνα εκτός και αν είχα κάποια καλη έκπτωση.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το δικο μου το αγορασα απο public στα Χανιά...Η wind με τα public είναι μια εταιρεία!!!

 

Τα public και η wind είναι δύο εταιρίες που συνεργάζονται..

Και για τον ίδιο ακριβώς λόγο έχουν τα ίδια προϊόντα και το nexus 5 αποκλειστικά

Edited by piotr
Link to comment
Share on other sites

Τα public και η wind είναι δύο εταιρίες που συνεργάζονται..

Και για τον ίδιο ακριβώς λόγο έχουν τα ίδια προϊόντα και το nexus 5 αποκλειστικά

Ωραια τι μου ειπες ακριβως δεν καταλαβα......:wacko: Επειδη εχω κουμπαρο που δουλευει στην wind ξερω πολυ καλα τι γινεται...αλλα και παλι δεν καταλαβαινω γιατι μου απαντησες???

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

Ωραια τι μου ειπες ακριβως δεν καταλαβα......:wacko: Επειδη εχω κουμπαρο που δουλευει στην wind ξερω πολυ καλα τι γινεται...αλλα και παλι δεν καταλαβαινω γιατι μου απαντησες???

 

Στο ότι είναι δυο εταιρίες...

Εγώ το δικο μου το αγορασα απο public στα Χανιά...Η wind με τα public είναι μια εταιρεία!!!

 

Τα public και η wind είναι δύο εταιρίες που συνεργάζονται..Και για τον ίδιο ακριβώς λόγο έχουν τα ίδια προϊόντα και το nexus 5 αποκλειστικά
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Έχω το nexus 5 και δεν μου έρχονται αναφορές παράδοσης για sms,στις ρυθμίσεις είναι τικαρισμενο να μου έρχεται αναφορά αλλά Παρολαυτά τίποτα μήπως κάποιος ξέρει να βοηθήσει?????

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Έχω το nexus 5 και δεν μου έρχονται αναφορές παράδοσης για sms,στις ρυθμίσεις είναι τικαρισμενο να μου έρχεται αναφορά αλλά Παρολαυτά τίποτα μήπως κάποιος ξέρει να βοηθήσει?????

Ποια εφαρμογη χρησιμοποιεις για sms?

Dalas - Mi-4c

Rom - sMiui

Kernel - Stock

Root SuperSU | TWRP

Link to comment
Share on other sites

Στο ότι είναι δυο εταιρίες...

 

Ποσταρε κάτι χρησιμο και ασε τις διορθώσεις η οποίες δεν στεκουν ....

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

παιδια πηγα να παραγγειλω σημερα απο τα public αλλα εχουν εξαντληθει και μου λενε οτι δεν ξερουν σε ποσο καιρο θα ερθει νεα παραλαβη.Καθε ποσο καιρο φαιρνουν νεες παραλαβες?ετσι στο περιπου μια απαντηση
Link to comment
Share on other sites

παιδια πηγα να παραγγειλω σημερα απο τα public αλλα εχουν εξαντληθει και μου λενε οτι δεν ξερουν σε ποσο καιρο θα ερθει νεα παραλαβη.Καθε ποσο καιρο φαιρνουν νεες παραλαβες?ετσι στο περιπου μια απαντηση

Αν δεν εχεις καποια εκπτωση,η επιδοτηση,δεν υπαρχει λογος να το αγορασεις απο το public....θα το βρεις αρκετα φθηνοτερο(100ευρω) σε skroutzομαγαζο με εγγυηση κανονικα!!!

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν εχεις καποια εκπτωση,η επιδοτηση,δεν υπαρχει λογος να το αγορασεις απο το public....θα το βρεις αρκετα φθηνοτερο(100ευρω) σε skroutzομαγαζο με εγγυηση κανονικα!!!

 

ναι αλλα εγω θελω να το παρω απο κυπρο καθως εχει τις φτηνοτερες τιμες εδω,310 ευρω ειναι δεν ειναι και πολλα για τετοια κινητο,επισης υπαρχει η εγγυηση η οποια προσφερει φτιαξιμο οθονης κατι το οποιο θεωρω σημαντικο,ξερεις σε ποσο καιρο θα γινει η νεα παραλαβη?ετσι στο περιπου καθως τους ρωτω και μου λενε οτι δεν ξερουν

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα εγω θελω να το παρω απο κυπρο καθως εχει τις φτηνοτερες τιμες εδω,310 ευρω ειναι δεν ειναι και πολλα για τετοια κινητο,επισης υπαρχει η εγγυηση η οποια προσφερει φτιαξιμο οθονης κατι το οποιο θεωρω σημαντικο,ξερεις σε ποσο καιρο θα γινει η νεα παραλαβη?ετσι στο περιπου καθως τους ρωτω και μου λενε οτι δεν ξερουν

Αμα δεν ξερουν αυτοι,πως γινεται να ξερουμε εμεις.....:)

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

Ποια εφαρμογη χρησιμοποιεις για sms?

 

Την εφαρμογή του κινητού hangout.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν έρχεται κάποια αναφορά. Απλά δες κάτω από το μήνυμά σου αν έχει ένα τικ

Το τικ δεν το είχα προσέξει....περίμενα κάποιο ηχο- μνμ.

Ευχαριστώ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 46 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν έρχεται κάποια αναφορά. Απλά δες κάτω από το μήνυμά σου αν έχει ένα τικ

Το τικ δεν το είχα προσέξει....περίμενα κάποιο ηχο- μνμ.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πάρω καινούργιο κινητό και έχω καταλήξει στο Nexus 5 μπορεί να με πει κάποιος από τους κατόχους του κινητού αυτού κάποιο σημαντικό αρνητικό που τον έκανε να μετανιώσει για την επιλογή του ; Επίσης με την τελευταία έκδοση του android η μπαταρία με μέτρια χρήση βγάζει ημέρα άνετα ? και γενικά τις εντυπώσεις του από το κινητό !
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πάρω καινούργιο κινητό και έχω καταλήξει στο Nexus 5 μπορεί να με πει κάποιος από τους κατόχους του κινητού αυτού κάποιο σημαντικό αρνητικό που τον έκανε να μετανιώσει για την επιλογή του ; Επίσης με την τελευταία έκδοση του android η μπαταρία με μέτρια χρήση βγάζει ημέρα άνετα ? και γενικά τις εντυπώσεις του από το κινητό !

Που δεν έφεραν στην Ελλάδα το 32αρι!!!ποια μπαταρία ρε φιλε; μια χαρά ειναι το κινητο.. Καταρχήν να ξέρεις ότι το κινητό είναι το googlephone με ότι συνεπάγεται αυτό. Είναι γρήγορο και για τα λεφτά του δεν βρίσκεις καλύτερό.. Η μπαταρία με μέτρια χρήση θα σου φτάσει έως το τέλος χαλαρά της ημέρας. Εγώ είχα και το lg 2 και το βράδυ ήθελε φόρτιση οπότε καταλαβαίνεις ότι τα λιώνω γενικά. Με κλειστά τα μάτια και αν έχεις χρόνο να ασχοληθεισ και φυσικά θέλεις παρτο....

Link to comment
Share on other sites

Που δεν έφεραν στην Ελλάδα το 32αρι!!!ποια μπαταρία ρε φιλε; μια χαρά ειναι το κινητο.. Καταρχήν να ξέρεις ότι το κινητό είναι το googlephone με ότι συνεπάγεται αυτό. Είναι γρήγορο και για τα λεφτά του δεν βρίσκεις καλύτερό.. Η μπαταρία με μέτρια χρήση θα σου φτάσει έως το τέλος χαλαρά της ημέρας. Εγώ είχα και το lg 2 και το βράδυ ήθελε φόρτιση οπότε καταλαβαίνεις ότι τα λιώνω γενικά. Με κλειστά τα μάτια και αν έχεις χρόνο να ασχοληθεισ και φυσικά θέλεις παρτο....

 

Εκτός απο το ότι δεν έφεραν το 32αρι υπάρχει κάτι άλλο που σε έκανε να μετανιώσεις για την απόκτηση του συγκεκριμένου κινητού;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...