Jump to content

Google Nexus 5 (by LG)


kargeo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα. Μπορείς να συνδέσεις στο κινητό usb otg με την λολιποπ; νομίζω σε κιτκατ δεν γινόταν. Το κινητό δεν είναι ρουτ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δοκίμασε με τον es file Explorer. Γενικά γίνεται με third party app, αλλά δεν θυμάμαι αν απαιτείται να είσαι και root ή όχι. Δοκίμασε το χωρίς root και βλέπεις.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε με τον es file Explorer. Γενικά γίνεται με third party app, αλλά δεν θυμάμαι αν απαιτείται να είσαι και root ή όχι. Δοκίμασε το χωρίς root και βλέπεις.

 

Θέλει root...

Κατάλαβα, ευχαριστώ πολύ!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω σε εσένα αν θα δει. Εγώ είμαι root από την πρώτη μέρα. :p

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Παλι ερορ έβγαλε μάλλον δεν αρκεί μονο το supersu πρεπει να βάλω κ στοκ recovery.

Διάβασε τον οδηγό για ΟΤΑ ενημέρωση ή χρησιμοποίησε το Toolkit.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Τo images για την 5.1.1 εχουν σκοπο ποτε να το βγαλουν ? :p:p

Τι σκατα...

Άντε πες ντε... Μας έχει σπάσει τα νεύρα η αναμονή για την 5.1.1.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Eχουν τοσο καιρο που το εβγαλαν για το Player και τα ταμπλετακια αλλα τα κινητα στο γραψιμο. :p

Και ειχαν πει αρχες Μαρτη οτι διορθωθηκε το memory leak και ολοι περιμεναν την 5.1.1 !

Τελικα ,βγαινει η google και δινει changelog για την 5.1.1 και δεν αναφερει οτι διορθωθηκε στην 5.1.1 (αλλα ουτε και στην 5.1.2 ή 5.2 απλα διορθωθηκε :p :p)

Μετα απο δυο μηνες και μετα απο οοοοοοολα αυτα , ειμαστε μεσα Μαιου και περιμενουμε για την 5.1.1 , μια εκδοση που δεν εχει διορθωθει το memory leak και δεν ξερουμε ποια θα ειναι η εκδοση που το διορθωσαν και ποτε αυτη θα βγει.

Οτι ναναι πραγματικα...... :lol::lol::lol:

Τελειως gtp !

Moνο τα nexus με κρατανε στο Android. Σιγα σιγα η google θα με κανει να την κοπανησω μια και καλη :p

Link to comment
Share on other sites

Μην αγχώνεστε ρε παίδες. Θα έρθει το android M(emory leak) και θα μας σώσει... :p:p:X

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά να σας ενημερώσω ότι έχω δοκιμάσει να κάνω sideload OTA update με το toolkit πάνω άπο 5 φορές κι αυτό γιατί 2 φορές μου φριζαρε στις επιλογές του stock recovery οπότε επέλεγα αναγκαστικά reboot system... Τις υπόλοιπες 3 ενώ ξεκίνησε να κάνει find open verify install και τέλος verifying current system βγάζει το εξής: system/bin/app_process32 has unexpected contents. E:Error in /sideload/package.zip (status 7) installation aborted. Απ'ότι κατάλαβα κάτι παίζει με το φλασαρισμα του recovery,οπότε αν είμαστε root γίνεται μόνο με τον οδηγό του γυαλακια που μόλις χρησιμοποίησα και τον ευχαριστώ κιόλας!

Nexus 5 root

Samsung Galaxy Note P605

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως με ξεκλείδωτο bootloader και custom recovery, βασικά είχα την cataclysm πέρασα την 5.1 μέσω toolkit μια χαρά. Κατεβάζοντας το factory image. Βέβαια με επιλογή wipe all.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως με ξεκλείδωτο bootloader και custom recovery, βασικά είχα την cataclysm πέρασα την 5.1 μέσω toolkit μια χαρά. Κατεβάζοντας το factory image. Βέβαια με επιλογή wipe all.

 

Ναι αλλά εγώ μιλάω για sideload OTA (αναβάθμιση χωρίς καμια μετατροπή) εσύ το φλασαρες όλο κι έκανες και wipe.

Nexus 5 root

Samsung Galaxy Note P605

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα.αξιζει να περασω την 5.1 στο νεξιυς?ειμαι με 44.2 ρουτ αλλα τελευταια οι υπηρεσιες google play δεν αφηνουν το κιν να κοιμηθει.εχω κανει επαναφορα 2,3 φορες αλλα εκει παλι οι υπηρεσιες.οποτε λεω να περασω την 5.1.το μονο κακο για μενα ςιναι το xposed για να βαλω τη φουλ εκδοση του greenify που δε δουλευει.
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να φλασαρεις υπηρεσίες google play που δεν τρέχουν συνέχεια τελειώνοντας την μπαταρία. Ψάξε στο google.

 

Από κει και πέρα η 5αρα lollipop είναι μια εντελώς ανανεωμένη έκδοση Android σε σχέση με την Kit Kat. Στο προβληματισμό σου για το xposed και το greenify, εδώ και λίγες μέρες δουλεύει κανονικά και στη lollipop με όλες τις λειτουργίες του.

Smile...
Link to comment
Share on other sites

Μπορω να το κανω αναβαθμηση απο το κινητο?ειμαι ρουτ 4.4.2

 

Αν έχεις custom recovery και θες να το κάνεις με OTA νομίζω πως θα χρειαστεί να περάσεις την stock rovery. Αν πάλι έχεις πειράξει αρχεία συστήματος τότε είναι μονόδρομος η factory.

Προτείνω factory για να γίνει και clean install. Δες τον οδηγό του Gialakias http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=384182

Link to comment
Share on other sites

Περιμένουμε και την 5.1.1

Απο στιγμή σε στιγμή το ζιπ.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Περιμένουμε και την 5.1.1

Απο στιγμή σε στιγμή το ζιπ.

 

Έφτασε το 5.1.1 OTA zip! Πάω για sideload!

 

http://www.androidpolice.com/2015/05/20/flash-all-the-things-android-5-1-ota-roundup-for-nexus-devices/

Link to comment
Share on other sites

Χθες το βράδυ ενω είχε πέσει η μπαταρία μου στο 16%, βάζω τον φορτιστή, και μετά το κλείνω λίγο το κινητό και το ανοίγω στα καπάκια και φτάνει στο 36%. Το αφήνω να γεμίσει μέχρι το 60% και μετά πάω να κοιμηθώ γιατί είχε πάει και 03:30 ώρα !!! Έβαλα και άκουγα ραδιόφωνο στο κινητό μέσω ιντερνετ και τώρα το πρωί φαίνεται τελειωσε η μπαταρία και έσβησε το κινητό. Έλα όμως που μόλις το άνοιξα άρχισε να κάνει βελτιστοποίηση εφαρμογών...αλλά το περίεργο είναι πρώτον πως κατέβηκε αν κατέβηκε η 5.1.1 και δεύτερον γιατί συνεχίζει να μου εμφανίζει την 5.1 ως έκδοση ;;; Είναι δυνατόν να κάνει βελτιστοποίηση εφαρμογών χωρίς να κατεβεί μια καινούργια έκδοση android ;;;
Link to comment
Share on other sites

Αν σβήστηκε η dalvik cache κάνει ξανά βελτιστοποίηση τα πάντα. Και μάλλον κάπου κόλλησε η συσκευή όπως τα περιγράφεις.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Αν σβήστηκε η dalvik cache κάνει ξανά βελτιστοποίηση τα πάντα. Και μάλλον κάπου κόλλησε η συσκευή όπως τα περιγράφεις.

 

Σ'ευχαριστώ για την πληροφορία :) Και κάτι ακόμα για όποιον μπορεί να μου δώσει μια απάντηση. Τα δεδομένα προσωρινής μνήμης, στο 32αρι που έχω εγω, μετά την 5.0 ανεβαίνουν κοντά στα 1.2-1.5 GB ενω πριν με την 4.4 δεν ξεπερνούσαν τα 300 με 400 MB...σας το κάνει και σε σας ;;; 82 apps έχω αν αυτό παίζει κάποιο ρόλο !!!

Edited by aggelosn
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...