Jump to content

Google Nexus 5 (by LG)


kargeo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι να το κάνω το store ?? Το γιουτιουμπ είναι το θέμα. Βρισκω οτι θέλω και εκτός plyastore. Χθες φορεσε nova prime beta .28 δωρεάν ( btw είναι σταθερότατη).

Θα μείνω λίγο καιρό έτσι και αν δεν μπορέσω θα τα βάλω πάλι. Αλλιως μέχρι να βγεί έκδοση που να μην σου αδειάζει την μπαταρία. Εσύ εχεις πρόβλημα ?

Edited by mario27
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επειδή διάβασα τα προβλήματα που παραθετετε πιο

Πανω.

Αν θέλετε επιδόσεις

Και χαμηλή κατανάλωση μπαταρίας...

Χαμηλές θερμοκρασίες επεξεργαστη

Κατα τη διεργασία κτλ

Σε σημείο που να γίνετε αισθητή η διάφορα

Επειδή εχω δοκιμάσει

Αρκετές 5.1.1 Ρομ , cataclysm, ephoria, resurection remix,

Grogg, κτλ κτλ

 

Ρομ με διάφορα.

Cm 12.1 hammerheadcaf.

Φλασαρεται μονο με twrp

2.8.5 .3 hammerhead caf recovery

Link to comment
Share on other sites

Τι να το κάνω το store ?? Το γιουτιουμπ είναι το θέμα. Βρισκω οτι θέλω και εκτός plyastore. Χθες φορεσε nova prime beta .28 δωρεάν ( btw είναι σταθερότατη).

Θα μείνω λίγο καιρό έτσι και αν δεν μπορέσω θα τα βάλω πάλι. Αλλιως μέχρι να βγεί έκδοση που να μην σου αδειάζει την μπαταρία. Εσύ εχεις πρόβλημα ?

Εγώ είμαι ακόμα με KK... Mahdi και elemental x..

Οσες φορές έβαλα LP γύρισα πίσω... Και δεν έχω πρόβλημα με τα gplay services, έχω τα τελευταία.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα...Εχει κανεις ιδεα αν για καμενο pixel(s) γινεται αντικατασταση οθονης η κινητου? Γενικα αν το καλυπτει η εγγυηση? Εχει βγει ενα μαυρακι στην οθονη πανω δεξια..ΑΝ πρεπει να απευθυνθω καπου συγκεκριμενα? ΤΗΧ

Dalas - Mi-4c

Rom - sMiui

Kernel - Stock

Root SuperSU | TWRP

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα...Εχει κανεις ιδεα αν για καμενο pixel(s) γινεται αντικατασταση οθονης η κινητου? Γενικα αν το καλυπτει η εγγυηση? Εχει βγει ενα μαυρακι στην οθονη πανω δεξια..ΑΝ πρεπει να απευθυνθω καπου συγκεκριμενα? ΤΗΧ

 

Στην Procordia για αλλαγή οθόνης.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

Φαντάζομαι το πρόβλημα με την κάμερα που κρασάρει είναι γνωστό ε;

Ξεκίνησε σε εμένα από χθες να εμφανίζεται. Είμαι σε 5.1 όλα στοκ περασμένο από εμένα το factory image.

 

Υπάρχει κάποια λύση για αυτό;

 

Ευχαριστώ πολύ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

Φαντάζομαι το πρόβλημα με την κάμερα που κρασάρει είναι γνωστό ε;

Ξεκίνησε σε εμένα από χθες να εμφανίζεται. Είμαι σε 5.1 όλα στοκ περασμένο από εμένα το factory image.

 

Υπάρχει κάποια λύση για αυτό;

 

Ευχαριστώ πολύ

Γνωστό και υπομονή για επόμενο update..

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Γνωστό και υπομονή για επόμενο update..

 

Α μάλιστα, τόσο καλά δηλαδή ε;!:!:! :cry::cry:

 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την άμμεση απάντηση σου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Α μάλιστα, τόσο καλά δηλαδή ε;!:!:! :cry::cry:

 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την άμμεση απάντηση σου.

 

Μάλλον είσαι τυχερός που σου εμφανίστηκε τώρα στην 5.1. Γενικά υπάρχει από την 5.0 έκδοση.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον είσαι τυχερός που σου εμφανίστηκε τώρα στην 5.1. Γενικά υπάρχει από την 5.0 έκδοση.

 

Όσο πάει βλέπω γίνεται καλύτερο :P

 

Ναι ευτυχώς στην 5.0 δεν μου είχε παρουσιαστεί. Πάλι καλά!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σας χαιρετώ από τη παρέα σας.. Για πρώτη φορά πήρα Samsung. Κάτοχος πλέον galaxy s6.

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Σας χαιρετώ από τη παρέα σας.. Για πρώτη φορά πήρα Samsung. Κάτοχος πλέον galaxy s6.

 

Οταν φλασαρεις stock android ελλα να μας το πεις! lol

Link to comment
Share on other sites

Οταν φλασαρεις stock android ελλα να μας το πεις! lol

 

:lol::lol::lol:...μην τον αποπαιρνεις τον φιλο

Link to comment
Share on other sites

Οχι προς θεού. Απλά είμαι παθόντας! S1, S2, S3, S4... touchwiz, lag, klp... πηρα το πρώτο μου Galaxy Nexus, Nexus 4, Nexus 5 και βρηκα την υγεία μου! lol
Link to comment
Share on other sites

Παίδες μια βοήθεια! Θέλω να περάσω την 5.1 γιατί ΟΤΑ δε γίνεται λόγω ρουτ. Μπήκα στον οδηγό του γυαλάκια αλλά βάζω το usb πατάω usb debugging αλλά δεν αναγνωρίζεται απ' το pc. Τις προάλλες πάλι κάτι ήθελα να περάσω από άλλο pc και δεν μπορούσε να το δει αλλα δεν έδωσα σημασία. Τι παιζει; Επίσης με τον οδηγό αυτό θα γίνει φορματ;

Nexus 5 root

Samsung Galaxy Note P605

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μια βοήθεια! Θέλω να περάσω την 5.1 γιατί ΟΤΑ δε γίνεται λόγω ρουτ. Μπήκα στον οδηγό του γυαλάκια αλλά βάζω το usb πατάω usb debugging αλλά δεν αναγνωρίζεται απ' το pc. Τις προάλλες πάλι κάτι ήθελα να περάσω από άλλο pc και δεν μπορούσε να το δει αλλα δεν έδωσα σημασία. Τι παιζει; Επίσης με τον οδηγό αυτό θα γίνει φορματ;

 

Αμα εισαι ροοτ βαλε το app bootunlocker apo to play store και ξεκλείδωσε το χωρις να χασεις τιποτα. Το usb debug ουτε εμενα το βλεπει το pc, αλλα το toolkit το βλέπει κανονικα, για να το δει θελει MTP kai κλειστο το usb debug.

Εγω με το toolkit κανω flash stock rom αλλα επιλεγω να ΜΗΝ κανει wipe. αυτα.

Link to comment
Share on other sites

Είναι φυσιολογικό δλδ να μη μπορείς να περάσεις κάτι απο κ προς το pc? Επίσης δεν κτλβα σχεδόν τπτ απ αυτά π μ πες. Θέλω να βάλω την 5.1 πιο πολύ για να σταματήσει η ειδοποίηση ενημέρωσης. Αλλα δε θέλω να γίνει φορμάτ.

Nexus 5 root

Samsung Galaxy Note P605

Link to comment
Share on other sites

Για να περασεις κατι στο κινητο απο το pc πρεπει να ΚΛΕΙΣΕΙΣ το usb debug και να ΑΝΟΙΞΕΙΣ το MTP στο storage ή αποθηκευση.

Οταν θελεις να κανεις flash στο κινητο σου ΚΛΕΙΝΕΙΣ to MTP και ΑΝΟΙΓΕΙΣ to usb debug ΑΛΛΑ δεν το βλεπει ο υπολογιστης σου για να μετακινησεισ αρχεια. Το βλεπουν ομως προγραμματα οπως το τοολκιτ. Απορω πως εκανες ροοτ...

Αν δεν εχεις πειραξει τιποτα αλλο στο κινητο εκτος απο ροοτ, τοτε κανε unroot και παρε την ΟΤΑ χωρις προβλημα.

 

υγ. Ενοειται οτι εγκατεστησες τους οδηγους για τον υπολογιστη πρωτα.

Edited by dLazaros
Link to comment
Share on other sites

Για να περασεις κατι στο κινητο απο το pc πρεπει να ΚΛΕΙΣΕΙΣ το usb debug και να ΑΝΟΙΞΕΙΣ το MTP στο storage ή αποθηκευση.

Οταν θελεις να κανεις flash στο κινητο σου ΚΛΕΙΝΕΙΣ to MTP και ΑΝΟΙΓΕΙΣ to usb debug ΑΛΛΑ δεν το βλεπει ο υπολογιστης σου για να μετακινησεισ αρχεια. Το βλεπουν ομως προγραμματα οπως το τοολκιτ. Απορω πως εκανες ροοτ...

Αν δεν εχεις πειραξει τιποτα αλλο στο κινητο εκτος απο ροοτ, τοτε κανε unroot και παρε την ΟΤΑ χωρις προβλημα.

 

υγ. Ενοειται οτι εγκατεστησες τους οδηγους για τον υπολογιστη πρωτα.

 

Έκανα ρουτ μόνο και μόνο για να χρησιμοποιώ κάποιες εφαρμογές. Δεν έχω ασχοληθεί στο νεξους με τπτ παραπάνω γτ είναι απ τη μάνα του "καθαρό". Επίσης υπάρχει αναλυτικός οδηγός στο θέμα για το ρουτ, έτσι το κανα. ;)

Nexus 5 root

Samsung Galaxy Note P605

Link to comment
Share on other sites

Ωραία. Αφού είσαι καθαρός, πήγαινε μέσα στο SuperSU app, κάνε full unroot, και είσαι έτοιμος για 5.1. Έτσι νομίζω τουλάχιστον.
Link to comment
Share on other sites

Ωραία. Αφού είσαι καθαρός, πήγαινε μέσα στο SuperSU app, κάνε full unroot, και είσαι έτοιμος για 5.1. Έτσι νομίζω τουλάχιστον.

 

Δηλαδή αν πατήσω πλήρης κατάργηση προσβασης Ρουτ θα το κανω με τ αυτόματο λες ε; Κάποιος να το επιβεβαιώσει επειδή δεν είναι σίγουρος ο φίλος!

Nexus 5 root

Samsung Galaxy Note P605

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Είναι φυσιολογικό δλδ να μη μπορείς να περάσεις κάτι απο κ προς το pc? Επίσης δεν κτλβα σχεδόν τπτ απ αυτά π μ πες. Θέλω να βάλω την 5.1 πιο πολύ για να σταματήσει η ειδοποίηση ενημέρωσης. Αλλα δε θέλω να γίνει φορμάτ.

Όχι δεν είναι.

Όταν συνδέσεις το κινητό στο pc με το usb πρέπει να το ξεκλειδώσεις (σαν όταν παίρνεις τηλέφωνο). Αν έχεις το usb debug ενεργό, την πρώτη φορά θα σου ζητήσει το κινητό να αφήσεις το pc να το "δει".

Σου έχει βγάλει ποτέ αυτό το μήνυμα?

lg g7, lg g6, lg nexus 5x, lg g2, lg nexus 5, samsung galaxy nexus, moto defy
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...